THROUGH MARCH, 2020

1 GCHB CH Pequest Wasabi (M) 28405
Pekingese
S Middlebrooks/I Love/D Fitzpatrick/P Steinman

2 GCHP2 CH Syringa – Akadia The Corsair (M) 19465
Shetland Sheepdogs
T Crady/K Rickard/D Sirdofsky

3 GCHP CH Pinnacle Kentucky Bourbon (F) 19138
Whippets
K Latimer/J Descutner/N Shaw/J Smithey/C Smithey

4 GCHP CH Sharin Nick Of Dynasty Rc Kennel (M) 16825
Siberian Huskies
H Tang

5 GCHP CH Oeste’s In The Name Of Love (M) 13966
Havanese
P Odette/M King/B Odette/R Schindler/T Mcfadden/J Vogel

6 GCHP2 CH Cinnibon’s Bedrock Bombshell (F) 12552
Boxers
K Robbins/C Robbins/B Wagaman/D Caywood

7 GCHG CH Brightluck Money Talks (M) 11199
Welsh Terriers
K Bailey/J Mcbrien

8 GCHP2 CH Hill Country’s Puttin’ On The Ritz (M) 10536
Pugs
C Koch

9 GCH CH Monocacy Bend’s Waterford (M) 9128
English Foxhounds
T Koerber/S Nordstrom

10 GCHB CH Irvonhill Voignier (M) 8917
Fox Terriers (Wire)
G Herrick/N Herrick/R Carusi

11 GCHG CH Wingfield ‘N Chebaco Here And Now (F) 8554
Setters (English)
P Coller/D Coller/E Hackett

12 GCHG CH Cerise Bonanza (M) 8354
Spaniels (English Springer)
D Cherry

13 GCHS CH Vanderbilt ‘N Printemp’s Lucky Strike (M) 8179
Samoyeds
J Elford/B Elford/M Ralsky/C Pacht-Ralsky

14 GCHG CH New Years Somerset Single Barrel Batch (M) 8028
Brussels Griffons
R Pereira/R Peralta/R Peralta

15 GCHG CH Bagatelle Moonlight Drive (F) 6717
Old English Sheepdogs
R Corbett/B Charest/J Charest

16 GCHG CH Foxwoods Ivywood All Hallows Eve (F) 6658
Spaniels (English Cocker)
K Lyons/D Mauterer

17 GCHS CH Ellenside Red Ike At Eskwyre (M) 6456
Lakeland Terriers
T Fayram/C Fayram/L Miodonski

18 GCHG CH Diamond Gold Majesu Pisko Bulls (M) 6055
Bulldogs
K Gordon/E Lima/N Chavez/J Flores

19 GCHG CH Foley’s Frat Party CGC (M) 6055
Spaniels (Cocker) ASCOB
N Foley/S Carter/E Duggan

20 GCHG CH Broken Rd’s Can We Talk At Prunehill CGC (F) 5903
Chinese Shar-Pei
M Davis

21 GCHP2 CH Rivendel’s Barefoot Bandit (M) 5817
Schipperkes
A Halterman/S Middlebrooks/Z Truesdale/W Truesdale

22 GCHG CH Wynmoor Interstellar (M) 5723
Spaniels (English Springer)
E Kerfoot/J Hayes/P Peterson/C Vose/R Parchman/T Lauer

