Top Ten Dogs - Breed points
Through February, 2022 |
||||
Sporting Group |
|
|
|
|
Barbets |
|
|
|
|
|
23 |
GCH CH Celeste Biscay's Lapis Lazuli CM DCAT |
(F) |
B Gresham |
|
20 |
GCHB CH Bluespruce's Blitzen De Ginkgo |
(M) |
S Able/W Zollman |
|
12 |
CH Ginkgo De Allora Roseville BCAT |
(F) |
S Able/A Tate |
|
10 |
CH Treebeard's Open The Pod Doors |
(M) |
J Black Evans |
|
8 |
CH Barbetdeau Popaye Chateau CGC |
(M) |
E Gellert |
|
3 |
Wookie Blues La Nina |
(F) |
P Coats/W Coats |
|
2 |
Wulymut's Pistachio |
(M) |
T Massey/H Kenyon |
|
2 |
Chateau's Winter Secret Aubina CGCA TKI |
(F) |
E Gellert |
|
1 |
Anam Chara Oisin i dTir na nOg CGC |
(F) |
S Becker/J Fleming/L Woodward/C Vogt-Kinsey |
|
1 |
Blue Bayou All That Glitters |
(F) |
P Coats/W Coats |
Brittanys |
|
|
|
|
|
121 |
GCHS CH Dream Hi Sr Don'T Believe Me Just Watch |
(M) |
K Rickard/S Mackney |
|
97 |
GCHG CH Brigadier Shamrock All Silver Stars |
(M) |
J Lee/M Lee/B Rosener/J Cox |
|
35 |
CH Horizon's Song Of Myself |
(M) |
M Togneri/L Tailby |
|
34 |
GCHG CH Ory's Catch Me If You Can |
(F) |
J Ory/T Ory |
|
31 |
GCH CH Illusion N' Labyrinth Makin' Money 9 To 5 |
(F) |
C Buford/R Preston |
|
29 |
GCH CH Star Flight Jumpin At The Chance CGC |
(M) |
J Ceres/A Ceres |
|
27 |
GCH CH Indiana Champagne |
(M) |
H Michalke |
|
27 |
GCH CH Kala's Don'T Stop Believing |
(M) |
R Hulstein/K Hamaker |
|
26 |
GCHP CH Sovereign's Legendary Disciple JH CGC |
(M) |
C Walsh/D Droel/J Droel |
|
26 |
GCHS CH Islandview Riesling The Bar TKN |
(F) |
J Campbell/A Godfroid/A Booth |
Lagotti Romagnoli |
|
|
|
|
|
78 |
GCHG CH Kan Trace Very Cheeky Chic |
(F) |
J Armstrong/V Malzoni/S Zdunic Sinkovic/A Lucin |
|
31 |
GCH CH Larcan's I Love A Rainey Night CGCA CGCU |
(F) |
B Richmeier |
|
23 |
CH Frise Deluxe Luigina Lollobrigida SCN SIN SBN SHDA CGC TKN |
(F) |
O Ledyan/S Blankenship |
|
22 |
CH Larcan's Head In The Clouds FDC BCAT SWN RATN DJ CGCA CGCU TKA ATT |
(M) |
D Redondo |
|
16 |
CH Almar's Best Kept Secret II |
(F) |
J Van Iderstine/M Van Iderstine |
|
12 |
CH Newbliss With Or Without You |
(M) |
K Snider/L Snider/E Snider/K Mcguirk |
|
10 |
GCH CH Kan Trace Born In The Usa |
(F) |
E Randall |
|
9 |
GCH CH Gleska Humblebee |
(F) |
C Pitta |
|
8 |
GCHB CH Larcan's Meyer Made Lemonade RN CGC TKN |
(M) |
C Pitta |
|
8 |
GCH CH Magnatum Wild Curls Baron |
(M) |
H Korbut/Y Bereziuk/Y Kalmykov/P Palicka |
|
8 |
CH Crescendo's Last Hope Of Jakku |
(F) |
A Sacks/A Dickey |
Nederlandse Kooikerhondjes |
|
|
|
|
|
80 |
GCHB CH Waterbound Everything Harvey Vd Golden Gate OA OAJ CGC |
(M) |
M Valter/S Fuller/L Brady |
|
48 |
GCH CH Jubelend Waterbound Orion's Belt |
(M) |
S Fuller/C Mullen |
