Top Ten Dogs - Breed points
THROUGH DECEMBER 2020 |
|
|
|
|
|
Sporting Group |
|
|
|
|
|
Barbets |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
GCH CH Nuphar's Bonus Points CM3 |
(M) |
L Woodward/L Vogt-Kinsey |
|
|
35 |
CH Hickory Tavern Intl Intrigue CM |
(F) |
J Mcmaster Descutner |
|
|
33 |
CH Hickory Tavern Wish Upon A Star CM FDC DS DJ |
(F) |
J Mcmaster Descutner |
|
|
32 |
Cahal Biscay's Dapper Citrine |
(M) |
P Ballak/M Hessey |
|
|
30 |
CH Treebeard's Open The Pod Doors |
(M) |
J Black Evans |
|
|
15 |
CH Ginkgo De Zora Petra |
(F) |
S Able |
|
|
10 |
CH Ginkgo De Ellis Lexington CM2 BN RI CGC TKN |
(F) |
S Able/S Rohr |
|
|
8 |
CH Ethelred Good Golly Miss Molly |
(F) |
L Redavid/E Rich |
|
|
6 |
Hickory Tavern Take It To The Max At Ethelred |
(M) |
E Rich |
|
|
6 |
Ginkgo De Allora Roseville BCAT |
(F) |
S Able/A Tate |
|
Brittanys |
|
|
|
|
|
|
619 |
GCHP2 CH Dream Hi's Don'T Hate The Player Hate The Game |
(M) |
T Rickard/L Rickard/K Rickard/T Crady |
|
|
410 |
GCHG CH Dogwood Hollow Flashstorm JH CA |
(M) |
J Burlingame/A Burlingham/C Mika/M Starsiak |
|
|
280 |
GCHB CH Brigadier Shamrock All Silver Stars |
(M) |
J Cox/B Rosener/M Lee/J Lee |
|
|
218 |
GCHS CH Dream Hi's Rsvp Whooz In JH |
(M) |
T Hilliard/K Rickard |
|
|
193 |
GCHG CH Frontier's A Fist Full Of Dollars |
(M) |
D Trezise/R Leale |
|
|
160 |
GCHS CH Rivermist Broxden Sovereignmvp |
(M) |
K West/D Droel/J Droel |
|
|
123 |
GCHG CH Hope's Exceeding The Speed Limit UDX OM3 |
(M) |
N Hewitt/D Tighe |
|
|
84 |
GCHB CH Hope's Copper Pennie |
(F) |
K Livingston/D Tighe/C Livingston |
|
|
73 |
GCHB CH Rao-Tonan Just Be Frank |
(M) |
B Rao/A Lane |
|
|
68 |
GCHG CH Tail'Z End Turbo Power From Dual Lane'S JH CGC TKN |
(M) |
P Giebel/S Giebel/A Stellwag/F Giebel/G Stellwag |
|
Lagotti Romagnoli |
|
|
|
|
|
|
100 |
GCHB CH Rozebottel's Mumm De Mumm |
(F) |
D Planche/K Van Gemert |
|
|
64 |
GCH CH Kan Trace Very Cheeky Chic |
(F) |
V Malzoni/S Zdunic Sinkovic/A Lucin |
|
|
59 |
GCH CH Kan Trace The Lightning Strike |
(M) |
R Donnelly/S Zdunic Sinkovic |
|
|
54 |
GCH CH Boardwalk Rewrite The Stars TKI VHMA |
(F) |
M Amis/L Amis/K Walters |
|
|
35 |
GCHB CH Larcan's Meyer Made Lemonade RN CGC TKN |
(M) |
C Pitta |
|
|
30 |
CH Solipse Ti Amo Lucrezia |
(F) |
T Harris |
|
|
26 |
GCHS CH Il Granaio Dei Malatesta Negroni Sbagliato |
(M) |
B Aguillard/M Benelli/S Lopez |
|
|
19 |
GCH CH Kan Trace Victoria CGC TKN |
(F) |
E Randall/S Zdunic Sinkovic |
|
|
12 |
GCH CH Boardwalk Million Dreams |
(F) |
K Walters |
|
|
10 |
CH Larcan's Limone D' Amalfi |
(M) |
S Carey/D Carey |
|
Nederlandse Kooikerhondjes |
|
|
|
|
|
|
152 |
GCHB CH Harley De Hemert TT CGC TKA |
(M) |
Y Bravo |
|
|
40 |
CH Waterbound Making Waves RN BCAT CGC |
(M) |
S Fuller |
|
|
37 |
GCH CH Kessler |
(M) |
M Cook |
|
|
31 |
GCHS CH Ambermoon Return Of The Jedi BN RN FDC BCAT ACT1 DJ CGCA CGCU TKI ATT |
(M) |
A Kimmeth/K Kimmeth |
|
|
29 |
GCHB CH PACH Bree Lynn Van Crystalkooi AX MXJ MXP7 MXPS MJP6 MJPS PAX2 CGC TKN |
(F) |
C Short/S Martin |
|
|
19 |
CH Iron Wild With Delight |
(M) |
S Yamada |
|
|
14 |
GCH CH Haylee De Hemert FCAT CGC TKN |
(F) |
C Carroll/A Knoop |
|
|
10 |
GCHB CH Waterbound Everything Harvey Vd Golden Gate OA OAJ CGC |
(M) |
M Valter/S Fuller/L Brady |
|
|
7 |
GCHB CH Island St Lucia Iz Grafstva De Gamba FDC CA BCAT ACT1 RATN CGCA CGCU TKN ATT VHMA |
(F) |
J Kimmeth |
|
|
6 |
CH Waterbound First Pitch To Lambent |
(M) |
S Gilmore |
|
|
6 |
CH Golden Gate Simply True Vd Waterbound RN |
(F) |
C Short |
|
Pointers |
|
|
|
|
|
|
388 |
GCHG CH Seasyde Play Misty For Me With Chesterhope |
(F) |
C Pinkston/H Medeiros/L Fitzgerald |
|
|
133 |
GCHB CH Solivia's Defining Moment At Playlist |
(M) |
S Lourier/P Lourier |
|
|
120 |
GCHS CH Chesterhope Best-Of-T-Best |
(M) |
D Ying/F Ying |
|
|
95 |
GCHB CH Solivia's Whatever Thy Soul Lusteth After |
(F) |
A Adam/P Lyster |
|
|
72 |
GCHB CH Creeksyde's Fire In My Soul |
(M) |
G Griffin/J Walton/K Rath |
|
|
70 |
GCHB CH Solivia's Decisions, Decisions |
(F) |
D Brown/K Brown/T Bradley/A Cullen-Tormey/J Mcconnie |
|
|
45 |
GCHB CH Southern Malmason Pheasantly Surprised JH CA BCAT |
(M) |
T Mcdonnell |
|
|
42 |
GCH CH Tahari N Clearcreek I'M On Fire @ 5starr |
(M) |
L Starr/O Mcgee |
|
|
36 |
GCH CH Royal's On The Edge Of Time JH |
(M) |
L Krokover/D Bleifer/A Bleifer-Fargoulis |
|
|
30 |
CH Oakwood's How Do You Like Me Now |
(M) |
A Martin/D Martin |
|
Pointers (German Shorthaired) |
|
|
|
|
|
|
482 |
GCHS CH Coldwater's Big Shoes To Fill CGC TKN |
(M) |
K Abbott |
|
|
370 |
GCHS CH Ehrenvogel Guns Blazing |
(M) |
D Meier/M Lara/A Lester |
|
|
278 |
GCHS CH Diadem Show Me The Money At Whiteoak RN CGC |
(F) |
J Murphy/E Murphy/M Porfido/S Maks |
|
|
269 |
GCHG CH Vjk-Myst Big Easy |
(M) |
M Ulrich/K Mcgregor |
|
|
246 |
GCHP CH Diadem's Mr Secret Agent Man JH |
(M) |
T Horn/S Maks/K Combs |
|
|
227 |
GCHS CH Rose Mountain's Pink Legacy TKN |
(M) |
T Cessna/M Hungerford/B Van Blarcum |
|
|
219 |
GCHB CH Legacyk Freiheit Only Prettier |
(F) |
N Clements/A Cullen-Tormey/S Clements |
|
|
206 |
GCHB CH Clarity Reach The Sky Vjk-Myst |
(F) |
V Nunes-Atkinson/Y Hassler-Deterding/C Simpson/C Malcolm |
|
|
178 |
GCHS CH Shortales & Coronet With Or Without You |
(M) |
M Partridge/A Partridge/L Estes/S Garlinger |
|
|
174 |
GCHG CH Silverlakes Theres No Business Like Show Business CGCA TKA |
(F) |
B Mcneill/G Mcneill |
|
Pointers (German Wirehaired) |
|
|
|
|
|
|
155 |
GCHS CH Wirewick Make Mine A Double |
(M) |
R Wickes/M Hancock |
|
|
90 |
GCHG CH Willamette's Rites Of Passage |
(F) |
L Popescu/O Popescu |
|
|
56 |
GCHS CH Double D's Reece Lookout Drops of Jupiter SCN ATT |
(F) |
S Holt/D Donohue |
|
|
48 |
GCH CH Wireworks American Honey At Cando |
(F) |
A Milowski/B Turner |
|
|
48 |
GCHB CH Reece Ripsnorter Return Of The King |
(M) |
S Herman/L Lucin |
|
|
33 |
GCH CH Rnr Windmill Wireworks West Wind |
(F) |
B Watkins/A Milowski/D Turner/E Reifschneider |
|
|
28 |
CH Canyon Creek On A Roll Charmin |
(F) |
T Ferguson |
|
|
27 |
CH Scotian Little Drummer Boy |
(M) |
K Rutmanis |
|
|
24 |
GCH CH DJ Bar Yerkes Took A Chance V Dachs JH |
(M) |
J Yerkes |
|
|
23 |
CH Double D's Nottoway Achy Breaky Heart At Chambray |
(M) |
J Herzon/D Donohue/V Barrera |
|
Retrievers (Chesapeake Bay) |
|
|
|
|
|
|
371 |
GCHG CH Sandbar's Hardcore Hank MH |
(M) |
D Baker/A Levy/A Barouche |
|
|
86 |
GCHS CH Valhallas Commander-In-Chief |
(M) |
C Kling/L Bergstraser/L Chase |
|
|
84 |
GCHP CH Waylands Wild Cherry Lifesaver BN RN CA DM DS AS |
(F) |
V Vollmers |
|
|
80 |
GCH CH Mountainsides Shining Star Of Baja |
(M) |
B Daniels/C Daniels/C Meyer |
|
|
71 |
GCHS CH Riversedge Jumpin Jack Flash RN JH CGC |
(M) |
N Rickerson/S Nohavec |
|
|
55 |
GCH CH Cal-I-Co Ngd Any Way The Wind Blows |
(M) |
J Colvin |
|
|
53 |
GCHB CH Rippling Waters Brown Bart JH |
(M) |
K Luthy/A Luthy |
|
|
51 |
GCHG CH Takemehome Ship To Shore |
(M) |
C Duke |
|
|
42 |
GCHS CH Chesabar's What You Do In Between |
(F) |
R Barber/J O'Dell/J O'Dell |
|
|
41 |
GCH CH Valhallas Bring It On |
(F) |
B Gillespie |
|
Retrievers (Curly-Coated) |
|
|
|
|
|
|
133 |
GCHS CH Kurly Kreek Copperhead Road DJ DN |
(M) |
M Shifflett/S Shifflett |
|
|
59 |
GCH CH Riverwatch Blazin Hot Mac And Cheese CGC |
(M) |
R Knoll/R Knoll/M Meek |
|
|
29 |
GCH CH Tephra Edge Of Winter |
(F) |
K Swarztrauber |
|
|
27 |
GCH CH Sun Devil This Is Halloween JH |
(M) |
K Schnulle/J Kofron/G Kofron/K Schur |
|
|
18 |
GCH CH Riverwatch Do You Believe In Majic CA |
(F) |
M Meek/G Meek |
|
|
13 |
GCH CH Podunk's Enticing Pimento |
(F) |
C Stapaules/S Shull |
|
|
12 |
GCHB CH Podunk's Call Of The Canyon JH OA NAJ CA DJ |
(F) |
R Thompson/M Thompson/S Shull |
|
|
11 |
GCH CH Gorchest's Village High Priestess |
(F) |
L Walton/W Reed |
|
|
10 |
GCHS CH Sun Devil King Of The Crossroads |
(M) |
R Nelson/S Davis |
|
|
10 |
GCH CH Kurly Kreek Bushels Of Fun Boyerie |
(F) |
G Cooper/Y Cooper/M Shifflett/S Shifflett |
|
Retrievers (Flat-Coated) |
|
|
|
|
|
|
562 |
GCHP CH Artic Sun's Pursuing The Dream JH |
(M) |
D Brown/S Brown/J Mueller |
|
|
361 |
GCHG CH Argon's Percival Proctor Baxter CGC |
(M) |
L Marsters |
|
|
274 |
GCHB CH Ironwood Be Quick Or Be Dead RN JH CA DS DJ CGCA TKA |
(F) |
M Morrison |
|
|
215 |
GCHS CH Beachcliff Lenni-Riddle Milles Tweenus JH |
(M) |
D Edwards/M Rendich/C Vernon |
|
|
127 |
GCHG CH Windy Hill Royal Darling JH |
(F) |
R Rickert/S Rickert/S Muer/M White/L Selof/A Lloyd |
|
|
104 |
GCHB CH Gamekeepers Sir Mickey JH |
(M) |
S Lutz |
|
|
95 |
GCH CH Windy Hill Love Changes Everything |
(M) |
R Rickert/S Rickert/L Selof/A Lloyd |
|
|
80 |
GCHP CH Windy Hill God Of Fire RN JH DS CGC TKN |
(M) |
K Johnson/C Johnson/R Rickert/S Rickert |
|
|
62 |
GCHG CH Beacon's God Of Thunder DJ |
(M) |
C Zelbst/C Zelbst/T Knox |
|
|
42 |
GCH CH Ironwood's Bing Bang Boom CDX BN GO RE CGC TKN |
(M) |
M Jones/H Kawamukai |
|
Retrievers (Golden) |
|
|
|
|
|
|
1102 |
GCHS CH Goldrox Time For A Star |
(F) |
J Long/M Roxby/D Long |
|
|
1047 |
GCHP CH Hillock's Jack Daniel'S RA JH CA RATN CGC |
(M) |
T Tomlinson/J Cohen/R Samios |
|
|
852 |
GCHS CH Prism's All About That Rock, No Pebble |
(M) |
T Ford |
|
|
846 |
GCHS CH Cbear's Spot On At Devanley |
(M) |
A Segedi/R Gordon/J Segedi/J Hoffmann |
|
|
789 |
GCHG CH Aspenglo Betty Davis Eyes |
(F) |
C Rogers/B Schultz/T Schultz |
|
|
716 |
GCHS CH Kingslanding's Dream In Pink Mansion |
(F) |
P Jiang/D Cai/A Booth |
|
|
648 |
GCHB CH Blueprint's Sweetgold Country Girl |
(F) |
A Andras/J Andras |
|
|
568 |
GCHS CH Questan's Regeneraceshun BN RI RATN DM DSX CGC TKI |
(M) |
J Wangelin |
|
|
564 |
GCHG CH Jetoca's Twistin' The Night Away |
(M) |
J Caruthers/D Nelson/J Zingula/J Rosenkoetter |
|
|
488 |
GCHB CH Zengold Murphy's Law CGC |
(M) |
J Stone/J Stone/R Stone |
|
Retrievers (Labrador) |
|
|
|
|
|
|
2059 |
GCHS CH Belquest Conclusion No Limit Poker |
(M) |
V Creamer/M Creamer/K Creamer-Allison/K Beal |
|
|
1311 |
GCHG CH Firewater's Vacation From Bella Mare |
(F) |
L Bostwick |
|
|
518 |
GCHG CH Rancho's Coast To Coast @ Willcare |
(M) |
R Magee/S Willumsen/J O'Rourke |
|
|
440 |
GCHG CH Evergreens Mako The Land Shark TKN |
(M) |
K Ferrell/C Royal |
|
|
439 |
GCHB CH Loretta Labs Andy Warhol (Trujillo/Guerrero) |
(M) |
S Aragon/J Carbonell |
|
|
364 |
GCHS CH Scifi's Alter Ego |
(F) |
E Moir/M Seifert |
|
|
361 |
CH Candyviews From Here To The Moon And Back |
(M) |
L Dickenson/M Dickenson |
|
|
346 |
GCH CH Zinfndel's Boom Boom Pow |
(F) |
G Saldana/J Saldana |
|
|
333 |
GCHB CH Simerdowns Eclipse |
(M) |
J Thompson |
|
|
331 |
GCHG CH Barton Creeks Night Moves |
(M) |
K Hancock |
|
Retrievers (Nova Scotia Duck Tolling) |
|
|
|
|
|
|
252 |
GCHS CH Foxvale's Fire Fly PCD BN RE OJP NFP DCAT TKN |
(M) |
B Dorman/D Smith/D Gibbs/S Einck-Paul |
|
|
246 |
GCHB CH Tollchester's Mauvais Garcon |
(M) |
S Sortwell |
|
|
70 |
GCH CH Chimay All Hands On Deck At Foxbrooke |
(M) |
K Lawless/C Vanover/T Donay |
|
|
70 |
GCH CH Tollerpride Decoy N Doubleshot |
(F) |
G Moore/J Gordon/H Gordon |
|
|
57 |
CH Foxbrooke's The Mountains Are Calling |
(M) |
L Griffin/K Griffin/K Lawless/K Truman |
|
|
52 |
GCHS CH Brynwood's Have A Field Day NA NAJ WC CGC TKI |
(M) |
S Cassens |
|
|
50 |
GCHS CH Dochara's Son Of A Gun CD RN JH |
(M) |
W Shumway/R Harrold |
|
|
49 |
GCHB CH Tsillan's Heartbreaker At Parkwood |
(M) |
V Anderson/L Smith/P Sage/A Sage/M Gearhart/W Gearhart |
|
|
43 |
GCH CH Redmoon Javahill's Aloha Beaches |
(F) |
K Schultze/D Bauer |
|
|
38 |
GCH CH Gold Star's The Greatest Showman |
(M) |
V Wagner/B Wagner/J Vilmo/S Vilmo |
|
Setters (English) |
|
|
|
|
|
|
712 |
GCHG CH Wingfield 'N Chebaco Here And Now |
(F) |
P Coller/D Coller/E Hackett |
|
|
256 |
GCHB CH Sevenoaks Weymouthcatchingifre |
(F) |
S Nortdstrom/A Bernardin/K Shepherd/P Disienna |
|
|
206 |
GCHB CH Wingfield 'N Chebaco Bucket List |
(M) |
D Coller/P Coller/E Hackett |
|
|
138 |
GCHS CH Stagedoor Mercury Comet Cyclone |
(M) |
T Goldberg/M Goldberg |
|
|
128 |
GCHG CH Santan That Kiss You Remember |
(M) |
L Reynolds/J Cahill/C Cahill |
|
|
111 |
GCH CH Ciara N' Honeygait Belle Of The Ball |
(F) |
V Jacobsen/L Afdahl/A Ciaravino/V Ciaravino |
|
|
90 |
GCHS CH Seamrog Spitfire |
(M) |
S Jordan/S Hoeflinger-Carrizo/D Jordan/D Jauron |
|
|
90 |
GCHS CH Sea Island's Wrapped Up In Magic |
(M) |
F Neal/S Kuniansky |
|
|
65 |
GCHG CH Wingfield N Chebaco Just So You Know |
(M) |
D Coller/P Coller/E Hackett/A Van Meter |
|
|
63 |
GCH CH Country Squire Star Of Center Court |
(F) |
D Dunton |
|
Setters (Gordon) |
|
|
|
|
|
|
300 |
GCHP CH Hollyhunt Not By Chance |
(M) |
K Stout/M Hunsinger/C Hunsinger |
|
|
294 |
GCHG CH Saranac Tipsy Laird |
(M) |
E Fisher/W Fisher |
|
|
259 |
GCHG CH Pointsetter Tri-Sett After Midnight |
(M) |
A Johnson-Edwards/K Gatchell/C Edwards |
|
|
173 |
GCHS CH Bran Linn Amulet |
(F) |
N Maounis/J Bell/C Bell/S Nordstrom |
|
|
111 |
GCHG CH Mcq Time To Crank It Up |
(M) |
C Cazier/D Cazier/R Quaco |
|
|
48 |
GCHP CH Hotchkiss Amberlove Back To Nature |
(M) |
L Ward/T Ward |
|
|
39 |
GCH CH Shaker Trees Santana |
(M) |
V Powell |
|
|
37 |
GCH CH Pointsetter's Night Train Arrives @ Seasac MH |
(M) |
K Gatchell/A Johnson-Edwards |
|
|
37 |
GCHB CH Spinsetters Kilted Traveler By Amberlove CA BCAT CGC |
(M) |
J Brusk/P Brusk/R Schwiegerath |
|
|
30 |
GCHS CH Mardebri's Pixie Dust In The Wind JH CA BCAT CGCA |
(M) |
R Jacobson/P Jacobson/D Bjerkestrand |
|
Setters (Irish Red and White) |
|
|
|
|
|
|
126 |
GCHS CH Classic Affinity Knock Three Times TKN |
(M) |
D Turner |
|
|
49 |
GCH CH Truly Two-Tone Party Girl |
(F) |
J Ellison |
|
|
49 |
GCHB CH Solarsnow Light My Fire |
(M) |
H Mitchell |
|
|
34 |
GCH CH Aislingcudo Is Brosna Ciarrai |
(M) |
T Ciesla/P Ua Siaghail/A Ua Siaghail |
|
|
29 |
GCH CH Truly Never Enough ACT1 |
(M) |
R Weidman/T Weidman |
|
|
25 |
GCHB CH Killary's Talk About High Class |
(M) |
D Denton/D Peterson |
|
|
25 |
GCHS CH Killary's Grand Getaway CGC TKN |
(M) |
D Griese/D Griese |
|
|
17 |
GCH CH Laurel Oak High Hope BN RI OAP NJP OFP BCAT ACT2 CGC |
(M) |
M Hohman/J Baumgartner |
|
|
15 |
GCHB CH Truly One Of A Kind TKN |
(F) |
W Bockman/L Bockman/R Bockman/L Lang |
|
|
7 |
GCHB CH Laurel Oak Truly An Act Of Faith RN |
(F) |
J Yoho/A Yoho/A Yoho |
|
Setters (Irish) |
|
|
|
|
|
|
547 |
GCHB CH Vermilion's Sex, Lies, And Serious Money |
(F) |
S Nordstrom/B Foote/M Foote/A Bernardin |
|
|
284 |
GCHG CH Erinfyr Winter Classic CGC |
(M) |
M Lamphier/J Lamphier |
|
|
275 |
GCHG CH Sweetwood's Knave Of Hearts |
(M) |
M Foote/B Foote |
|
|
262 |
GCHG CH Conamara Continental Supersport CGC TKN |
(M) |
S Paxson/K Grayson |
|
|
243 |
GCHB CH Roclyn Brew Ha Ha |
(M) |
C Stanford/N Slohin |
|
|
169 |
GCHS CH Lunn's Zippity Doo Dah |
(M) |
K Musil |
|
|
168 |
GCHP CH Mi Jean's You Mad Bro? |
(M) |
J Johnson/J Holmberg/J Holmberg/S Shuman |
|
|
144 |
GCHB CH Tramore Heights Trillionaire |
(M) |
L Hassler/S Hassler/D Carlson/M Carlson |
|
|
91 |
GCHB CH Legacy's Sharp Shooter JH |
(M) |
G Askins/P Nagel/J Braatz |
|
|
90 |
GCHS CH Conamara Simply A Superstar |
(F) |
K Carroll/K Carroll/K Grayson/R Kibbee |
|
Spaniels (American Water) |
|
|
|
|
|
|
17 |
CH Beavercreek's Waterway River Crossing |
(M) |
P St. Onge/L Hattrem/L Thorsness |
|
|
15 |
CH Beavercreek's Master Of Illusion RATO |
(M) |
L Mcgrath/L Thorsness/H Pemble/S Bjugan |
|
|
14 |
CH Carolina's Little Bonnie Foo Foo |
(F) |
L Mccracken |
|
|
10 |
Meesters Southern Gentleman |
(M) |
S Mann/T Tebbens |
|
|
8 |
CH Beavercreek's Take A Chance On Me |
(F) |
L Mcgrath/L Thorsness/H Pemble |
|
|
7 |
Little Brownie's Sky Full Of Stars |
(F) |
S Siok/C Siok |
|
|
3 |
GCHB CH Carolina's Tale Of The Hare RA SH MHR CGC TKN |
(F) |
L Mccracken |
|
|
3 |
CH Waterways Gamecreek Torvald SH SHR CGC TKN |
(M) |
M Dismer/L Hattrem |
|
|
3 |
CH Turtlecreek's Low Morals No Mann'Rs |
(M) |
R Tebbens |
|
|
3 |
Kei-Rin's Etta Place |
(F) |
P Kozak/C Douglas |
|
|
3 |
Turtle Creek's Speak No Evil |
(M) |
J Smith |
|
Spaniels (Boykin) |
|
|
|
|
|
|
45 |
GCHS CH Yr Amarillo By Morning CGC TKN |
(M) |
M Machala/J Machala/G Hurley |
|
|
39 |
GCH CH Texas Trace Cooper |
(M) |
M Mcmahon/G Hurley/R Copeland |
|
|
32 |
GCH CH Top Gun Beekauz It's Time To Buzz The Tower SH |
(M) |
J Deangelo |
|
|
31 |
CH Texas Trace Hold Em SCN SIN SBN DJ TKN |
(M) |
T Pullian/G Copeland/M Copeland |
|
|
25 |
GCHB CH Yr Lagniappe Down In The Boondocks RN THDN CGC TKN |
(M) |
M Rawls/J Rawls/M Machala |
|
|
25 |
GCH CH Thornhill's Amberfield Surf's Up DS DJ |
(M) |
A Crocker/L Kern |
|
|
18 |
GCH CH Drinking Until Dark Beekauz JH |
(F) |
S Kauzlarich/D Kauzlarich/K Kauzlarich |
|
|
14 |
CH Thornhill's Cash Me If You Can CGC |
(M) |
L Kern |
|
|
9 |
GCH CH Larley's Rolling With The Tide |
(F) |
S Anderson |
|
|
8 |
GCHS CH Top Gun Lone Wolf |
(M) |
R Baebler/J De Angelo |
|
|
8 |
Holy City's Momma's Favorite Nursery Rhyme |
(F) |
S Riegerix/R Riegerix |
|
Spaniels (Clumber) |
|
|
|
|
|
|
177 |
GCHS CH Rainsway & Cajun's Reese's Pieces CGC ATT |
(M) |
R Moss/D Moss/P Holman/M Cole |
|
|
121 |
GCHS CH Cajun & Rainsway's Razzle Dazzle CGCU |
(M) |
P Holman/M Cole/R Moss/D Moss |
|
|
104 |
GCHS CH Clussexx Another Day In Paradise |
(M) |
J Hickey |
|
|
45 |
GCH CH Jazzin To The Beat At Big Boom |
(M) |
J Caruthers/D Nelson/J Zingula |
|
|
39 |
GCH CH Cupric's A Beautiful Mind |
(M) |
A Cleary/V Robertshaw |
|
|
38 |
GCHS CH Paradise Island Breeze |
(M) |
D Bright |
|
|
35 |
GCHS CH Clussexx Lord Teflon |
(M) |
P Davis/B Davies |
|
|
34 |
GCH CH Pinkletink's Edgartown Light |
(M) |
M Leland/S Leland |
|
|
31 |
GCHB CH Moonrysn's Doheny Beach JH TKN |
(F) |
J Wickwire/L Wickwire |
|
|
28 |
CH Jazzin's Sleigh Ryde |
(F) |
J Androy/C Jaynes |
|
Spaniels (Cocker) ASCOB |
|
|
|
|
|
|
597 |
GCHG CH Foley's Frat Party CGC |
(M) |
N Foley/S Carter/E Duggan |
|
|
197 |
GCHS CH Lydgate Living On The Edge |
(M) |
J Bruce |
|
|
114 |
GCHB CH Inquest Leo Messi |
(M) |
I Nogueras/P Nogueras |
|
|
71 |
GCHB CH Southdown Carousel Just In Time |
(M) |
B Van Deman/G Roy |
|
|
58 |
GCHB CH Bleumoon's Raspberry Beret |
(F) |
M Mitchell/E Kostelnik/B Hetrick/B Moore |
|
|
57 |
GCH CH Twilights She's Oh So Striking |
(F) |
D Prock |
|
|
53 |
GCHS CH Cameo Siloet's Gold Coast Legacy |
(M) |
L Brown/D Wehry/J Wehry |
|
|
45 |
CH Keryer's Stop And Stare |
(F) |
E Kehoe/R Kehoe |
|
|
45 |
GCHS CH Be-Fit's Ice Dancer |
(F) |
C Thompson/D Christian/A Jeglum/K Kohlmeyer |
|
|
33 |
GCHG CH Shanajen's Like A Rock |
(M) |
C Erbe/J Legath |
|
Spaniels (Cocker) Black |
|
|
|
|
|
|
428 |
GCHG CH Xotica N Bib N" Tux One Shining Moment" |
(M) |
B Warren |
|
|
343 |
GCHS CH Silver Pine Just In Time For Stich |
(M) |
A Stich |
|
|
281 |
GCHG CH Sovran's La Rejouissance |
(F) |
A Santos/M Buckley |
|
|
182 |
GCHG CH Aladdin's Twist Of Fate Tastic |
(M) |
R Halbreich |
|
|
137 |
GCH CH Lehi N Amikcreek Design Of Many Colors |
(F) |
H Armour/A Morgante/B Guyer |
|
|
97 |
GCHB CH Southdown Carousel Favored Son |
(M) |
B Van Deman/G Roy |
|
|
80 |
GCHS CH Ania's Celebrity Profile |
(M) |
A Bak/S Bak |
|
|
79 |
GCHG CH D&D Hill Country's Black, Inc |
(M) |
D Lindner |
|
|
71 |
GCH CH Samahana's Dancing Queen |
(F) |
S Yamane/C Omatsu/S Kaul |
|
|
46 |
GCHS CH Keryer's Purple Rain |
(M) |
E Kehoe/R Kehoe |
|
Spaniels (Cocker) Parti |
|
|
|
|
|
|
477 |
GCHS CH Very Vigie Nobody Is Perfect |
(M) |
S Kaul/E Charles/R Beinhauer/D Close/J Cavallin/S Whincup/F Glendinning |
|
|
238 |
GCHS CH Lomapoint She Does It For Money |
(F) |
L Tarantino/M Santos |
|
|
74 |
GCHS CH Shalybon I'M The Captain Now |
(M) |
L Mclean/B Mclean/T Swanda |
|
|
71 |
GCHG CH Dalin's West Coast Connection CGC |
(M) |
L Donaldson/D Donaldson |
|
|
58 |
GCH CH Rockin T's And Gold-Coast Liberty Call |
(F) |
J Boone |
|
|
52 |
GCHB CH Stand Alone's All Fired Up |
(M) |
H Difrancesco/P Difrancesco |
|
|
51 |
GCH CH Bow-K's Forever After |
(M) |
H Harrison-Markow/L Bowers |
|
|
45 |
GCH CH L&B N Galaxys Gravity In Motion |
(F) |
H Cable |
|
|
42 |
GCHS CH Hoods Rock N My Genes |
(M) |
J Hood/D Sutliff |
|
|
33 |
GCH CH Monthaven's Red, Retired Extremely Dangerous |
(M) |
J Montanelli |
|
Spaniels (English Cocker) |
|
|
|
|
|
|
688 |
GCHG CH Foxwoods Ivywood All Hallows Eve |
(F) |
K Lyons/D Mauterer |
|
|
425 |
GCHG CH K'Mander Dawnglow Arnage |
(M) |
K Anderson/N Atkins/E Atkins/E Neff |
|
|
176 |
GCHG CH Majestic Sweet Apple Keeping The Dream Alive |
(M) |
K Belter/D Belter/N Sweet |
|
|
118 |
GCHB CH Lynann's Keeper Of The Flame |
(M) |
L Gall/P Morgan/R Gall Sr. |
|
|
90 |
GCHB CH Touchgold Mwm Rhythm And Blues |
(M) |
A Eicke/B Bennett |
|
|
88 |
GCHS CH Jolyn N Indigo's Gold Dust |
(M) |
E Matuk/L Bettles/L Dobbins/C Bono |
|
|
71 |
GCH CH Downonda Farm's Party Amimal |
(M) |
C Shaffer/C Allen |
|
|
64 |
GCHB CH Mi Jean's A Piece Of Heaven |
(M) |
J Holmberg-Baggenstos/J Johnson/J Holmberg |
|
|
61 |
GCH CH Dawnglow For Your Eyes Only |
(M) |
R Vanier/S Laflamme |
|
|
58 |
GCHS CH Ivywood's New Frontiers |
(M) |
K Kubiak |
|
|
58 |
GCH CH Rockback's Dark Affair |
(F) |
C Litwin |
|
Spaniels (English Springer) |
|
|
|
|
|
|
1167 |
GCHP CH Cerise Bonanza |
(M) |
D Cherry |
|
|
697 |
GCHP CH Wynmoor Interstellar |
(M) |
E Kerfoot/J Hayes/P Peterson/C Vose/R Parchman/T Lauer |
|
|
398 |
GCHS CH Telltale Kinky Boots |
(F) |
E Fink/N Siver/T Lowe/R Novack |
|
|
174 |
GCHB CH Dalsland Kytra Crossroad If I Could Turn Back Time |
(M) |
S Greene/E Jesseman |
|
|
112 |
GCHB CH Northgate's Power Play |
(M) |
M Payne |
|
|
105 |
GCH CH Dalsland N Kytra's Frozen In Time TKN |
(F) |
A Lafernier/D Lodge/S Shore |
|
|
103 |
GCHP CH Brightwater Gilchrist Dreaming Out Loud |
(M) |
C Racey/N Siver/R Kirby |
|
|
100 |
GCH CH Journey Dartek Eldamar Tweet About It |
(F) |
K Bullard/T Viker/J Roberts/D Paladichuk |
|
|
82 |