23 GCHP CH Carmel Sky High Wish Upon A Star (F) 5699
Miniature Schnauzers
M Jacobs/M Lande/S Soos-Kazel/C Ewer/Y Phelps

24 GCHG CH Hollyhunt Not By Chance (M) 5603
Setters (Gordon)
K Stout/M Hunsinger/C Hunsinger

25 GCHP CH Marquis’ Hermes V Kenlyn (M) 5497
German Shepherd Dogs
L Oster/D Schneider/K Boyles/P Dukeman

26 GCHP CH Rummer Run Maximus Command In Chief (M) 5427
Boxers
S Anderson/A Anderson/L Dissinger

27 GCHS CH Crivitz Humphrey Bogart Von Diable (M) 5355
Standard Schnauzers
A Shaffer

28 GCHS CH G & W Avalons Ace’s Guardian Of Hugo CGC (M) 4787
Bouviers des Flandres
J Guido/S Bowman/S Wieczor/S Mcdaniel

29 GCHS CH Doubloon’s Extreme Gamer (M) 4459
Soft Coated Wheaten Terriers
E Landa

30 GCHB CH Exact Classic Tulsa (M) 4300
Bulldogs
L Gatt/A Gatt/S Mckenzie/B Mckenzie

31 GCHS CH Legion Of Boom De Bejaune (M) 4137
Briards
J Deaver/M Warcholik/P Weinmeister/M Weitz

32 GCHS CH Tamarin Tattoo (M) 4112
Affenpinschers
L McIngvale Brown / D Girouard

33 GCHP CH Dawin Steal My Heart (M) 3861
Poodles (Standard)
L Campbell

34 GCHP CH Oles Ognennij Zver CGCU (M) 3839
Black Russian Terriers
D Hawkes/R Hawkes

35 GCH CH Hightide Tarquin Venus (F) 3837
Poodles (Standard)
M Galloway/C Manelopoulos/R Corbin

36 GCHS CH Polar Mist Kick Up The Party (M) 3831
Samoyeds
L Blue/K Horton

37 GCHG CH Liburnium Diamond Fabelhaft (F) 3820
French Bulldogs
P Shaw/J Dalton/J Turjoman

38 GCHG CH Smash Jp Copenhagen (F) 3803
Poodles (Toy)
C Gauche

39 GCH CH Sidekick’s Life Is A Highway (M) 3716
Grand Basset Griffon Vendeens
J Brown/B Humphrey

40 GCHB CH Woodside’s Arabella (F) 3669
German Shepherd Dogs
K Swecker-Thacker

41 GCHS CH Dreamland’s Game Changer (M) 3587
Chow Chows
C Chandler/M Brantley

42 GCHP CH Bret D N Adventureland Star Coach (M) 3448
Dalmatians
J Bachey/M Zink/K Tomchek/J Shupp

43 GCHG CH Aurora’s Rhythm Of My Heart (M) 3398
Salukis
J Mueller/E Blake

44 GCHP CH Danfour Keep The Madness Rolling (M) 3374
Poodles (Miniature)
N Munneke/B Bird

45 GCHP CH Tradewind’s Ida Bomb JH CA (M) 3368
Vizslas
M Bickley/F Bickley/I Kavafian

46 GCHS CH Foxtail’s Race To The Finish (M) 3326
Beagles (over 13 in.)
S Berndt-Smith/D Smith/W Alexander

47 GCH CH Stonehaven Bayshore Secret Sauce (F) 3279
Australian Shepherds
R Johnson/J Baylis/J Margeson/J Dale-Margeson/A

48 GCH CH Kiarry My Grass Is Blue (M) 3236
American Foxhounds
E Charles/L Miller

49 GCHS CH Harehill’s Say No More (F) 3226
Ibizan Hounds
B Phifer/W Anderson

50 GCH CH My Mila V. Tani Kazari (F) 3182
Affenpinschers
G Manas/A Pabustan

51 GCH CH Ta-Jon’s It’s Raining Sugar (F) 3109
Maltese
D Hunter

52 GCH CH Foxcliffe Claire Randall Fraser (F) 3103
Scottish Deerhounds
C Dove/R Dove/A Lloyd

53 GCHG CH Scott’s Lady Liberty (F) 3099
Bearded Collies
C Wathen/T Wathen/J Olivera/S Olivera

54 GCHB CH Sabe’s The Sky’s The Limit (M) 3089
Boston Terriers
C Sanchez/M Sanborn/S Saberton

55 GCHG CH Alpine’s Lbk Living On The Road BCAT DS CGC (M) 3075
American Staffordshire Terriers
E Thomason/L Keller/A Tighe/K Thomason