|
36 |
GCHS CH Kessler BCAT |
(M) |
M Cook |
|
35 |
CH Amazing Luka Van Den Iserman Hoeve BCAT CGC TKN |
(M) |
A Corduan/H Perkins/L Paganin |
|
16 |
GCHS CH Ambermoon Return Of The Jedi BN RN FDC BCAT ACT1 DJ CGCA CGCU TKI ATT VHMA |
(M) |
A Kimmeth/K Kimmeth |
|
8 |
GCH CH Iron Wild With Delight |
(M) |
S Yamada |
|
7 |
CH Chihiro Iz Snezhnoy Skazki |
(M) |
K Kimmeth/A Kimmeth |
|
4 |
GCHS CH Island St Lucia Iz Grafstva De Gamba RN FDC CA BCAT ACT1 RATN CGCA CGCU TKN ATT VHMA VSWB |
(F) |
K Kimmeth/A Kimmeth |
|
4 |
GCH CH Golden Gate Saliforth Sierra CD BN RE CGC TKN |
(F) |
S Hiemenz/S Martin |
|
1 |
GCH CH Golden Gate Simply True Vd Waterbound RN OA AXJ OF CGC |
(F) |
C Short |
Pointers |
|
|
|
|
|
59 |
GCHS CH Solivia's Defining Moment At Playlist |
(M) |
K Lourier/S Lourier/P Lourier |
|
48 |
GCHS CH Southern Springpoint Whatusee Is Whatuget |
(F) |
P Kroll/T Mcdonnell |
|
44 |
GCHB CH Daykeyne I Have A Secret |
(F) |
A Marvin/D Nimmons-Marvin/T Buckley/M Bettis |
|
34 |
GCH CH Tahari N Clear Creek's Born In The Usa |
(M) |
F Depaulo/L Cayton |
|
29 |
GCH CH Aspyre Cat Got Ur Tongue |
(F) |
H Spey/K Spey |
|
27 |
GCHS CH Solivia's Whatever Thy Soul Lusteth After |
(F) |
A Adam/P Lyster |
|
23 |
GCHS CH Tahari N Clearcreek I'M On Fire @ 5starr |
(M) |
L Starr/K Pixley |
|
20 |
GCH CH Seasyde's Heart Of Rock N Roll JH |
(M) |
L Canfield/H Medeiros |
|
19 |
GCH CH Brackenmoor Royal Finest JH |
(F) |
J Pullan |
|
14 |
CH Solivia's Lace'Em Up At Valhalla |
(F) |
D Applegate/L Applegate |
|
14 |
GCHS CH Oakwood's How Do You Like Me Now CGC |
(M) |
L Cahill/D Martin/A Martin |
Pointers (German Shorthaired) |
|
|
|
|
|
217 |
GCHG CH Clarity Reach The Sky Vjk-Myst |
(F) |
C Simpson/S Acevedo/V Nunes-Atkinson/Y Hassler-Deterding |
|
107 |
GCHB CH Stonehills Misery Business JH BCAT DE DMA AS TKN |
(F) |
M Mccown/K Petts |
|
101 |
GCHG CH Tsara Wyndcrest Star Of Top Gun V. Starfield JH CA BCAT |
(M) |
R Morris/C Morris |
|
101 |
GCHB CH Halestorm-Suma This Is Unbelievable FDC CA BCAT CGC TKN ATT |
(F) |
C Hale |
|
75 |
GCHS CH Legacyk Pretty Woman On Rodeo Drive JH CGC |
(F) |
L Nicholas/N Koutstaal |
|
70 |
GCHG CH Tsara Bella Strega |
(F) |
T Sarama |
|
70 |
GCH CH Ehrenvogel Rock Of Ages |
(M) |
C Swensson/M Lara, Dvm |
|
69 |
GCHB CH Robin Crest Westpointe Exceeding Expectations JH |
(F) |
R Remondi/T Duff |
|
64 |
GCHB CH Chrishelle Von Lakehaus' Ice Ice Baby JH BCAT |
(F) |
C Sanders/M Wiberg |
|
61 |
GCH CH Hhh Autumn Sonnet |
(F) |
C Thrall |
Pointers (German Wirehaired) |
|
|
|
|
|
68 |
GCH CH Impact Rnr Blueblood |
(M) |
K Hatton/J Vandersteen |
|
37 |
GCH CH Doubled'Sreecelookout Winds Of Change At Limelight JH |