GCHG CH Emmawood's Changes In Latitudes |
(M) |
G Rhodes/J Rhodes |
|
|
76 |
GCHG CH Legacy Oak Emperor |
(M) |
K Fitzgerald |
|
Spaniels (Field) |
|
|
|
|
|
|
109 |
GCH CH Sandscape Infinity Blue Chip Legacy |
(M) |
J Constance/J Constance/N Dooley Bunch |
|
|
102 |
GCHB CH Killara Trio Love You To The Moon & Back TD CA RATO |
(M) |
L Livingston/K Balinski/C Livingston |
|
|
56 |
GCHG CH Northaven Sandscape Chances Are |
(M) |
S Stebbins/N Dooley Bunch |
|
|
35 |
CH Calico's Disco Duck RN BCAT DSA DN CGC TKA |
(M) |
K Guse/K Hirschy-Seivert/B Hirschy |
|
|
30 |
GCHG CH Sandscape Who's That Girl |
(F) |
J Constance/J Constance/N Dooley Bunch/G Perry |
|
|
26 |
GCH CH Calico's Fashion Icon RN AX AXJ NF DS DJA CGCA CGCU TKA |
(F) |
K Seivert/B Hirschy/S Streich |
|
|
22 |
GCHB CH Nautica's Good Time At Inspiration TKN |
(M) |
P Gault/D Brewer |
|
|
19 |
GCH CH Nautica's Book 'Em At High Tide BN RI NA OAP OJP OF XFP RATS DS DJ |
(M) |
C Mounts/D Brewer |
|
|
15 |
GCHS CH Pemberley's Night Prowler CD BN RE OA NAJ OAP OJP NF NFP THDN RATS CGC |
(M) |
D Stover/M Marshall |
|
|
15 |
GCHB CH Nautica's If The Shoe Fits @ Arietta BCAT RATO DS DJ AJ HDS CGC TKN |
(F) |
K Angoli/A Angoli/D Brewer/K Mastronardi |
|
Spaniels (Irish Water) |
|
|
|
|
|
|
77 |
GCH CH Pooles Ide N Epik's Love To Pispala |
(F) |
G Siner/P Harju |
|
|
50 |
GCH CH Poole's Ide Sargeant Sloane CD RN AX AXJ XF |
(M) |
S O'Reilly/G Siner |
|
|
42 |
GCHB CH Poole's Ide Say No More CD RN CGC |
(F) |
H Loonsk/G Siner/B Urban |
|
|
40 |
GCH CH Flintcrest Five Star General |
(M) |
S Duncan/C Shelby |
|
|
24 |
GCH CH Tara's I'Ve Got The Magic In Me |
(M) |
T Darling-Lyon |
|
|
16 |
GCH CH Brekkon's First Mark CGC |
(M) |
R Brooks/M Bryant |
|
|
9 |
GCHB CH Kendall's Without A Second Thought CD BN RN THDN DJ CGC TKN |
(M) |
T Schuffert/R Bruskiewitz |
|
|
8 |
Coomara Ogha O'Bobn At Beltane BN RN RATN CGC TKN |
(F) |
L Newton |
|
|
5 |
GCH CH Poole's Ide That Touch Of Mink |
(F) |
E Pikul/F Blecher |
|
|
4 |
CH Brekkon's First Drive CGC |
(M) |
J Keyton/S Drummond |
|
|
4 |
Crispin's Whiskey Promise, East Texas Good O'Boy CA BCAT THDN RATN DM DSA ASA CGC TKN |
(M) |
L Wright/S Wright |
|
Spaniels (Sussex) |
|
|
|
|
|
|
70 |
GCHB CH Kamand Arundel Train Wreck @ Tara |
(M) |
K Toner/A Toner |
|
|
40 |
GCHB CH Labry Berry Depech Mode CGCA TKN |
(M) |
K Tuttle |
|
|
37 |
GCHB CH Maritime Job Is Done Walk Away |
(M) |
B Launder/T Launder |
|
|
15 |
GCH CH Bozley Wiggins Of York |
(M) |
L Silensky |
|
|
15 |
GCHB CH Remedi Wild Cherry Tango Down BN RAE FDC CAA DJ DNX2 CGCA TKP |
(M) |
B Griffin/R Morton |
|
|
15 |
CH Twelve Gates Like A Precious Stone |
(M) |
R Valenzano/C Valenzano |
|
|
12 |
GCH CH Remedi's Moulin Rouge At Perfetto |
(F) |
T Smyth/A Shaffer |
|
|
10 |
CH Clussexx Separates Le Mans From Le Boys |
(F) |
J Haverick/K Gonzalez/P Davern/J Clendenon |
|
|
7 |
CH Ziyadah Virginia Gentleman |
(M) |
M Deugan |
|
|
7 |
Sundowners High Society At Marstad CGC |
(F) |
T Herigstad/M Marcotte |
|
Spaniels (Welsh Springer) |
|
|
|
|
|
|
207 |
GCHB CH Royailes Pinkerton |
(M) |
N Carlton/G Carlton/S Burgess/A Carlton |
|
|
108 |
GCHG CH Farhill's Pride And Prejudice |
(M) |
M Hilliard |
|
|
86 |
GCH CH Mystic Acres At Camden Yards SCN SEN SBN |
(M) |
S Merriken/K Vooris |
|
|
78 |
GCHB CH Clussexx Got The Go Ahead From Stonecroft |
(F) |
E Miller/D Johnson/J Hubbard |
|
|
70 |
GCHB CH Welford's Jesmond Waterfall |
(M) |
C Sorensen/U Pettersson/M Helms/P Gilson/Statesman Knl |
|
|
66 |
GCHB CH Windywood Grace |
(F) |
D Gualtieri |
|
|
63 |
GCHB CH Farhill's Navigator |
(M) |
M Hilliard |
|
|
48 |
GCHB CH Rolyart's Navigator @ Painted Sky Farms |
(M) |
S Sherwood |
|
|
37 |
GCHB CH Long Lane Showtime Gal |
(F) |
J Satterfield/R Satterfield |
|
|
36 |
GCHG CH Clussexx Step Right Up |
(M) |
S Blau/M Curtis |
|
Spinoni Italiani |
|
|
|
|
|
|
122 |
GCHB CH Collina D'Oro Solo Un Bacio |
(F) |
C Wisch Abraham/S Belt |
|
|
74 |
GCHB CH Kalas Fly Me To The Moon JH |
(M) |
A Matias/K Hamaker |
|
|
67 |
GCHB CH Venticalmi Pepper Bridge CGCU |
(M) |
S Hudson |
|
|
56 |
GCH CH Keepsake's Fixer Upper CD RA |
(M) |
J Cobban/M Cobban/M Cobban/J Cobban |
|
|
50 |
GCH CH Affilato Oliver Twist |
(M) |
S Ruth |
|
|
38 |
GCHS CH Hopecreek's Cortado Of Camelot |
(M) |
J Spiars/S Conole |
|
|
30 |
GCHG CH Spinfandel The Force Is Strong CGC |
(M) |
E Bergenheier |
|
|
27 |
GCHB CH Spinsetters Rose Amongst The Thorns By Snowy Days CA BCAT |
(F) |
P Brusk/J Brusk |
|
|
26 |
GCHS CH Camkota Nobody Does It Better CGC |
(M) |
A Gabler/P Gabler/E Bernecker |
|
|
23 |
GCHB CH Quattro Zampe Cosabella |
(F) |
T Turner/K West/P Beaver |
|
Vizslas |
|
|
|
|
|
|
991 |
GCHP CH Tradewind's Ida Bomb JH CA CGC TKI |
(M) |
M Bickley/F Bickley/I Kavafian |
|
|
546 |
GCHG CH Solaris Playing Like Nobody's Business BN RN JH |
(M) |
S Robbins/J Robbins/B Kirven |
|
|
536 |
GCHP CH Firelight Citius Altius Fortius At Trublu |
(M) |
L Medley/K Beckwith |
|
|
244 |
GCHB CH Pagliacci Kizmar Western Winds R Agust Us MH |
(M) |
T Walden/P Hussa/R Yaroch/S Stafford |
|
|
234 |
GCHB CH Grouse Point Rimfire Benchrest |
(M) |
D Lynn/C Miklos |
|
|
171 |
CH Sincerus All A Flutter JH CGC TKI |
(F) |
E Church/K Park |
|
|
146 |
CH Pursuit's Trek To The Triple Crown CGC |
(M) |
G Fleming |
|
|
130 |
GCHS CH Cruiser's Got The Moves Like Jagger BN RN CA CGC |
(M) |
J Kast/J Hoffbeck |
|
|
124 |
GCHB CH Rhapsody Tales Of Suspense BN CGCA TKI |
(F) |
M Paul/M Porfido |
|
|
120 |
GCH CH Renaissance Red Diamond Party Fever |
(M) |
J Coen-Kotechi/M Rochester |
|
|
120 |
GCHP CH Heelmark's Roop Tera Mastana SH CA CGC |
(F) |
R Mihir/D Zilka/R Sinclair-Stephens/G Burdon |
|
Weimaraners |
|
|
|
|
|
|
670 |
GCHP CH Silhouette's Spellbound |
(M) |
C Cassidy |
|
|
291 |
GCHB CH Simpatico Journey Of Thrills |
(M) |
B Rosenberg Md/J Rosenberg |
|
|
262 |
GCHS CH Jewel's Mystic Raven |
(F) |
J Perez |
|
|
236 |
GCHS CH Silverbay's Born This Way! CGC TKA |
(M) |
R Harper-Gardea/M Gardea |
|
|
177 |
GCH CH Silhouette's Cast A Spell |
(F) |
C Cassidy |
|
|
139 |
GCHS CH Moonstone's Silver Bullet Explorer JH CGC TKP |
(M) |
C Harner/B Cook |
|
|
118 |
GCHS CH Deer View's Delta On Fire |
(F) |
P Kelley/V Maclellan/A Pease |
|
|
108 |
GCHB CH Luxe The Grand Illusion JH |
(M) |
J Aune |
|
|
96 |
GCHB CH Tripawd N' Mtn Homes She's Rockin It In Granite |
(F) |
D Lampers/R Lampers/M Wilson |
|
|
91 |
GCHS CH Camelot's Zebulon Herne CD BN SH |
(M) |
G Leitkowski |
|
Wirehaired Pointing Griffons |
|
|
|
|
|
|
170 |
GCHS CH Independence I'Ll Drink To That JH |
(M) |
M Withrow/J Christiano |
|
|
118 |
GCHG CH Whiskeytown Captain Morgan Cranberry Kiss JH |
(F) |
R Wolfe/K Libertore/L Delaney/N Ryan |
|
|
114 |
GCHS CH Glacier's Star Spangled |
(F) |
C Wood/G Wood/L Durand |
|
|
112 |
GCHG CH Southern Flash's Cloud Runner |
(M) |
K Cate/B Cate |
|
|
55 |
GCHG CH Whiskeytown Stonehenge Riding Shotgun JH |
(M) |
K De Santo/K Desanto |
|
|
51 |
GCHB CH Capstones Diamond Roonaghofflatbrook JH |
(F) |
D Quinn |
|
|
33 |
GCH CH Duvalin's Sierra Nevada At Fds JH |
(F) |
R Byrne/A Tremblay/J Boulinguez |
|
|
26 |
GCHG CH Whiskeytown Genesee On Tap MH |
(F) |
L Delaney |
|
|
24 |
GCHB CH Snowbird's Outlaw Kidd Rock JH |
(M) |
S Welle |
|
|
18 |
Seven Fields To Stonehenge-Ryder's Lady Sadie CGC |
(F) |
D Conner-Wood |
|
|
18 |
CH Whiskeytown's Instant Karma JH CGC |
(F) |
R Huff |
|
Wirehaired Vizslas |
|
|
|
|
|
|
78 |
GCHS CH Lascard De La Lande De Bourberouge FDC CA TT CGCA CGCU TKI |
(M) |
C Daniel |
|
|
57 |
GCHB CH Gonegos Wrong Way Ticket |
(M) |
L Tobey |
|
|
35 |
GCHB CH Zoldmali Kongo |
(M) |
C Traub |
|
|
20 |
GCH CH Blaythorn's Midsummer Nights Dream |
(M) |
N Edmunds/K Davis |
|
|
7 |
Vizcaya's Cherokee Casino |
(F) |
P Rasins/N Edmunds |
|
|
7 |
GCH CH Zoldmali Red Head RN JH CGC TKP |
(M) |
S Kimmerle/C Anderson |
|
|
5 |
Zoldmali Java |
(F) |
C Hansen/Z Miczek |
|
|
2 |
Zoldmali Gj First Lady CGC TKI |
(F) |
S Kimmerle/C Smith |
|
|
2 |
CH Vizcaya's Cordon Del Azufre |
(M) |
N Edmunds |
|
|
1 |
Loroka's Minuet |
(F) |
S Fimmen/K Lormis |
|
|
1 |
Zoldmali Lujza JH |
(F) |
M Goodwein/B Goodwein |
|
|
1 |
Loroka's Revving It Up |
(M) |
K Lormis/R Lormis |
THROUGH DECEMBER 2020 |
|
|
|
|
|
Hound Group |
|
|
|
|
|
Afghan Hounds |
|
|
|
|
|
|
|
338 |
GCHB CH Sunlit's King Of Queens |
(M) |
T Richardson/P Winkelmeier/A Morrison Jones /J Souza-Bartlett/M Hunter |
|
|
291 |
GCHB CH Charteroak Traxx Of Grandeur |
(M) |
G Vaccaro/M Vaccaro/E Rechler/B Rechler |
|
|
190 |
GCHG CH Sura Tell Me Lies Zanza |
(F) |
M Gilley/S Neill |
|
|
164 |
GCHS CH Sunward Centurion |
(M) |
M Robertson |
|
|
142 |
GCHS CH Sura Fabelhaft Candy Crush |
(F) |
C O'Connor/J Dalton/S Neill |
|
|
136 |
GCHG CH Taji Better Man Mazshalna CGC |
(M) |
M Brier/Y Russell |
|
|
121 |
GCHG DC Suni Sir Viveur RE MC LCX2 BCAT CGC TKN |
(M) |
L Hicks/J Hicks |
|
|
88 |
GCH CH Kingsleah Blue Ice Bullet |
(M) |
Y Okada |
|
|
84 |
GCHS CH Kurabi Gabina |
(F) |
D Butherus/C Butherus/E Bryant |
|
|
82 |
GCHS CH Shylo Brykaar New Moon On Monday |
(M) |
C Rodgers/L Schanzle/B Clark |
|
American English Coonhounds |
|
|
|
|
|
|
46 |
GCH CH River Bottom Divine Intervention SCE SIN SEN TKN |
(F) |
T Kaecker/F Williams |
|
|
31 |
CH CCH Whiskey River Rounder |
(M) |
K Dameron/N Dameron |
|
|
9 |
GCHB CH CWSG CCH Moonlight's Most Wanted In Blue |
(M) |
J Spieth/S Spieth/T Snedegar |
|
|
4 |
Kentucky Mtn Setting The World On Fire |
(M) |
D Gunter |
|
|
3 |
Spanky's Blackberry Moonshine |
(M) |
A Wooten/L Galbreath |
|
|
2 |
CH Spieth's Moonlight Molly |
(F) |
S Spieth/J Spieth/T Till |
|
|
2 |
Whiskey River Brandy |
(F) |
K Dameron/N Dameron |
|
|
2 |
GCH CH CCH Kentucky Mtn Triple Edge Tess |
(F) |
P Jessup/R Brown |
|
|
2 |
GCH CH River Bottom Tri Dunkin Me |
(M) |
F Williams |
|
|
1 |
CH Taylor Made Best Kept Secret |
(F) |
D Hand |
|
American Foxhounds |
|
|
|
|
|
|
151 |
GCHB CH Kiarry My Grass Is Blue |
(M) |
E Charles/L Miller |
|
|
61 |
GCHB CH Kiarry's Happy |
(M) |
E Charles/H Miller/L Miller |
|
|
28 |
GCH CH Whit's Bluegrass Billie |
(F) |
R Whitlow/S Whitlow |
|
|
22 |
(M) |
D Planche |
|
|
|
21 |
GCH CH Hillwood's Lexington Queen |
(F) |
S Grossman |
|
|
6 |
CH Kiarry & Dakota Freedom And Whisky |
(M) |
D Frykman/K Benoit |
|
|
4 |
CH Kiarry & Dakota 24k Magic |
(M) |
K Green-Davis/L Miller |
|
|
4 |
GCH CH Winquest A Shot Of Captain CA BCAT CGC TKN |
(M) |
L May/M Brown |
|
|
4 |
Hillwood's Kentucky Rain |
(F) |
S Grossman/D Leonard/K Leonard |
|
|
2 |
CH Dassin Kiarry's Tulip Garden I Want It All |
(M) |
K Green Davis/L Racine/O Davis |
|
|
2 |
GCH CH Dassin Kiarry's Tulip Garden Night At The Opera |
(F) |
R Marsh |
|
|
2 |
Kiarry's California Dreamin' |
(M) |
L Castaneda/S Ghattas |
|
|
2 |
CH Devlon's Steamroller Blues |
(M) |
K Leonard/D Leonard |
|
Azawakhs |
|
|
|
|
|
|
20 |
CH Starfire's B' Anya |
(F) |
J Cabrera |
|
|
16 |
CH Azamour Anbar |
(F) |
P Guilfoyle |
|
|
12 |
CH Kel Imajaghan Jedediah |
(F) |
A Taylor/C Rose |
|
|
9 |
GCH CH Eidi N' Amanar Gaeraat Starfire CM3 |
(F) |
J Cabrera/F Arienti/F Daum/M Koga |
|
|
6 |
Kel Imajaghan Azhar |
(M) |
A Taylor/C Rose |
|
|
6 |
Eidi N'Amanar Iteje CM |
(F) |
L Berezkina/N Berezkina |
|
|
4 |
Tera Ayur-Es-Sahel |
(F) |
A Taylor |
|
|
4 |
Kel Simoon Rafiki N'Sambala RN BCAT CGC |
(M) |
C Lewis/D Kidwell-Taylor |
|
|
3 |
Eidi N' Amanar Jana |
(F) |
L Berezkina/N Berezkina |
|
|
2 |
Eidi N'Amanar Jaser |
(M) |
S Liggett |
|
|
2 |
Ingenue Idanse Bollinger |
(M) |
A Taylor |
|
Basenjis |
|
|
|
|
|
|
333 |
GCHS CH Kokoblue's Phoenix |
(M) |
S Osborne/G Van Alstyne |
|
|
298 |
GCHG CH Dark Moon's Black Tri Affair |
(M) |
V Predale/J Predale |
|
|
274 |
GCH CH Kazor's Prince Cailan |
(M) |
J Webb/C Webb |
|
|
119 |
GCHS CH Mata Hauri Virtuoso In The Jungle |
(M) |
D Hauri |
|
|
83 |
GCH CH Atarasi Meisterhaus Brassmonkey At Zamaradi |
(M) |
S Smith-Falkner /J Reed |
|
|
68 |
GCHS CH Dark Moon's Project Mayhem |
(M) |
V Predale/J Predale |
|
|
49 |
GCH CH Meisterhaus Hot 'N Bothered |
(M) |
T Brooks |
|
|
46 |
GCHB CH Relic & Kaleonahe's Purple Haze CA BCAT |
(M) |
D Sanders/L Sanders |
|
|
42 |
GCH CH Khani's Pride And Prejudice |
(F) |
C Skinner/K Sanchez |
|
|
40 |
GCH CH Dark Moon's God Of Thunder |
(M) |
H Galford/V Predale/J Galford |
|
|
40 |
GCH CH Taji's Evening Forecast JC |
(M) |
S Repetowski/P Repetowski/K Campbell |
|
Basset Hounds |
|
|
|
|
|
|
168 |
GCHS CH First Class Toast To Empress Sisi |
(F) |
J Fogel |
|
|
90 |
GCHS CH Castlehill's Snoline Man In Black |
(M) |
T Whitney/B Black |
|
|
90 |
GCHB CH Rapscallion's Horizontal Merger |
(M) |
S Wilder/G Walsh |
|
|
75 |
GCHS CH Stonewall Hansel |
(M) |
R Opeka/K Hutchinson |
|
|
68 |
GCHS CH Rivercity Man Of Steel |
(M) |
S Chryssanthis/M Chryssanthis/P Palmer/K Vitaich |
|
|
57 |
GCH CH Set-A-Part Atajo Of Lomarol Hounds |
(M) |
D Chase/C Chase |
|
|
57 |
GCHB CH Ador's Sapphire Solitaire |
(F) |
A O'Reilly |
|
|
50 |
GCH CH Zen's Jug Of Punch |
(M) |
R Snell |
|
|
47 |
GCH CH Reveille-Bujo's Major League |
(M) |
A Chaffin/D Chaffin/M Jones/D Hagy |
|
|
47 |
GCH CH Silverado Space Cowboy |
(M) |
M Tysseling/J Tysseling |
|
Beagles (13 in. and under) |
|
|
|
|
|
|
147 |
GCHB CH Lane Rae's Mystery Of Illusion |
(F) |
A Mullen |
|
|
135 |
GCHS CH Glade Mill Dark Tide |
(M) |
B Lefever/C Lefever/L Lefever |
|
|
118 |
GCHS CH Pun Kotzky Alpenglow A Time To Dream |
(F) |
E Friedlander/B Friedlander/O Voloshin/O Gavrilova |
|
|
108 |
GCHB CH Maple Ridge K-Run I've Got A Secret |
(F) |
J Friedhofer/M Cornel |
|
|
82 |
GCHB CH Stonemeadow Susquehanna At White Gloves RN CGC TKN |
(F) |
B Ferneyhough/M Cummings/P Flynn |
|
|
80 |
GCHS CH Saranan's Child Of The Wind With Cranston Hill |
(F) |
N Prideaux/P Schmelkin |
|
|
72 |
GCHG CH Kayseas Special K |
(F) |
S Clark |
|
|
72 |
GCHB CH Pun Kotzky Sweet Dreams Are Made Of This |
(F) |
O Voloshin/O Gavrilova |
|
|
57 |
GCH CH Winston-Del Rey's C.C. Rider |
(M) |
C Long/E Brandt/J Catz |
|
|
43 |
GCH CH X'Plorers Doi Inthanon |
(M) |
R Butrach/L Bryson/B Ott |
|
Beagles (over 13 in.) |
|
|
|
|
|
|
262 |
GCHS CH Ker-Win My Blue Heaven |
(F) |
J Mounce/C Mounce |
|
|
231 |
GCHB CH Fetch & Smell Jack Tripper |
(M) |
M Pantaleon |
|
|
228 |
GCHP CH Gwencalon's Tam O'Shanter |
(M) |
K Friend/W Friend |
|
|
176 |
GCHS CH Foxtail's Race To The Finish |
(M) |
S Berndt-Smith/D Smith/W Alexander |
|
|
172 |
GCHS CH Belcanto His First Name Is Agent BCAT TKN |
(M) |
K Hurley/F Towell/B Towell |
|
|
143 |
GCHS CH Cornerstones Anthem Of Noel |
(F) |
P Hines |
|
|
129 |
GCHS CH Glade Mill Goddess Of The Night |
(F) |
E Ryterband/R Dean |
|
|
129 |
GCHG CH Cabaret Chasing Classic Cars |
(M) |
T Olson/S Olson/C Collins |
|
|
125 |
GCHB CH Fleur De Lis' Every Day Is Christmas TKN |
(F) |
J Bell/J Bewley |
|
|
124 |
GCH CH Everwind's Living The Dream |
(M) |
J La Placa/J Wurst |
|
Black and Tan Coonhounds |
|
|
|
|
|
|
156 |
GCHS CH Bayaway Kalan's The Powers That Be |
(M) |
D Rezendes |
|
|
76 |
GCHB CH Southwind Southern Belle |
(F) |
K Barnes/D Barnes |
|
|
75 |
GCH CH Jazzman Armoured Vehicle |
(M) |
Z Bolin |
|
|
38 |
GCH CH Kalan's Storms A Comin |
(F) |
A Willard/K Willard/C Kalista/D Rezendes |
|
|
30 |
GCH CH CCH Carlin Black Tie Affair |
(M) |
T Mitchell/A Miller/A Pillow |
|
|
29 |
GCHB CH Windbourne Bayaway Good Golly Miss Molly |
(F) |
S Campbell/D Rezendes/S Skinner/T Skinner |
|
|
27 |
GCHB CH Jazzman Smarty Pants |
(F) |
Z Bolin/E Atchley |
|
|
26 |
CH Gabrielle Rockytop Blossoming Meadow |
(F) |
D Lyons/E Atchley |
|
|
22 |
GCH CH Windbourne Bayaway Sing Me Back Home |
(F) |
S Campbell/D Rezendes/S Skinner/T Skinner |
|
|
22 |
GCHB CH Squire In Route To Cheyenne |
(F) |
J Magenau/A Magenau |
|
Bloodhounds |
|
|
|
|
|
|
122 |
GCHG CH Bayside's As You Wish TKN |
(M) |
J Hallett/L Hallett |
|
|
60 |
GCHB CH Sanctuary's Rock N Roll Experience From Nozenears |
(M) |
D Rahn/T Rahn/T Nooft/E Rogers |
|
|
52 |
GCH CH Loamy's Lane's Qalamity Jane Of Quiet Creek |
(F) |
S Hamil/B Schultz/T Schultz |
|
|
49 |
GCHS CH Southwind's Man O' War With M&M CGC TKN |
(M) |
M Michalis/B Buchanan |
|
|
48 |
GCH CH Skipton's A Win For Winter DS DJ TKA |
(M) |
J Edwards-Chrisopoulos/A Chrisopoulos /H Helmer/C Flessner |
|
|
39 |
GCH CH Quiet Creek's Legend All Rise |
(M) |
S Lacroix Hamil/T Schultz |
|
|
35 |
GCH CH Treasures Russkaya Memories |
(F) |
S Markley/A Miller |
|
|
28 |
CH Flessner's March To Beat Of My Own Drum |
(M) |
B Flessner /C Flessner/H Helmer |
|
|
26 |
GCH CH Sherick's Dash N Leaps And Bounds |
(M) |
S Duling/M Mckinney/R Wagner/K Reid |
|
|
25 |
GCHS CH Quiet Creek's Dance With Me |
(F) |
S Hamil |
|
Bluetick Coonhounds |
|
|
|
|
|
|
230 |
GCHG CH Evenstar-Wesridge's One Hail Of A Man |
(M) |
J Daly/S Daly/K Davis |
|
|
15 |
GCHB CH CCH Anlon's Topnotch This Is My Journey |
(F) |
T Daniels |
|
|
14 |
CH Razor Ridge Pop A Top Hot Shot |
(M) |
A Smith/K Davis/J Daly/M Thomas |
|
|
10 |
Mighty Blue Virginia Bell |
(F) |
L Gregory |
|
|
10 |
CH CCH Spanky's Rockin Blue Popacap |
(M) |
L Galbreath/A Wooton |
|
|
9 |
GCHS CH Wesann's Don'T Take My Man On Vista Ridge |
(F) |
S Daly/J Daly/K Davis |
|
|
8 |
Topnotch Adventures Of Huckleberry |
(M) |
T Daniels |
|
|
7 |
CH CGCH Cameron's Blue Emmit |
(M) |
H Baker |
|
|
6 |
GCHB CH CCH Legacy Legend's Of Jcs King Of Hearts |
(M) |
S Wilson/C Clark/B White |
|
|
5 |
GCH CH Evenstar-Wesridge Penelope |
(F) |
J Turner/K Davis |
|
Borzois |
|
|
|
|
|
|
337 |
GCHS CH Majenkir Bookstor Spellbinder |
(M) |
K Staudt-Cartabona/K Spey/H Spey |
|
|
273 |
GCHS CH Crown Jewel Princess Eugenia Of Majenkir |
(F) |
J Durdin |
|
|
258 |
GCHB CH Justart Majenkir Status Symbol |
(M) |
S Iwakiri/J Spiers/K Staudt-Cartabona |
|
|
240 |
GCHS CH Soyara's Devilish Delilah |
(F) |
P Hlatky/G Hlatky |
|
|
230 |
GCHP CH Fiery Run Rider On The Storm BCAT |
(M) |
E Tolley/D Nutting |
|
|
135 |
GCHS CH Kyrov's Scottish Lilt At Horse And Hound |
(F) |
P Buffington/K Seymour |
|
|
95 |
GCHB CH Estet Classic Timofei |
(M) |
J Winton/J Modica/O Gorbatsjova |
|
|
94 |
GCH CH Tantezampe Kilimanjaro Trek At Rey |
(M) |
K Novotny |
|
|
94 |
GCHB CH Del Sol Oxota Fire And Ice |
(F) |
S Van De Water |
|
|
64 |
GCHG CH Mielikki Hinote Secret Agent Man RN TKN |
(M) |
R Mccartin/J Tyler/K Mccloskey |
|
Cirnechi dell'Etna |
|
|
|
|
|
|
134 |
GCHS CH Cy'Era Zoe |
(F) |
L Sorenson/M Prieto/L Bernhardt |
|
|
45 |
GCH CH Kr'Msun Bugatti |
(F) |
C Mcdermott/B Mcdermott |
|
|
35 |
GCH CH Simbali's Cappuccino D'Lea |
(M) |
M Bryant |
|
|
31 |
GCHS CH Kr'Msun Nero D'Avola CGCA TKI ATT VHMA |
(M) |
L Bennett/C Bennett/C Mcdermott |
|
|
26 |
GCHB CH Cy-Era Zion CGC TKN |
(M) |
R Haberbush/T Haberbush/A Haberbush/M Prieto |
|
|
26 |
GCH CH Cy'Era Alba TKN |
(F) |
P Rhyner/M Prieto |
|
|
24 |
CH Rulin's Pride And Joy Srv D'Lea |
(F) |
L Lysher/J Gates |
|
|
24 |
CH Kr'Msun Valentino Donna Born In Roma |
(F) |
C Mcdermott/B Mcdermottt |
|
|
23 |
GCHS CH Valencia's Astral Angel Pl SC BCAT |
(F) |
K Combs/K Clemenents |
|
|
22 |
GCHS CH Rockin' Heart's Beat Trix Potter |
(F) |
N Wight/J Wight/K Wamsley |
|
Dachshunds (Longhaired) |
|
|
|
|
|
|
707 |
GCHP CH Brownwood Rt's Peace On Earth Sl CGC |
(M) |
L Tyler/M Peterson/R Tyler |
|
|
661 |
GCHP DC Walmar-Solo's SOS-SL RN CA CGC |
(M) |
A Kraft |
|
|
385 |
GCHS CH Lockshire's Someday I May Sl |
(F) |
K Lockyer/T Lockyer |
|
|
353 |
GCHG CH Mt Sleepy Hollow September In The Rain |
(M) |
M Taylor |
|
|
330 |
GCHG CH Hunderbar Hundeleben Druid's Fluid Sl |
(M) |
C Taylor/C Puig |
|
|
324 |
GCHG CH Galewinns Kaycees Sea Man CGCA |
(M) |
D Kulesa/P Gale/S Ceplius |
|
|
262 |
GCHG CH Dikerdachs Lion |
(M) |
V Diker |
|
|
218 |
GCHB CH Pramada Koradox Impossible Dream Alii Sl |
(M) |
T Childers/M Peat/T Sikora |
|
|
157 |
GCHG CH Granvalero's Shining Star Sl |
(M) |
N Pearson |
|
|
151 |
GCHG CH Mayapple It Wasn'T Me |
(M) |
K Haupt |
|
Dachshunds (Smooth) |
|
|
|
|
|
|
706 |
GCHS CH Bessdach Sahara Sarah |
(F) |
G Guidry/L Guidry/M Lara |
|
|
608 |
GCHG CH Trakehndachs Roccia Sunrise Xo |
(F) |
V Colon/P Guthrie/J Fagervik |
|
|
276 |
GCHG CH Kochana's Deja Vu II CGC TKN |
(M) |
D Poranski |
|
|
197 |
GCHG CH Fusions Incahoots Platinum Jimi Johns Freaky Fast |
(M) |
A Cotteleer/R Cotteleer |
|
|
143 |
GCHS CH Lucene's Luck Be A Lady For Briswood TKN |
(F) |
T Wisler/M Stall/P Wisler |
|
|
132 |
GCHS CH Walden & Windyoak's Bouquet Of Dreams Ms |
(F) |
D Waldo/E Johnston/M Johnston |
|
|
131 |
GCHB CH Bessdach Princess Of Power |
(F) |
L Davis |
|
|
119 |
GCHS CH Passport Tell Me A Story Ss |
(F) |
S O'Reilly |
|
|
117 |
GCHP CH Toskydox Marika Suertuda Ss |
(F) |
S Lutosky |
|
|
99 |
GCHB CH Minidogland Rammstein |
(M) |
A Stutzman |
|
Dachshunds (Wirehaired) |
|
|
|
|
|
|
580 |
GCHP CH Leoralees Lets Boogie With Barstool Mw |
(M) |
M Singleton/R Addison/M Tipple |
|
|
551 |
GCHP CH Brazosski Ringo Starr At Rivendell |
(M) |
D Rockwell/K Williams |
|
|
322 |
GCHG CH Kadell's Pixie Dust W |
(F) |
L Reynolds/C Cahill/J Cahill |
|
|
322 |
GCHG CH J-Walk's Pink Diamond Sw |
(F) |
J Walker/S Ray |
|
|
218 |
GCHS CH Usonia's Cherokee Maiden V Lowdown |
(F) |
T Lancaster/B Waldkirch/J Eversole |
|
|
204 |
GCHG CH J-Walk's Devil's In Disguise |
(M) |
S Wolden |
|
|
139 |
GCH CH Daybreak's Country Kisses W |
(F) |
D Krieg/A Ferris |
|
|
93 |
GCHP CH Colleen's Nancy At Carowynd |
(F) |
C O'Neil |
|
|
82 |
GCHG CH Blackdales Wrecking Ball SW |
(F) |
C Black/B Davis/K Chandor |
|
|
80 |
GCHS CH Icon's I'M Under The Influence Yernot Sw |
(M) |
D Tarbox/D Maloney |
|
English Foxhounds |
|
|
|
|
|
|
10 |
CH Monocacy Bend's Lady Of The Chase |
(F) |
T Koerber |
|
|
8 |
GCH CH Monocacy Bend's Waterford |
(M) |
T Koerber/S Nordstrom |
|
|
1 |
Wee Beginnings The Dance RN BCAT CGC TKN |
(M) |
A Lasarko/E Lasarko |
|
|
1 |
CH Kingsbury A Supernatural Desperado |
(M) |
J Lawrence/Kingsbury Knl |
|
|
1 |