56 GCHB CH Teenage Dream Of Hangaram (M) 3062
Pomeranians
S Hwang

57 GCHB CH Gleann Damn Daisy (F) 3008
Glen of Imaal Terriers
S Savilahti/M Mcdaniel/B Wright-Osment

58 GCHP CH Stone Run Afternoon Tea (F) 2951
Poodles (Standard)
C Unger/W Lee

59 GCHP CH Torrid Zone Smoke From A Distant Fire BN RN (F) 2942
Portuguese Water Dogs
B Mercier/M De Fore

60 GCHP CH Gwencalon’s Tam O’Shanter (M) 2923
Beagles (over 13 in.)
K Friend/W Friend

61 GCHB CH Mephisto Dances With The Devil (F) 2921
Boxers
M Yeadon/P Yeadon/M Pinsker

62 GCHS CH Demartini’s HRH Prince George Of Cambridge (M) 2881
Bichons Frises
D De Martini

63 GCHG CH Saranac Tipsy Laird (M) 2817
Setters (Gordon)
E Fisher/W Fisher

64 GCHG CH Isaby De Terra-Blue (F) 2815
Pyrenean Shepherds
D Clayton

65 GCHG CH Kelsey’s Gran Torino CD BN RA CGC (M) 2785
Rottweilers
C Gilden/K Gilden

66 GCHB CH Roclyn Brew Ha Ha (M) 2770
Setters (Irish)
C Stanford/N Slohin

67 GCHG CH Landmark-Divine Acres Kiss Myself, I’m So Pretty (F) 2756
Great Danes
M Ruppert/S Taylor

68 GCHB CH Hampton Ct Broxden Dropthe Mic (M) 2727
Fox Terriers (Smooth)
V Malzoni/A Booth/P Booth

69 GCHS CH Seasyde Play Misty For Me With Chesterhope (F) 2717
Pointers
C Pinkston/H Medeiros/L Fitzgerald

70 GCH CH Bugaboo’s Courage Of Conviction (M) 2692
Old English Sheepdogs
C Johnson/H Johnson/D Johnson/M Johnson

71 GCHG CH Xotica N Bib N” Tux One Shining Moment” (M) 2678
Spaniels (Cocker) Black
B Warren

72 GCH CH Mystic Suntime Everclear (F) 2625
Shetland Sheepdogs
T Robinson/N Yadong

73 GCHS CH Far Away Black Star CGC TKI (M) 2529
Portuguese Water Dogs
L Paulsen

74 GCHB CH Southdown Ready Set Reign (M) 2521
English Toy Spaniels (Blenheim & Prince Charles)
B Van Deman/G Jones

75 GCHP CH Brekkukots Allies with Underdog CGC (F) 2520
Chinese Shar-Pei
J Mauk/S Beazly/S Bjornsson

76 GCHS CH Snowmist Fresca Crystalfountan (F) 2486
Siberian Huskies
K Ramey-Leblanc/H Shimizu

77 GCHS CH Valifyre Freespirit Icy Sparks (M) 2481
Papillons
K Laan/C Laan

78 GCHG CH Artic Sun’s Pursuing The Dream JH (M) 2478
Retrievers (Flat-Coated)
D Brown/S Brown/J Mueller

79 GCHG CH Sandbar’s Hardcore Hank MH (M) 2457
Retrievers (Chesapeake Bay)
D Baker/A Levy/A Barouche

80 GCHG CH Cammcastle’s The One And Only General Of (M) 2395
Rottweilers
S Roberts/P Marsh/J Roberts/S Guynn

81 GCHG CH Dunhill Thunderbolt (M) 2362
Bearded Collies
V Shafer/S Shafer/R Harrington/K Harrington

82 GCHB CH Starline Windborn Classique (F) 2351
Whippets
J Truitt/J Zolezzi/L Wilson-Paust/L Lawrence

83 GCHP CH Oceano Darbydale’s Xecutive Decision (M) 2347
Newfoundlands
K Wortham/G Griffith/C Bergmann/M Price

84 GCHG CH Siimline’s Love Legacy Truth (M) 2328
Lhasa Apsos
S Giles/K Paju/V Muttik

85 GCHP2 CH Dream Hi’s Don’T Hate The Player Hate The (M) 2297
Brittanys
T Rickard/L Rickard/K Rickard/T Crady

86 GCHG CH Karnovanda’s Stephen Coldbear (M) 2294
Siberian Huskies
D Thacker/D Beckman

87 GCHS CH Clussexx Another Day In Paradise (M) 2245
Spaniels (Clumber)
J Hickey

88 GCHP CH Skyline Summerwind Order in the Court (M) 2238
Keeshonden
J Hargis/J Hargis/S Cullen/K Cullen

89 GCHS CH Pebbles’ Run Prince Louis With Sammantic (M) 2233
Samoyeds
A Kiell Green/A Green/B Bruns/W Stamp

90 GCH CH Heywire N Deep Harbor Love That Dirty Water CD (F) 2205
Pointers (German Wirehaired)
L Friess/J Jacobs/B Brawn

91 GCHS CH Whispering Pines Lover Boy BCAT DM DS (M) 2152
Schipperkes
K Macfarlane/R Macfarlane/J Plourde

92 GCHG CH Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine (M) 2148
Tibetan Terriers
D Planche/M Lafler/M Demers/P Bernardo

93 GCHB CH Qazara Tuo Amore (M) 2123
French Bulldogs
D Burvee/L Jordan

94 GCHG CH Galaroc N Black Dymond’s Gonna Get Real (M) 2028
Boxers
M Rocca/D Galante

95 GCHS CH Zackshine Boy De La Pomme (M) 2023
West Highland White Terriers
P Jaruthavee/F Askin/F Melville

96 GCHG CH Eagle’s The Wolverine (M) 1924
Miniature Pinschers
K Winters/C Griswold/J Waters

97 GCHB CH Coventry A Million Reasons (F) 1917
Pembroke Welsh Corgis
A Geremia/D Salow

98 GCHB CH Very Vigie Nobody Is Perfect (M) 1889
Spaniels (Cocker) Parti
S Kaul/E Charles/R Beinhauer/D Close/J Cavallin/S

99 GCHS CH Point Dexter V. Tani Kazari (M) 1841
Affenpinschers
F Ott/J Rahn

100 GCHS CH Conestoga Aberdeens Addicted To Love (M) 1840
Otterhounds
A Mcilwaine/J Mcilwaine/W Plucheck/S Plucheck