(F) |
J Kim/D Donohue |
|
35 |
GCH CH Reece Dusty Kisses In The Gallery |
(F) |
S Halma/A Johnson |
|
28 |
GCHB CH Wireworks American Honey At Cando |
(F) |
A Milowski/B Turner |
|
23 |
CH Riviere's Accidental Love |
(F) |
W Lariviere |
|
16 |
CH MACH Afterhour's Magical World Flyer BN RN JH MXB MJS MFB T2B3 |
(M) |
S Mckeever/J Quattrochi |
|
14 |
CH Afterhours Justa Storm Surge At Deep Harbor RN BCAT CGC TKE VHMA VHMP VSWB |
(M) |
C Chism/A Chism/A Chism |
|
12 |
GCH CH Rnr Impact N Heywire Walk On The Wilde Side |
(M) |
E Reifschneider/K Hatton |
|
12 |
GCHG CH Rnr Heywire Dream Boat Set Sail CGC |
(M) |
K Even/E Reifschneider |
|
10 |
CH Double D's Never Have I Ever... |
(M) |
B Green/D Donohue/J Wilkinson/J Esquivel Echandi |
Retrievers (Chesapeake Bay) |
|
|
|
|
|
75 |
GCHS CH Bohemia's Titanic Rose Heart Of The Ocean |
(F) |
V Vollmers/C Otley |
|
72 |
GCH CH Next Generation's Have Mercy MH |
(M) |
R Lewis/A Levy |
|
65 |
GCH CH Next Generations This Is My Land |
(F) |
A Levy/D Kipp/A Miller |
|
28 |
GCHB CH RACH Red Water's Iron Compass CDX BN RM3 RAE2 FDC BCAT DP DEA CGCA CGCU TKP ATT VHMA |
(M) |
S Cunningham/Z Godfrey |
|
21 |
GCH CH Cal-I-Co Ngd Faith Under Fire |
(F) |
J Colvin/A Levy |
|
19 |
GCH CH Mountainsides Shining Star Of Baja CGC |
(M) |
B Daniels/C Daniels/C Meyer |
|
19 |
GCHB CH Aridawn's Madison CGC |
(M) |
P Martin |
|
16 |
GCHS CH Chessieville Bay Teddy Roosevelt's Boy RI CA BCAT DS CGCA TKN |
(M) |
P Tiano |
|
16 |
GCH CH Irish's Royal Warrior Chief |
(M) |
A Stroh/K Stroh/G Irish/D Irish |
|
14 |
GCH CH Mill Creeks Emma Of Down Home JH |
(F) |
K Skow |
|
14 |
GCH CH Monarch's Bring Me To Life |
(M) |
T Dennis/C Dennis |
Retrievers (Curly-Coated) |
|
|
|
|
|
77 |
GCHS CH Riverwatch Blazin Hot Mac And Cheese BN CGC |
(M) |
R Knoll/R Knoll/M Meek |
|
74 |
GCHG CH Kurly Kreek Copperhead Road DJ DN |
(M) |
M Shifflett/S Shifflett |
|
24 |
CH Tephra Up Above The World So High |
(F) |
N Siegmann |
|
23 |
GCH CH Sun Devil Last Of The Mojitos |
(M) |
P Morrison |
|
12 |
GCH CH Jollycurl Brio Brisbane Royal CD MH |
(M) |
E Manes |
|
8 |
GCH CH Nyehyrst Sojourn To Bainbridge |
(M) |
J Heyn |
|
7 |
Stoic's Deep Water |
(M) |
C Hodgson/J Hodgson |
|
6 |
CH Stoic's Jailhouse Rock |
(M) |
L Rush/K Holcomb |
|
4 |
GCH CH Tephra Edge Of Winter |
(F) |
K Swarztrauber |
|
3 |
Nyehyrst Chase The Shouting Wind |
(F) |
I Pullos/J Heyn |
Retrievers (Flat-Coated) |
|
|
|
|
|
119 |
GCHG CH Beachcliff Lenni-Riddle Milles Tweenus JH |
(M) |
D Edwards/M Rendich/C Vernon |
|
118 |
GCH CH Stoneridge Shot Through The Heart |
(M) |
S Reynolds-Brady/J Brady |
|
93 |
GCHB CH Artic Sun Whispering Words At Moonlight |