Wee Beginnings Walkaway Joe RN CGC TKN |
(M) |
A Lasarko/E Lasarko |
|
Grand Basset Griffon Vendeens |
|
|
|
|
|
|
46 |
GCH CH Sidekick's Life Is A Highway |
(M) |
J Brown/B Humphrey |
|
|
42 |
GCHS CH Sidekick's Ice Queen At R-N-B CM |
(F) |
B Humphrey/L Green/E Jesseman/B Miller |
|
|
26 |
CH Always Sidekick Grapes Of Wrath |
(M) |
A Butler/K Butler/B Humphrey/T Cannon |
|
|
12 |
GCH CH Blueberry Pie V. Tum-Tums Vriendjes |
(F) |
B Barth |
|
|
10 |
CH Sidekick's Quite A Story |
(M) |
G Tanenbaum/G Tanenbaum/B Humphrey/C Benedict |
|
|
10 |
CH Sidekick's Making Music With Brijolne |
(F) |
L Cipriotti/B Cipriotti/B Humphrey/C Benedict |
|
|
9 |
CH Sidekick's Quest For Camelot |
(F) |
B Humphrey/C Benedict |
|
|
8 |
GCHB CH Sidekick's Life In The Fast Lane |
(M) |
B Humphrey/L Offerdahl |
|
|
8 |
Ethos Loaded Up And Truckin' RN |
(M) |
N Mclean |
|
|
6 |
Sidekick's Best Kept Secret |
(F) |
S Green/B Humphrey/C Benedict |
|
|
6 |
Sidekick's Secret Weapon |
(M) |
L Green/B Humphrey/C Benedict/J Garcini |
|
|
6 |
CH Sidekick's Always Heart Of The Matter |
(F) |
B Humphrey/C Benedict |
|
Greyhounds |
|
|
|
|
|
|
53 |
GCH CH Grandcru Clos Beylesse |
(F) |
M Steele/A Phelan/R Tomlin/R Gaudet |
|
|
52 |
GCH CH Grandcru Gazin |
(M) |
R Dwyer |
|
|
45 |
GCH CH Grandcru Le Pin II |
(F) |
D Bahm/A Whitmore |
|
|
39 |
GCHB CH Trireme The Continental |
(M) |
K Kostic/D Kostic |
|
|
36 |
GCHS CH Mariki's Bluemoon Daimler Marque At Saranan |
(F) |
N Prideaux/P Schmelkin/M Bertoli |
|
|
20 |
CH Cebar Storm Goddess JC |
(F) |
S Edgerton/E Edgerton/D Edgerton |
|
|
19 |
GCHB CH Grandcru Leeuwin At Ceottis RN |
(F) |
K Dayberry |
|
|
18 |
CH Aragon Black Swallow BN RI OA NAJ NF TKN |
(F) |
H Hamilton |
|
|
17 |
CH Rubicon's Contradiction |
(F) |
P Rubinstein/S Cassem |
|
|
14 |
GCH CH Kollaps Sonja Knips |
(F) |
T Mazluf/C Marzluf/C Curlee |
|
|
14 |
CH Mariki Dayhollow King Of Hearts @ Saranan |
(M) |
N Prideaux/P Schmelkin |
|
Harriers |
|
|
|
|
|
|
36 |
GCHS CH Blythmoor Sheez-Beez Tell Me No Tales |
(F) |
S Allen |
|
|
28 |
CH Kingsbury Why So Serious TKN |
(M) |
R Rosannilia/Kingsbury Knl |
|
|
14 |
Blythmoor Sheez-Beez How High The Moon |
(M) |
B Huntington/S Allen |
|
|
13 |
CH Bydesign's Big Brown Hound O' Mine |
(M) |
P Gowen/M Gowen |
|
|
8 |
CH Kingsbury Spamalot FDC |
(F) |
J Wooden/Kingsbury Knl |
|
|
7 |
GCH CH Blythemoors Sporting Chance At Briggcastle |
(M) |
J Briggs/P Briggs/Z Briggs |
|
|
7 |
GCH CH Blythmoor's Comedy Of Errors At Shadowmere |
(M) |
P Miller/M Dykstra |
|
|
6 |
GCH CH Blythmoor Chase Away The Blues From Shadowmere |
(M) |
P Miller |
|
|
5 |
CH Bluhil Sakura Icon Of Stage N Screen |
(F) |
L Johnston/B Fox |
|
|
5 |
Blythmoor Into The Woods At Shadowmere |
(M) |
P Miller |
|
Ibizan Hounds |
|
|
|
|
|
|
174 |
GCHS CH Abbaio Yogurt Affairs |
(F) |
S Fuller/S Murphy |
|
|
148 |
GCHG CH Harehill's Say No More |
(F) |
B Phifer/W Anderson |
|
|
58 |
GCHB CH Orion's Calgary Flame |
(F) |
J Dannenbring/C Freeling |
|
|
51 |
GCH DC Hart's Kraken Attack Of Trg SC CGC |
(F) |
B Butcher/T Parks/N Parks |
|
|
50 |
GCH CH Abbaio Tarsier SC TKN |
(M) |
J Ranero/S Murphy |
|
|
34 |
GCHB CH Heron And Hound Notanuff Hellsbells N Dam'Ation |
(M) |
M Pierotti-Tietje/C Shaw |
|
|
28 |
DC Hart's Pippi Longstocking SC DN |
(F) |
B Butcher |
|
|
27 |
GCH CH Ahram 's Straight Up Now Tell Me At Foxridge |
(F) |
L Mattson/M Paulin |
|
|
27 |
CH Hart's Dora The Explorer BCAT |
(F) |
N Scherer/B Butcher |
|
|
26 |
GCH DC Hart's Up Tall And High RN FDC SC BCAT DN CGC TKA |
(F) |
H Langhans/B Butcher |
|
Irish Wolfhounds |
|
|
|
|
|
|
141 |
GCHS CH Khaleesi's Drogon Of The Seven Kingdoms |
(M) |
M Walsh/M Walsh/J Souza-Bartlett |
|
|
117 |
GCHB CH Taryn Hamilton Of Pinehurst |
(M) |
K Goodell |
|
|
104 |
GCHS CH Pitlochry's Emerald |
(F) |
S Hill/B Hill |
|
|
92 |
GCH CH New Yorker Prince Ionmhain Norman |
(M) |
C Nunneley Biehler |
|
|
66 |
R Noble Nainsi |
(F) |
J Roland/K Roland |
|
|
66 |
GCHG CH Dun Myrica Never Say Never Of Eagle CGC TKN |
(F) |
D Meeks/L Meeks |
|
|
58 |
GCHB CH Murdoch Of Cill Chuillinn FDC JC CAA BCAT CGC |
(M) |
P Berkovitz/C Kilcullen-Steiner |
|
|
50 |
Nightwing's Terminal Velocity |
(F) |
J Mattson/W Mattson |
|
|
45 |
GCHG CH Dun Myrica Grainne Of Eagle |
(F) |
R Kubacz/N Salmon |
|
|
45 |
GCHB CH Rysheron's Ace's High |
(M) |
A Constable/C Riggs |
|
Norwegian Elkhounds |
|
|
|
|
|
|
143 |
GCHB CH Vin-Melca's Vanguard |
(M) |
R Simpson |
|
|
104 |
GCHS CH Silhouette's Hope Solo |
(F) |
E Olsen/K Olsen/S Garrity |
|
|
69 |
GCHG CH Aspen's It Takes A Thief |
(M) |
R Rhoden/R Rhoden/K West |
|
|
68 |
GCHB CH Solegia Sangrud Heaven's Light Leo |
(M) |
R Denn/J Simon/K Elvin/K Wehking |
|
|
43 |
GCH CH Hestsko's Rock Star |
(M) |
D Wallace/R Cowan/A Baldwin/J Stastny |
|
|
25 |
GCHS CH Vikrest Secret Agent MX MXJ |
(M) |
L Forrest/P Viken |
|
|
25 |
GCH CH Snojager Mikazuki |
(M) |
S Johnson/M Johnson/K Chisholm |
|
|
24 |
GCHS CH Aspenrepublik Into The Wind |
(F) |
M Kenton |
|
|
20 |
CH Vin-Melca's Mikanon Brewmaster |
(M) |
P Trotter/K Bettandorff |
|
|
16 |
GCHG CH Tioka's American Ride |
(M) |
L Webster |
|
Otterhounds |
|
|
|
|
|
|
77 |
GCHB CH Four Pillars' Lone Ranger |
(M) |
D Follett/S Smyth/B Follett |
|
|
48 |
GCHS CH Conestoga Aberdeens Addicted To Love |
(M) |
A Mcilwaine/J Mcilwaine/W Plucheck/S Plucheck |
|
|
45 |
GCH CH Aberdeen's Xlnt Adventure |
(M) |
S Wilkins/A Mcilwaine/J Wilkins |
|
|
25 |
GCH CH Conestoga Convallaria Montana CGC TKN |
(F) |
B Horrell |
|
|
7 |
GCH CH Ironquest's Exotic Striptease |
(F) |
J Gregory |
|
|
7 |
GCHB CH Dekenchar's Howlaway's Leader Of The Pack |
(M) |
S Macquiddy/R Mellon/D Steffen/K Steffen |
|
|
7 |
Aberdeen & Crossroads You'Re Killing Me, Smalls! |
(M) |
D Patterson/T Tolman |
|
|
6 |
Conestoga Bailey Irish Creme C Major |
(M) |
G Barker |
|
|
3 |
Blue Fairy's Wolverine CGC |
(M) |
T Lacy/K Lacy/J Gordon |
|
|
3 |
GCH CH Four Pillars' Triumph With B&T CGC |
(M) |
B Follett/T Goots/J Follett/D Follett |
|
|
3 |
CH Camellia Hounds Red Beans And Rice |
(F) |
R Hayward |
|
Petits Bassets Griffons Vendeens |
|
|
|
|
|
|
152 |
GCHB CH M & M Stellar Spotify |
(M) |
J Hayes/D Moore/E Ciceron/W Doherty |
|
|
131 |
GCHB CH Cj's Oh Happy Day On Five Mile |
(F) |
J Hurty/L Florian/M Florian/C Hurty |
|
|
88 |
GCHG CH Talus Stonehouse I'M A Travelin' Man |
(M) |
C Wood/G Wood |
|
|
79 |
GCHB CH Mirepoix's She's Got The Hammer |
(F) |
B Tezel/I Tezel/J Zigich |
|
|
59 |
GCHB CH Tetu's Mister Homer OA NAJ TKN |
(M) |
S Barclay/M Stiles |
|
|
40 |
GCH CH Mirepoix's Dubble Bubble RN FDC BCAT CGCA CGCU TKN |
(F) |
P Opperman/J Zigich |
|
|
35 |
GCHS CH Lacey's Not My Circus |
(M) |
D Bruce/J Lacey Black/J Neuschaefer |
|
|
26 |
GCH CH Sun Peak's Legendary Hero Katagnik RN FDC CA BCAT SCN TKN |
(M) |
T Dennison/C Chynoweth |
|
|
24 |
GCH CH Black Majesty Satisfaction |
(M) |
B Major |
|
|
18 |
GCH CH Grand-Voile's Wild Blackberry CGC TKN |
(F) |
T Hensley/T Taskey |
|
|
18 |
GCH CH Always Belle Of Ellis Island |
(F) |
R Claude |
|
Pharaoh Hounds |
|
|
|
|
|
|
124 |
GCHS CH Ncm's Gold Digger SC BCAT |
(F) |
J Olsen/T Sucee |
|
|
82 |
GCHS DC Bazinga Copernicus The Stargazer SC BCAT CGC |
(M) |
R Phinney/G Bednar |
|
|
52 |
GCH CH Anubis Karnak Elle Macpherson |
(F) |
A Wood/M Doyle |
|
|
45 |
GCH DC Reedly Road Pure Taste For Hallam SC |
(F) |
D Carota/S Sipperly |
|
|
32 |
GCH CH Reedly Road Supreme At Hallam |
(F) |
S Sipperly/S Threlfall |
|
|
32 |
CH Xo Sovrin Skyfall Of Osiris |
(F) |
C Foley |
|
|
27 |
GCH DC Kaije'Z Faro To Zin Or Not To Zin SC TKN |
(M) |
M Del Prince |
|
|
20 |
GCHB CH Anubis Nefer-Temu Cinnabar's Sekhmet |
(F) |
G Ihringer |
|
|
20 |
GCH CH Lileo's Sunshine Daydream Farao Anubis CA TKN |
(M) |
J Jones/P Rhyner |
|
|
17 |
GCH CH Litlar's Niju Malta SC CGC |
(F) |
T Davis/N Parks |
|
Plott Hounds |
|
|
|
|
|
|
37 |
GCH CH Hosker's General Ike |
(M) |
J Hosker/V Kemp/R Rosepiler/G Hosker |
|
|
32 |
GCH CH Hosker's Easy Money |
(F) |
G Hosker/J Hosker/V Kemp |
|
|
19 |
GCH CH Hosker's My Boy Fritz |
(M) |
J Hosker/L Lazanno/V Kemp/R Rosepiler |
|
|
7 |
CH County Line Tuesday's Legacy |
(F) |
C Officer/S Ragsdale |
|
|
5 |
GCH CH CCH County Line Roosevelt |
(M) |
C Officer/P Jessup |
|
|
3 |
Dw Shor Du Got A Ringer |
(M) |
K Pennington |
|
|
2 |
CH Countyline Sidearm Krazy Karter |
(M) |
L Mills/C Officer/T Mills/J Mills |
|
|
2 |
CH Macks High Mtn Spacious Skys |
(F) |
L Mack |
|
|
2 |
CH Highperformance Freedomfighter |
(M) |
E Roberts/C Luper |
|
|
2 |
CH CSG Mima Creek Toadie |
(F) |
D Van Kirk/M Hamilton /N Cook |
|
|
2 |
GCH CH Tomahawks High Mtn Summer Scorcher |
(M) |
L Mack |
|
|
2 |
Live Oaks Midnight Rider |
(M) |
S Lloyd |
|
Portuguese Podengo Pequenos |
|
|
|
|
|
|
167 |
GCHS CH Houla's Jerry Loule' TKN |
(M) |
S Owen |
|
|
133 |
GCHG CH Bonsai Noble Adventurer |
(M) |
G Simonds/A Ghione |
|
|
111 |
GCH CH Corral West Bullet Proof |
(M) |
S Oliver/J Tachera/S Devore/S Macleanan |
|
|
109 |
GCHS CH Ketka's Free Thinker |
(M) |
M Dullinger/S Carter |
|
|
76 |
GCHG CH Houla's Expecto Patronum CA BCAT |
(M) |
D Williams/K Sullivan |
|
|
43 |
GCHB CH Lipton's Hey Diddle Diddle |
(M) |
S Carter |
|
|
32 |
CH Ketka's Tennessee Whiskey Of Loch Cu |
(M) |
C Sowders/T Worful |
|
|
20 |
GCH CH Jocker Do Vale De Fermedo |
(M) |
K Sage/S Gillen/K Ragsdale |
|
|
19 |
Paldachs Crystal Blue Persuasion W |
(M) |
P Litchfield |
|
|
17 |
CH Paldachs Hanky Panky At Sarmac W |
(M) |
S Mccollum/P Litchfield |
|
Redbone Coonhounds |
|
|
|
|
|
|
70 |
GCHG CH CCH My She Dances Like Uma Thurman |
(F) |
C Vanover/K Lawless |
|
|
32 |
GCHG CH CCH Sidearm Despicable Me |
(M) |
T Mills/L Mills/J Mills |
|
|
27 |
GCH CH Cody's American Sheriff |
(M) |
C Wright |
|
|
23 |
Kaiah Catori Shima |
(F) |
L Sutliff |
|
|
8 |
3 Colors Red Is The New Black CGC TKN |
(M) |
J Mcrae/S Gipson/E Erskin |
|
|
6 |
CH CCH Hoo Hoo Hollow No Rhyme Or Reason |
(M) |
J Crigger |
|
|
6 |
Lost Heritage Much Ado About Nothing |
(F) |
C Vanover/S Wagener/D White/K Lawless |
|
|
6 |
CH Eastwynd Fast And Furious |
(M) |
P Muller |
|
|
5 |
GCHB CH Twisted Creeks Xlnt Adventure |
(M) |
M Smith/C Smith/B Copeland |
|
|
5 |
GCH CH CCH Critter Creeks Strange Magic BCAT |
(F) |
S Smith/A Wooten |
|
|
5 |
Cmr Heart Of An Emperor Titus |
(M) |
G Smith/L Mills |
|
|
5 |
CH Regal-C Shotgun Rider |
(M) |
D Gunter |
|
|
5 |
CH Rimfire's Chance Shappa Waya |
(M) |
L Sutliff/S Sutliff |
|
Rhodesian Ridgebacks |
|
|
|
|
|
|
1228 |
GCHG CH Aziza's High Roller By Presidio FDC |
(M) |
M Prendergast/E Prendergast/A Savaglio/J Pasquini |
|
|
900 |
GCHS CH Lyonnese Blueprint Of A Legend |
(M) |
N Davis/M Tauber/D Holly |
|
|
447 |
GCHS CH Kimani Master Of The Game |
(M) |
A Walls/A Hanna/E Demopoulos/J Wilkinson |
|
|
441 |
GCHS CH Agape & Adili's Prim & Proper |
(F) |
K Courtelis/M Turpin-Harrell/T Lynch/L Fitzgerald |
|
|
387 |
GCHB CH Whirlaway Diablo's Bare Knuckle Brawler |
(M) |
N Faville/L Fitzgerald/G Campbell |
|
|
295 |
GCHS CH Shadowridge A Touch Of Class |
(F) |
J Chapman/J Chapman |
|
|
234 |
GCHB CH Hilltop's Enchanting Circe of Dykumos |
(F) |
J Buss/K Allbee/R Allbee |
|
|
175 |
GCH CH Kimani To The Manor Borne |
(M) |
A Hanna/J Wilkinson/E Demopoulos/F Depaulo |
|
|
155 |
GCHB CH Mardi Gras Beaudreaux Of Toroa |
(M) |
M Kaplan/C Mcfadden |
|
|
150 |
GCH CH Lyonnese Cutting Edge |
(M) |
L Mccummings/M Tauber |
|
Salukis |
|
|
|
|
|
|
277 |
GCHG CH Aurora's Rhythm Of My Heart |
(M) |
J Mueller |
|
|
155 |
GCHB CH Excelsior Sundara Sands Of Time JC |
(M) |
T Jaquish/M Haag/E Jaquish |
|
|
131 |
GCHP CH Impala Ladies Love Outlaws RN JC CGCA TKN |
(M) |
L Snyder/D Aube/E Jaquish |
|
|
126 |
GCHP CH Hajji's Dancing In The Moon Light JC |
(M) |
G Thornton/L May/M Mccowen |
|
|
120 |
GCHS CH Cakra Jp Dharma One Heart |
(M) |
H Shibuya |
|
|
110 |
GCHG CH Baha Pyramid Scheme BN JC NAJ BCAT CGC TKA |
(M) |
C Coile |
|
|
105 |
GCHS CH Sanhurst Clussex Skylark Al Monab |
(F) |
M Hathorn/S Pietros/K Murphy |
|
|
93 |
GCHS CH Excelsior Sundara Time Is A River |
(M) |
C Pearce/C Beyerle/M Haag |
|
|
73 |
CH Freespirits Blue Hawaii |
(M) |
C Clegg/M White |
|
|
71 |
GCHS CH Deiconsorti Always In The News |
(M) |
J Gillis/P Gillis |
|
Scottish Deerhounds |
|
|
|
|
|
|
169 |
GCH CH Foxcliffe Claire Randall Fraser |
(F) |
C Dove/R Dove/A Lloyd |
|
|
61 |
GCH CH Iron Gate Battle Of Stirling Bridge |
(M) |
L Lozano |
|
|
60 |
GCH CH Chase Farm Foxcliffe Seattle Slew BCAT CGC TKN |
(M) |
S Eubank/J Fitzgerald/J Hanson |
|
|
47 |
GCH CH Iron Gate Battle Of Roslin |
(F) |
L Lozano |
|
|
35 |
CH Cu Liath Windfall Worthington |
(M) |
L Chowning/T Chowning/P Hogan |
|
|
31 |
CH Barra's Calliope |
(F) |
J Dillberger/C Dillberger/K Lagatta/S Mcatee |
|
|
21 |
GCH CH Lehigh Ingram |
(M) |
P Pascoe/G Winchell/P Smithson |
|
|
19 |
GCH CH Coin Sith Of Wildwood |
(M) |
C Savgian/S Demoss |
|
|
19 |
GCH CH Foxcliffe Dragon Of Winter's Night CGC TKN |
(M) |
H Millett/J Mcginn |
|
|
17 |
CH Fritzens Quite A Gentleman At Windmoor |
(M) |
M Brett/F Smith |
|
|
17 |
CH Birnam Wood Silver Lining At Altnamara |
(M) |
L Madden/E Madden |
|
|
17 |
GCHB CH Foxcliffe Full Cry Of Winter |
(F) |
E Winter/K Winter |
|
Sloughis |
|
|
|
|
|
|
12 |
CH Rima Siham Sahara CA BCAT |
(F) |
E Wyatt/H Wyatt |
|
|
6 |
CH Mere Wind Azikiwe |
(M) |
R Mccoy |
|
|
4 |
Thamin Shi'Rayan |
(M) |
D Crapon De Caprona |
|
|
4 |
GCH CH Ocerico Einas CGC TKN |
(M) |
D Bruhwiler/E Moreau-Sipiere/A Bruhwiler |
|
|
3 |
Bijou Unique Belle |
(F) |
R Mccoy |
|
|
3 |
Bahja Du Soleil TKN |
(F) |
A Pierson |
|
|
3 |
Kamea Mahanajim |
(F) |
N Lovelady |
|
|
1 |
Mere Wind Adira |
(F) |
R Mccoy |
|
Treeing Walker Coonhounds |
|
|
|
|
|
|
45 |
GCHB CH CGCH Stackem Up The Business Breed |
(M) |
B Clary/D Lee |
|
|
42 |
GCHS CH Lost Heritage Cherry Crk Gone with the Wind |
(F) |
C Vanover/A Carter/K Lawless |
|
|
39 |
GCH CH Cherry Creek Sioux War Paint CGC |
(F) |
J Mcrae/E Erskin/S Gipson |
|
|
28 |
GCH CH Cmr You Better Hide The Wine Carly |
(F) |
D Geffs/R Geffs |
|
|
25 |
GCH CH All American Golden Boy |
(M) |
B Jenkins/C Vanover/K Lawless |
|
|
20 |
CH Skyline's Something Royal |
(F) |
B Jenkins |
|
|
18 |
Stackem Up Lutra's .38 Special |
(M) |
T Snedegar/T Szaras/R Kirkland |
|
|
15 |
CH Stackem Up My Just A Hot Mess |
(M) |
T Snedegar/K Leonard |
|
|
14 |
Lost Heritage Knight Of Eldorado |
(M) |
C Vanover/K Lawless/S Hickman |
|
|
14 |
CH CCH Dry Riverz Kentucky Rain |
(F) |
N Winton/K Purchiss |
|
Whippets |
|
|
|
|
|
|
1532 |
GCHP CH Pinnacle Kentucky Bourbon |
(F) |
J Smithey/J Descutner/N Shaw/K Latimer/C Smithey |
|
|
740 |
GCHS CH Starline Windborn Classique |
(F) |
J Truitt/J Zolezzi/L Wilson-Paust/L Lawrence |
|
|
392 |
GCHB CH Karasar's Remaster |
(F) |
K Kuper/N Barthelette/K Mlynar |
|
|
273 |
GCHG CH Bo-Bett Air Force One |
(M) |
D Bahm/C Harris/A Whitmore |
|
|
171 |
GCHB CH Sporting Fields Blade Runner |
(M) |
D Marzan/D Butt |
|
|
168 |
GCHB CH Upper Mtn Beat The Odds V Devlynn |
(F) |
D Kipp/J Winton/J Modica |
|
|
155 |
GCH CH Go West Raining Glitter |
(F) |
S Mazer |
|
|
153 |
GCH CH Tivio's Lightning In A Bottle |
(M) |
W Sodowsky/T Hite |
|
|
108 |
GCHB CH Oakwood's Silent Success |
(M) |
C Gore |
|
|
99 |
CH Petrezselyem-Projekt Scarborough Fair |
(F) |
R Gardner/A Mozer/S Nichols |
THROUGH DECEMBER 2020 |
|
|
|
|
|
Working Group |
|
|
|
|
|
Akitas |
|
|
|
|
|
|
|
309 |
GCHS CH Shinto's Sworn To Protect And Serve |
(M) |
R Moore/C Moore/S Borrmann |
|
|
119 |
GCHG CH Okami's Consider It Done RN CGCA CGCU TKA |
(M) |
L Wolf |
|
|
90 |
GCHB CH Aces-Up Live And Let Die |
(M) |
M Bauman/X Bauman |
|
|
85 |
GCH CH Stecal's Man In The Red Cape At Nakodo |
(M) |
K Venezia/C Bevis/F Bevis/R Corr |
|
|
82 |
GCHS CH Sondaisas Crossfyre CDX RN FDC CGCA CGCU TKI ATT |
(F) |
C Sullivan |
|
|
69 |
GCH CH Kamikaze's Quest For The Crown |
(M) |
B Pollack/D Pollack |
|
|
62 |
GCHS CH Stecal's Billie Jean |
(F) |
K Venezia/C Bevis/F Bevis/R Corr |
|
|
42 |
GCH CH Paradise's Raiden God Of Thunder CGC |
(M) |
K Petrina/R Medlicott |
|
|
41 |
GCHB CH Dream Hi's You Can Crash My Party Anytime |
(M) |
L Coffey/K Rickard/B Schiesler/L Rickard |
|
|
30 |
GCH CH Minda's Marvel Agent Carter |
(F) |
H Walker/F Hamblet |
|
Alaskan Malamutes |
|
|
|
|
|
|
363 |
GCHG CH Onak'Stouch Of Gold |
(M) |
J Corr/R Caprio/W Corr |
|
|
153 |
GCHB CH Onan's Passing The Torch |
(F) |
A Becker/P Hazelwood |
|
|
100 |
GCHS CH Onak N Double T's The Way Of The Force THDN CGC TKN |
(F) |
W Corr/J Corr/M White/T Dunn |
|
|
76 |
GCH CH Illusion's Relax, Go Nuts |
(M) |
A Gunardi |
|
|
70 |
GCHS CH Terraglos Heres Lookn At You Kid |
(M) |
G Toussaint/T Toussaint |
|
|
55 |
GCHB CH Tru North's Shogun |
(M) |
L Cathey |
|
|
54 |
GCHS CH Shekinah Head & Tail Above The Rest |
(M) |
J Van Zandt |
|
|
50 |
GCHB CH Sno Ridge's Ty On Another Wild Won |
(M) |
C Kinnas Hocking/ Browne/E Kinnas |
|
|
49 |
GCH CH Kasaan's Patriot At Wolfmountain |
(M) |
P Jenkins |
|
|
46 |
GCHS CH Adair'N'Hug Fair Winds And Following Seas BN RI FDC BCAT CGCA CGCU TKI |
(M) |
C Hess |
|
Anatolian Shepherd Dogs |
|
|
|
|
|
|
110 |
GCHB CH Chevaliers Du Roland's Strudel |
(F) |
J Rosenthal |
|
|
47 |
GCHS CH Timaru Tallulah |
(F) |
J Brabyn/L Brabyn |
|
|
39 |
GCH CH Timaru Bekã§I Ayisi |
(M) |
J Brabyn/L Brabyn |
|
|
38 |
GCH CH Full Circle's Bruichladdich Black Art FDC CGC TKN |
(M) |
R Leston/T Leston |
|
|
27 |
GCH CH Shepherds Rest Namus Anka |
(M) |
M Remley |
|
|
23 |
GCH CH Rising Moon's Titan |
(M) |
S Dalton/S Dalton |
|
|
15 |
CH Island Farm's Esprit De Corps |
(M) |
D Kyres/G Kyres |
|
|
14 |
GCH CH Amerikan Front Paige |
(F) |
D Lang |
|
|
12 |
CH Full Circle's Star Of Bethlehem |
(F) |
L Smith/T Smith |
|
|
11 |
GCH CH Karaboudjan's Stone Cold Steel |
(M) |
J Dotson |
|
Bernese Mountain Dogs |
|
|
|
|
|
|
475 |
GCHP CH Alpenspirit Blue Suede Shoes |
(M) |
B Bych/M Turbide |
|
|
317 |
GCHS CH Trailbound & Azures American Ride |
(M) |
A Zelenka/M Keck |
|
|
292 |
GCHS CH Tanzanite's Incommunicado |
(F) |
S Montville/W Oelrich |
|
|
211 |
GCH CH Wintergreen's Every Sailor's Dream CGC |
(M) |
S Vanocker |
|
|
205 |
GCH CH Bernergardens Look To The Stars BN RI |
(M) |
C Carroll/P Munter |
|
|
191 |
GCHG CH Lavish's Brut Premier CGC |
(M) |
L Bouaoun/N Bouaoun/J Anichini |
|
|
173 |
GCHS CH Shepherdspatch Quick Study V Winridge |
(M) |
K Giannone |
|
|
148 |
GCHB CH Adesa's Best In Winter |
(M) |
B Kinley-Blewett |
|
|
136 |
GCH CH Summers' Anastasia Treasured Godiva |
(F) |
Y Cui/A Summers |
|
|
133 |
GCH CH Barberry Alice In Jaberwockland CD BN RE CGC |
(F) |
J Hill |
|
Black Russian Terriers |
|
|
|
|
|
|
424 |
GCHP CH Oles Ognennij Zver CGCU |
(M) |
D Hawkes/R Hawkes |
|
|
218 |
GCHG CH Russian Bears Play It Again Sam For Old Times Sake RN |
(M) |
J Tuggle/K Wilson-Einowski/E Foster |
|
|
137 |
GCHS CH Midnight Rider's Motorcycle Cowboy FDC CGC |
(M) |
J Ayers/L Ayers |
|
|
31 |
GCHG CH Midnight Rider's Black Denim Trousers |
(F) |
D Patterson |
|
|
24 |
GCHB CH Naissur Trip To The Candy Store |
(M) |
P Shonts/J Chase/L Chase/J Chase |
|
|
22 |
GCHS CH Medvezhya Staya Zhivaya Legenda CA CGCA TKN |
(M) |
E Pleskov/M Pleshov |
|
|
16 |
GCH CH Midnight Riders Beer Bait And Ammo |
(F) |
L Allee-Brickey |
|
|
15 |
CH Aristes Raindancer |
(F) |
J Tafari/C Stumm/F Dilsaver |
|
|
12 |
GCH CH Queens Over's Death Becomes Her RN CGC TKN |
(F) |
T Schley |
|
|
7 |
CH Krasna Devica Magic Music |
(F) |
J Tuggle/E Foster |
|
|
7 |
GCH CH Midnight Rider's Almost Famous |
(F) |
D Patterson |
|
|
7 |
Honey Of Cream Iz Teremka |
(F) |
S Lochan |
|
Boerboels |
|
|
|
|
|
|
100 |
GCHS CH Fuller's Simply Irresistible FDC CA RATO DJX DNA AJ AN CGCA CGCU TKP |
(F) |
M Jacoby/A Lester |
|
|
84 |
GCHB CH Darkwater Tarkus |
(M) |
E Weatherbee/F Quade |
|
|
18 |
GCHS CH Darkwater Oblio BN RN CA SWN CGCA CGCU TKN |
(M) |
E Weatherbee |
|
|
15 |
CH Bandera Zita |
(F) |
T Herrera |
|
|
13 |
CH Revelation Cletus CGC |
(M) |
D Mahone/M Mahone |
|
|
12 |
Quredu Vaaljapie |
(M) |
D Payne |
|
|
11 |
CH Darkwater Vumbi Vya Jua |
(F) |
E Weatherbee |
|
|
10 |
CH Qubitron She's The Bomb |
(F) |
V Clausell |
|
|
8 |
Rocky Acrez Locked & Loaded |
(M) |
K Tomkinson |
|
|
6 |
GCH CH Magnificent Tsavo CD BN GN RE FDC NAP CA BCAT TT THDX RATN DN SDPRO CGCA CGCU TKE ATT VHMA |
(M) |
A Cress |
|
|
6 |
Leontix The Blonde Bombshell |
(F) |
N Ridenhour |
|
|
6 |
Qubitron Deliver Us From Evil |
(M) |
F Moreno/V Clausell |
|
|
6 |
Rocky Acrez Tiz The Law |
(M) |
K Tomkinson |
|
Boxers |
|
|
|
|
|
|
3154 |
GCHP2 CH Cinnibon's Bedrock Bombshell |
(F) |
K Robbins/D Berrey/D Caywood/B Wagaman |
|
|
1479 |
GCHP CH Rummer Run Maximus Command In Chief |
(M) |
S Anderson/A Anderson/L Dissinger |
|
|
481 |
GCHG CH Hi-Tech Champagne Cristal Rose THDN CGC |
(F) |
J Poller/W Truesdale/Z Truesdale/K Calvacca |
|
|
448 |
GCHG CH Galaroc N Black Dymond's Gonna Get Real |
(M) |
M Rocca/D Galante |
|
|
441 |
GCHB CH Kp-Burlwood Who's Lookin' Now |
(F) |
R Kenney/K Paulson |
|
|
364 |
GCHB CH Mephisto Dances With The Devil |
(F) |
J Billhardt |
|
|
360 |
GCHP2 CH Irondale's Just A Good Ole Boy |
(M) |
M Kahlo/A Kahlo |
|
|
351 |
GCHS CH Jr's Dominga (Mendez) |
(F) |
E Cortina De La Parra |
|
|
300 |
GCHS CH Raypat's Chip Off The Blarney Stone |
(M) |
G Ryan/S Ryan/L Holden |
|
|
244 |
GCHG CH Rico's Put Me In Coach |
(M) |
D Purichia/G Tafur/S Tafur |
|
Bullmastiffs |
|
|
|
|
|
|
409 |
GCHP CH Greta Master Of The Night |
(F) |
A Donovan/D Butler/D Royce/J Donovan |
|
|
386 |
GCHG CH Silverback's Wind Of Fate |
(M) |
D Gordon/C Carpenter |
|
|
115 |
GCHG CH Spicestar's Zeus's Thunder |
(M) |
C Hoelter |
|
|
104 |
GCHB CH First Watch Special Edition CD BN RA NAP NJP NFP CA CGC TKA ATT |
(F) |
T Jones |
|
|
101 |
GCHG CH Gaffle's The Proof Is In The Heir At Kimo |
(M) |
T Winston Dvm/J Treiber |
|
|
86 |
GCHS CH Showgirl's For Those About To Rock |