(M) |
R Briganti/L Mihm-Kunz/R Neumann/S Johannesson |
|
86 |
GCHS CH Ceilidh Wild Irish Rose CD BN RE OA AXJ CGC |
(F) |
E Olson/D Olson |
|
64 |
GCHB CH Saudades' Kebab With Falafel |
(M) |
W Heikes/M Heikes |
|
50 |
GCHS CH Wingmaster Splendid Prince Hairy RN JH CGC |
(M) |
J Prince/E Moores/B Moores |
|
46 |
GCHG CH Timberblacs Wild Heart Soaring RA JH CGC |
(M) |
J Martin |
|
38 |
GCHG CH Windy Hill Love Changes Everything |
(M) |
R Rickert/S Rickert/A Lloyd/M White |
|
36 |
GCH CH Grand Mere Gem From The Northern Abbey |
(F) |
D Sandoval/A Cepela |
|
25 |
CH Presidential Because I'M Madison |
(F) |
S Boschken/K Boschken |
Retrievers (Golden) |
|
|
|
|
|
354 |
GCHB CH Sunkota Casey's Off To Dublin |
(M) |
C Story |
|
342 |
GCHG CH Blueprint's Sweetgold Country Girl |
(F) |
A Andras/J Andras |
|
313 |
GCHG CH Tamarack He Likes It |
(M) |
K Whipple |
|
301 |
GCHB CH Summit's Silver Lining SWN |
(M) |
C Williams/G Dinges/B Johnson |
|
269 |
GCH CH Goodfield Forever Red Neck Woman |
(F) |
J Hoffmann/R Hoffmann/S Schaaf/A Schaaf |
|
252 |
GCHS CH 24kt-Seasons A Star Is Born |
(M) |
P Rowan/J Voss/B Rowan |
|
198 |
GCHB CH Boca Gold's Order Of The Phoenix JH |
(M) |
M Whitney/C Napoli |
|
197 |
GCHS CH Maximus Golden Trip Paradaise Ibiza |
(F) |
A Lima |
|
172 |
GCHB CH Crescent Goldrox Worth His Wait In Gold |
(M) |
P Black/E Cloudman |
|
147 |
GCH CH Goodlife's Leonardo The Renaissance Man |
(M) |
J Cahill/S Mcturk |
Retrievers (Labrador) |
|
|
|
|
|
640 |
GCHS CH Atlantic's Thunder Road At Ghoststone |
(M) |
J Chambers/D Weinman |
|
423 |
GCHB CH Santy Smoky Mtn. Moose |
(M) |
G Wolfenbarger |
|
317 |
GCHG CH Tampa Bay & Eagle Pond's Kisses Sweeter Than Wine |
(F) |
L Jordan/L Hess/E Elliott |
|
175 |
GCH CH Everso's Mutiny JH |
(M) |
S Perrine/B Blood |
|
172 |
GCH CH Hyspire Ghoststone A Tough Nut To Crack |
(M) |
J Chambers/V Russell/J Russell/S Brown |
|
164 |
CH Fortune's Wiggles |
(F) |
J Bowron |
|
157 |
GCH CH Desert Sky Cool Shades On |
(F) |
T Purkable |
|
125 |
GCHB CH Bluewater's Majestic Wins |
(M) |
M Jakeway/R Jakeway |
|
119 |
GCHB CH Wiscoys The Godfather |
(M) |
J Digesare |
|
97 |
GCHB CH East Hill Wild Meaddow |
(F) |
S Norgren |
Retrievers (Nova Scotia Duck Tolling) |
|
|
|
|
|
104 |
GCHS CH Redmoon's What The Duck? CD RA JH AX MXJ |
(M) |
K Schultze |
|
67 |
GCHS CH Keilissa's Breaking Bad CD BN RA JH CA RATO CGCA |
(M) |
N Eisensmith |
|
50 |
GCH CH Redmoon's Isn'T He Dreamy? |
(M) |
K Schultze/S Westmoreland |
|
27 |
GCH CH Beekauz's Knock 'Em Dead |
(F) |
S Kauzlarich/D Kauzlarich/K Kauzlarich |
|
25 |
CH Hawks Nest Sapphire Dragon Of Sardonyx |
(M) |
C Figura/C Figura/C Kurth/R Kurth |
|
23 |
CH Keilissa's On Fire With Travelda |
(F) |
M Ruchak/B Burland |
|
23 |
CH Katyra's Moon On Fire |
(F) |
K Hayes/K Hayes/A Pitstick |
|
22 |
GCHB CH Whymark's Careful Step CGC |
(M) |
D Lundberg/L Fitzmaurice |
|
20 |
GCH CH Kd's Chevy's Big Kodiak In The Sky CGC |
(M) |
J Blum/M Hardy |
|
19 |
GCH CH Javahill's Redhot Sensation |
(M) |
L Fitzmaurice/A Goldenberg/D Lundberg |
Setters (English) |
|
|
|
|
|
149 |
GCHG CH Sevenoaks Weymouthcatchingifre |
(F) |
J Spiers/C Hodges/P Disienna |
|
124 |
GCHS CH Ciara N' Honeygait Belle Of The Ball CGC |
(F) |
V Jacobsen/L Afdahl/A Ciaravino/V Ciaravino |
|
100 |
GCHB CH Sevenoaks Lady Penelope |
(F) |
S Nordstrom/F Ortiz |
|
97 |
GCHG CH Stagedoor Mercury Comet Cyclone |
(M) |
T Goldberg/M Goldberg |
|
75 |
GCHS CH Penmaen Silent Night Of Hemlock Lane |
(M) |
W Fisher/E Fisher |
|
48 |
GCH CH Tirza's Set The Stage On Fire JH |
(F) |
T Griffith |
|
28 |
GCHB CH Sleepy Hollow's American Patriot |
(F) |
L Mowery/J Mowery |
|
28 |
GCH CH Esthete 'N' Pajarito Don't Stop Me Now RN ACT1 |
(M) |
C Necker/J Necker/J Bremser |
|
27 |
CH Reidwood Artistic Impression |
(F) |
N Warner/J Warner/C Reid |
|
27 |
GCHS CH Esquire's Bow Tri Affair |
(M) |
L Nielsen/C Marley/S Kerwin Bush/J Borchardt |
Setters (Gordon) |
|
|
|
|
|
84 |
GCH CH Beaconfield Bellgio Exclamation |
(M) |
R Murray |
|
51 |
GCHS CH Bran Linn Amulet |
(F) |
N Maounis/J Bell/C Bell |
|
36 |
GCHB CH Triseter Celtic Usher |
(M) |
R Albrecht/E Joseph |
|
28 |
GCHG CH Pointsetter Tri-Sett After Midnight |
(M) |
A Johnson-Edwards/K Gatchell/C Edwards |
|
22 |
GCHS CH Shaker Trees Santana |
(M) |
V Powell/H George |
|
19 |
GCH CH Bit O' Gold Been There Done That |
(M) |
P Nowak/K Nowak |
|
10 |
GCHB CH Valley View Christmas Knight RI CGC TKN |
(M) |
M O'Brien/J Mazza |
|
10 |
GCH CH Rocky Knoll's His Excellancy |
(M) |
B Hintz/K Bahr |
|
9 |
CH Just Winter Story Ares Samarkan |
(F) |
G Godding |
|
6 |
GCH CH Valley View's Miracleonthelake CGC |
(F) |
R Tuckerman |
|
6 |
GCH CH Glen 'Mor'S-Skara Brae's Companas JH CGC TKN |
(M) |
J Macwalter/J Macwalter/K Thorpe/L Clifford |
|
6 |
GCH CH Fenwyck's Celtic Cross From Shaker Tree |
(F) |
S Patterson |
Setters (Irish Red and White) |
|
|
|
|
|
18 |
GCH CH Shadow Rock Perfect Timing |
(F) |
D Denton |
|
8 |
Classic Nightbird Flying JH |
(M) |
M Carmody |
|
8 |
CH Killary Thru The Looking Glass At Verrami DCAT |
(F) |
A Dart/J Dart/D Peterson |
|
7 |
Classic Nick Of Time |
(M) |
R Walker |
|
6 |
CH Truly The Oncoming Storm RI CGC TKN |
(F) |
R Bockman/L Bockman/W Bockman/E Bockman |
|
4 |
CH Caighdean Finite Incantatem For Pheasant Run TKN |
(F) |
D Turner |
|
3 |