(M) |
L Stowe |
|
|
86 |
GCHS CH Starrdogs Runs With Scissors CGC TKN |
(M) |
J Lytle/K Roberts |
|
|
80 |
GCHB CH Bulla's The Mighty Quinn CD CGC |
(M) |
J Smith/S Krulish/K Macfarlane |
|
|
78 |
GCHS CH Boundless Going For The Gusto |
(M) |
L Mccormick |
|
|
76 |
GCHS CH Gaffle's Reacher, The Persuader CGCA CGCU TKI |
(M) |
K Ford |
|
Cane Corso |
|
|
|
|
|
|
403 |
GCHG CH Castleguard Spiritridge Magical Sebec FDC TT RATS CGCA CGCU |
(M) |
S Boehms/L Sanchez |
|
|
304 |
GCHB CH Bravado's Mambo Italiano |
(M) |
D Musto |
|
|
170 |
GCHB CH Spartan's Honor Hijo De Spartan (Santos) |
(M) |
R Rubalcava/E Tempero |
|
|
170 |
GCHB CH Lorenzo Del Corsoclub |
(M) |
W Gonzalez/F Alarcon |
|
|
125 |
GCHS CH Windypine's Time Is On My Side CGC TKN |
(M) |
B Spiece/J Saunders |
|
|
117 |
GCHS CH Black Pearl Guardiano Dei Reali RN CAA BCAT CGC |
(M) |
A Ruvio /L Ruvio/D Connors |
|
|
117 |
GCHS CH Liberty's Twist Of Fate At Italica |
(F) |
M Rheingans Michael/R Cuzzo/J Hovorka/D Devita/Z Devita |
|
|
104 |
GCHS CH Bravado's Let's Get It On |
(M) |
J Guerra |
|
|
96 |
GCHS CH Campo's Don'T Step On My Blue Suede Shoes |
(M) |
R Hudgens/L Boettger |
|
|
89 |
GCHB CH Riverbluff's American Girl |
(F) |
P Land/M Land |
|
Chinooks |
|
|
|
|
|
|
3 |
Spook Nook Wildwood Solo Hawkins CGCU |
(M) |
J Bouteiller |
|
|
3 |
Intervale Cohos Trail |
(M) |
B Yeamans/V Yeamans |
|
Doberman Pinschers |
|
|
|
|
|
|
1494 |
GCHS CH Wendorf's One'Der Boy V Ruler |
(M) |
M Gelinas/S Gelinas/J Wendt/H Zimmerman |
|
|
947 |
GCHP CH Protocol's I Came I Saw I Sparkled CA |
(F) |
J Mullins/K Mullins |
|
|
773 |
GCHB CH Jager's Perfectly Designed For Silhouette |
(F) |
J Cates/P Croley |
|
|
758 |
GCHG CH Sharjets Catch A Hero WAC RATN CGCA TKN |
(M) |
G Goode/M Rockey/G Hanna/S Marinelli |
|
|
632 |
GCHG CH Protocol's To The Victor Go The Spoils CAA |
(M) |
J Mullins/K Mullins |
|
|
596 |
GCHG CH Pengwen's Southernwind Trojan War Triumph CD GN RA NA CGCA TKI |
(M) |
K Backues |
|
|
495 |
GCHG CH Holly Woods Vengeance N' Seven Days |
(F) |
D Mcgarvey/M Thomas |
|
|
400 |
GCHS CH Dezperados Bing Cherry |
(M) |
K Sanders/A Mccarter/H Zimmerman |
|
|
387 |
GCHB CH Warrenmtn A Divine Quintessence NA NAJ NF CA |
(M) |
J Novelli |
|
|
351 |
GCHS CH Carosel V Epic Saturday Night Special WAC CGC |
(F) |
E Glofka/L Glofka |
|
Dogo Argentinos |
|
|
|
|
|
|
110 |
GCH CH Gone To The Dogos Baymax |
(M) |
K Winter |
|
|
102 |
GCH CH Nasvay Iz Beloy Sotni |
(M) |
D Koldomova/R Lee |
|
|
67 |
GCH CH Terremoto Bravoure Blanche |
(M) |
M Grady/M Bellavitis |
|
|
45 |
CH Atahualpa De El Remate CM |
(M) |
J Ket/L Ket |
|
|
25 |
CH Toro De Debonair CM |
(M) |
C Ghilardi |
|
|
20 |
El Moro De Debonair |
(M) |
E Felix/L Felix |
|
|
19 |
CH Predador De La Historia |
(M) |
J Faulkner |
|
|
19 |
CH Beloe Show Germiona |
(F) |
W Perez |
|
|
16 |
CH Ol Glory I Can See The Rainbow |
(M) |
J Maya/A Wasson |
|
|
11 |
CH Qiuxian China Conor Mcgregor |
(M) |
M Koltes |
|
Dogues de Bordeaux |
|
|
|
|
|
|
144 |
GCHG CH Boom Boom Baby Face Bomb Boogie CGCU |
(M) |
S Henderson/D Henderson |
|
|
77 |
GCHG CH Blue Diamond's Guardin D'Galaxy At Rising Star CGCA CGCU TKN ATT |
(M) |
J Roberts/H Huckabay |
|
|
55 |
GCHS CH Woodland Park's Odin Beasley |
(M) |
B Roberts/J Shannon |
|
|
41 |
GCHB CH National Treasure De La Tribu De Laza CGC TKN |
(F) |
W Hebert |
|
|
36 |
GCHS CH Heartstrings Low Country Bernadette |
(F) |
V Smith/P Smith/J Chicatelli |
|
|
24 |
GCH CH Von Hof's Goodbye Ruby Tuesday |
(F) |
D Von Hof |
|
|
19 |
GCH CH Monarch's Innocent Until Proven Guilty |
(M) |
S Struzik |
|
|
18 |
CH Grande Bull's Bellatrix Lestrange |
(F) |
V Harrison |
|
|
16 |
GCHB CH Superior Mastiffs Dark Crystal Kira"" |
(F) |
G Gregory |
|
|
16 |
GCH CH Baez Hara's Grande Pandoras Box |
(F) |
L Baez/J Baez |
|
German Pinschers |
|
|
|
|
|
|
229 |
GCHS CH Daveren's Smooth Like The Summer TKN |
(M) |
J Eastman |
|
|
114 |
GCHS CH Frenchs Pride Trophy Hunter |
(M) |
J Ober/C French |
|
|
45 |
GCHS CH Calvaxar Chakachatna |
(M) |
F Schenck/E Schenck/F Stuby |
|
|
33 |
GCH CH Daveren's Rich Girl TKN |
(F) |
J Eastman |
|
|
26 |
GCH CH Oakwoods Express Yourself |
(M) |
K Schiff/A Jenson |
|
|
23 |
GCHB CH Immer Treu V Oakwood Braveheart BN RI FDC DCAT SWN SCA SIA SBA RATN CGCA CGCU TKN ATT |
(M) |
J Redfern/D Wilgus |
|
|
13 |
GCH CH Calvaxar Canonball To Nevar |
(M) |
C Fuss/F Stuby |
|
|
13 |
GCH CH Nevars A Ransom For Redchief Vd Wolken |
(M) |
A Issleib/A Renneke/F Stuby |
|
|
12 |
CH Daverens Rolling Thunder CGC TKN |
(M) |
L Kangas |
|
|
11 |
GCH CH Nevars Zealous Temerity |
(F) |
T Issleib/A Issleib/F Stuby |
|
Giant Schnauzers |
|
|
|
|
|
|
306 |
GCHS CH Long Grove's Saint Louis |
(M) |
C Sansone/S Sansone |
|
|
267 |
GCHS CH Lagniappe's From The Mountains To The Bayou |
(M) |
H Reed/C Reed/L Mason/M Mason |
|
|
262 |
GCHG CH Histyle's How Far I'Ll Go |
(F) |
M Rutkas/C Holley |
|
|
234 |
GCHB CH Aspen Leaf's La Bomba A Valhalla |
(M) |
C King/C King/B Franzoso |
|
|
129 |
GCH CH Momentumm King Of Hearts |
(M) |
C Lietzau |
|
|
116 |
GCHS CH Histyle's Sonnenschein Big Tex |
(M) |
M Lande/M Rutkas/P Poole |
|
|
90 |
GCHP CH Doc's Life Is Good CGC TKN |
(M) |
D Izmirlian/K Davis |
|
|
68 |
GCH CH Gran Houdini De Barba Negra |
(M) |
G Bermejo |
|
|
38 |
GCHS CH Histyle's Tell It Like It Is PT FDC RATO CGCU TKI |
(M) |
K Demchak/M Rutkas |
|
|
27 |
GCHB CH Selectiondor Aspen Leafs Quebecoise |
(F) |
M Martin-Tucker/M Tucker |
|
Great Danes |
|
|
|
|
|
|
1107 |
GCHG CH Landmark-Divine Acres Kiss Myself, I'm So Pretty |
(F) |
M Ruppert/S Taylor |
|
|
919 |
GCHS CH Ellenni Blackstone Ashella Baby Got Bock! |
(F) |
J Peterson/S Sam/L Cipriotti/K Allison/A Cipriotti |
|
|
914 |
GCHS CH Sumner A Pocket Full Of Kisses At Wayne Manor DCAT |
(F) |
M Carvajal/L Carvajal/B Carvajal/D Carvajal |
|
|
827 |
GCHG CH B And K Paradise El Patron |
(M) |
T Ojala |
|
|
560 |
GCHG CH Whispering Pines Mdt King Of The Pride |
(M) |
L Burnham/R Burnham/O Uyeno |
|
|
535 |
GCHB CH Elle's Red Light District |
(F) |
L Hotchkiss/E Shore |
|
|
352 |
GCHB CH Northernaire When You Believe |
(M) |
B Citro/J Citro/C Bracht |
|
|
345 |
GCHG CH Wildside's Get Off Of My Cloud |
(M) |
C Mincemoyer/N Hennig |
|
|
329 |
GCHB CH Nikolodeon's Here's Lookin' To The Future |
(F) |
S Bealko/S Mauck/J Diola |
|
|
266 |
GCHS CH Divine Acres I'Ve Arrived At Regent |
(F) |
S Taylor/F Arce/C Campos |
|
|
266 |
GCHS CH Vztop Hillside Just Another Southern Gentleman |
(M) |
J Hill/S Hill/L Rainwater |
|
Great Pyrenees |
|
|
|
|
|
|
81 |
GCHP CH Rivergroves Sky's The Limit |
(F) |
J Hanover/J Hanover |
|
|
71 |
GCHS CH Pyrsrus Mister Maverick |
(M) |
C Buckman |
|
|
59 |
GCH CH Aquilon For Wind And Fire |
(F) |
S Mccrady |
|
|
59 |
GCHB CH Rivergroves Miss Dior |
(F) |
J Boyd |
|
|
54 |
GCH CH Rivergroves Just In Time |
(M) |
J Boyd/L Ripps/A Ripps |
|
|
47 |
GCHS CH Whiterose Wind Chaser CGC |
(M) |
M Beauchamp/S Beauchamp/L Taylor |
|
|
46 |
GCHB CH Karolaska Guardian Of The Moonlight |
(M) |
K Kentopp/P Natividad |
|
|
43 |
GCH CH Brynjulf Don'T Cross The Streams CGC |
(M) |
D Pflugh/C Pearce |
|
|
43 |
GCHG CH Brynjulf Wahoo Creek Don't You Feel It RN CGC TKN |
(M) |
K Fancher |
|
|
43 |
GCHB CH Rivergroves Secret Of Red's Fiery Reflection RI CGC TKN |
(M) |
R Fitzgerald/E Fitzgerald/J Hanover/J Hanover |
|
Greater Swiss Mountain Dogs |
|
|
|
|
|
|
230 |
GCHS CH Jotunheim Phat Panda FDC CGCA |
(F) |
L Price |
|
|
205 |
GCHG CH Grosser Family Altair RN FDC CGCA TKN |
(M) |
D Cavanaugh/B Cavanaugh/K Kimmeth/A Kimmeth |
|
|
185 |
GCHG CH Snowy Mountains Norman Invasion At Redrock RN |
(M) |
J Logan/S Borst |
|
|
155 |
GCHG CH K2's Swiss Run Surfin' Usa FDC |
(M) |
K Plowucha/V Mcgraw |
|
|
115 |
GCHB CH Crown's Inar V Folkvangr |
(M) |
W Andrews/M Rusk |
|
|
104 |
GCH CH Blue View's Time To Start The Fire At Casserly FDC CGC TKN |
(M) |
J Baffa/S Baffa/M Westenmeyer |
|
|
102 |
GCHB CH Fireside's Drums Of Autumn BN NJP |
(M) |
M Jarriel |
|
|
99 |
GCHB CH Swiss Run's At The End Of The Line With Palisades |
(M) |
L Kenney/D Never/J Kenney/R Bongiardino |
|
|
72 |
GCHP CH Trout Creek's Written Onna Star RN CGCA CGCU TKA VHMA |
(M) |
A Allen/B Huett |
|
|
68 |
GCHB CH CedarCoves Geordi RODEO Next Generation |
(M) |
H Webb/T Strom |
|
Komondorok |
|
|
|
|
|
|
9 |
CH Kevilyn's Hungarian Rhapsody |
(M) |
D Schladt/J Wetton-Shayne |
|
|
5 |
Blew Skies Alabama Slammer |
(M) |
K Blewett/C Blewett |
|
|
4 |
GCH CH Kyllburg Geza |
(M) |
A Sorkin/J Wetton/D Smith |
|
|
4 |
CH Gazember Alnok Hoember |
(M) |
L Meakin |
|
|
3 |
CH Kevilyn Kind Of A Big Deal With Envy Of Meadowview |
(M) |
D Schladt |
|
|
2 |
Lajosmegyi Edes Mez |
(F) |
L Postell/V Postell |
|
|
1 |
CH Nagyalma Hhappy Harry |
(M) |
A White/N Liebes |
|
Kuvaszok |
|
|
|
|
|
|
143 |
GCHB CH Szumeria's Me Oh Me Oh My |
(F) |
C Townsend/L Brady |
|
|
95 |
GCHS CH Glacier Ederra Escape To Vegas |
(F) |
D Blank/R Ham/M Arechaederra |
|
|
82 |
GCHB CH Ederra's Dodger Blue Of Glacier Creek |
(M) |
M Arechaederra |
|
|
79 |
GCHB CH Peachtree Glacier Joxer The Mighty |
(M) |
M Rowland |
|
|
24 |
CH Saphora's Santa's Forest Teddy V Tinkerbell |
(M) |
S Furgeson/B Leech |
|
|
12 |
CH Szumeria's Chantilly Lace |
(F) |
B Warnock |
|
|
12 |
CH Aegys Hashslinging Slasher RN |
(F) |
L Roberts |
|
|
7 |
GCH CH Budagyongye Emerald Vanity Fair |
(F) |
E Weaver/A Hejja |
|
|
5 |
CH F-Stop Peacekeeper |
(M) |
P Duezabou/M Rowland/N Hunt |
|
|
5 |
CH Szumeria's Budagyongye Red Onyx |
(F) |
C Ringering/K Ringering |
|
|
5 |
Szumeria's No Greater Love |
(M) |
E Pearson |
|
Leonbergers |
|
|
|
|
|
|
174 |
GCH CH Otis Zielona Cieszynianka |
(M) |
V Bartholomay/G Butterfield |
|
|
155 |
GCHG CH Bludrift's Escapades With Ethan CGC |
(M) |
M Monahan/M Monahan/L Moede |
|
|
141 |
GCHS CH Lowenhohle's Magical Phalin Perrin THDN CGC |
(M) |
S Turbow |
|
|
122 |
GCHS CH Tsavo's I Just Wanna Have Fun TKA |
(M) |
S Peznowski/L Peznowski |
|
|
58 |
GCH CH Legacy's Bourbon Blizzard Beauregard |
(M) |
M Chiselko |
|
|
50 |
GCHB CH Sweet Smell Of Success Bory Cysterkie CGC |
(F) |
S Freeman/N Freeman |
|
|
45 |
GCHG CH Bludrift's Champagne Taste Of Diamonds CGC |
(F) |
L Moede |
|
|
41 |
GCHB CH Newcastle's The Peace Maker RN CGCA CGCU TKN |
(M) |
L Taylor |
|
|
40 |
GCHB CH Leos By the Sea Hawkeye |
(M) |
M Davidson/T Strickler |
|
|
24 |
GCHP CH Bludrift's Bold Lion's Roar RI NDD CGCA CGCU TKA |
(M) |
T Coe /L Moede |
|
Mastiffs |
|
|
|
|
|
|
596 |
GCHS CH Lazy D-Bluebonnet's Magic Kingdom |
(F) |
M Hancock/P Hancock/L Watson/P Winter/N Walker |
|
|
313 |
GCHP CH Millenniums Ain'T No Stopping Us Now RN FDC TT CGCA |
(M) |
T Plezbert/C Jones/L Simon |
|
|
313 |
GCHS CH Southports Ours Is The Fury |
(M) |
D Sanchez/C Sanchez/A Sanchez |
|
|
306 |
GCHG CH Harvest Haze By Unanimous Decision |
(M) |
C Furr/T Furr/K Verbridge |
|
|
178 |
GCHG CH El Shaddai's Mighty Gift Theodore FDC CGCA CGCU |
(M) |
T Warren |
|
|
107 |
GCHB CH Kasota's Don'T Take Your Eyes Off Me |
(F) |
E Sweeney |
|
|
85 |
GCHB CH Rain Johnny Come Latte |
(M) |
S Smith |
|
|
76 |
GCHS CH Oso Bodacious Millennial Bear Tracks Doubled Back FDC CGC |
(M) |
T Perkins |
|
|
63 |
GCH CH Fireside Lazyd What Would Gary Do CGC |
(M) |
D Bettenhausen/M Drozdoff |
|
|
58 |
GCH CH Rocking Oaks Divine Titan CGCA |
(M) |
T Gray/A Tye |
|
Neapolitan Mastiffs |
|
|
|
|
|
|
40 |
CH Double Troubles Put Your Money Where Your Mouth Is |
(M) |
J Stoll |
|
|
36 |
GCH CH Ursula Del Vezuvia Mastino |
(F) |
S Johnson/J Seibel/J Eskridge |
|
|
25 |
CH Vlad Mastino Delle Correnti |
(M) |
S Drake/A Drake |
|
|
22 |
GCH CH Bijoux Della Vecchia Roma II |
(F) |
J Deppen |
|
|
22 |
GCH CH Sherwood's Monsignor Ravioli Zuppe De Pesce Spitz CGC TKN |
(M) |
K Bouillon/S Deans |
|
|
21 |
GCH CH Vanguard'S-Shauket's Katana Di Belmont |
(F) |
Z Shauket/Y Belmont |
|
|
12 |
CH Ender De Bluhouse |
(M) |
R White/M Mcdonald/D White |
|
|
11 |
CH Luca Dei Mastino Di America |
(M) |
D Pita |
|
|
9 |
GCHS CH Maximus Del Vezuvia Mastino TKA VHMA |
(M) |
S Johnson/J Seibel/M Spencer Kephart |
|
|
8 |
GCHB CH Caledonia Mastini Grazia |
(F) |
R Hosking |
|
Newfoundlands |
|
|
|
|
|
|
470 |
GCHP2 CH Oceano Darbydale's Xecutive Decision |
(M) |
K Wortham/G Griffith/C Bergmann/M Price |
|
|
390 |
GCHS CH Pouch Cove's Alright Alright Alright |
(M) |
K Mallinson/P Helming |
|
|
231 |
GCHG CH Cayuga Jet Setter Of Bonaventura |
(M) |
D Phillips/P Helming/O Eichelberger |
|
|
229 |
GCHG CH Gold Cup's First In Flight |
(M) |
E Murphy/J O'Neill |
|
|
122 |
GCH CH Oceanodarbydales Flash Gordon, Saviouroftheunivers |
(M) |
G Griffith/K Griffith/C Bergmann/B Lusk |
|
|
119 |
GCHS CH Timberknolls Courage In The Sky Gold Cup |
(F) |
B Edds/P Sutherland |
|
|
85 |
GCH CH Nakiska 'N Pouch Cove Love The Journey |
(M) |
I Lyden/C Lyden |
|
|
81 |
GCH CH Timberknolls Golden Bow CGC |
(M) |
K Bias/B Edds/P Sutherland |
|
|
76 |
GCHB CH Cypress Bay's Deal Me In At Darbydale |
(M) |
K Rowland/C Bergmann/M Beck |
|
|
55 |
GCHS CH Seabrook's Slam Dunk At Kirenska |
(M) |
K Benenati |
|
Portuguese Water Dogs |
|
|
|
|
|
|
575 |
GCHG CH Far Away Black Star CGC TKI |
(M) |
L Taft |
|
|
564 |
GCHP CH Torrid Zone Smoke From A Distant Fire BN RN CGCA CGCU TKN |
(F) |
B Mercier/M De Fore |
|
|
188 |
GCHB CH Mariposa's Leonidas |
(M) |
K Olson/C Olson/D Swank/S Lenz/D Olson |
|
|
181 |
GCH CH Far Away Nyte Star Of Asta |
(M) |
M Davis/L Taft/B Waters |
|
|
121 |
GCHS CH Marinella's Run Devil Run |
(M) |
C Duclos/J Duclos/K Marangon |
|
|
110 |
GCHG CH Marinella's Smooth Criminal At Arkangel |
(M) |
L Thost/K Marangon |
|
|
94 |
GCHG CH Cnsand Ardanwood It's Good To Be King |
(M) |
K Cofiell/A Wagner |
|
|
93 |
GCHS CH Seabury's Made To Measure |
(M) |
R Eskind |
|
|
88 |
GCHG CH Chien D'Eau Feel The Burn De Remis |
(M) |
J Conger/R Smith-Lewis/E Ristad |
|
|
82 |
GCHG CH Marshview Great Ballz Of Fire RA MX MXS MXJ MJS NF T2B CA BCAT RATO CGC |
(M) |
J Vanderbush/P Devries |
|
Rottweilers |
|
|
|
|
|
|
803 |
GCHG CH Cammcastle's The One And Only General Of Valor TT CGC TKN |
(M) |
S Roberts/P Marsh/J Roberts/S Guynn |
|
|
580 |
GCHG CH Cammcastle's Stagecoach Ringo Kid V Cimmeron RN CGCA TKN |
(M) |
J Gregg/M Gregg |
|
|
554 |
GCHG CH Bang's Catch Me If You Can RA FDC CA CGCA CGCU TKI |
(M) |
K Bang/R Bang/N Wootti |
|
|
531 |
GCHG CH Kelsey's Gran Torino CD BN RA CGC |
(M) |
C Gilden/K Gilden |
|
|
400 |
GCHG CH Von Marc's Epic Ride V Birch Creek RA FDC CA DJ CGC TKI |
(M) |
T Tresino |
|
|
370 |
GCHG CH Dyson's Another Cuppa Java V Shelkon RN TT CGCA TKI |
(M) |
N Baron/B Baron |
|
|
366 |
GCHB CH Trilogy's Moment Of Totality V Kindle CA CGC TKN |
(M) |
L Warshaw |
|
|
274 |
GCHS CH Bearcats First Capital Of The U.S. CGC TKN |
(F) |
J Harman/H Harman |
|
|
189 |
GCHS CH Eis Haus Tidal Wave CGC |
(M) |
N Hadley/V Mcgraw |
|
|
172 |
GCHB CH Trilogy's Shadow Of Umbra V Kindle CA BCAT TKN |
(M) |
L Warshaw |
|
Samoyeds |
|
|
|
|
|
|
1033 |
GCHG CH Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike |
(M) |
J Elford/B Elford/M Ralsky/C Pacht-Ralsky |
|
|
350 |
GCHS CH Pebbles' Run Prince Louis With Sammantic |
(M) |
A Green/A Kiell Green |
|
|
260 |
GCHG CH Sammantic Speed Of Life |
(F) |
B Bruns/W Stamp |
|
|
246 |
GCHS CH Polar Mist Kick Up The Party |
(M) |
L Blue/K Horton |
|
|
239 |
GCHG CH Snowbright's Ziggy's My Star Dust CGC TKN |
(M) |
D Thomas/T Sigulinsky/R Sigulinsky |
|
|
236 |
GCH CH Azteca's John Denver At Summit |
(M) |
C Rudd/J Liebes/E Liebes |
|
|
204 |
GCHG CH Sunkaska N Arctic Fox It Takes Two RN CGC TKN |
(M) |
M Goldstein |
|
|
135 |
GCHB CH Polar Mist X's And O'S FDC BCAT |
(M) |
A Flynn |
|
|
109 |
GCHB CH Ladiha's Bjelkier Army Man CGCA CGCU |
(M) |
D Russell-Stayton/M Ladiha |
|
|
99 |
GCHS CH Skilo Bear's Lady Annabella |
(F) |
H Sullivan |
|
Siberian Huskies |
|
|
|
|
|
|
487 |
GCHP CH Sharin Nick Of Dynasty Rc Kennel |
(M) |
H Tang |
|
|
435 |
GCHP CH Karnovanda's Stephen Coldbear |
(M) |
D Thacker/D Beckman |
|
|
299 |
GCHB CH Nikaluk N Koba's Shall We Dance? |
(F) |
K Wall/S Wall |
|
|
235 |
GCHS CH Happyheart Bear Marvelous Marvel |
(M) |
A Syar |
|
|
146 |
GCHS CH Myla's Dancing By The Book |
(F) |
M Falconer/T Davies |
|
|
143 |
GCH CH Marlytuk's Highlander Fling |
(F) |
J Linnehan/K Delaney/C Nash |
|
|
133 |
GCH CH Traxx' Don'T Call Me Angel |
(F) |
T Bradford/D Bradford |
|
|
119 |
GCHB CH Unforgetable Blew By You |
(F) |
J Litton |
|
|
110 |
GCH CH Mirage's I Don't Dress off the Rack |
(M) |
K Stephens/E Chism/H Stephens |
|
|
109 |
GCHS CH Snowmist Fresca Crystalfountan |
(F) |
K Ramey-Leblanc/H Shimizu |
|
St. Bernards |
|
|
|
|
|
|
390 |
GCHG CH Kris's Kountry Poker Face CGCA TKN |
(M) |
K Libsack/C Gregory/M Glover/N Hennagin |
|
|
193 |
GCHB CH Mahogany's Lake On Fire Leland |
(M) |
B Jackson |
|
|
103 |
GCHB CH Opdyke's Sesto Elemento |
(M) |
V Enjamuri/C Cataldo |
|
|
87 |
GCH CH Kris's Kountry Big Blind V Poker CGC TKN |
(M) |
B Borts/K Libsack |
|
|
67 |
GCHG CH Glidden's Wild Is The Wind In The Barnyard |
(F) |
V Popela/K Ketelsen/D Ketelsen |
|
|
63 |
GCHP CH Elba's Aristo Presto BN RN CGCA |
(M) |
L Baker/E Baker |
|
|
61 |
GCH CH Mt. Harmony's Frosty Of Swisstar V. Elba |
(M) |
G Ghering/C Ghering/C Pearce/G Fitzpatrick |
|
|
60 |
GCH CH Alpine Mtn Tacoma V Wasatch |
(M) |
C Whiting |
|
|
52 |
CH Elba's Aramis Legacy |
(M) |
L Baker |
|
|
49 |
GCH CH Alpine Mtn Symphony No.5 |
(M) |
J Broyles/C Whiting |
|
Standard Schnauzers |
|
|
|
|
|
|
229 |
GCHG CH Am. Made's Wayward Queen At Steinwald |
(F) |
N Miller/E Miller/D Boney-Dudas |
|
|
205 |
GCHS CH Justa Go All The Way |
(M) |
C Cuff |
|
|
134 |
GCHS CH Bcb Yamada Proud Patriot |
(M) |
B Yamada/C Cheng/B Yamada/C Davis-Earle |
|
|
121 |
GCHB CH Steinwald's Queen Of Hearts CGC TKN |
(F) |
J Chacon/N Miller |
|
|
116 |
GCHG CH Halcyon's All You Need Is Love |
(M) |
L Shriner |
|
|
96 |
GCHS CH Boundary Waters Made To Travel CGC TKN |
(M) |
S Arnold/P Pilz |
|
|
96 |
GCHS CH Crivitz Humphrey Bogart Von Diable |
(M) |
A Shaffer |
|
|
88 |
GCHB CH Sentry MoonShadow SonDance v Jordan BN RI PT RATN CGCA CGCU TKN ATT |
(M) |
M Lambert/K Sherbo |
|
|
76 |
GCHB CH Erregen's Champagne Bubbles BN RI DSA DN CGC TKN |
(F) |
F Knight/J Knight/S Katzenstein/B Combs |
|
|
45 |
GCHG CH Boundary Waters Dream Of My Black Knight |
(M) |
D Fortik/S Arnold |
|
Tibetan Mastiffs |
|
|
|
|
|
|
101 |
GCHB CH Drakyi Dreamland's Big Red Dog |
(M) |
A Daily/W Daily/M Brantley |
|
|
24 |
GCHG CH Nebesnaya Sobaka Vostoka Kalhant |
(M) |
L Cain Denk |
|
|
24 |
GCHS CH Nen Sala Ayako |
(M) |
D Bosak/T Spinler |
|
|
20 |
GCHB CH Noble Legacy's Eye Candy |
(F) |
D Mayer/T Mayer |
|
|
16 |
GCHS CH Comancheria's Night Hawk Of Cherokee |
(M) |
G Nunnally |
|
|
12 |
CH Colorado's Big Bowl O' Ramen |
(M) |
K Ray/B Ray |
|
|
10 |
CH Drakyi Art3mis Goddess Of The Hunt |
(F) |
C Ritzke |
|
|
9 |
CH Nanda Parvati Alanazar |
(M) |
L Cain Denk |
|
|
7 |
GCH CH Noble Legacy's Okie From Muskogee |
(M) |
C Hays |
|
|
6 |
GCHS CH Noble Legacy's Flawless Gem |
(F) |
D Mayer |
THROUGH DECEMBER 2020 |
|
|
|
|
|
Terrier Group |
|
|
|
|
|
Airedale Terriers |
|
|
|
|
|
|
|
247 |
GCHS CH Longvue Buonaire Daredevil With Tailsup |
(M) |
A Clyde/P Weinberger/L Weinberger/L Buonauro |
|
|
122 |
GCH CH Raynaire V Crescent's Fire And Rain |
(M) |
C Johnson/C Labella/K Coffey |
|
|
76 |
GCHS CH Spindletop's Miles And Miles Of Texas |
(M) |
A Barlow |
|
|
59 |
GCH CH Brisline's E-Ticket |
(M) |
C Reynolds/J Rangel/G Mcrae |
|
|
35 |
CH Longvue Make My Day With Tailsup |
(M) |
A Clyde/P Weinberger/L Weinberger/T Clyde |
|
|
30 |
CH Glenayr Run For The Roses |
(F) |
P Frye/T Maher |
|
|
30 |
GCHB CH Windancer's California Zephyr |
(M) |
N Strohmaier/W Strohmaier |
|
|
27 |
GCHB CH Penaire Bryndale Carolina On My Mind |
(F) |
J Clarke/A Brinker/J Maly |
|
|
24 |
GCH CH Glenayr Photo Finish |
(M) |
P Frye/T Maher |
|
|
23 |
GCHG CH Crescent V Raynaire V Emerick's Triple Crown |
(M) |
K Coffey/C Johnson/C Labella |
|
American Hairless Terriers |
|
|
|
|
|
|
199 |
GCHS CH Rip It Up Kashin It In |
(M) |
P Smith/H Johnson |
|
|
133 |
GCHB CH Edelweiss Indecent Exposure At Prisonbreak |
(F) |
J Parker/R Staples |
|
|
111 |
GCH CH Wmk's At All Costs |
(M) |
K Pingel/R Pingel/A Pingel/C Rice |
|
|
92 |
GCHB CH Edelweiss Hi-Life Faye Tality |
(F) |
M Young/J Young/K Knoles/S Miller |
|
|
63 |
GCHG CH Poise Wild Thing By Strider BCAT TKN |
(F) |
A Claussen/C Clark/K Jepson |
|
|
56 |
GCHB CH Pentastar's Mr. Playboy |
(M) |
C Spears/R Morris |
|
|
36 |
GCH CH Inspired's Pretty Fly For A Bald Guy BCAT CGC TKN |
(M) |
R Davies Dillman/K Coleman/R Dillman |
|
|
30 |
GCHG CH Floriday's New Tide Risn@ Rip It Up |
(M) |
P Smith/M Martin |
|
|
29 |
GCHB CH Bellridge's Chili Ancho |
(M) |
K Jepson |
|
|
18 |
GCH CH Wmk's Eye Of The Storm@Rojolos CA BCAT CGC TKN |
(M) |
J Perez/C Perez/K Pingel/R Pingel |
|
American Staffordshire Terriers |
|
|
|
|
|
|
434 |
GCHG CH Plk's Going For The Gold BCAT |
(M) |
R Ellis/L Ellis |
|
|
269 |
GCHG CH Lbk's Rebel And Proud Seven Spanish Angels CA |
(F) |
L Benitez Leva/L Tulloch Benitez/E Thomason/W Plucheck/S Plucheck |
|
|
246 |
GCHB CH Carmichael's Gigi Hadid |
(F) |
S Whitlow/R Whitlow |
|
|
140 |
GCHB CH Lbk's Horton Hears A Who! |
(M) |
N Nesbit/L Tulloch Benitez |
|
|
120 |
GCHB CH Blackanimastaffs Little Red Riddinghood |
(F) |
C Stroupe |
|
|
66 |
GCH CH Alpine's No Fly Zone CGC TKN |
(M) |
C Evans/J Reeves |
|
|
62 |
GCHP CH Roadhouse's Life Of The Party CA RATN DN CGCA |
(M) |
K Rudzik/G Roadhouse/E Bannin |
|
|
60 |
GCHG CH Alpine's Lbk Living On The Road BCAT DS CGC TKN |
(M) |
E Thomason/L Tulloch Benitez/A Tighe/K Thomason |
|
|
58 |
GCH CH Fraja Ec Eyes On The Prize |
(F) |
K Rudzik/E Bannin |
|
|
54 |
GCHB CH De Paco Xz Sindelar Buddy O'Dickies |
(M) |
R Zanoia/G Commisso/B Aguillard |
|
Australian Terriers |
|
|
|
|
|
|
118 |
GCHS CH Samabel Silver Bullet |
(M) |
A Samarotto/C Coleman |
|
|
73 |
GCHS CH Temora Steal My Heart CA TKN |
(M) |
D Radman Kruetzfeldt |
|
|
33 |
CH Roachan's Park Place |
(M) |
A Roache/G Roache |
|
|
32 |
GCHG CH Arista Redskys Love Is All There Is BCAT CGC TKA ATT |
(M) |
P Levy |
|
|
24 |
GCH CH Acebreeders Queen B |
(F) |
T Schreeder/S Bachman |
|
|
23 |
GCHB CH Araluen's I Can'T Stop Loving You |
(F) |
C Mechalke/J Mechalke, Jr |
|
|
22 |
GCH CH Shastakin Killara's Flying Eureka! RATN |
(F) |
A Mcgroarty/F Mcgroarty/M Mcgroarty |
|
|
22 |
GCHB CH Dreamtime's Sweet Treat |
(F) |
M Harban |
|
|
20 |
GCHB CH Roachan's Hedge Fund King |
(M) |
A Roache/G Roache |
|
|
20 |
CH River City Camerado |
(M) |
K Floyd/C Worley/P Mahoney |
|
Bedlington Terriers |
|
|
|
|
|
|
150 |
GCHS CH Lamz Really Really Ridiculously Good Looking FDC CA BCAT CGC TKN |
(M) |
L Zembrzuski/G Gilbeau |
|
|
46 |
GCHS CH First Class Sparkles Fishnet & Platforms |
(F) |
J Fogel |
|
|
44 |
GCH CH First Class Harrah's Graybeard Player |
(M) |
J Fogel |
|
|
38 |
GCH CH L'End Show Moviestar |
(F) |
C Foti/H Foti |
|
|
22 |
GCHG CH Lamz A Dance With Dragons FDC CAA BCAT CGCA TKN |
(F) |
L Zembrzuski/G Gilbeau/M Zembrzuski |
|
|
19 |
GCHB CH Wildwynd I Lost My Marbles BN JE CGCU |
(F) |
T Colbert |
|
|
19 |
GCH CH Elante Eight Second Ride |
(M) |
D Stille/M Soper |
|
|
14 |
CH M&M Lamz Liv'Er Let Die TKN |
(M) |
M Miller/L Zembrzuski/C Miller/G Gilbeau |
|
|
13 |
CH Jasada Cosimo CA |
(M) |
J Miller/K Fessler |
|
|
10 |
Patchwork Timed It Just Right |
(M) |
B Lundy |
|
Border Terriers |
|
|
|
|
|
|
485 |
GCHS CH Meadowlake High Times |
(F) |
K Fitzpatrick/K Richardson/D Fitzpatrick/S Simaan |
|
|
269 |
GCHG CH Bascovail Floatin' Purple Draegonfly |
(M) |
A Skoglund/D Behan/J Behan |
|
|
241 |
GCHS CH Mchills Higher Love |
(M) |
L Robertson/P Holson/H Zimmerman |
|
|
163 |
GCHS CH Surefyre's Strawberry Fields Forever ACT1 |
(F) |
K Sellier/C Bartlett |
|
|
120 |
GCHP CH Enchanted's Pay Up Sucker |
(M) |
K Wallis/A Wallis/A Mason-Warren |
|
|
120 |
GCHS CH Wynot Let It Be |
(M) |
K Shorter/K Fitzpatrick/K Richardson |
|
|
120 |
GCH CH Meadowlake Whistle Blower |
(M) |
K Fitzpatrick/K Richardson/D Fitzpatrick |
|
|
116 |
GCHG CH Lndi's Heavenly Scottish Delight |
(M) |
C Muller/K Vonk/P Lara |
|
|
115 |
GCHB CH Mchill's Wicked Gamez Of Hemlock Lane |
(F) |
E Smith/P Holson/R Yuhasz Smith |
|
|
107 |
GCHG CH Meadowlake Simply Sassy |
(F) |
M Title/C Mckenzie/K Fitzpatrick |
|
Bull Terriers (Colored) |
|
|
|
|
|
|
195 |
GCHS CH Grabo Testarossa Formula For Drama |
(M) |
G Graham/R Thomas |
|
|
66 |
GCH CH Glentom No Chaser Needed |
(M) |
A Graulau/G Wright/J Graulau/T Cournoyer |
|
|
52 |
GCH CH Delicious Shape Of You |
(M) |
S Brown/K Brown |
|
|
46 |
GCH CH Brokenarrow Dancing With Sandstone Under Bullymoon |
(F) |
M Hopkins |
|
|
39 |
GCH CH Action Shake, Rattle 'N Soul At Alaric TKN |
(F) |
V Sottile/F Berez/J Conca |
|
|
20 |
GCHB CH Notorious Right Royal |
(F) |
A Jaspers/P Jaspers/K Wilkerson |
|
|
16 |
GCH CH Ardry Gemini Devil's Rock |
(M) |
J Farrington/C Farrington/K Utt |
|
|
15 |
CH Action Formula For A Primadrama |
(F) |
L Pierini/K Prater-Piles/F Berez |
|
|
12 |
CH Ghosts'N Goblins Bold As Brass |
(M) |
M Holmes/M Zethner/P Brodeur |
|
|
12 |
Old England's First Gentleman |
(M) |
W Bavol/M Mcconnell |
|
Bull Terriers (White) |
|
|
|
|
|
|
91 |
GCH CH Grabo N Bestuvall Once In A Blue Moon |
(M) |
G Graham/R Thomas |
|
|
75 |
GCH CH Grabo Acie Holiday Moon |
(M) |
D Croucher/C Croucher |
|
|
67 |
GCH CH Formulas Roman Gladiator At Brilliant |
(M) |
C Whitmer/D Whitmer/K Prater Piles |
|
|
28 |
Grabo Masterpiece By Formula |
(M) |
R Thomas/G Graham Thomas |
|
|
27 |
GCH CH Delicious Blue Bonnet |
(F) |
S Brown/K Brown |
|
|
26 |
GCH CH Old England's Notso Basic Biotch |
(F) |
J Decker/W Bavol |
|
|
25 |
CH Glentom Creme De L'Orange |
(F) |
G Wright/A Godambe/T Cournoyer |
|
|
24 |
GCH CH Envoys Hard Cider CD BN RI CGC TKN |
(M) |
B Heniser/V Heniser/D Davis |
|
|
24 |
Tredecim Konohanasakuya |
(F) |
T Shelley-Avery/S Avery |
|
|
22 |
CH Tredecim Eloquence Of Benzaiten |
(F) |
T Shelley-Avery/S Avery |
|
Cairn Terriers |
|
|
|
|
|
|
250 |
GCHS CH Cairndale Argyle Swedish Fusion |
(M) |
J Mortenson/P Gregg/W Gilpin/M Gilpin |
|
|
233 |
GCHG CH Nicairn Aurelia Hjo Got The Spirit CAA FCAT CGCA CGCU TKN |
(F) |
N Higgins/C Onstad |
|
|
165 |
GCHS CH Connacht Triskelion Caper |
(M) |
M Joyce |
|
|
146 |
GCH CH Hjohoo's Hjo Want It All |
(F) |
V Malzoni |
|
|
136 |
GCH CH Rheny's Atomic Blonde At Redcoat |
(F) |
A Mcdonald/K Smith/P Grimes |
|
|
129 |
GCHG CH Scotch Broom Colum Macniall |
(M) |
J Mchugh/S Mchugh |
|
|
103 |
GCH CH Captain's Nevaeh's Dare to Dream |
(M) |
C Mittelstaedt/P Mittelstaedt |
|
|
88 |
GCHB CH Mcalister's Catch Me If You Can |
(M) |
J Sowards/J Comer-Chagnon/R Chagnon |
|
|
75 |
GCHB CH Stonebridge Upper Crust |
(F) |
D Reynolds |
|
|
70 |
GCHS CH Nicairn Fearghas Dolaidh Hjo Got The Spirit FDC CAA FCAT2 DJX2 CGCA CGCU TKI |
(M) |
N Higgins/C Onstad |
|
Cesky Terriers |
|
|
|
|
|
|
48 |
GCHS CH Norkinstein Bavaria |
(F) |
T Smith/H Million/L Bowman/P Bale |
|
|
41 |
GCH CH Bluefire Going To The Country |
(F) |
P Turner/J Turner/H Million/T Smith |
|
|
19 |
GCH CH Lississippi Changing Currents Of Calvin |
(M) |
M Preston/S Bridge-Chase/G Bridge-Chase |
|
|
8 |
GCH CH Chaser's Class Act |
(F) |
S Bridge-Chase/G Bridge-Chase/M Preston |
|
|
7 |
CH Baron Alfons Von Cassovia |
(M) |
B Wroblewska-Potts |
|
|
5 |
CH Bluefire We Will Rock You |
(M) |
H Million/P Bale/T Smith/B Towell |
|
|
4 |
CH Julerr Dream A Little Dream |
(F) |
J Gritten/C Gritten/R Cotter |
|
|
4 |
CH Bluefire Smokey Masquerade At Larook |
(F) |
R Miller/T Smith/P Bale/L Miller |
|
|
4 |
GCH CH Bluefire Defying Gravity |
(M) |
M Kipp/H Million/T Smith/P Bale |
|
|
2 |
GCH CH Julerr Akvavit Avante FDC AX AXJ OF CA BCAT CGC TKN |
(M) |
G Robertson |
|
|
2 |
Lississippi Grand Dame Demelza |
(F) |
M Kipp/G Dorsey |
|
Dandie Dinmont Terriers |
|
|
|
|
|
|
119 |
GCHB CH King's Mtn. Henry Higgins |
(M) |
T Bell |
|
|
43 |
GCH CH Day O Joy's Buzzy Bee CGCA CGCU TKN |
(M) |
J Bernander/D Bernander/R Bernander |
|
|
27 |
GCHG CH Day O Joy's Penniewise And Pound Foolish CGCA CGCU TKN |
(M) |
J Bernander/D Bernander |
|
|
13 |
CH Bonnyrigg Lady Beatrix Potter |
(F) |
D Hanowitz |
|
|
11 |
CH Dariant Pheodora |
(F) |
T Bell |
|
|
10 |
GCHB CH Aranisle Star Of San Jacinto |
(M) |
C Blair/C Blair |
|
|
8 |
CH Day O Joy's Glitter |
(M) |
J Bernander/D Bernander/R Bernander |
|
|
8 |
Elfwish Pegg'O My Heart |
(F) |
D Francis/S Wolfskill |
|
|
7 |
GCH CH Derrydown Housekeeper Zsa Zsa |
(F) |
K Dorn/L Dorn |
|
|
5 |
Faodail Breakfast At Tiffany'S |
(F) |
C Blair/C Blair |
|
|
5 |
Day O Joy's Cashew Crunch At Dreamboat |
(F) |
L Chapal |
|
|
5 |
CH Danchester's Zoom On Me |
(M) |
M Jethanandani |
|
Fox Terriers (Smooth) |
|
|
|
|
|
|
268 |
GCHS CH Hampton Ct Broxden Dropthe Mic |
(M) |
V Malzoni/A Booth/P Booth |
|
|
189 |
GCHS CH Hampton Court Broxden What's Sabella S'Pose To Do |
(M) |
V Malzoni/P Jiang/A Booth/P Booth |
|
|
120 |
GCHS CH Lil'Itch Maxwell Jones |
(M) |
S Hoesman/L Smith |
|
|
75 |
GCH CH Absolutely Smitten |
(F) |
D Gabel/T Bradley |
|
|
67 |
GCHG CH High Mtn Warfox High Noon At Foxterity |
(M) |
C Snavely/R Snavely |
|
|
51 |
GCHB CH Pinnacle Eternal Flame |
(F) |
L Leady/E Leady |
|
|
42 |
GCH CH Springhill Scuttlebutt |
(F) |
J Nolan/M Beacon |
|
|
38 |
GCH CH Absolutely Fabulous |
(F) |
D Gabel/J Tanner |
|
|
38 |
GCHB CH Mazeppa Hartwood RATN |
(F) |
M Luther/D Montigny |
|
|
32 |
GCH CH High Mtn Red Red Wine! |
(M) |
C Snavely/R Snavely |
|
|
32 |
GCH CH Misty Hollow's Light It Up |
(M) |
T Voss/T Schwartz |
|
Fox Terriers (Wire) |
|
|
|
|
|
|
198 |
GCHS CH Irvonhill Voignier |
(M) |
G Herrick/N Herrick/R Carusi |
|
|
73 |
GCH CH Fleet St Striking Beauty |
(F) |
J Wavra/J Hallbeck |
|
|
53 |
GCH CH Wyrlake Foxhollow Knightfall |
(M) |
J Carlson/S Stroede/A Digiorgio/S Carter |
|
|
46 |
GCH CH Jadee-Lutra's Player Of The Year |
(M) |
J Diehl/T Szaras |
|
|
38 |
GCH CH Foxhollow Mr Tambourine Man At Foxhaus |
(M) |
D Igou/R Igou |
|
|
38 |
GCH CH Dalriada's Storm Chaser |
(M) |
M Peters/C Campbell |
|
|
31 |
GCH CH Pretty Z Kuliaru |
(F) |
J Waters/M Waters |
|
|
26 |
GCH CH Open Fire Van Folini Home |
(M) |
S Fishell |
|
|
23 |
GCH CH Sanherpinc Blazing Fire At Crystcrack |
(M) |
K Harris/G Snellings/S Pinto |
|
|
22 |
GCHS CH Dalriada's Archangel At Mgk CD BN RI AX AXJ XF CA BCAT ACT2 RATS |
(M) |
K Read/C Campbell |
|
Glen of Imaal Terriers |
|
|
|
|
|
|
279 |
GCHG CH Abberann Lament For Owen Roe |
(M) |
T Nesbitt |
|
|
140 |
GCHS CH Gleann Damn Daisy |
(F) |
S Savilahti/M Mcdaniel/B Wright-Osment |
|
|
106 |
GCH CH Keadeen's Beyond The Pale |
(M) |
A Tighe/J Kindall |
|
|
22 |
GCHP CH Kilkenny's Across The Universe At Setanta |
(F) |
T Nesbitt/C Puig |
|
|
19 |
GCHG CH Abberann Torcan |
(M) |
T Nesbitt |
|
|
17 |
GCHS CH Abberann Black Velvet Band By Galore |
(F) |
K Murphy/T Nesbitt/K Murphy |
|
|
14 |
GCHS CH Keadeen's Blue Boy For Bluesette CAA RATCHX5 |
(M) |
G Dairiki/S Distefano/A Tighe/J Kindall |
|
|
12 |
GCHS CH Abberann Phelan |
(M) |
K Murphy/T Nesbitt |
|
|
11 |
GCH CH Daulton's Eili From Emerald Isle BCAT RATN TKN |
(F) |
A Pember/J Daulton/P Estes |
|
|
11 |
GCH CH Kilkenny's Love And Happiness SE CAA RATCHX6 CZ8P CGCA TKN |
(M) |
G Dairiki/S Blum/S Distefano |
|
|
11 |
GCH CH Keadeen's By Happy Chance |
(M) |
W Harrenstein/A Tighe/K Harrenstein/J Kindall |
|
Irish Terriers |
|
|
|
|
|
|
158 |
GCHS CH Breezy's Charming Con Artist |
(M) |
N Warren |
|
|
121 |
GCH CH Rockledge Duke Of Dunderry |
(M) |
E Fugiwara/S Mansfield |
|
|
67 |
GCHG CH Trackways Cassidy Pi'D Piper |
(M) |
T Cassidy/C Cassidy/P Howard/H Howard |
|
|
64 |
GCHG CH Rockledge Mr Murphy Of Meath |
(M) |
L Honey |
|
|
50 |
GCHB CH Bravo Red Devil At Shadowland |
(M) |
A Bradford/D Hills |
|
|
50 |
GCH CH Bay-Lei's Macgryphon CA BCAT CGC |
(M) |
J Moller/S Moller/C Hill |
|
|
39 |
GCHB CH Blaesing Sharob's Divine Destiny |
(F) |
S Lindgren/R Lindgren |
|
|
33 |
GCHG CH Merry Mac Ztriking |
(M) |
T Vandezande |
|
|
31 |
GCH CH Blaesing's Catching Fire To The Wind |
(F) |
T Vandezande/K Blaesing |
|
|
26 |
GCH CH Nezhnoye Plamya Godfrey |
(M) |
E Metz/S Halldane |
|
|
26 |
GCH CH Ceallach Cherry Bomb Fire |
(F) |
K Edwards/J Childers |
|
Kerry Blue Terriers |
|
|
|
|
|
|
297 |
GCHS CH Cross The Rubicon Korvin Ray |
(M) |
N Kunze |
|
|
243 |
GCHS CH Kilgawny Total Anarchy Tg |
(M) |
J Garahan/K Garahan |
|
|
146 |
GCHS CH Kallehan Super Power |
(M) |
H Siu |
|
|
116 |
GCHB CH Kebulak Wear My Kiss |
(M) |
R Young |
|
|
62 |
GCHB CH Dornick's Eighties Revival |
(M) |
D Fletcher |
|
|
62 |
GCH CH Ridly's Klassique Sir Robin The Bold |
(M) |
L Rice/D Rice |
|
|
50 |
GCHB CH Lughnasa's Karma Police |
(F) |
E Ansell |
|
|
43 |
GCHB CH Bluecrush Freedom And Whiskey! |
(M) |
E Hart Hansen |
|
|
42 |
GCHS CH Something Blue For Clanciarrai |
(M) |
G Lee |
|
|
31 |
GCH CH Rocky Mountain Flying High Dragon Lady RN FDC RATN |
(F) |
C Stanczyk/D Stanczyk/R Miller |
|
Lakeland Terriers |
|
|
|
|
|
|
239 |
GCHG CH Ellenside Red Ike At Eskwyre |
(M) |
T Fayram/C Fayram |
|
|
56 |
GCH CH Hi-Kel Terrydale Nanhall Mizzconceived |
(F) |
M Wooldridge/A Cukier |
|
|
54 |
GCHS CH Elite's Mystical Spitfire |
(F) |
D Lawrence/C Lawrence/P Peters |
|
|
32 |
GCH CH Well-Red Clifftops Empress |
(F) |
P Harbison |
|
|
18 |
GCH CH Teraz Matrix Quip |
(M) |
J Crowe |
|
|
18 |
Saredon Gold Standard |
(M) |
E Tannehill/D Tannehill |
|
|
12 |
GCH CH Keslake's Cocktails At Six |
(F) |
M Holmes/L Rogan |
|
|
11 |
CH Well-Red's Bright Estella of Canis Major JE |
(F) |
R Mcmillan |
|
|
10 |
CH Glacieridge Strictly Superstition |
(F) |
B Desilva |
|
|
7 |
CH Keslake's Riding In The Front CGC |
(F) |
J Benavidez/P Lemieux |
|
|
7 |
CH Hollybriar Ms. Galore |
(F) |
E Tannehill/D Tannehill |
|
|
7 |
Hi-Kel Terrydale Glacieridge Odds In Favor |
(F) |
S Peterka |
|
Manchester Terriers (Standard) |
|
|
|
|
|
|
85 |
GCHB CH Jazzman Beyond The Reef |
(F) |
Z Bolin/K Dumont |
|
|
80 |
GCHG CH Noble's Random Reaction At Toria BCAT CGC TKI |
(M) |
T Taylor/V Herbert-Thorsland |
|
|
77 |
GCHS CH Cashlane's Witch Of Blackbird Pond |
(F) |
S Cafferty/O Hodgkinson |
|
|
50 |
GCHB CH Cashlane Tulou Tagaloa FDC CA BCAT CGCA CGCU TKA |
(M) |
G Uyeno/O Uyeno/S Cafferty |
|
|
44 |
GCH CH Tribute Rose Of Sharon Cassidy |
(F) |
S Bettencourt /M Bettencourt/D Cheney |
|
|
29 |
GCHB CH Mosaic's Fifth Element CA |
(F) |
R Jonas/B Uyeno/D Jonas/G Jonas |
|
|
26 |
GCH CH Raintree's National Velvet |
(F) |
S Weeks/E Marshall/O Light |
|
|
25 |
GCH CH Raintree's National Forrest On Woodlane |
(M) |
B Wood/B Wood |
|
|
19 |
GCHS CH Medley's Just Reward BCAT RATN CGC TKN |
(M) |
S Printemps/T Myers/R Berrend |
|
|
15 |
GCHB CH Raintree's Black Leather Jacket At Rof |
(M) |
A Caudell/S Weeks/R Johnson |
|
Miniature Bull Terriers |
|
|
|
|
|
|
294 |
GCHG CH Brownstone's Ultimate Weapon TKN |
(M) |
A Hogge/C Brown-Stone/A Johnson |
|
|
169 |
GCHG CH Menusha's Pancho Villa |
(M) |
C Baldridge |
|
|
86 |
GCH CH Bullikountry's Rhinestone Cowboy CA |
(M) |
R Kennedy |
|
|
70 |
GCHS CH Seadogs Dancin With Kate's Tilly |
(F) |
L Edmonds |
|
|
64 |
GCH CH Aberdeen Spitfire Calling Norman Picklestripes @Bs |
(M) |
J Mcilwaine/K Toland/C Brown-Stone |
|
|
62 |
GCHB CH Aldridge Its A Dundeel |
(M) |
H Riegraf-Uplinger/T Uplinger/M Barnes/S Cairns |
|
|
58 |
GCHS CH Goblin's Dulin Tango's Party Time |
(M) |
M Dulin/M Watkins |
|
|
40 |
GCHB CH Kingsmere Rhinestone Hot Tashi CGC |
(F) |
H Rhine |
|
|
38 |
GCH CH Evolution's Episode For Evelyn |
(F) |
J Udero |
|
|
38 |
GCH CH Triumph Fire Girl At Bonsai |
(F) |
G Simonds/S Lindstedt |
|
Miniature Schnauzers |
|
|
|
|
|
|
849 |
GCHP CH Carmel Sky High Wish Upon A Star |
(F) |
M Jacobs/M Lande/S Soos-Kazel/C Ewer/Y Phelps |
|
|
543 |
GCHG CH Zrules Panache |
(M) |
L Mendelsohn/P Mendelsohn |
|
|
371 |
GCHS CH Mystique's Knock Out |
(M) |
B Bonds/C Dugan |
|
|
134 |
GCHS CH Lewis's Blue Suede Shoes |
(M) |
P O'Brien/K Lewis |
|
|
124 |
GCHB CH Bachi's Play Without Mercy |
(M) |
C Hafner/A Montila |
|
|
103 |
GCHB CH Laroh's I Ain'T Kidding |
(M) |
R Hartshorn/L Hartshorn/C Hallock/B Kilbourne |
|
|
102 |
GCHB CH Rockyhill's Take A Chance On Me |
(M) |
S Fry |
|
|
77 |
GCHB CH Uptown Devil Wears Prada |
(F) |
D Valverde/K Colby |
|
|
63 |
GCH CH Blessin Haus Crimson Trace |
(M) |
T Carmack/T Harmon/B Unger |
|
|
59 |
GCHB CH Destineez Guardian Of The Galaxy |
(M) |
D Wyatt/A Wyatt |
|
Norfolk Terriers |
|
|
|
|
|
|
162 |
GCHB CH Juslyn Choptank Dream On Tenterra |
(M) |
R Sutton/C Sutton/D Wall/K Graham/S Bernhard/M Phillips |
|
|
36 |
GCHS CH Avalon's Rocket Man @ Rexroth |
(M) |
L Walter/S Walter/L Pelletier |
|
|
30 |
CH Jaylarks Soul Sister |
(F) |
J Mccutcheon |
|
|
27 |
CH Juslyn Play It Again, Sam |
(M) |
D Deluca |
|
|
26 |
CH Caprock Double T Mvp |
(M) |
E Davenport/D Harper/D Deaton |
|
|
18 |
GCH CH Max-Well's Crystal Rain |
(F) |
K Kopack/B Miller |
|
|
17 |
CH Nightingale's It's Deja Vu All Over Again |
(M) |
S Aguirre/R Coppedge |
|
|
11 |
CH Huntwood Ring Bearer O'Jaylark |
(M) |
J O'Dell/J Mccutcheon |
|
|
11 |
GCH CH Hikari Of Forest Scene Jp |
(F) |
A Takizawa/M Fukuda |
|
|
11 |
CH Barnstable Picture This |
(F) |
S Stemmler |
|
|
11 |
CH Juslyn Relish In The Moment |
(F) |
J Childers/T Childers/M Childers |
|
Norwich Terriers |
|
|
|
|
|
|
219 |
GCHS CH Verdant's Levi The Lucky One |
(M) |
B Miller/C Chen/C Trexler |
|
|
179 |
GCHG CH Wildefox's Ace Up My Sleeve |
(M) |
N Wilde |
|
|
163 |
GCHS CH Country Boy Classic Black Bentley |
(M) |
J Demason/J Hilliard |
|
|
145 |
GCHS CH Littlefield Jersey Boy |
(M) |
C Kiino/M Purvins |
|
|
140 |
GCH CH Barnstable Ripple Effect |
(M) |
S Stemmler/M Kelley |
|
|
124 |
GCHS CH Country Boy Liam Of Fine Hill |
(M) |
E Fineburg |
|
|
119 |
GCHS CH Frabjous Fergus By Littlefield |
(M) |
D Johnson/L Little |
|
|
96 |
GCHB CH Thistledews's Rhymes With Dolores |
(F) |
J Rossi |
|
|
82 |
GCHB CH Foxbriar's National Treasure From Itsy Bitsy |
(M) |
M Jacobs |
|
|
80 |
GCH CH Highwood's Disorderly Deceiver |
(M) |
K Gibbons/D Castellano |
|
Parson Russell Terriers |
|
|
|
|
|
|
152 |
GCHB CH Parhelion Forever A Cowboy |
(M) |
V Tippens/C Tippens |
|
|
135 |
GCHB CH Highland Downs Perfectly Normal |
(M) |
R Ford/J Miller |
|
|
89 |
GCHG CH Highland Downs Helltoupee TKN |
(M) |
R Ford/N Herman |
|
|
83 |
GCH CH Ravenclaw Under The Sea |
(M) |
L Paulson/K Rickard/T Crady-Roache |
|
|
39 |
CH Highland Downs What A Man Gotta Do @ Sfr |
(M) |
S Rives |
|
|
33 |
GCHG CH Shalimar Orejacs On Target BCAT |
(M) |
J Caulk/C Burgasser |
|
|
29 |
CH Brywood The Fifth Spirit |
(F) |
K Williams/S Williams/D Bryson-Benn |
|
|
28 |
GCHS CH Thunder Hill Daydream Believer BCAT CGC TKN |
(F) |
J Slater-Moody/V Moody |
|
|
23 |
GCH CH Shasta N My Latest Fling |
(F) |
T Heath |
|
|
20 |
GCHG CH Sunrock's Castaway At Shasta |
(M) |
N Herman |
|
Rat Terriers |
|
|
|
|
|
|
230 |
GCHS CH Indigo Igo Legacys Next Phase Shake Ur Money Maker |
(M) |
J Ferguson/T Carter/A Mclaughlin |
|
|
155 |
GCHG CH River Ridge's Level Of Intrigue FDC MX MXJ MJS NJP XF T2B2 CGC TKN |
(M) |
S Zimmerman/S Mcwilliams |
|
|
106 |
GCHG CH Hdk K2's Shockwave@Bellridge |
(M) |
T Kallas |
|
|
92 |
GCHS CH Aacres Be My Valentine @ Icon |
(F) |
R Morgan/F Towell |
|
|
86 |
GCH CH Golden Hills Hades In A Handbasket |
(M) |
A Burns/L Lee |
|
|
41 |
GCH CH River Ridge's Mercury Rising |
(M) |
S Zimmerman/S Mcwilliams |
|
|
29 |
GCH CH King Pen's Game On |
(M) |
G Harlamoff/R Draper |
|
|
28 |
CH Gadget |
(M) |
K Kummer |
|
|
23 |
CH Yc Deckers Chiisana Ryu Of Miyuki |
(F) |
Y Cunningham/L Vaught |
|
|
23 |
CH Dharts Skippin Cj Cool As Coltrane |
(M) |
C Hart/C Martinez/S Halma |
|
|
23 |
GCH CH Rip It Up Wicked Game At Rainbow's End |
(M) |
D Lasseter/P Smith |
|
Russell Terriers |
|
|
|
|
|
|
264 |
GCHG CH Kanix Don Domingo |
(M) |
M Ulrich/T Grenaae/L Mykleby-Ulrich |
|
|
192 |
GCHS CH All Jacks Quarterback |
(M) |
R Debary/M Fonzo |
|
|
66 |
GCHB CH Woodsongs Makers Mark |
(M) |
M Dodge/S Bronfield |
|
|
63 |
GCHS CH High Pointe Earth Angel |
(F) |
M Ulrich/L Mykleby-Ulrich/S Miyahara |
|
|
49 |
GCHS CH Wild Fires Star On Hollywood Blvd |
(F) |
J Katz/L Wolf Jr |
|
|
48 |
GCH CH Rolling Hill The Natural |
(M) |
L Grimsley/L Mckinney |
|
|
41 |
GCHB CH Lyrical's Very Mary Berry |
(F) |
S Kman/K Kman/A Hargrave |
|
|
39 |
GCH CH Poole's Ide D.B.F. Classic By Design |
(M) |
J Shepherd/C Lundin |
|
|
34 |
GCH CH Anroal Vega Sicilia |
(F) |
P Howard/J Ferrera/G Molinari |
|
|
20 |
GCHS CH D.B.F. Bobcat Photo Finish |
(F) |
S Johnson/C Lundin |
|
Scottish Terriers |
|
|
|
|
|
|
702 |
GCHG CH Bravo It's An Industry Term |
(F) |
R Ott/P Kuhn |
|
|
645 |
GCHP CH Whiskybae Haslemere Habanera |
(F) |
C Lacoe/J Barton/F Melville |
|
|
157 |
GCHG CH Kelwyn's High Society |
(F) |
K Edell |
|
|
139 |
GCHG CH Hiq's Cumbria Ready Set Go |
(M) |
N Schaus/R Hess |
|
|
118 |
GCHS CH Mckinley Scots Debonair Beau Tie |
(M) |
D Shaver |
|
|
114 |
GCHS CH Kriscot's On My Honor |
(M) |
K Dunleavy/H Krisko |
|
|
86 |
GCHS CH Paloma Scalawag Vanguard |
(M) |
D Burge/L Sanchez/A Sanchez/P Bolen |
|
|
66 |
CH Kriscot's Mcvans Lets Do The Twist At Beameups |
(M) |
R Cross/V Huber/D Cross |
|
|
57 |
GCHS CH Mcchree's Coopert |
(M) |
M Wheeler |
|
|
55 |
GCHS CH Charthill Shirescot Clan Keith |
(M) |
C Hill/K Hill/C Miniman |
|
|
55 |
GCHB CH Lucia's Dream Some Like It Hot |
(M) |
B Dalbey/D Cross |
|
Sealyham Terriers |
|
|
|
|
|
|
101 |
GCHB CH Ellusion's Ramesses The Great |
(M) |
M Erickson/D Erickson/E Dunlavey |
|
|
92 |
GCH CH Thunder Rd's Somebody To Love |
(M) |
S Hawks/C Nelson |
|
|
45 |
GCHB CH Rosemontgoodspice Ez Spellstrouble Onthe Freerange |
(F) |
B Monteleone/J Cohron/M Good |
|
|
26 |
GCHG CH Thunder Road's Little Deuce Coupe |
(M) |
A Hall/O Forlicz |
|
|
19 |
GCHB CH Slyfox Cecil De Rougemont |
(M) |
P Platel |
|
|
19 |
GCH CH Bonney Shine Bright Like A Diamond |
(F) |
B Snyder |
|
|
14 |
GCH CH Bluff's End Sail On Sailor |
(M) |
C Echelbarger/T Mcfadden |
|
|
13 |
GCH CH EfbeGoodspiceAvalonis Elektra |
(F) |
D Weinberger/L Jowett |
|
|
12 |
CH Blade Of Taita's Ushabti |
(M) |
P Browne/C Jennings |
|
|
10 |
GCHB CH Pegfield Tintern Tiggy-Winkle |
(F) |
S Sweatt/C Sechler/C Jennings/H Sutliff/P Browne |
|
|
10 |
Blackmore's Sergeant York |
(M) |
P Kennedy/E Terhune Bussell/S Boyd |
|
Skye Terriers |
|
|
|
|
|
|
82 |
GCHB CH Juger Edelweiss Prince Lionheart |
(M) |
C St John/K J'Anthony |
|
|
36 |
GCHB CH Seamist Knight And Day You Are The One CGC |
(M) |
E Lehman/C Kennel |
|
|
27 |
GCHB CH Gleanntan's Sure Shot Greyjoy |
(M) |
F Vulpis/S Szwed |
|
|
20 |
GCH CH Talakan Ladybank Unforgettable |
(M) |
J Davis |
|
|
8 |
GCHS CH Linum The Juggler |
(M) |
J Fatzinger/M Pesare |
|
|
8 |
CH Quiraing Blue Monday |
(M) |
T Black |
|
|
6 |
Dragonsbreath Draculas Revenge@Hyder |
(M) |
M Hyder |
|
|
5 |
GCH CH Seamist Knight To Remember BN RN CGC |
(M) |
E Hersey/S Hersey |
|
|
5 |
GCHB CH Decrux In Montana Bohemia Coko CGC TKI |
(M) |
K Kataline/S Murray/K Turnbull |
|
|
4 |
Sagasky Hijinks For Royalist |
(F) |
K Turnbull/J Turnbull |
|
|
4 |
Dragonsbreath Its Pennywise@Eadweard |
(F) |
L Shannon/K Shannon |
|
Soft Coated Wheaten Terriers |
|
|
|
|
|
|
484 |
GCHG CH Doubloon's Extreme Gamer |
(M) |
E Landa |
|
|
226 |
GCHB CH Adako Mickey Mouse Clubhouse |
(M) |
B Phelps/S Urquhart |
|
|
209 |
GCHS CH Harbour Hill One In A Million |
(F) |
S Sakauye/L Smith |
|
|
158 |
GCHG CH Moxxy Shandalee Hello Gorgeous |
(F) |
D Sealy |
|
|
78 |
GCHS CH Summerland's A Southern Comfort |
(M) |
S Schollaert/J Schollaert |
|
|
76 |
GCH CH Greentree Charm Dynagriffe TKN |
(F) |