GCHG CH Killary's Grand Getaway CGC TKN |
(M) |
D Griese/D Griese |
|
2 |
O'Dobhailien Eyeries Enchanter CA BCAT CGC TKN |
(M) |
P Murphy/K Murphy |
|
2 |
Caniscaeli Tipperary |
(F) |
T Ciesla |
|
1 |
Killary's What's New Pussycat FDC DCAT SWN SCNE SCA SBA CGC |
(F) |
M Dart |
Setters (Irish) |
|
|
|
|
|
120 |
GCHS CH Roclyn Brew Ha Ha |
(M) |
C Stanford/N Slohin |
|
100 |
GCHG CH Lunn's Zippity Doo Dah |
(M) |
K Musil |
|
90 |
GCHB CH Vermilion's A Wanted Man |
(M) |
B Foote/M Foote/S Nordstrom |
|
85 |
GCHG CH Jadestar N Cairncross Wild Wild West |
(M) |
K Crocker |
|
74 |
GCHB CH Ramblin' Red Slamdunk Buckpasser RN MH DN CGCA TKA |
(M) |
G Mcandrew/K Toohey/P Kubacz |
|
64 |
GCHG CH Vermilion's Sex, Lies, And Serious Money |
(F) |
S Nordstrom/B Foote/M Foote/A Bernardin/J Ziech |
|
48 |
GCHB CH FyrethornLead"Me Home" |
(F) |
L Godshall/A Van Meter |
|
41 |
GCHB CH Phinney Green Starlight Premiere |
(M) |
B Rasmussen/R Downey |
|
40 |
CH Conamara Walkin' After Midnight |
(F) |
C Brown/B Brown |
|
37 |
GCHS CH Crimsonacre Come Running |
(M) |
R Perry/L Green/R Green/E Jesseman |
Spaniels (American Water) |
|
|
|
|
|
13 |
CH Kei-Rin's Gunsmoke |
(M) |
P Kozak/K Kozak |
|
5 |
GCH CH Carolina's Little Bonnie Foo Foo TKI |
(F) |
L Mccracken |
|
4 |
CH Turtlecreek's Just One More |
(M) |
T Tebbens |
|
3 |
CH Beavercreek's Take A Chance On Me |
(F) |
L Thorsness/C Himes/L Mcgrath |
|
3 |
Beavercreek's Third Time's The Charm |
(F) |
L Thorsness/L Mcgrath/C Himes |
|
2 |
Beavercreek's Pnw Shot In The Dark |
(M) |
K Lukehart/C Lukehart/K Lukehart |
|
1 |
CH Kei-Rin's Riverside Love Song |
(F) |
K Kozak/P Kozak |
|
1 |
GCH CH Beavercreek's Master Of Illusion RATO |
(M) |
L Mcgrath/L Thorsness/H Pemble/S Bjugan |
|
1 |
Endless Limits Good Gravy |
(F) |
B Reed |
Spaniels (Boykin) |
|
|
|
|
|
36 |
GCHS CH Drinking Until Dark Beekauz JH |
(F) |
S Kauzlarich/D Kauzlarich/K Kauzlarich |
|
11 |
GCHB CH Texas Trace Cooper |
(M) |
M Mcmahon/G Hurley/R Copeland |
|
10 |
CH Texas Trace Cooper's Charlie |
(M) |
M Mcmahon/G Hurley/R Copeland |
|
9 |
CH Texas Trace Peace's Treaty |
(F) |
G Hurley/R Copeland |
|
8 |
CH Thornhill's Dgs Read All About It CGCA |
(M) |
C Lancaster/A Lancaster |
|
8 |
Brier Creeks Remington Get Your Gun CD JH CGC TKN |
(M) |
D Evans |
|
8 |
GCHB CH Thornhill's Amberfield Surf's Up JHR BCAT DS DJ |
(M) |
A Crocker/L Kern |
|
3 |
GCHB CH Texas Trace Gun Barrel City |
(M) |
G Hurley/R Copeland/S Nottestad |
Spaniels (Clumber) |
|
|
|
|
|
38 |
CH Clussexx I'M The Only One Of Me |
(M) |
J Hickey/J Douglas A Johnson |
|
31 |
GCH CH Clussexx Duck Duck Goose |
(F) |
D Johnson/J Hubbard/K Daboo |
|
25 |
GCH CH Rainsway & Cajun's Whatever Sprinkles Your Donut |