J Miller/E Miller/R Miller/B Mcdonald/K Mcdonald |
|
|
60 |
GCH CH Cachet Freedom Parade |
(M) |
L Demattia/B Demattia |
|
|
53 |
GCHB CH Joia Gemstone's Brazilian Bombshell |
(F) |
S Aguiar/C Goulet/J Herzog/T Herzog |
|
|
44 |
CH Stratford Anything Goes |
(M) |
M O'Connell |
|
|
43 |
GCHB CH Marquee's Tropical Storm |
(M) |
R Seaholm/S Urquhart |
|
Staffordshire Bull Terriers |
|
|
|
|
|
|
263 |
GCHG CH Classy Staffys Look What's Brewin' |
(M) |
R Maes |
|
|
248 |
GCH CH Fountainheed's Infamous Hooligan |
(F) |
H Dunning/R La Vonda |
|
|
184 |
GCHG CH Challenger's Lead Belly @ Southern Star |
(M) |
S Moore/J Moore/R Mcgaugh |
|
|
166 |
GCHG CH Absolute Massie Whiskey Tango Foxtrot |
(F) |
D Planche/B Aguillard |
|
|
99 |
GCHB CH My Absolute" Defender BCAT SCN RATO" |
(M) |
L Ringle/S Bertouille |
|
|
85 |
CH Daydream New Dawn Fades CGC TKN |
(M) |
R Young/D Way/D Lemke |
|
|
75 |
GCHS CH Juggernaut's Chart A Course Sulu |
(M) |
R Lebedeff/L Petersen/G Butler |
|
|
56 |
GCH CH Shortyrocks Dreams Do Come True |
(M) |
D Mcphall/S Carter/M Bryant |
|
|
53 |
GCH CH Loyaltystaff Pride |
(M) |
M Negron/A Mercado/W Negron/H Leal |
|
|
52 |
GCHB CH Shortyrocks Dream A Little Dream Of Me |
(F) |
M Bryant/S Carter |
|
Welsh Terriers |
|
|
|
|
|
|
239 |
GCHG CH Brightluck Money Talks |
(M) |
K Bailey/J Mcbrien |
|
|
135 |
GCHS CH Hiwater Steuer's Eye Of The Storm |
(F) |
K Nelson/M Steuer |
|
|
115 |
GCHB CH Abbeyrose Captain Morgan |
(M) |
M Duafala/P Allen/J Anspach/C Yorke |
|
|
31 |
GCH CH Shiloh Morning & Teritails Random Act Of Kindness |
(F) |
C Francis/T Lohmuller |
|
|
28 |
GCH CH Holiday Hills Belle Of The Ball NA NAJ |
(F) |
D Perkins/N Perkins |
|
|
28 |
CH Rangel's Celtic Prince |
(M) |
P See/J See/G Rangel/I Rangel |
|
|
23 |
GCH CH Redsky's Rangel's Remembrance |
(M) |
S Lucas/R Lucas |
|
|
20 |
CH Snowtaires Take The Lead |
(M) |
B Decker |
|
|
11 |
CH Teritails & Shiloh Morning's For Hymn |
(M) |
T Lohmuller/C Francis |
|
|
11 |
CH Brightluck's Gold Treasure At Berwyn |
(F) |
P Biamonte |
|
West Highland White Terriers |
|
|
|
|
|
|
303 |
GCHG CH Zackshine Boy De La Pomme |
(M) |
P Jaruthavee/F Askin/F Melville |
|
|
184 |
GCHS CH Wyndbrae's Trailblazing Tobias |
(M) |
N Rasor |
|
|
117 |
GCHG CH Arbroath's Trueheart Of Broadway |
(M) |
J Dow/B Casseday |
|
|
103 |
GCHS CH Hollow Oaks Dazzle Me Too! |
(M) |
S Wilson |
|
|
95 |
GCHS CH Skyehigh's James Bay |
(M) |
L Barrow |
|
|
82 |
GCHS CH Snowy River's Trail Rider |
(M) |
C Higginbotham/M Higginbotham/P Spradley |
|
|
78 |
GCH CH Trueheart's Courage Einstein |
(M) |
L Mclellan |
|
|
53 |
GCHB CH Tullybloom's Just Right |
(M) |
P Cohen/C Cohen |
|
|
37 |
CH Brimars Irish Blessing DE Cane Creek |
(M) |
B Ocallaghan |
|
|
30 |
GCH CH Vauclain's Hole In One |
(M) |
E Melzer |
THROUGH DECEMBER 2020 |
|
|
|
|
|
Toy Group |
|
|
|
|
|
Affenpinschers |
|
|
|
|
|
|
|
192 |
GCHS CH Tamarin Tattoo |
(M) |
L Mcingvale Brown/D Girouard |
|
|
152 |
GCHS CH Point Dexter V. Tani Kazari |
(M) |
F Ott/J Rahn |
|
|
143 |
GCHB CH Circle Legend Monkey Zico |
(M) |
J Lee |
|
|
86 |
GCHS CH Tamarin Trebeck |
(M) |
J Lee |
|
|
37 |
GCHS CH Ferlin's Mustang Sally |
(F) |
K Timko/L Ferris |
|
|
32 |
GCHB CH Crea Diem Rosalie |
(F) |
C Levario/B Phelps |
|
|
32 |
GCH CH Pramada's Naughty Some Like It Hot |
(M) |
C Fortin/J Fortin |
|
|
32 |
GCH CH Donnybrook Truly Judy At Gizmo |
(F) |
K Timko/L Ferris/K Timko |
|
|
29 |
GCH CH My Mila V. Tani Kazari |
(F) |
G Manas/A Pabustan |
|
|
24 |
CH Tamarin Tabatha |
(F) |
B Barth |
|
Brussels Griffons |
|
|
|
|
|
|
335 |
GCHG CH New Years Somerset Single Barrel Batch |
(M) |
R Pereira/R Peralta/R Peralta |
|
|
154 |
GCHS CH Marsdon Unstoppable Force |
(M) |
B Strange/J Clute |
|
|
148 |
GCHS CH Hilltop's Mr. Lucky |
(M) |
F Cashin/J Rangel/C Ross |
|
|
128 |
GCH CH Norkus' Looking For Trouble |
(M) |
J Crouse/B Norkus/M O'Farrell |
|
|
61 |
GCHG CH Bobcat A Nickel For A Kiss |
(M) |
A Mcdonald/P Catterson |
|
|
40 |
GCH CH St Johns The Princess And The Pea |
(F) |
J Finkel/A Finkel |
|
|
35 |
CH Curzon Powerplay |
(F) |
M Caouette/C Grein |
|
|
35 |
GCH CH Sleepyhollow Meet Ibi |
(F) |
J Schultz/M Tichenor |
|
|
32 |
GCH CH Belleterre Walk Back To St Johns |
(M) |
St Johns Knl |
|
|
27 |
GCH CH Seagryphs Minke Whale |
(M) |
W Kayser/M Rogers/A Bernardin |
|
Cavalier King Charles Spaniels |
|
|
|
|
|
|
1158 |
GCHG CH Kbpride Dawn With Field Lane Elliott |
(M) |
G Reardon |
|
|
599 |
GCHS CH Roi L Man In The Moon |
(M) |
P Caldwell/R Caldwell |
|
|
579 |
GCHP CH Brookhaven Here Comes Hogan |
(M) |
B Martz/P Ayers/S Green |
|
|
545 |
GCHP CH Kean Shirmont Christian |
(M) |
B Henry/L Keane/S Henry |
|
|
422 |
GCHB CH Forestcreek Kiss Me Hardy |
(M) |
B Manley/G Manley |
|
|
393 |
GCHS CH Piccadil's The Greatest Showman Come Alive |
(M) |
J York |
|
|
351 |
GCHB CH Orchard Hill Aristocat |
(M) |
E Venier/R Venier |
|
|
305 |
GCHS CH Castle Peak Field Of Dreams CGC |
(M) |
R Lofholm/P Johnson |
|
|
282 |
GCHB CH Chocoletto Du Chateau Noblesse |
(M) |
L Bennett/J Bennett |
|
|
267 |
GCHB CH Forestcreek Angelo |
(M) |
J Byroads/T Doniere Byroads/K Cline/D Cline |
|
Chihuahuas (Long Coat) |
|
|
|
|
|
|
712 |
GCHG CH Timeless Stella By Starlight At Aero |
(F) |
K Potts/A Bunten |
|
|
267 |
GCHG CH Conemara Hello Kello |
(M) |
C Robinson |
|
|
178 |
GCHS CH Joli Reignon Just Kidding-L |
(M) |
L Magette/P Magette |
|
|
159 |
GCHS CH Ouachitah Talisman |
(M) |
L George/M Blank |
|
|
158 |
GCHS CH Dazzles Merry Noelle |
(F) |
R Craddock |
|
|
116 |
GCHB CH Joli's Hey Jude - L |
(M) |
S Sanders/P Johnson |
|
|
113 |
GCHB CH Bcr Causin' Havoc |
(M) |
H Maxwell/S O'Connell |
|
|
107 |
GCHG CH Vista Lafleur's Lotus T'Seas Mi |
(F) |
S Schultes/D Long/B Lafleur |
|
|
94 |
GCHB CH Majesty's Cleared For Take Off |
(M) |
S Schwerdt/S Jones |
|
|
82 |
GCHB CH Terlingua Fifty Shades Of Charlie Tango |
(M) |
M Dempsey/K Dempsey |
|
Chihuahuas (Smooth Coat) |
|
|
|
|
|
|
316 |
GCHG CH Destiny's To Infinity And Beyond |
(M) |
M Cook/A Parisek/J Parisek |
|
|
250 |
GCHB CH Knockout Pretty Little Liar |
(F) |
R Green |
|
|
229 |
GCHP CH Hallmark's Sandbox Slugger At Markenhaus |
(M) |
C Newcomb/J Newcomb/S Tietsworth |
|
|
128 |
GCHS CH Shorepointe's Moonwalker |
(F) |
A Musser |
|
|
92 |
GCHB CH Powder River's Up In Smoke |
(M) |
S Weisman Walker |
|
|
79 |
GCHS CH Sky's The Limit S Lipetskih Ozer |
(F) |
T Bregman |
|
|
78 |
GCHS CH Tiroloco De Malkanorah |
(M) |
S Ludmir |
|
|
78 |
GCHB CH C&M's Valentino Amore' |
(M) |
J Machado/M Williams/C Williams |
|
|
77 |
GCH CH Destiny's Drink Till She's Pretty |
(M) |
T Stephens |
|
|
70 |
GCHS CH Kirana Malkanorah |
(F) |
L Wolfson/R Maser |
|
Chinese Crested |
|
|
|
|
|
|
963 |
GCHG CH Kaylen's Vivid Imagination From Myangel-Cristall |
(F) |
K Peiser |
|
|
299 |
GCHB CH Ethereal's High Stakes |
(M) |
M Boyd/C Cisar/K Indovina |
|
|
232 |
GCHS CH Speechless In Your Face |
(M) |
G Leitkowski |
|
|
187 |
GCHG CH Kulana's Stand By Me |
(M) |
D Anderson |
|
|
171 |
GCHG CH Orenda Viva Jumpin' Little Juke Joint CA DCAT |
(F) |
D Golden/V Wittler |
|
|
114 |
GCHS CH Valour's The Rightful Heir CA BCAT |
(M) |
B Carlson/S Black/D Dill |
|
|
105 |
GCHS CH Dark Side Of The Moon By Jove BCAT |
(M) |
D Lee |
|
|
87 |
GCH CH Bingo Planet Of Dream |
(M) |
S Barnes/K Fischer-Smith/A Robles |
|
|
85 |
GCHB CH Stellar Sunlit's It's All About Meme |
(F) |
N Feldman/T Richardson |
|
|
82 |
GCHG CH Scarlet Z Jasne Hvezdy |
(F) |
V Dorris/K Peiser |
|
English Toy Spaniels (Blenheim & Prince Charles) |
|
|
|
|
|
|
173 |
GCHS CH Southdown Ready Set Reign |
(M) |
B Van Deman/G Jones |
|
|
59 |
GCHS CH Peri's Big Shot |
(M) |
A Toner/P Rismyhr |
|
|
34 |
GCHB CH Tudorhurst Porthos of Sanchi |
(M) |
B Miller |
|
|
26 |
GCH CH Clussexx The Great Houdini From Flivverway |
(M) |
J Davidson/S Davidson/A Cummard |
|
|
9 |
GCHB CH Cheri-A Wingo Lord Paddington |
(M) |
J Wood/W Goddyn/B Riffey |
|
|
4 |
CH Legacy Divine Design |
(F) |
D Stevens Lindemaier |
|
|
4 |
CH Sanchi Pretty Penelope |
(F) |
B Miller |
|
|
4 |
CH Novel This Little Light Of Mine CGC |
(M) |
S Hepler/D Charley |
|
|
4 |
Bluestem It's All Gucci |
(M) |
C Amend |
|
|
4 |
CH Fox Hollow's Baby I'M A Star At Ravissant BN RA NA NAJ TKA |
(M) |
J Smedley/T Cousins/A Sunderman |
|
English Toy Spaniels (King Charles & Ruby) |
|
|
|
|
|
|
106 |
GCHS CH San-Chi's Tribute To Adair |
(M) |
B Miller |
|
|
59 |
GCH CH Coelura's Rockefeller |
(M) |
J Whaley |
|
|
54 |
GCH CH Magic Montana's Life Of The Party TKN |
(M) |
M Rasmussen/K Noyd |
|
|
18 |
CH Sirius' Darkest Hour |
(M) |
P Cox/B Maurer |
|
|
16 |
CH Enchanting Cottage Chance Of A Lifetime |
(M) |
J Freni |
|
|
13 |
Danaho's Zigeuner |
(M) |
D Hopkins |
|
|
8 |
CH Ashton Winmar Double D Bree |
(F) |
J Toebben/D Duffey |
|
|
7 |
GCH CH Luvn Chr-Lys Novel Twinkle Lil Star |
(F) |
D Charley/S Hepler/B Charley |
|
|
6 |
Magic Montana's Mom's Little Apple At Calmont |
(F) |
S Mattson /M Rasmussen |
|
|
6 |
CH Magic Montana's My Sweet Valentine |
(F) |
M Rasmussen/D Rasmussen |
|
|
6 |
CH Magic Montana's Slow Gin Fizz |
(F) |
M Rasmussen |
|
Havanese |
|
|
|
|
|
|
485 |
GCHP CH Heartland's Rip In Time |
(M) |
P Tschohl/S Mccabe/D Mchugh/W Koistinen |
|
|
429 |
GCHP CH Angelheart N Adorabull's Moose On The Loose |
(M) |
B Frazier/P Frazier/K Duprat/J Chavez |
|
|
343 |
GCHG CH Luffeyland's Broadway Baby |
(F) |
T Luffey/M Luffey |
|
|
262 |
GCHP CH Oeste's In The Name Of Love |
(M) |
P Odette/M King/B Odette/R Schindler/T Mcfadden/J Vogel |
|
|
247 |
GCHB CH Zona Rosa's In A New York Minute |
(F) |
M Pereira/S Peck |
|
|
179 |
GCHB CH Salsa's & Redwine's Super Rocket 88 |
(M) |
S Miller/J Miller/J Redwine |
|
|
178 |
GCHS CH Briarcliff's What A Difference A Day Makes |
(F) |
L Curtis |
|
|
166 |
GCHS CH Salsa's All Eyes On Me |
(F) |
S Miller |
|
|
150 |
GCHG CH Kolmar's Steeler Of Hearts |
(M) |
C Hewlett/S Holt/B Hewlett/F Holt |
|
|
146 |
GCHB CH Enchanted's Xs And Ohs |
(M) |
A Santo |
|
Italian Greyhounds |
|
|
|
|
|
|
247 |
GCH CH Integra Maja Beach Please! |
(F) |
M Lucas/T Catterson |
|
|
136 |
GCHB CH Tuncap's Credit |
(M) |
R Tuncap |
|
|
113 |
GCHG CH Alura National Treasure Of Micci SC BCAT |
(F) |
L Seawright/D Seawright |
|
|
106 |
GCHB CH Pinnacle Headliner At Marchwind |
(M) |
L March/J Smithey |
|
|
104 |
GCHG CH Ferazi Gdm Titania At Jaros |
(F) |
J Kulic/J Steele, Jr |
|
|
98 |
GCH CH Marchwind Finito |
(M) |
L March |
|
|
86 |
GCH CH Cuore Isn'T She Lovely |
(F) |
S Brasher |
|
|
82 |
GCH CH Sunjata's Once Bitten |
(F) |
J White/E White/D Della Flora |
|
|
70 |
GCHS CH Deerfield's Devil's Arcade |
(M) |
D Wallace |
|
|
68 |
GCHB CH Selah Prince Of Wales |
(M) |
M Persinger/D Persinger/O Persinger |
|
|
68 |
GCHG CH Integra High Heels And Pearls At Kashmir |
(F) |
C Weatherhead/J Ard |
|
|
68 |
GCHB CH Integra's High Fashion |
(F) |
M Lucas |
|
Japanese Chin |
|
|
|
|
|
|
361 |
GCHG CH Touche's Espionage |
(M) |
J Martenson/R Baggenstos |
|
|
123 |
GCHS CH Mc's Musashi Poker Face |
(M) |
M Armstrong/C Armstrong |
|
|
106 |
GCHS CH Touche Star Command At Westview |
(M) |
L Genaw/E Genaw |
|
|
85 |
GCH CH Touches Judgement Call |
(M) |
D Martenson |
|
|
70 |
GCHS CH Dizzy & Hapichin Stop And Stare |
(M) |
M Schmidt/M Wooldridge/J Stevens/L White |
|
|
68 |
GCHB CH Fortuna's Sweet Surprise |
(F) |
D Mccord |
|
|
58 |
GCH CH Julre's Preakness |
(M) |
J Turner-Hayes |
|
|
49 |
GCH CH Chic Whispering Willow Of Jag |
(F) |
V Dovellos |
|
|
45 |
GCH CH Kalor Bohemian Rhapsody For Origami |
(M) |
D Gonzales/J Sullinger/K Sepulveda |
|
|
34 |
GCHS CH Touche's Something Wicked This Way Comes |
(M) |
J Martenson/V Dovellos |
|
Maltese |
|
|
|
|
|
|
110 |
GCHS CH Divine's Takes The Cake At Sarcenet |
(M) |
S Newton/Z Newton |
|
|
99 |
GCHS CH Martin's Time Bomb Puff |
(M) |
R Kusumoto/D Martin/J Kusumoto |
|
|
86 |
GCH CH Vellavica's Mr Boombastic Fantastic At Avante |
(M) |
M Archuleta/V Chedygov |
|
|
71 |
GCHB CH Ta-Jon's It's Raining Sugar |
(F) |
D Hunter |
|
|
68 |
GCHG CH C And M's Fabio |
(M) |
K Hudson/C Thomas/M Day |
|
|
55 |
GCH CH Hollywood's Gold Love |
(F) |
V Harris |
|
|
42 |
GCH CH Witchvill Of Daebong |
(M) |
J Park |
|
|
36 |
GCH CH Ilove Rhapsody Always Zen |
(M) |
C Chan Lee |
|
|
33 |
GCHB CH Dirraus Evaristo |
(M) |
R Prado |
|
|
31 |
GCH CH Sarcenet Wednesdays We Wear Pink |
(F) |
S Newton |
|
|
31 |
GCHS CH Seabreeze That One Particular Harbor |
(M) |
S Bingham-Porter |
|
Manchester Terriers (Toy) |
|
|
|
|
|
|
129 |
GCHS CH Passport Sunkissed It's A Yes From Me Bonchien |
(M) |
K Henry/D Denney/K Miller |
|
|
115 |
GCHS CH Bentley Leslie Rodriguez |
(M) |
A Leslie/M Fittje |
|
|
101 |
GCHB CH Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut |
(M) |
D Young/D Horowitz |
|
|
92 |
GCHB CH Bayside's Destined For The Garden |
(F) |
C Caridis/D Texter |
|
|
66 |
GCH CH Rustic Lane Across The 8th Dimension @Fwaggle |
(M) |
C Horowitz/T Blankenship/A Kelly/R Blankenship |
|
|
45 |
CH Cottage Lake's Gem Twist |
(M) |
M Chagas/L Frey/R Travis-Chagas |
|
|
36 |
GCHB CH Chesterfield Atomic Element |
(F) |
K Levario |
|
|
36 |
GCHB CH Sunkissed Sorry Not Sorry |
(F) |
T Blankenship/R Blankenship |
|
|
31 |
GCH CH Dream Maker's One Sweet Ride At Jhen TKN |
(M) |
J Coons/H Green |
|
|
27 |
CH Mystic Sweet Dream |
(F) |
D Jordan/G Orcutt |
|
Miniature Pinschers |
|
|
|
|
|
|
380 |
GCHG CH Eagle's The Wolverine |
(M) |
K Winters/C Griswold/J Waters |
|
|
268 |
GCHS CH Marlex Classy Finale |
(F) |
A Angelbello |
|
|
169 |
GCHS CH Cheristar's I Am Cybill Shepherd |
(F) |
C Mcdaniel |
|
|
118 |
GCHB CH Kimro's Too Cool For School |
(M) |
A Giumarra/K Calvacca |
|
|
116 |
GCHB CH Flashfires Fireball |
(F) |
K Swilling |
|
|
94 |
GCHS CH Shadowmist's Pvt. Bailey Of Munroc |
(M) |
P Kalmes/R Hallahan/C Beasley/R Cornum |
|
|
82 |
Kidix Soul Sister |
(F) |
K Noel/J Wilds |
|
|
66 |
GCHB CH Carizma Bubba Passionate Country Girl |
(F) |
S Davis-Moorwessel/R Wang/S Haynes |
|
|
65 |
GCH CH Fede Reh-Pin Forged In Fire TKN |
(F) |
M Reeves/D Reeves |
|
|
63 |
GCH CH Carizmas Miz Scarlett |
(F) |
V Cipriotti/S Davis-Moorwessel/S Haynes |
|
Papillons |
|
|
|
|
|
|
1499 |
GCHG CH Valifyre Freespirit Icy Sparks |
(M) |
M Mosing/K Laan/C Laan |
|
|
801 |
GCHG CH Zelicaon Kingsman MX MXJ NF RATN |
(M) |
J Abate/J Abate |
|
|
436 |
GCHG CH Wingssong This Could Be Love |
(M) |
P Jones/C Jones |
|
|
386 |
GCHP2 CH Sir Newton TKN |
(M) |
K Mims |
|
|
241 |
GCHB CH Fenice Boo-Dah In The Starz |
(M) |
E Akers-Perry/K Mims/M Perry |
|
|
211 |
GCHB CH Anabelle Beautiful |
(F) |
J Able-Jones/J Jones/J Jones |
|
|
184 |
GCH CH La Ren Ph Jasper In Moonlight |
(M) |
A Meloon/J Mclaren/C Maass |
|
|
164 |
GCHP CH Crown Jewel Royal Treasure At Adaugeo |
(F) |
M Mosing/D Fayard |
|
|
127 |
GCHB CH Jareaux Proud Mary |
(F) |
T Sommerson-Wilcox/J Wilcox/K Oliversen |
|
|
127 |
GCHB CH Belle Vie Just You Wait |
(M) |
M Brockman/D Brockman |
|
|
127 |
GCHB CH Brevette Blackjack |
(M) |
S Vernon/J Ybaben |
|
Pekingese |
|
|
|
|
|
|
487 |
GCHS CH Pequest Wasabi |
(M) |
S Middlebrooks/I Love/D Fitzpatrick/P Steinman |
|
|
98 |
GCHB CH Aslan Silvergate Causing Chaos |
(M) |
L Stephen/M Stephen/N Cooper |
|
|
85 |
GCHB CH Silk Kiss Of The Dragon Novay Angele |
(M) |
G Mercedes Von Berenger |
|
|
81 |
GCH CH Livanda Del Potro |
(M) |
D Jenkins |
|
|
64 |
GCH CH Greyport Endeavour |
(M) |
S Hill/A Romero/S Jones |
|
|
63 |
CH Raywin's The Emperor's Steps |
(M) |
R Palmerino/D Palmerino |
|
|
46 |
CH Pevyne's This One's For You |
(M) |
C Koch/J Timmons |
|
|
40 |
GCH CH Lion Dogs Grand Finale At Corralitos |
(F) |
K Edwards/M Brown/S Mueller/M Cairns-Mellen |
|
|
34 |
GCH CH Pequest Sum Ting Wong At Piedmont |
(F) |
B Drewitt-Barlow |
|
|
32 |
GCH CH Sun Valley's Remington Steele |
(M) |
R Shoolroy/C Root |
|
Pomeranians |
|
|
|
|
|
|
1081 |
GCHP CH Empee's Cyber Monday |
(M) |
M Panlilio/S Hentschel/M Ingco |
|
|
508 |
GCHP CH Karals Wonâ´T Apologize |
(M) |
A Cornejo/C Sherrin |
|
|
407 |
GCHS CH Teenage Dream Of Hangaram |
(M) |
S Hwang |
|
|
260 |
CH Hc Poms Aaron |
(M) |
C Zhi |
|
|
216 |
GCHG CH Mountain Crest O'quinn & Canton |
(M) |
D Gilstrap/C Gilstrap/M Persic Lehn/B Yap |
|
|
208 |
GCH CH Artistry's James Bond |
(M) |
M Persic Lehn |
|
|
189 |
GCHB CH Kali N Summerwind Power Of One |
(M) |
J Hargis/C Smith |
|
|
185 |
GCHB CH Moxiepom Maximus The Prince |
(M) |
A Parman |
|
|
166 |
GCHB CH Ballofurs Happiness Is A Warm Pom |
(M) |
T Witz |
|
|
156 |
GCHB CH Tova's Fast And Furious Flash |
(M) |
L Tova |
|
Poodles (Toy) |
|
|
|
|
|
|
407 |
GCHS CH Dulcinea's Great Illusionist |
(M) |
S Talkington/E Brown |
|
|
152 |
GCH CH Custom Made For Grandeur |
(F) |
P Blair/R Urquhart |
|
|
125 |
GCHS CH Gldnstar's Diamant Eblouir By Inspired |
(F) |
D Goddard |
|
|
120 |
GCHG CH Smash Jp Copenhagen |
(F) |
C Gauche |
|
|
119 |
GCHB CH Foxmore Fendi |
(F) |
J Reed |
|
|
115 |
GCHB CH Roshil's Dreaming Of Snow TKN ATT |
(F) |
T Chicvara |
|
|
103 |
GCH CH Custom's Smokin' Hot |
(M) |
D Ross/P Ross |
|
|
100 |
GCH CH Clarion Wicked Affair |
(F) |
P Blair/C Urquhart/A Kennedy/K Kennedy Vigil |
|
|
83 |
GCH CH Perfect Companion's Sh Super Hero |
(M) |
P Pisitwuttinan/P Chiaravanont |
|
|
70 |
GCHS CH Bay Flower Jp Brings Me Serenity CGCU |
(M) |
V Da Sylva |
|
Pugs |
|
|
|
|
|
|
1079 |
GCHP2 CH Hill Country's Puttin' On The Ritz |
(M) |
C Koch |
|
|
475 |
GCHP CH Nirvana's Skittles |
(M) |
E Veltman/V Cox-Flatley |
|
|
372 |
GCHP CH Ashlan's Makes Mouths Happy @ Badgerden |
(M) |
M Delisa/H Leftwich |
|
|
269 |
GCHS CH Lordsett Banana Foster |
(M) |
P Gilreath/S Gilreath |
|
|
196 |
GCHS CH Whispering River's Crown Prince Charm |
(M) |
L Whalin/E Sedlak |
|
|
154 |
GCHG CH Casa Blanca's The Fighting Irish |
(M) |
B Glazer/M Glazer/T Harden/B Clothier/B Clothier |
|
|
143 |
GCHB CH Chelsea's Fantasy Struck It Ritz |
(M) |
M Parks |
|
|
128 |
GCHB CH Bre-Z Manor Poco Kngz Babalu |
(M) |
L Tran/K Grueninger/L Kellerman/B Murray |
|
|
125 |
GCH CH Knick Knack's Even Steven At Riversong |
(M) |
E Thiel/S Thiel |
|
|
125 |
GCHB CH Nirvana-Winsome Puts A Little Love In My Heart |
(M) |
E Veltman/V Cox-Flatley |
|
Shih Tzu |
|
|
|
|
|
|
370 |
GCHS CH Olive's Grove Lord Fitzroy |
(M) |
M Shea-Zackin/P Flaherty |
|
|
278 |
GCHG CH Zephyr Irresistible |
(M) |
D Haley |
|
|
150 |
GCHB CH Lion Hearts And Krissy's Sweet Dream |
(F) |
J Miller/N Nutter |
|
|
96 |
GCHG CH Wang's Taxi Taxi Bobby D |
(M) |
D Wang |
|
|
54 |
GCH CH Pmt Dirty Laundry At Lorien |
(F) |
M Ten Pas/C Szulczewski |
|
|
46 |
GCHB CH Maldiz Khalil Of Edrey |
(M) |
E Valle/R GuzmãƒÂ¡N/A Diaz |
|
|
41 |
GCHG CH Angelina Ruby's Heavenly Dream |
(F) |
D Hornbecker |
|
|
38 |
GCH CH Mr Foo's Grumpy But Ain'T No Grouch |
(M) |
L Mckinney/C Wells |
|
|
38 |
GCH CH Lun Lynn's Super Cool |
(M) |
S Mcgee |
|
|
37 |
GCHS CH Marja-Tu Chu Dream Catcher |
(M) |
M Stempel/K Kwait/J Stempel |
|
Silky Terriers |
|
|
|
|
|
|
109 |
GCHS CH Mavrik Tawny Mist Bohemia Xsantia |
(M) |
K Wilson |
|
|
73 |
GCHB CH Karisma The Boys Are Back In Town |
(M) |
S Hsieh/K Gilbert/P Laperruque |
|
|
54 |
GCH CH Rydn Hi's Templeton It's Time CGC TKN |
(M) |
P Gates/H Lindsay |
|
|
48 |
GCH CH Dorien Blue Norther |
(M) |
D Weintraub |
|
|
25 |
CH Altmark A Slice Of Heaven |
(F) |
S Hsieh/P Laperruque |
|
|
20 |
CH Lamplighter Bendill One Tail At A Time |
(F) |
S Delicata/M Benson |
|
|
18 |
Joie De Vivre Wind Dancer Jenstar Suspicious Minds |
(M) |
T Terrazas Quintana/J Quintana/S Sollars/L Hurt |
|
|
17 |
GCH CH Annevan Independence SWNE SWA SCE SBE TKN |
(M) |
J Evanoff |
|
|
15 |
GCH CH Cedarwinds Mistress Of Illusion |
(F) |
G Wiepen |
|
|
15 |
GCHS CH Lamplighter Bendill Tail Wind |
(F) |
B Beissel/J J Halonen/M Benson/J Aslett |
|
|
15 |
GCHS CH Fontechia Mclaren Dew Tell Me A Tale |
(F) |
J Roberts |
|
Toy Fox Terriers |
|
|
|
|
|
|
174 |
GCHS CH Valcopy Ter-Lee Chivas Regal |
(M) |
T Cowan/D Plonkey |
|
|
71 |
GCH CH Kallmee The Aerialist |
(M) |
S Thibodeaux |
|
|
67 |
GCH CH Valcopy Bulletproof BCAT |
(M) |
L Johnson/D Plonkey |
|
|
63 |
GCHB CH Accolade Highway 61 |
(M) |
C Lichty/R Lichty |
|
|
56 |
GCHB CH Barbary Bow Chicka Wow Wow |
(F) |
D Monette |
|
|
43 |
GCHB CH Tnts Mind Your Own Biscuits |
(M) |
T Dvorak/A Wagner/K Sunnenberg/T Dvorak |
|
|
41 |
GCHS CH Westgate Rambunctious |
(M) |
S Mccoy |
|
|
40 |
GCH CH Kincardene Azefer Olivia |
(F) |
L Fast |
|
|
33 |
GCH CH Snocrest Mistletoe Kisses |
(F) |
S Noe |
|
|
33 |
GCH CH Centennial Farms Hot & Ready |
(M) |
B Yoakum/W Bellamy |
|
Yorkshire Terriers |
|
|
|
|
|
|
486 |
GCHG CH Karma Hekan Mini Cooper |
(M) |
N Smith/K Bevil/J Huff/R Conner |
|
|
253 |
GCHS CH Noel Sharm De Lux |
(M) |
B King/D King |
|
|
197 |
GCHS CH Rosemark's Wicked |
(F) |
R Fett |
|
|
168 |
GCHS CH Yoshi-Hoshi My Sensation |
(M) |
T Neisius |
|
|
121 |
GCHB CH Foxfire's Stellar Beauty |
(F) |
R Jenks/B Jenks |
|
|
106 |
GCHB CH Blue-Fantasy's Dream Big |
(M) |
S Spieth |
|
|
97 |
GCHG CH Ekn Impressive |
(M) |
M Ingersoll |
|
|
87 |
GCHS CH Zunta's Haima Green Valley |
(M) |
B King/J Marksbury/N Zunta/I Zunta |
|
|
78 |
GCHB CH Stringer's Southern Heat |
(M) |
J Deamer/A Stringer |
|
|
76 |
GCH CH Euphoria's Lya Lya Fa |
(F) |
K Cheng |
THROUGH DECEMBER 2020 |
|
|
|
|
|
Non-Sporting Group |
|
|
|
|
|
American Eskimo Dogs |
|
|
|
|
|
|
|
395 |
GCHG CH Anana's Frozen Tundra CGC |
(M) |
K Seymour/C Seymour/D Krautkramer |
|
|
133 |
GCHG CH Anana's Rhinestone Cowboy FDC CA CGCA TKN |
(M) |
S Caltrider/S Paulsen/L Caltrider |
|
|
47 |
GCHB CH Emerald Citys Midnight Hour |
(M) |
K Oliversen |
|
|
40 |
GCHG CH Sierra's Summer Celebration RATN |
(F) |
M Mitchell |
|
|
33 |
GCHG CH Anana's American Royalty |
(F) |
K Seymour/S Paulsen/C Seymour/D Krautkramer |
|
|
28 |
GCHB CH Ladell's Channel The Lytning |
(M) |
J Blackburn/C Andrus |
|
|
27 |
GCH CH Silveroak's Oh No She Didn'T |
(F) |
R Sampson/L Haney |
|
|
23 |
GCH CH Timber's Everhart Somebunny Loves Mi CA FCAT CGC |
(F) |
T Vittetoe |
|
|
23 |
GCH CH Fuji Nathaniel Ha Shalom |
(M) |
S De La Paz |
|
|
19 |
GCH CH True Graces' Reminiscence BCAT |
(F) |
T Anderson/S Anderson |
|
Bichons Frises |
|
|
|
|
|
|
495 |
GCHG CH Demartini's HRH Prince George Of Cambridge |
(M) |
D De Martini |
|
|
259 |
GCHG CH Encores Once Upon A Dream |
(M) |
N Pellegrini/S Toom |
|
|
211 |
GCHG CH Barberry Hillwood Hot Child In The City |
(F) |
M Abbott/P Abbott/L Bettis/E Charles |
|
|
162 |
GCHG CH Belle Creek's Take Me Away |
(F) |
N Brown/G Brown/L Carlton/L Letsche |
|
|
132 |
GCHB CH Cloud Top Parker |
(M) |
J Lui |
|
|
79 |
GCH CH Dognews's St Bow |
(M) |
L Dong-Lim |
|
|
63 |
GCH CH Solstice Pyromaniac |
(M) |
L Dicken/C Wheaton |
|
|
55 |
GCH CH Fairspride Hallmark's Sundance |
(M) |
J Hall/L Hall |
|
|
45 |
GCHG CH High Ridge He's So Full Of Himself |
(M) |
C Fellbaum/M Greif/J Rubin/S Sommer |
|
|
39 |
GCH CH Cher Ami's Hillwood Sugar And Spice |
(F) |
D Mathog |
|
Boston Terriers |
|
|
|
|
|
|
934 |
GCHS CH Sabe's The Sky's The Limit |
(M) |
C Sanchez/M Sanborn/S Saberton |
|
|
572 |
GCHS CH Kait Klassik Falcon |
(M) |
K Bogenholm/J King/A Beutler/M Klein |
|
|
343 |
GCHG CH Ken's Sparkling Anticipation |
(F) |
F Schlemme/J Schlemme |
|
|
264 |
GCHG CH QB And Hickory Hill's Grand Tradition |
(M) |
C Bosley |
|
|
200 |
GCHS CH Kandee's A Notorious Kandidate |
(F) |
K Cleary/E Melzer/D Scott |
|
|
166 |
GCHS CH Widget's Heaven Sent At Tre Run FDC BCAT RATS CZ8B CGC TKI |
(F) |
K Bass/J Thomason/L Cowhig/E Piercy |
|
|
128 |
GCHB CH Bosarts And Giljas Royal Commander |
(M) |
M Estell/J Cole |
|
|
108 |
GCHS CH Davane Happy Me |
(M) |
S Fithian/T Davis |
|
|
95 |
GCHB CH Dh & Motif's Silver Lining For Azlyn BN RN AX OAJ CGCU TKN |
(F) |
J Pearson/M Dixon/S Shiloh |
|
|
91 |
GCH CH Dj's Rock-Solid Knight |
(M) |
D Safrit/J Safrit |
|
Bulldogs |
|
|
|
|
|
|
1712 |
GCHP CH Diamond Gold Majesu Pisko Bulls |
(M) |
K Gordon/J Fisher/J Flores/N Chavez |
|
|
1599 |
GCHG CH Exact Classic Tulsa |
(M) |
L Gatt/A Gatt/S Mckenzie/B Mckenzie |
|
|
527 |
GCHS CH Little Ponds Kemosabe |
(M) |
E Karshner/D Karshner |
|
|
221 |
GCHG CH Jwilson's B-Loved Polar Express |
(M) |
J Wilson/C Wilson/B Love |
|
|
203 |
GCHB CH Cherokee Legend White Pearl |
(F) |
C Sickle/C Chambers/B Rieger |
|
|
201 |
GCHS CH Vaughan's Bibiana |
(F) |
J Vaughan |
|
|
149 |
GCH CH Only Valiant Lagertha The Shieldmaiden |
(F) |
C Eke/J Contrino/N Turner |
|
|
145 |
CH Machete (Vanegas) |
(M) |
L Vanegas Rivero |
|
|
128 |
GCH CH Lyerly's Toy Story |
(M) |
L Lyerly |
|
|
114 |
GCHB CH Big Thompsons Samuri |
(M) |
K Thompson/J Thompson/S Kelly |
|
Chinese Shar-Pei |
|
|
|
|
|
|
499 |
GCHS CH Brushfire's Sweetest Dream |
(F) |
L Ellis/M Janowicz/R Ellis |
|
|
312 |
GCHP CH Majesty Legaxy Asia's Crown Jewel |
(F) |
J Durdin |
|
|
74 |
GCHP CH Brekkukots Allies with Underdog CGC |
(F) |
J Mauk/S Beazly/S Bjornsson |
|
|
70 |
GCHG CH Broken Rd's Can We Talk At Prunehill CGC |
(F) |
M Davis/J Low/W Matthews/S Skinner |
|
|
66 |
GCH CH Willo & Yu Kou's Winter Is Coming To Imastar |
(F) |
J Tauber/J Tauber/J Kolnik/G Schaefer |
|
|
50 |
GCHB CH Yu Kou N Willo I'M Henry Viii I M I M |
(M) |
G Schaefer/J Kolnik |
|
|
46 |
CH Lava's Take Another Little Piece Of My Heart |
(F) |
L Olds/M Olds |
|
|
41 |
GCH CH Blackwitch Asias Just Add Tequila To Win It. |
(M) |
D Beagle |
|
|
40 |
GCHS CH Xu-Fei Platinum Strait To Dah-Lei-Woo Blondie |
(F) |
D Wagoner/C Wagoner |
|
|
37 |
GCHB CH Shines Call The Winnng Shot With Tzo Wen N Xin Jin |
(F) |
R Pentecost/B Lavere/T Bohlke/R Holloway |
|
Chow Chows |
|
|
|
|
|
|
553 |
GCHG CH Dreamland's Game Changer |
(M) |
C Chandler/M Brantley |
|
|
213 |
GCHS CH Liontamer-Pazzazz Rothrock Tradition By Buddakan |
(M) |
D Rothrock/P Rothrock/K Tracy |
|
|
116 |
GCHS CH Barbary's Reigning Royalty CGCA TKN |
(M) |
B Becker |
|
|
111 |
GCHB CH Rio Cincere's In A Ny State Of Mind |
(F) |
A Young/P Romano/C Stone |
|
|
49 |
GCH CH Cross B Calvin |
(M) |
H Tobar/C Bangma |
|
|
32 |
GCHB CH Jidi I'Ll Take That |
(M) |
D Venenga |
|
|
28 |
GCHB CH Flamingstar After Midnight |
(M) |
C Clapp/T Alexander |
|
|
27 |
GCH CH Lo-Re' Pepperland Waiting For The Thunder |
(M) |
L Burr/R Burr/J Stillwell |
|
|
25 |
Imagine Love's More Precious Than Gold |
(F) |
K Kinder |
|
|
25 |
GCHB CH Imagine Unfailing Love |
(F) |
D Spence/T Spence |
|
Coton de Tulear |
|
|
|
|
|
|
116 |
GCHB CH Morninglow's Arthurian Legend |
(M) |
L Machado/I Young |
|
|
42 |
GCHS CH Just Incredible Burberry London |
(M) |
J Romano |
|
|
36 |
GCH CH Hopecrest's Mint Julip @ The Greenbrier |
(F) |
A Dering/L Buntzman |
|
|
30 |
GCH CH Merci Coton's J'Adore Louis |
(M) |
M Mercer |
|
|
25 |
GCH CH Morninglow's Thank You For The Music |
(F) |
L Machado/E Machado |
|
|
21 |
CH Mi-Toi's Luscious Desire @ Shiloh |
(F) |
K Bruce |
|
|
20 |
GCH CH Sugar Bay's Dotted Swiss |
(F) |
B Kohler |
|
|
15 |
CH Rockabye's Hallelujah At Cowboys |
(F) |
B Magnon |
|
|
13 |
CH Tsachillie's Jamey De Luxe |
(M) |
M Amsden/M Amsden |
|
|
13 |
GCH CH Jespersen's Danish Dynamite |
(M) |
S Harris |
|
Dalmatians |
|
|
|
|
|
|
919 |
GCHP CH Bret D N Adventureland Star Coach |
(M) |
J Bachey/M Zink/K Tomchek/J Shupp |
|
|
376 |
GCHP CH Spotlight Where We Left Off For Amethyst |
(M) |
C Jackson/M Jackson |
|
|
232 |
GCHG CH Hallmarks Heartbreaker Dream Maker BCAT |
(M) |
T Mcdonald/K Rackley |
|
|
224 |
GCHG CH Dynamic And Upton's Huck Finn CA BCAT CGC |
(M) |
K Mcnamara/S Lajoie |
|
|
203 |
GCHB CH Spotlight Tequila Sunrise Bret D |
(F) |
C Wagner/J Bachey |
|
|
192 |
GCHS CH Summit N Dals Alley Smooth Operator RM CA DCAT RATO DJ CGC |
(M) |
L Slauson/R Montgomery/C Edminster |
|
|
176 |
GCHB CH Tramac Absolutely Positively |
(F) |
M Callea/J Meisch/C Beam |
|
|
151 |
GCHS CH Spotlight Beatrice Shadow Run |
(F) |
C O'Brien |
|
|
143 |
GCHS CH Spotlite & Dblshot's Premier Edition CGC TKN |
(M) |
J Meisch/C Beam |
|
|
118 |
GCHB CH Prestige N CarriageHill's Settin' The World Afire |
(F) |
A Spradlin/B Johnson |
|
Finnish Spitz |
|
|
|
|
|
|
61 |
GCH CH Badgerden's Big Bark Theory |
(M) |
M Badger/H Leftwich |
|
|
47 |
GCHG CH Dv9k9's Talvi Lahja |
(M) |
W Whiteley |
|
|
36 |
GCHB CH Ajuaq's Windz Will Rockz U CGC |
(M) |
H Horton/P Land/V Horton |
|
|
30 |
GCHS CH Bo-Co-Pa's I'M Sexy And I Know It CGC |
(M) |
E David/S Smith/S Martinez/O Stensen |
|
|
24 |
GCHG CH Kunniakas Whizz Bang Wallop |
(M) |
B Richardson |
|
|
4 |
CH Velvet Hills Tuletar |
(F) |
M Ellis/A Storniolo/D Seaver |
|
|
3 |
GCH CH Dv9k9's Alaskan Winter Wilderness |
(M) |
D Hintzman/D Wolfenbarger |
|
|
1 |
GCH CH High Desert Sirkka |
(F) |
J Shaw/K Raleigh |
|
|
1 |
GCH CH Dv9k9's Enchanted Lady In Waiting |
(F) |
M Leathers/J Aubut |
|
|
1 |
CH Skandia Ruska CGC |
(M) |
P Urton |
|
|
1 |
CH Lakshmi |
(F) |
M Urton/L Langley/S Langley/J Langley |
|
|
1 |
CH Hilipan Lone Star Of Texas |
(M) |
J Saastamoinen |
|
|
1 |
Firestorm's Playing With Fire |
(M) |
J Schroeter |
|
French Bulldogs |
|
|
|
|
|
|
2064 |
GCHG CH Chaselands Mathew Moss |
(M) |
N Shaw/C Howard |
|
|
1467 |
GCHG CH Liburnium Diamond Fabelhaft |
(F) |
P Shaw/J Dalton/J Turjoman |
|
|
1108 |
GCHG CH La Bete Quintessential Gentleman at Lecirque |
(M) |
A Geremia/B Hamman/P Photos |
|
|
848 |
GCHG CH Arborhills Xmark Dream Angel Of Goldshield |
(F) |
S Fults/P Payson/N Leach |
|
|
692 |
GCHS CH Bluemount Sky's The Limit De La Rive Gauche |
(M) |
J Shen/W Shen/E Milam |
|
|
582 |
GCHB CH Qazara Tuo Amore |
(M) |
D Burvee/L Jordan |
|
|
365 |
GCHB CH Imperiale's Channing Tatum Of Ironwood |
(M) |
S Chilton/J Imperiale |
|
|
330 |
GCHG CH Lebull's Reveries Harrigan |
(M) |
Z Sanchez |
|
|
306 |
GCHB CH Valpo's California Dreamin At Stormy Mountain |
(M) |
R Rosario/S Fagin/S Misch |
|
|
261 |
GCHG CH Matisse Razzmatazz CGC |
(M) |
A Traufler/D Cron |
|
Keeshonden |
|
|
|
|
|
|
469 |
GCHP CH Skyline Summerwind Order in the Court |
(M) |
J Hargis/J Hargis/S Cullen/K Cullen |
|
|
258 |
GCHG CH Sprookje N Sherwood Special Blendz |
(M) |
M Sorice/S Sorice |
|
|
118 |
GCHS CH Evolution's Know When To Hold 'Em |
(M) |
K Siekierski |
|
|
107 |
GCHS CH Ikon's To The Moon And Back CGC TKN |
(M) |
J Cicale |
|
|
95 |
GCHB CH Ashbrook Just' A Truckin' |
(M) |
T Craig/L Moss |
|
|
84 |
GCHB CH Raylens Dark Wizard Of Belkonwald |
(M) |
N Cameron/E Dankert |
|
|
74 |
GCH CH Sherwood's Singing In The Rain At Keeshond Heaven DCAT |
(M) |
K Evasuik |
|
|
67 |
GCH CH Kj's Like A Boss |
(M) |
K Dowd |
|
|
64 |
GCHS CH Dore's Starry Night |
(M) |
R Lipphardt |
|
|
58 |
GCHB CH Windrift's The Force Awakens |
(M) |
A Boehringer/J Reed |
|
Lhasa Apsos |
|
|
|
|
|
|
120 |
GCH CH Cespa's Greatest Showman At Kimik |
(M) |
L Demers/D Planche/P Huffstettler |
|
|
72 |
GCH CH Ta Sen Westgate Kinky Boots |
(M) |
K Paju/V Muttik/E Lonigro |
|
|
59 |
GCHS CH Cespa's Gold Rush |
(M) |
J Luther/E Luther/J Luther |
|
|
39 |
GCHB CH Summerhill Rufkins Ryde Of Paul Revere |
(M) |
R Lombardi/J Bernards |
|
|
27 |
GCHB CH Scampezzys Wind Blown At Hi Tide |
(F) |
L Richter/C Varney/R Alexander |
|
|
24 |
CH Xeralane's Shut Up And Kiss Me |
(M) |
Xeralane Knl/B Prato/E Takamoto |
|
|
23 |
GCH CH Sundancer Firecracker Going Out With A Bang |
(F) |
T Worlton/M Worlton |
|
|
21 |
GCH CH Ta Sen Westgate Livin In The Spotlight |
(F) |
L Demers/S Giles/C Sehnert |
|
|
20 |
Kunza Fft Two For The Show |
(M) |
J Timbers/V Kuhlmann |
|
|
15 |
Joyslyn's Moonlight Mystique |
(F) |
J Johanson |
|
Lowchen |
|
|
|
|
|
|
104 |
GCH CH Bare Tracks Comin' In Hot |
(M) |
L Pettengill/S Heckart |
|
|
76 |
GCHS CH Musicbox Got Your Six At Roman Reign |
(M) |
J Chen/J Knox |
|
|
37 |
GCH CH Mosaic's Lady Star Dust |
(F) |
V Sanders/T Sanders/K Mcl |
|
|
35 |
CH Mosaic's Time Traveler @ The Willows |
(M) |
S Dake/W Koistinen/V All |
|
|
31 |
GCH CH Kristarz For My Next Trick |
(M) |
L Neel |
|
|
19 |
Bon Idee's Paradise By The Dash Board Light |
(M) |
V Swarowski/D Moore/B Watson/A Motta |
|
|
18 |
GCH CH Kelevaryeh Scandal In Bohemia Irene Adler |
(F) |
D Alexander/J Mourning |
|
|
16 |
Kelevaryeh Which Way Freeway |
(M) |
D Alexander |
|
|
15 |
GCH CH Winfred's Cupid Knows Love Tails Of The Unexpected |
(M) |
M Lerini |
|
|
12 |
Jadechar English Hero |
(M) |
J Swindler/N Baldwin |
|
|
12 |
Sage Hill's All You Have To Do Is Dream |
(M) |
J Seibert |
|
Norwegian Lundehunds |
|
|
|
|
|
|
2 |
Moonheim Abbes Little Lydia |
(F) |
C Riley/S Foster |
|
|
1 |
GCH CH Fleurette Lonewolf |
(F) |
T Rousseau/P Rousseau |
|
|
1 |
CH Przytulia Pikku Myy Masenflora CGCA CGCU TKN |
(F) |
S Foster/C Riley |
|
Poodles (Miniature) |
|
|
|
|
|
|
246 |
GCHG CH Penchant Phor Pete's Sake At Kalein |
(M) |
A Berry/D James/K O'Bryant/F Weaver |
|
|
245 |
GCHP CH Danfour Keep The Madness Rolling |
(M) |
N Munneke/B Bird |
|
|
221 |
GCHS CH Reignon Top Banana |
(M) |
D Chavez |
|
|
177 |
GCHS CH Encor Campanile Maestro |
(M) |
E Charles/J Workman |
|
|
167 |
GCH CH Hightide And A Splash Of Tarquin |
(F) |
C Manelopoulos/R Corbin/D Backe/M Galloway |
|
|
94 |
GCHB CH Divine Deagra Dijonnaise |
(M) |
M Hoaglund/D Agre-Gill/R Maner |
|
|
72 |
GCH CH Gadabout Timari Telain Joy N' Jubilation |
(F) |
R Burge/S Burge |
|
|
68 |
CH Sandstorm Say Yes To The Dress |
(F) |
J Neal |
|
|
64 |
GCH CH Lomar On Parade |
(F) |
L Logli/K Kinowski |
|
|
53 |
GCH CH Maezhi Charismatic Knight |
(M) |
Y Lu |
|
Poodles (Standard) |
|
|
|
|
|
|
1369 |
GCHP CH Dawin Steal My Heart |
(M) |
L Campbell |
|
|
548 |
GCHS CH Hightide Tarquin Venus |
(F) |
M Galloway/C Manelopoulos/R Corbin |
|
|
440 |
GCHG CH Lakeridge Penhurst Ace In The Hole |
(M) |
D Ferguson-Jones/P Dugan |
|
|
406 |
GCHS CH Lakeridge My Daddy's A Big Spender |
(F) |
D Ferguson-Jones |
|
|
399 |
GCHS CH Kalan Bar-None She's Got Guns |
(F) |
S Clute/N Wilson |
|
|
347 |
GCHS CH Bar-None Some Like It Black |
(F) |
D Johnson/J Johnson/J Bailey/N Wilson |
|
|
247 |
GCHB CH Marquis Just Bringin' The Bling |
(F) |
E Levy-Gray/K Johnson |
|
|
237 |
GCHB CH Cabernet's Mercury Rising |
(M) |
M Olund/S Olund/C Manelopoulos/R Corbin |
|
|
132 |
GCHB CH Dawin Huffish In Hot Demand |
(F) |
L Campbell |
|
|
121 |
GCHB CH Brighton Notorious |
(F) |
L Brennan/A Green |
|
Schipperkes |
|
|
|
|
|
|
164 |
GCHG CH Whispering Pines Lover Boy BCAT DM DS |
(M) |
K Macfarlane/R Macfarlane/J Plourde |
|
|
92 |
GCH CH Ebony Sands N Telstar Mercury Rising |
(M) |
L Haines/V Marks/K Marks |
|
|
69 |
GCHG CH Daradan's On The Fast Track |
(M) |
D Wilcox/B Rego |
|
|
60 |
GCHS CH Bonchien Trafalgar Square |
(M) |
S Altmeyer |
|
|
54 |
GCHP2 CH Rivendel's Barefoot Bandit |
(M) |
A Halterman/S Middlebrooks/Z Truesdale/W Truesdale |
|
|
50 |
GCHB CH Delamer Salt Heir |
(M) |
K Nuovo-Roe |
|
|
45 |
GCHS CH Whispering Pines The Right To Silence At Foxfyre |
(M) |
K Macfarlane/R Macfarlane |
|
|
44 |
GCHB CH Willow's No Stone Unturned |
(M) |
D Johnson/T Johnson |
|
|
37 |
GCHB CH Delamer Suzi Sells Sushi On The Boardwalk |
(F) |
K Nuovo-Roe |
|
|
34 |
GCHB CH Daradan's Wild At Heart |
(F) |
D Wilcox |
|
Shiba Inu |
|
|
|
|
|
|
313 |
GCHP CH Jogoso's Makin' Waves |
(M) |
S Ozasa/L Sakashita/S Kasner/M Chang |
|
|
275 |
GCHS CH Frerose Flaming Star |
(M) |
F Duane/D Murphy |
|
|
224 |
GCHS CH Moonlight Indiana Jones The Last Crusade |
(M) |
R Ruch/W Ruch |
|
|
223 |
GCHS CH Honovi Manamihime Go Akakiyosou |
(F) |
L Anderson/J Heroux |
|
|
96 |
GCH CH Roki Yama's Dragon House Leonidas |
(M) |
E Maes/D Maes/C Schinke |
|
|
93 |
GCH CH Lee-Fen & Showboat's Shogatsu |
(M) |
C Giffin/D Howington |
|
|
85 |
GCHS CH Jogoso's Walk On The Wildside CA RATN |
(M) |
C Hubbard/D Hubbard |
|
|
64 |
GCHP CH Lee-Fen's An Everlasting Love |
(M) |
C Giffin/K Soafer/A Young |
|
|
39 |
CH Rexann's Total Eclipse Of The Heart FDC BCAT |
(M) |
K Bube |
|
|
34 |
GCH CH San Jo Game Changer |
(M) |
L Engen |
|
Tibetan Spaniels |
|
|
|
|
|
|
586 |
GCHS CH Judo's Shantideva At Kan Sing |
(M) |
M Feltenstein |
|
|
252 |
GCHS CH Lantana's Sweet Talkin Man THD CGC |
(M) |
B Eymard/G Krall/S Hewitt |
|
|
156 |
GCHG CH Maciain's North Side Irish |
(F) |
M Acker/M Good/S Youngblood/L Acker |
|
|
83 |
GCH CH R And B's Show Stopper |
(M) |
C Walker/A Walker/B Miller |
|
|
67 |
GCH CH Kan Sing's Ambrier's Pema |
(F) |
M D'Alesandro |
|
|
57 |
GCHS CH Shenanwood Strawberry Fields Forever CGC TKA |
(F) |
H Siegrist-Gross/C Bias Chaffee |
|
|
49 |
GCHB CH White Acres Ambrier Don'T Worry Be Happy |
(M) |
C Buckland/White Acres Knl/M Cosby Driskill |
|
|
42 |
GCHB CH Judo's Westview Wiggles 'N' Giggles |
(F) |
C Buckland |
|
|
37 |
GCH CH Brandmar Wickedly Wonderful With Lionheart |
(F) |
S Lybrand/C Waddell |
|
|
29 |
GCHS CH Arabelle's The Messenger |
(M) |
C Collins/L Foiles/C Waddell |
|
Tibetan Terriers |
|
|
|
|
|
|
263 |
GCHG CH Barnstorm Blue Blood Royalty By Dzine |
(M) |
D Planche/M Lafler/M Demers/P Bernardo |
|
|
72 |
GCHS CH Rinchen's Magical Illusion |
(M) |
S Getman/D Getman/J Krynzel/B Leonard |
|
|
66 |
GCHS CH Teeshas Cute Chix Dig Baker |
(M) |
S Van Hecke |
|
|
52 |
GCHG CH Bootiff's Great Star Sirius Black And White |
(M) |
D Lenchner/J Lenchner |
|
|
50 |
GCH CH Gemms Voodoo Queen Of The Dark TKN |
(F) |
K Kantos Anderson/E Miller |
|
|
46 |
GCHS CH Karma's Star Icon Lunar Eclipse |
(M) |
J Hardy |
|
|
42 |
GCHS CH Gemms Deuteronomy Is Strong And Courageous |
(M) |
E Miller/K Ostrander-Bowers/G Gregerson/T Schwartz |
|
|
33 |
GCH CH Salishan's The Wonder Of You |
(F) |
T Titus/S Carr |
|
|
32 |
GCH CH Ri Lee's Iconic Performance |
(M) |
T Doty/Z Doty/N Kinziger |
|
|
30 |
GCHB CH Salishan's Lord Of The Rings |
(M) |
G Mattison/D Mattison |
|
Xoloitzcuintli |
|
|
|
|
|
|
69 |
GCHB CH Qurra Tul Ain Omectecutli |
(M) |
C Loutzenhiser-Vincent/K Sward |
|
|
59 |
GCHS CH Blanch-O's El Toro |
(M) |
D Mullusky Caponetto/J Caponetto |
|
|
42 |
GCH CH Kountrytyme Unleash The Magic In Me BCAT |
(F) |
J Echols |
|
|
34 |
GCHS CH Hifi's Krislyn Fiasco CA BCAT TKN |
(F) |
W Jordan/J Boose |
|
|
34 |
GCH CH Dreamstar's Power To Burn |
(F) |
T Campbell/C Collins |
|
|
33 |
CH Amayla's Lady Of Winterfell |
(F) |
A Wise/K Wise |
|
|
27 |
CH Springwind's Aquatic Dancer |
(F) |
S Walsh/J Langseth |
|
|
26 |
GCH CH Cazadora Del Rey |
(F) |
R Yenchesky/E Lanasa/R Lauck |
|
|
23 |
CH Blanch-O's Catching Fire With Palmetto |
(F) |
C Landsberger/D Caponetto/J Caponetto |
|
|
22 |
GCH CH Gertrudis Del Rey |
(F) |
R Yenchesky/R Lauck/E Lanasa |
THROUGH DECEMBER 2020 |
|
|
|
|
|
Herding Group |
|
|
|
|
|
Australian Cattle Dogs |
|
|
|
|
|
|
|
388 |
GCHG CH Dog Holliday, Magnificent Seven Of Willowbrook |
(M) |
S Perry-Hinkle/E Crady/T Crady |
|
|
352 |
GCHS CH Desperados You Had Me From Hello At Dawn Heirs |
(M) |
L Youmans |
|
|
195 |
GCHP CH Stock Options Bet Ya Didn'T See Me Comin' RE PT CGC |
(M) |
J Lewis/L Tackett |
|
|
161 |
GCHB CH Heels 2 Ewe Here's Lookin @ Ewe Kid CGC |
(M) |
K Deblasio/L Pontius |
|
|
135 |
GCHS CH Kurpas N Hollow Log Nada Duck To Give BCAT DSA CGC TKA |
(F) |
A Jennings/L Yandle |
|
|
127 |
GCHG CH Austlyn Country Girl Is Sassy |
(F) |
V Hall |
|
|
104 |
GCHG CH Rdiamond Bar Ice Blue |
(M) |
D Thomas |
|
|
95 |
GCH CH Hiredhand Smokehouse |
(M) |
K Weinheimer |
|
|
95 |
GCHB CH Taylryder Girl On Fire HSAdsc HIAsc |
(F) |
B Mintzer/D Mintzer/A Odell |
|
|
84 |
GCHG CH Shalimar & Oakwood Message In A Bottle Renegade |
(F) |
C Moore/R Moore/J Johnson/J Rowland/K Watkins/K Griffith |
|
Australian Shepherds |
|
|
|
|
|
|
2044 |
GCHS CH Stonehaven Bayshore Secret Sauce |
(F) |
K Mallory/J Margeson/J Baylis/B Rhoads/J Dale-Margeson/A Bialozor |
|
|
951 |
GCHG CH Empyrean Copperridge Paint By Numbers |
(F) |
S Blanco/L Howard |
|
|
848 |
GCHS CH Empyrean's Blurred Lines At Copperridge RN CGCA TKN |
(M) |
W Hemenway/S Blanco |
|
|
606 |
GCHB CH Limelite's Cha Cha Cha |
(F) |
A Tavares/S Ashley-George/M Mullin |
|
|
492 |
GCHB CH Highline's The Messenger |
(M) |
K Edlin/J Hallenbeck |
|
|
293 |
GCHG CH Emerald Isle Dancer On Broadway |
(M) |
M Pryor/K Hire |
|
|
269 |
GCH CH Reinem-N-Dynamic Drake |
(M) |
M Hetterscheidt |
|
|
269 |
GCHB CH Lookouttrail's Man In The Mirror |
(M) |
S Gilliam |
|
|
268 |
GCHS CH Navrock To The Moon And Back |
(F) |
C Kindle/E Stone/B Geisinger |
|
|
254 |
GCHG CH Homeplace Spirit Of Grey Wolf DS |
(M) |
T Norrell |
|
Bearded Collies |
|
|
|
|
|
|
270 |
GCHG CH Dunhill Thunderbolt |
(M) |
V Shafer/S Shafer/R Harrington/K Harrington |
|
|
218 |
GCHG CH Scott's Lady Liberty |
(F) |
C Wathen/T Wathen/J Olivera/S Olivera |
|
|
127 |
GCHS CH Now And Then Watermark Cruisin At Kelkary |
(M) |
A Berry/J Osterbauer |
|
|
123 |
GCHB CH Carowynd Maximillian At Dunhill |
(M) |
C O'Neil/R Harrington |
|
|
69 |
GCHS CH Aellen The Son Also Rises PT CGC |
(M) |
S Remell/J Hargis |
|
|
62 |
GCH CH Classical's Turn On The Magic At Wavecrest |
(F) |
J Atkins/C Namey/B Sawka |
|
|
45 |
GCHS CH Ha'Penny Harwood Brave Heart |
(M) |
J Schneider/M Marini |
|
|
31 |
GCHS CH Ragtyme Call Off The Search |
(M) |
L Zagarella |
|
|
22 |
GCHG CH Aberlour's Doctor Zhivago |
(M) |
S Kman/K Kman/D Mieras |
|
|
15 |
CH Aellen Above And Beyond River |
(M) |
K Krivas |
|
Beaucerons |
|
|
|
|
|
|
192 |
GCHS CH Lord Lekor Du Chateau Rocher |
(M) |
S Almatrood/A Almatrood |
|
|
118 |
GCH CH Odds Maker Of Prairie Crest |
(M) |
A Scott |
|
|
77 |
GCHG CH Maitrise Du Chateau Rocher RN CA RATN CGCA CGCU TKA |
(F) |
K Muller |
|
|
47 |
GCH CH Outwit Des Gardiens D'Apollinaire |
(M) |
D Johnson/A Robertson/G Johnson |
|
|
36 |
GCH CH Kafziel Von Der Funkhalde RN CGCA CGCU TKN |
(M) |
A De Noma/J Rose |
|
|
32 |
GCH CH Birdwing Not Just A Pretty Face RN CA CGCA CGCU TKN ATT |
(F) |
S Griffin/J Carney |
|
|
21 |
GCHB CH Jaguar Noir Des Monts Du Lac |
(F) |
J Boudreault/E Vavassori/J Prager |
|
|
19 |
CH P' Sirius Black De La Bergerie D' Elan |
(M) |
Y Ornelas |
|
|
14 |
GCHB CH Harbin L'Amour De Ma Vie RN MXP MJP CA DS CGC TKP |
(M) |
P Johnson/C Hartwell |
|
|
14 |
CH Ovation Du Joie De Vie Adventure |
(M) |
H Combel/A Robertson |
|
|
14 |
CH Birdwing Oberklasse-Dieb RA PT CA DJ CGCA CGCU TKP ATT |
(F) |
S Vannarsdall/S Griffin |
|
Belgian Laekenois |
|
|
|
|
|
|
87 |
GCH CH Akai-San No Ko Coup De Foudre A Rafale |
(M) |
D Hyatt/R Hyatt Currier |
|
|
70 |
GCH CH Safron D'Luxueux |
(F) |
R Sands |
|
|
29 |
Lavande D'Luxueux |
(F) |
S Ericson |
|
|
11 |
CH Phantom's Kinky Boots CM |
(F) |
C Shields/F Shields/R Platt |
|
|
10 |
Cal Curly Coats Little Heartwrecker Tribal Acres |
(F) |
R Danz |
|
|
8 |
CH Phantom's Bad Moon Rising PT CGCA TKN |
(M) |
C Shields/F Shields |
|
|
8 |
CH De Rafale Reve Du Debut |
(F) |
D Hyatt/K Doomy/R Hyatt Currier |
|
|
6 |
Opium Comme La Legende D'Eroudur |
(M) |
D Wade/J Linares |
|
|
6 |
CH Sergeant Bravo Avoir Du Cachet CM FDC CGCA TKI ATT |
(M) |
W Sands/R Sands |
|
|
2 |
Pilote Prive D' Eroudur CM FDC SCA SIN SBN RATO CGC TKN |
(M) |
B Arney |
|
|
2 |
CH Naughty & Nice Da Casa Mont'Alves CM FDC DN CGC TKI |
(F) |
S Wright |
|
|
2 |
De Rafale Reve De Danser Sur La Lune Pour Coswald |
(F) |
K Cosby |
|
|
2 |
Gaston D'Luxueux AX AXJ XF BCAT |
(M) |
P Schultz |
|
Belgian Malinois |
|
|
|
|
|
|
306 |
GCHS CH De Vel Judgement Day PT CA RATN CGCA TKN |
(M) |
T Cabral |
|
|
62 |
GCH CH Element's These Colors Never Run At Everest CGCA CGCU TKN |
(M) |
O Uyeno/T Uyeno |
|
|
56 |
GCHG CH Broadcreek's Darth Vader Of Darste |
(M) |
P Conklin/D Conklin/L Legg/S Legg/M Kornfeld/E Kornfeld |
|
|
50 |
GCHS CH Goliath Du Domaine De Vauroux |
(M) |
P Hoerster |
|
|
46 |
GCHG CH Broadcreek's In The Sky With Diamonds @ Witzke FDC CA BCAT |
(F) |
D Carpenito |
|
|
46 |
GCH CH Maski Du Van Lappeenranta Nitro |
(M) |
C Palermo/A Mackay |
|
|
34 |
CH Foxleigh's Don'T Fear The Reaper BN FDC BCAT |
(M) |
L Gilchrist |
|
|
33 |
GCHS CH Concho's Gin Smoke Lies CD BN RAE FDC CA CGC |
(F) |
P Johnson/S Williamson |
|
|
33 |
GCH CH Silverthorn's You Make Me Feel So Young FDC OA OAJ AXP OJP XF NFP CGC TKN |
(M) |
E Ableidinger |
|
|
30 |
CH Gamedaze Goli Hit A Home Run |
(M) |
P Hoerster |
|
|
30 |
GCHB CH Delancey's Marshall Raylan Of Caveat CD BN RE NA NAJ NF RATCH CGCA CGCU |
(M) |
J Lasater |
|
Belgian Sheepdogs |
|
|
|
|
|
|
202 |
GCHS CH Doerun's Sxong Of Stratham |
(M) |
E Bayer |
|
|
105 |
GCHS CH Dojo's You Shook Me All Night Long |
(M) |
D Hayes |
|
|
72 |
GCH CH Okarina Du Crepuscule Des Loups |
(F) |
M Ricci |
|
|
65 |
GCH CH Mika Take Me To The Top Liswyn At Legacy |
(M) |
C Ryder/K Sutton/L Leffingwell |
|
|
50 |
GCHB CH Adagio N Belbrook's Esprit De Fantasia |
(F) |
A Mcartor/K Sutton |
|
|
44 |
CH Kindreds Kiss N Angel Goodmornin' |
(M) |
R Wlodarski/A Wlodarski |
|
|
42 |
GCHB CH Farwoods Bold As Bryce CD RI |
(M) |
J Steimel/J Hite |
|
|
38 |
GCH CH Sans Brancos Ni' Ni' Liam PT |
(M) |
C Curran/K Benkiser |
|
|
36 |
GCH CH Unwritten Legacy Du Chemin Des Sorcieres CD BN RM RAE MX MXB MXJ MJB CGC |
(M) |
M Stephens/Z Stephens |
|
|
30 |
GCH CH Celebre Javert |
(M) |
S Alligood |
|
Belgian Tervuren |
|
|
|
|
|
|
130 |
GCHP CH Sky Acres Maximum Altitude |
(M) |
M Edling |
|
|
112 |
GCHG CH Stonewall's New Storm Brewing On The Horizon CGC |
(M) |
V Havicon/R Skief |
|
|
78 |
GCH CH Pas Grace Grand Design With Peloton HT |
(M) |
B Cole |
|
|
72 |
GCHP CH Timberwind's Fly Me To The Moon BN RI FDC NAP NFP CAX2 FCAT SCN SIN THD CGCU TKN |
(M) |
K Murphy/P Murphy |
|
|
55 |
GCHS CH Starr Creek 'N Bijou Luisants Fire Hawk De Vie CD BN RA CAA DCAT DS TKN |
(M) |
T Murphy/S Webb/C Mednick/L Webb |
|
|
49 |
GCHS CH Bilgay's The Big Easy PT NA NAJ NF CGC |
(M) |
L Wetherell |
|
|
47 |
GCHS CH Jagger Du Pays Des Sept Vallees TD CGC |
(M) |
D Laurin/J Laurin |
|
|
46 |
GCHS CH Beowulf's Card Shark RA PT BCAT SWE SEM TT CGC TKN |
(M) |
A Wojciechowski/J Wojciechowski/T Wojciechowski/D Locke |
|
|
41 |
GCHG CH Timberwind's Magical Mystery Tour PCD BN RA PT FDC NA NAJ OAP NJP NF OFP CAX BCAT CGCA CGCU TKN |
(M) |
P Murphy/K Murphy |
|
|
37 |
GCHB CH ShumakerHills Dancing In Moonlite Of ForestHouse VCD1 OAP CA CGC |
(F) |
M Schreiber/K Schreiber |
|
Bergamasco Sheepdogs |
|
|
|
|
|
|
15 |
GCH CH Silver Pastori Cybele Dell Albera CGC |
(F) |
D Defalcis |
|
|
11 |
Umbria Polskie Kudlacze |
(F) |
W Margon |
|
|
11 |
CH Italina Di Valle Scrivia |
(F) |
D Kline/K Kline |
|
|
9 |
Loriana Di Valle Scrivia |
(F) |
W Margon |
|
|
9 |
CH Ghita Della Luna Di Lana |
(F) |
S Pickerill |
|
|
8 |
CH Shabby Chic Adrastos Albera |
(M) |
I Senedak/F Gonzalez-Bass |
|
|
7 |
GCH CH Zucchero Dell Albera Silver Pastori |
(M) |
S Cohen |
|
|
7 |
GCH CH Aurora Of Windy Hill |
(F) |
S Pickerill |
|
|
6 |
GCHS CH Alp Angels Faggia Dell'Albera FDC CGC |
(F) |
J Dell'Orfano |
|
|
6 |
Raksha Del Bergamontania CGC |
(F) |
T Bock |
|
Berger Picards |
|
|
|
|
|
|
229 |
GCHG CH Eclipse Turnin' Sexy Up To 10 FDC |
(F) |
D Beadle/M Beadle |
|
|
183 |
GCHG CH Luc Picard Amour RI FDC CA BCAT CGCA TKN ATT |
(M) |
J Conroy/B Conroy |
|
|
96 |
GCHS CH Eclipse Focus Of Bon-Clyde CGC TKN |
(M) |
B Buchanan |
|
|
73 |
GCHS CH Sportingfields Eclipse I'M A Keeper |
(M) |
J West/N Sedlacek/A Giles/D Beadle |
|
|
57 |
GCH CH Olivier De La Vie En Rose CGC |
(M) |
B Rosin/G Douglas |
|
|
48 |
GCHS CH Double D's Magical Mystery Tour |
(M) |
B Hainline/D Donohue/B Green/C Brooks |
|
|
48 |
GCHS CH Montague De La Vie En Rose At Bwk |
(M) |
J Finkel/A Finkel |
|
|
47 |
GCH CH Eclipse Hive Talkin' |
(M) |
D Beadle/K Garrett/J Foster/M Beadle |
|
|
44 |
GCH CH Deerpark Hugo Du Frene |
(M) |
J Noiseux/D Dean |
|
|
29 |
GCHB CH Sketchbook Leroux At Brigadoon HT FDC CGCA |
(M) |
L Bridge/J Bridge |
|
Border Collies |
|
|
|
|
|
|
456 |
GCHG CH Sporting Fields Winston Churchill |
(M) |
J Knight/K Knight/D Butt |
|
|
433 |
GCHS CH Sporting Fields Aeirs Above FDC THDN CGC TKN ATT |
(M) |
V Scofield/A Giles/D Butt/J Scofield/D Samuleson |
|
|
252 |
GCHS CH Mvr Diamonds In The Rough |
(M) |
B Ficca/J Despot/K Marquardt |
|
|
189 |
GCHB CH Fu You Yuan Peerless |
(M) |
J Mosing/J Li |
|
|
182 |
GCHG CH Allymoon Curtain Call To Gladwyn |
(M) |
L Lee/L Davidson/D Kropf |
|
|
150 |
GCHG CH Avatar Bayshore Now You See Me RN PT OA OAJ NF CA BCAT ACT2 DJ CGCA CGCU TKP |
(M) |
A Kirzner/R Kirzner/J Baylis/T Hayes/S Einck-Paul |
|
|
116 |
GCHG CH Noblestarzz Music Oth Wind |
(F) |
C Giudice-Hu/A Smith |
|
|
81 |
GCHS CH Prairie Fire's Old West Peep Show Bayshore |
(F) |
A Novak Harsch/J Baylis/K Harsch |
|
|
50 |
GCHS CH Top Notch Light Up The Night RN HSAs CGC TKN |
(M) |
S Lay/A Efinger |
|
|
43 |
GCHS CH Sporting Fields Polished Sandstone FDC BCAT CGCA TKP |
(M) |
T Porter/T Porter |
|
Bouviers des Flandres |
|
|
|
|
|
|
284 |
GCHG CH G & W Avalons Ace's Guardian Of Hugo CGC |
(M) |
J Guido/S Bowman/S Wieczor/S Mcdaniel |
|
|
166 |
GCHG CH Donlee J'Adore Dior |
(F) |
J Edick/S Olivera |
|
|
92 |
GCHS CH Cornus One In A Row RI SIA SEA SCN CGC TKN |
(M) |
C Dreyfus/F Dreyfus/Y Savard/S Bilodeau |
|
|
65 |
GCHB CH Paix De L'Ame Au Dela Des Mers PT FDC CGC |
(M) |
M Benetti/D Sullivan |
|
|
49 |
GCHB CH Quiche's Phoenix Rising |
(M) |
L Paquette/E Paquette/J Garrison |
|
|
44 |
GCHG CH Calm Dushar On A Silver Platter Dajeen FDC |
(F) |
C Calm |
|
|
41 |
CH Margaux's Saturday Night Special At Terra |
(M) |
S Lyon |
|
|
33 |
GCH CH Margaux's Cut To The Chase |
(M) |
S Lyon |
|
|
30 |
GCH CH Cassiopeia's Simply Iconic Image Of Quiche |
(F) |
S Mullen |
|
|
27 |
GCH CH La Chanson's Playing To Win FDC BCAT CGC ATT |
(F) |
J Nieder/La Chanson Knl |
|
Briards |
|
|
|
|
|
|
179 |
GCHS CH Legion Of Boom De Bejaune |
(M) |
J Deaver/M Warcholik/P Weinmeister/M Weitz |
|
|
69 |
GCH CH Tambrie's Potion Number Nine |
(F) |
T Scott/C Jenkins |
|
|
58 |
GCH CH Celebra's Never Bambam At Bear Manor |
(M) |
J Feldman/C Leigh |
|
|
52 |
GCHB CH Mon Amies Lesson Learned |
(F) |
G Klang/K Klang |
|
|
41 |
GCH CH Mon Amies Monster Mash RN FDC CGCU |
(M) |
J Gianelli/K Hall/G Klang/K Klang |
|
|
37 |
GCHB CH One By One Zlota Elita |
(M) |
M Millner/T Millner/S Hillier |
|
|
35 |
GCHS CH Deauville Du Tchibo D'Ebene |
(M) |
O Smith |
|
|
31 |
GCH CH Celebra's Never Eat Soggy Waffles At Bear Manor |
(M) |
J Feldman/C Leigh |
|
|
17 |
GCH CH Sendero's Mischief And Mayhem CAA |
(F) |
M Millner/T Millner |
|
|
15 |
GCH CH Ne Orageux's Nudge Nudge Wink Wink |
(M) |
M Millner/B Weber |
|
|
15 |
GCH CH Popsakadoo Deja Vu London Fog CGC |
(M) |
P Price/A Price/T Miller/D Dube |
|
Canaan Dogs |
|
|
|
|
|
|
122 |
GCHP CH Pleasant Hill Avram Of Carters Creek CA DCAT |
(M) |
C Dodson/D Golden |
|
|
36 |
GCH CH Pleasant Hill Regal Ladonna Of Eastland |
(F) |
C Shank/K Shank |
|
|
29 |
GCHB CH Farsight Argos Renegade Of Pern RN FDC CA CGCA CGCU TKN |
(M) |
J La Prade |
|
|
28 |
GCHB CH Kochav Mazel Tov Lil Roy Me Toro |
(M) |
K Shank/C Shank |
|
|
17 |
GCH CH River Rock Unanimous Decision DCAT TKN |
(M) |
C Miller |
|
|
12 |
CH D&J Ha'Aretz Helen TKN |
(F) |
D Davison/J Davison |
|
|
8 |
CH Mofet International Affair |
(F) |
D Harman |
|
|
6 |
CH Velikayas Sh Yayin Shen Ari CA FCAT3 |
(M) |
C Dodson/D Golden |
|
|
6 |
Mofet Luna Ceeder Pickard FDC CGC |
(F) |
J Pickard |
|
|
6 |
Mofet Tectonic Movement |
(M) |
D Harman |
|
Cardigan Welsh Corgis |
|
|
|
|
|
|
877 |
GCHP2 CH Glasshouse 3c Touch Not The Cat HT FDC CA CGCA TKI |
(M) |
L Frost/M Stahr |
|
|
473 |
GCHG CH Xiv Karat Come Hel Or High Water |
(M) |
P Mccoy/S Hurst |
|
|
444 |
GCHG CH Cadnoclun's Trippy Little Hippie |
(F) |
E Hillebrand/M Mcshane |
|
|
396 |
GCHG CH Pawcific I Walk With The King PT NAP CAA BCAT ACT2 CGC TKI |
(M) |
E Barnhart/M Mizelle |
|
|
209 |
GCHS CH Wildwood Hammerin' Hank Of LandsEnd HT |
(M) |
P Kroh |
|
|
177 |
GCHG CH Xiv Karat A Date To Remember FDC TKN |
(M) |
A Miller/S Hurst |
|
|
146 |
GCHB CH Coedwig's Classic Chrome II |
(M) |
K Shira/A Roberson/S Roberson |
|
|
99 |
GCH CH Rocky Ridge Dragonpatch Livin' On A Prayer |
(M) |
F Stygar/L Freshcoln/K Myers |
|
|
89 |
GCHS CH Winddancer Astonishment Of The Heart |
(M) |
M Detoma/L Costa |
|
|
86 |
GCHG CH Toreth's Tungsten Archer FDC |
(M) |
L Washburn/L Holberg/M Thorson |
|
Collies (Rough) |
|
|
|
|
|
|
809 |
GCHS CH Larkspur Sun, Moon And Stars |
(F) |
P Blakely/R Blakely |
|
|
606 |
GCHS CH Pleasant Acre Blue Moon |
(M) |
H Hector/M Hector/M Shingle/A Lude |
|
|
345 |
GCHS CH Southland Aurealis Island Nights |
(M) |
D Falk/J Falk/M Conahan/S Cheatham |
|
|
306 |
GCHB CH Aryggeth's Shake Down PT |
(M) |
N Kato |
|
|
299 |
GCHG CH Scalloway's Lion Hunter TKN |
(M) |
L Bertsch/K Bertsch/K Bertsch/T Patterson/M Visser/K Flesher |
|
|
206 |
GCHB CH Kiriko's Rock Star |
(M) |
K Shigi |
|
|
196 |
GCHB CH Braeton's Moonstruck |
(M) |
K Weber/B Weber |
|
|
160 |
GCHS CH Valley Park Serendipity At Baldwin Ridge FDC CGCA CGCU TKN |
(M) |
C Baldwin/J Baldwin |
|
|
151 |
GCH CH Fleur De Lis Jp Double Delight |
(F) |
C Kawabata |
|
|
146 |
GCHB CH Priority's Chantilly Lace |
(F) |
C Turner/B Duschl |
|
Collies (Smooth) |
|
|
|
|
|
|
475 |
GCHG CH Creekwood Lochlomun I'Ll Be D'amned |
(M) |
R Reed/A Lude/V Mehr/J Thomas |
|
|
354 |
GCHS CH Corjalin's Light Of A Thousand Stars |
(F) |
L Lee/T Ballantyne |
|
|
201 |
GCH CH Demuir Celestial Light |
(F) |
A Group |
|
|
183 |
GCHB CH Markos Top Gun |
(M) |
M Markovich |
|
|
173 |
GCHB CH Headline's Flair For The Dramatic |
(F) |
T Sutter |
|
|
146 |
GCHS CH Swan's Grand Jete' Of Tercan |
(F) |
S Hardie |
|
|
117 |
GCH CH Twin Pine Accolade's Calling Dibs |
(M) |
C Stoner |
|
|
103 |
GCH CH Aryggeth's Phoebe Snow At Hicliff |
(F) |
K Weare |
|
|
84 |
GCHS CH Demuir Heiress At First Light |
(F) |
J Wittman/J Tenneson/L Group |
|
|
75 |
GCH CH Chrysalis Fantasy On Ice |
(F) |
D Waelde |
|
Entlebucher Mountain Dogs |
|
|
|
|
|
|
30 |
GCHG CH Neo Of Brunswick RN CGCA TKP |
(M) |
R Hahn/T Lilliedoll/J Schuff |
|
|
7 |
GCH CH Athos Magnificent Swiss Tricolor |
(M) |
P Lacker/A Lacker |
|
|
5 |
GCH CH Liberty Run's Just A Master Of Deduction FDC |
(M) |
N Chichester/K Barber |
|
|
3 |
Qarma Uit 'T Hollandse Entlinest |
(F) |
P Lacker/A Lacker |
|
|
2 |
CH Ragnar Of Brunswick RA TKI |
(M) |
R Hahn/T Lilliedoll |
|
Finnish Lapphunds |
|
|
|
|
|
|
70 |
GCHB CH Sugarok The Dark Knight |
(M) |
L Guelker/J Longseth |
|
|
55 |
GCH CH Wyntre The King's Mirror CGC TKN |
(M) |
A Taylor/J Loy |
|
|
43 |
GCHB CH MACH Sugarok Magic Mike UD MXB MJB OF |
(M) |
L Paglini/B Barnett |
|
|
36 |
CH Lapinkaunis I Want It All |
(M) |
J Barbour/D Nash |
|
|
34 |
GCH CH Peikkovuoren Paras On Panthera |
(F) |
K Englehardt/B Englehardt |
|
|
30 |
GCHS CH Sugarok Island Boy HT CGC |
(M) |
D Barbour/J Barbour |
|
|
25 |
CH Lighthouse Blackhawk |
(M) |
M Davidson/L Pelletter/B Ortensi |
|
|
24 |
GCH CH Sugarok Field Of Gold |
(M) |
K Hutch/H Farnsworth |
|
|
15 |
GCH CH Peikkovuoren Kenraali Karpalo TKP |
(M) |
M Davidson/L Pelletier/G Pelletier |
|
|
12 |
GCH CH Junaluska Azurite By Shenya |
(M) |
G Nunnally |
|
|
12 |
GCH CH Epic Sugarok Charlie Bear |
(M) |
J Loy/J Crawford |
|
German Shepherd Dogs |
|
|
|
|
|
|
496 |
GCHB CH Gem-N-I River Of Urloved CGC |
(M) |
R Waits |
|
|
441 |
GCHS CH Woodside's Arabella |
(F) |
K Swecker-Thacker |
|
|
288 |
GCHS CH Class Act's Shot Through The Heart Windfall-Hillsi RN CGC |
(M) |
T Bogdanich/J Bogdanich/J Pyle |
|
|
264 |
GCHB CH Covy-Tucker Hill's Compass-PP |
(M) |
D Patterson/C Partner |
|
|
264 |
GCHB CH Cherpa-Coastline High Stakes |
(M) |
M Kalmes/P Kalmes/C Draper/P Draper/K Sherman/M Sherman |
|
|
237 |
GCHS CH Trouble's Brewing In Paradise CGC |
(M) |
J Mihavics/B Stanley |
|
|
223 |
GCHS CH Aoiresona's A League Of Her Own Of Zimsu |
(F) |
D Mackey |
|
|
171 |
GCHP CH Marquis' Hermes V Kenlyn |
(M) |
L Oster/D Schneider/K Boyles/P Dukeman |
|
|
169 |
GCH CH Hammersmith Heathcliff Heathcliff |
(M) |
P Zapf/A Funk |
|
|
167 |
GCH CH Eagle Valley's Lady In Red |
(F) |
D Mulligan/K Wagner |
|
Icelandic Sheepdogs |
|
|
|
|
|
|
152 |
GCHB CH Havi Aus Vinkona |
(M) |
V Maros |
|
|
88 |
GCHG CH Vinlands Kippa Jane RI FDC CAA BCAT ACT1 THDN RATN CGCA TKN |
(F) |
S Terrant |
|
|
68 |
GCHS CH Woodland Realm's Red Sky At Night RN OA OAJ NF ACT1 DN |
(M) |
M Ridenour |
|
|
35 |
GCHS CH Thrymheim's Rebel On The Loose BCAT |
(M) |
S Freeman/K Freeman |
|
|
20 |
CH Liberty Run's Kerid Of Crystal Creek |
(M) |
D Letry |
|
|
20 |
CH Haustlita Mceremon's Smari |
(M) |
P Kelley |
|
|
20 |
GCH CH Lavandels Haustlita Morgunstjarna |
(F) |
J Dow |
|
|
12 |
GCHB CH Tri-Star Hroi Hottur Roy FDC NAP |
(M) |
L Dribinsky |
|
|
12 |
GCH CH Aurvandil's To Boldly Go Trauster RN FDC CGC TKN |
(M) |
S Terrant |
|
|
10 |
CH Stokk-Sels Perla BN RI |
(F) |
M Thompson |
|
Miniature American Shepherds |
|
|
|
|
|
|
554 |
GCHS CH Timeless Slice Of Life |
(F) |
K Keller-Ross/P Cutler |
|
|
504 |
GCHP CH Love That Jimmy Fallon CM |
(M) |
J Mcadams/D Mcadams |
|
|
470 |
GCHS CH Abingtons Starry Night |
(M) |
J Alarcon /P Cutler/K Keller-Ross |
|
|
460 |
GCHG CH Legacy's Freestyle |
(M) |
S Ritter |
|
|
313 |
GCHG CH Dynasty's Epic Adventure At Sunpeak BCAT |
(M) |
J Keller/F Withers |
|
|
251 |
GCHS CH Tanasi's Red Rover Red Rover |
(M) |
K Welton/F Welton |
|
|
145 |
GCHG CH Applewood's I Will Survive |
(M) |
E Friedman-Smith/C Smith |
|
|
134 |
GCHG CH Legacy's Homespun Aces N Ale |
(M) |
S Trnka |
|
|
126 |
GCHS CH Woodridge Hit Me Like A Hurricane |
(M) |
S Hoskins/G Hoskins |
|
|
118 |
GCHS CH Picasso's Habanero Heat'N Up Ultra Quest BCAT CGC TKN |
(M) |
K Mando/L Schudar |
|
Norwegian Buhunds |
|
|
|
|
|
|
90 |
GCHP CH Port Gamble Fjord's Anders PT CGC TKN |
(M) |
B Daniels |
|
|
46 |
GCHP CH Jotunn Bella Binna CA CGC |
(F) |
A Mclaughlin |
|
|
45 |
GCH CH Kyon's Lekende Lett |
(F) |
K Klouman |
|
|
44 |
GCH CH Kyon's Legendary Girl On Fire |
(F) |
T Vanetten/K Klouman |
|
|
39 |
GCH CH Cloudpointe Grand Theft Auto At Eviggronne |
(M) |
M Mathews/J Dearth/S Bates/A Mclaughlin |
|
|
36 |
GCHS CH Tsarshadows Ragnar Lodbrok |
(M) |
D Deeley |
|
|
30 |
GCH CH Windsong Partyman At Valhasar |
(M) |
R Valentini |
|
|
21 |
GCH CH Kyon's Bold Nordic Prince CGC TKN |
(M) |
P Vanden Heuvel |
|
|
15 |
GCHB CH Cloudpointe Drive It Like You Stole It |
(F) |
L Denk/A Mclaughlin/T Carter/M Denk |
|
|
12 |
GCHB CH Fabraj's Protector Of The Realm By Trollheimen THD CGCA CGCU TKN |
(M) |
P Adcox |
|
Old English Sheepdogs |
|
|
|
|
|
|
196 |
GCHG CH Squarecote Royalty On The Move |
(M) |
M Coplen-Abrahamson/F Abrahamson |
|
|
106 |
GCH CH Bugaboo's Courage Of Conviction |
(M) |
C Johnson/H Johnson/D Johnson/M Johnson |
|
|
59 |
GCHB CH Lambluv's A Wonderful Guy |
(M) |
J Mchone/M Leopando/J Marder |
|
|
59 |
GCHG CH Bagatelle Moonlight Drive |
(F) |
R Corbett/B Charest/J Charest |
|
|
53 |
GCHB CH Peek-A-Boo's Tangled Up In Blue |
(F) |
A Lockner/J Caplan/G Caplan |
|
|
50 |
CH Wynsilot Ain'T Misbehavin' |
(F) |
D Meyer/D Meyer |
|
|
44 |
GCHG CH Dandalions Blue Thunder |
(M) |
C Pesche |
|
|
43 |
GCH CH Lakewood's Over The Moon For Brightcut |
(F) |
A Spaeth/G Fitzsimmons |
|
|
42 |
GCHB CH Peek-A-Boo's Emma Stone |
(F) |
J Caplan/G Caplan |
|
|
30 |
GCHB CH Lorien The Portrait |
(M) |
L Barchenger/R Randall |
|
Pembroke Welsh Corgis |
|
|
|
|
|
|
832 |
GCHS CH Sassapine Sanctus HT |
(F) |
A Caple |
|
|
643 |
GCHS CH Coventry A Million Reasons |
(F) |
A Geremia/D Salow |
|
|
518 |
GCHB CH Aubrey's Mama Can'T Buy You Love |
(F) |
T Sommerson-Wilcox/V Savioli/C Savioli |
|
|
364 |
GCHG CH Xiv Karat Special Place In My Heart At Brigadoon CGC TKN |
(M) |
K Alhadef/S Hurst |
|
|
344 |
GCH CH Coventry All Rise To Penliath |
(F) |
K Foist/B Shelton/D Salow/S Leyerly |
|
|
285 |
GCHS CH Cambrian Ruby Tuesday At Gaitway |
(F) |
B Hong/W Thomas/M Ames |
|
|
263 |
GCHG CH Foothills Knight Moves At Clover Hill |
(M) |
T Moss/L Maxey/D Cox/J Moss |
|
|
262 |
GCHG CH Lionhart's All About Harry |
(M) |
D Hartman/D Royster |
|
|
252 |
GCHS CH Overo Summer Love |
(F) |
J Delmer/J Bragg |
|
|
165 |
GCH CH Fairy Kist Who's Counting |
(M) |
K Werfield/B Doles/R Doles |
|
Polish Lowland Sheepdogs |
|
|
|
|
|
|
109 |
GCHB CH Just Hajko Agrest CGC |
(M) |
K Kim/D Hauser |
|
|
77 |
GCHS CH Stonebrook Never Say Never To Tramperus |
(F) |
M Hirata/M Korzeniowska |
|
|
69 |
GCHB CH Enchantingpon Charming Belle And The Beast CGC |
(F) |
I Majerus |
|
|
27 |
GCHS CH Stonebrook's Mischief Maker |
(M) |
B Wilson/M Cabral/D Busby |
|
|
24 |
CH Sunshine's Don'T Take Your Love To Town |
(F) |
J Devlin/A Calabrese |
|
|
16 |
CH Tramperus Once Upon The Dream |
(M) |
M Korzeniowska/J Waters/M Hirata |
|
|
14 |
GCH CH Snowhill's Show Stopper RN CGCA CGCU TKA |
(M) |
N Jadczak/S Jadczak |
|
|
14 |
GCHS CH Snowhill's Zygmund Marley UD RAE CGCA CGCU TKA |
(M) |
N Jadczak/J Jadczak/S Jadczak/F Jadczak |
|
|
12 |
GCH CH Swan Crest Windy City Darling Lilly |
(F) |
M Hirata |
|
|
8 |
CH Ponjude's Atticus Of Nor'Easter |
(M) |
J Torge |
|
Pulik |
|
|
|
|
|
|
45 |
GCHB CH Szentmihalyi-Szabo Trefa |
(M) |
V Cheimis/E Oglesby/G Cheimis |
|
|
39 |
GCH CH Cordmaker Punchinello |
(M) |
E Charles/S Kaul/M Feltenstein/R Beinhauer/L Pitts/P Kelly |
|
|
24 |
CH Moonshadow Grand Slam BN RA CGC TKA |
(M) |
N Guagenti/A Guagenti |
|
|
21 |
GCHB CH Cordmaker Boys Will Be Boys RN PT NAP NJP |
(M) |
J Moen/C Pronzini/P Kelly/S Huebner |
|
|
19 |
CH Moonshadow Wonder Woman |
(F) |
L Cain Denk/M Denk/C Denk/V Cain |
|
|
18 |
GCHB CH Weatherby's Rough Rider |
(M) |
M Witwer/C Nisbickel |
|
|
16 |
GCH CH Vadrozsa Back To The Future |
(M) |
L Cain Denk/M Denk/C Denk/V Cain |
|
|
13 |
GCH CH Fuzzy Farm All Things Considered |
(M) |
S Lawrence/A Lawrence |
|
|
7 |
CH Mezok Edes-Retes |
(M) |
M Melroy |
|
|
6 |
Invictus Immerzu Justified |
(M) |
N Powell/T Law |
|
|
6 |
CH Roundabout's The Jabberwocky |
(M) |
M Sweeney |
|
Pumik |
|
|
|
|
|
|
215 |
GCHG CH Italianstyle Casper |
(M) |
S Schultz/M Arechaederra/T Cowan/J Harper/D Harper |
|
|
206 |
GCHS CH Aprodombi Meresz Mocsok |
(M) |
C Cassidy |
|
|
92 |
GCHB CH Blacksheepleaderof The Squadron |
(M) |
C Drake/B Launder |
|
|
24 |
GCHG CH Catskill Apacatancos Anka CM2 PT OA OAJ CA BCAT |
(F) |
I Repasi/L Sulyok |
|
|
23 |
CH Nixie Phantasia |
(M) |
M Lundquist/C Moore/K Moore |
|
|
20 |
CH Riptide's Han Solo BN RN CGC |
(M) |
J Piros |
|
|
19 |
CH Aprodombi Meresz Maszat Marci |
(M) |
C Cassidy |
|
|
18 |
GCHS CH Abiqua Opal CA BCAT SWN |
(F) |
T Levy/C Levy |
|
|
14 |
CH Ederra's Lullaby Of The Lost |
(F) |
M Arechaederra |
|
|
7 |
Pumiden Not Going Out |
(F) |
S Claggett/C Claggett/A Claggett |
|
|
7 |
Far East Blazing Saddles |
(M) |
S Coffman/B Coffman |
|
|
7 |
GCH CH Ederra's Meant To Be |
(F) |
T Cowan/E Cowan/M Arechaederra |
|
Pyrenean Shepherds |
|
|
|
|
|
|
203 |
GCHG CH Isaby De Terra-Blue |
(F) |
D Clayton |
|
|
22 |
CH Rpk3 La Brise Violet Celestial |
(F) |
P Princehouse/R Krieger |
|
|
20 |
GCH CH La Brise Cantata Royale |
(F) |
P Princehouse/E Latham |
|
|
19 |
GCHS CH Mariposa De La Brise CGC TKN |
(F) |
C Case/P Princehouse |
|
|
9 |
GCHB CH La Brise Soleil Classique ATT |
(F) |
P Princehouse |
|
|
7 |
GCH CH La Brise Moonlight Magic ATT |
(M) |
P Princehouse |
|
|
6 |
GCHB CH Hourcadet De Terra-Blue BN |
(M) |
E Latham/J Miller |
|
|
5 |
GCH CH La Brise Sweet Georgia Brown |
(F) |
V Rogers/P Princehouse |
|
|
5 |
CH Chaparral's Pyrenean Echo CGCA TKN |
(M) |
M Elkins |
|
|
4 |
CH MACH10 PACH4 Gitan Roi De Bien-Aime CD BN RAE2 MXS3 MJB4 MXP9 MXPG PADP MJP10 MJPC PJDP PAX4 XF MFPS TQXP T2B T2BP3 CA BCAT CGCA CGCU TKP |
(M) |
D Overstreet/T Walker |
|
Shetland Sheepdogs |
|
|
|
|
|
|
1667 |
GCHP2 CH Syringa - Akadia The Corsair |
(M) |
T Crady/K Rickard/D Sirdofsky |
|
|
571 |
GCHS CH Kismet Legendary |
(M) |
J French/B Wohlferd/G Mauldin/M Miller |
|
|
477 |
GCHB CH Luckbag's What A Beatiful Jasmine Flower |
(F) |
Z Du |
|
|
445 |
GCHS CH Laureate Who Knew |
(M) |
Y Ni |
|
|
263 |
GCHS CH Belmark Scandalous |
(F) |
K Hannah/P Hannah |
|
|
218 |
GCH CH Kencherry's Z Of My Last |
(M) |
H Hiyama |
|
|
129 |
GCH CH Blue Heavens Paloma |
(F) |
L Graser/L Graser |
|
|
110 |
GCHB CH Jory's Double Delight |
(F) |
J Babbitt/M Schlagel |
|
|
108 |
GCHP CH Homespun Casual Blues PT NA OAJ NF |
(M) |
J Iverson |
|
|
101 |
GCH CH Mystic Suntime Everclear |
(F) |
T Robinson/N Yadong |
|
Spanish Water Dogs |
|
|
|
|
|
|
65 |
GCHG CH Emanuell Wavelet |
(M) |
J Rahn |
|
|
21 |
GCH CH Piposegedaf De Los Llanos Del Valle |
(F) |
J Rahn |
|
|
13 |
GCH CH Zorrazo Peanut Butter FDC |
(F) |
M Wood |
|
|
11 |
GCH CH Angel Mauricio El Chistoso RN OA OAJ CA DCAT ACT2 THD CGC TKA |
(M) |
D Perone |
|
|
8 |
GCH CH Our Little Angels Maggie Mae |
(F) |
K Miller/D Miller |
|
|
8 |
GCH CH Dgs Novispanna |
(F) |
J Rahn/F Ott/A Lancaster/K Lancaster |
|
|
7 |
CH Dgs The Sea And The Mirror |
(F) |
J Rahn/C Lancaster/K Lancaster/A Lancaster |
|
|
5 |
Concurrido Impavido NAJ |
(M) |
R Tuomela/L Harper |
|
|
4 |
CH Concurrido United States OA OAJ OF CGC TKI |
(F) |
J Fanslau/B Fanslau |
|
|
3 |
Concurrido Too Good To Be True CGC TKI |
(F) |
C Levenson |
|
Swedish Vallhunds |
|
|
|
|
|
|
72 |
GCHS CH Kingscrest Star Of The New Year FDC CGC |
(M) |
R James/R James |
|
|
27 |
GCH CH Minikota's No Exceptions |
(F) |
L Schaunaman |
|
|
26 |
CH Minikota's Way Cool Jr. |
(M) |
L Schaunaman |
|
|
14 |
Ausled Ellcrys Wil Ohmsford |
(M) |
P Abrath/M Fromm |
|
|
14 |
GCH CH Fantasi's Epic FDC OA OAJ NF BCAT SWN SHDN CGC TKP |
(M) |
D Schneider |
|
|
11 |
CH Minikota's Moonlight Mile |
(F) |
M Khalaj/L Schaunaman |
|
|
10 |
Osafin Jam Kolache CA CGC |
(M) |
C Gravley |
|
|
9 |
GCHB CH Fantasi Magic Flute's Aria CD BN RE AXP AJP CGC TKN |
(F) |
M Gooden/R Lueth |
|
|
7 |
GCH CH Vallhollow Take A Chance On Me PT FDC DCAT TKN |
(M) |
T Brown/L Law |
|
|
6 |
CH Optimist Calhoun Street CGCU |
(M) |
S Shanahan |
|
|
6 |
Foxberry Wuji |
(M) |
G Michehl/F Mitcchell |