(F) |
R Moss/D Moss |
|
23 |
GCH CH Clussexx Sargeant Major |
(M) |
M Yoders/D Yoders/P Flanagan/D Johnson/J Hubbard |
|
22 |
GCHB CH Cupric's A Beautiful Mind |
(M) |
A Cleary/V Robertshaw |
|
18 |
GCH CH Rezod's Back To The Beautiful Life |
(F) |
K Kelly |
|
16 |
GCHB CH Pegasus Winning Colors |
(M) |
P Mccune |
|
15 |
GCHB CH Shogun's Dream Weaver |
(F) |
H Marshall/C Mccarthy |
|
14 |
GCHB CH Chiffon Rocket Man |
(M) |
D Wahman/G Wahman/M Miserak |
|
11 |
GCH CH Moonrysn's Kylara Dragon Riders Of Pern |
(F) |
L Migge/J A Sutherland |
|
11 |
GCH CH Gunpowder's A Message From The Sea BCAT |
(M) |
R Bennett |
Spaniels (Cocker) ASCOB |
|
|
|
|
|
148 |
GCHG CH Dreamflight Samamari Holding Out For A Hero |
(M) |
T Flores/S Kaul |
|
71 |
GCHB CH Brickett's Don'T Turn Your Back |
(M) |
J Legath/R Dasilva |
|
42 |
GCHP CH Foley's Frat Party CGC |
(M) |
N Foley/S Carter/E Duggan |
|
36 |
GCHB CH Kenwoods On A Wing And A Prayer |
(F) |
D Doyle |
|
26 |
GCHS CH Bleumoon's Raspberry Beret |
(F) |
M Mitchell/E Kostelnik/B Hetrick/B Moore |
|
17 |
GCH CH Rexbon Have A Lil Faith In Me |
(F) |
B Buell |
|
16 |
GCHS CH Winelights Stand By Me |
(F) |
J Bruce |
|
15 |
CH Monarch's Walk In My Choos |
(M) |
C Johnson/S Bambule |
|
15 |
CH Sisu's Society Rush |
(M) |
D Miller |
|
14 |
GCH CH Craco E'Dubronic |
(M) |
M Paseta |
Spaniels (Cocker) Black |
|
|
|
|
|
58 |
GCHB CH Acadia's My Black Baer |
(M) |
R Guidry |
|
51 |
GCHG CH Encore's N Kazuyo Queen I'Ll Do Anything |
(M) |
K Hamamachi/J Posner |
|
44 |
GCH CH Mar-K's Breaking Out CGC TKI |
(M) |
R Halbreich |
|
37 |
GCHG CH Southdown Carousel Favored Son |
(M) |
B Van Deman/G Roy |
|
36 |
GCHB CH Seneca's I'Ve Been To The Mountaintop RI CGC TKN |
(M) |
J Horton/K Horton |
|
28 |
GCH CH Toybox Annalize My Ruff Ryder |
(F) |
D Mcguire/L Bennett |
|
27 |
GCHB CH D&D Hill Country's Out Of Inc |
(F) |
S Olejko |
|
27 |
GCH CH Starlight's Rhetta After Gable |
(F) |
H Harrison-Markow |
|
23 |
GCHP CH Conquest's Maze Runner |
(M) |
M Torres-Young |
|
21 |
GCHS CH Bet-Mac N Pinedale's Love Wins |
(F) |
B Mcallister/T Voss |
Spaniels (Cocker) Parti |
|
|
|
|
|
92 |
GCHS CH Bow-K's Forever After |
(M) |
H Harrison-Markow/L Bowers |
|
92 |
GCHB CH Normandy Silhouette N Javalin Bachelor Parti |
(M) |
R Beinhauer/S Kaul/L Pitts |
|
64 |
GCHB CH My-Ida-Ho N Conquest's Make Your Mark |
(M) |
S Gerling/M Torres-Young |
|
40 |
GCHS CH Jasmine Camilla Lester |
(F) |
S Lester |
|
33 |
GCH CH Shalybon's Game On |
(M) |
L Mclean |
|
29 |
CH Silver Star's Small Town Boy |
(M) |
K Roberts/L Berger |
|
27 |
GCH CH Shanajens Taylor Maid |
(F) |
R Reynolds |
|
26 |
GCH CH Tri-Pod's Don'T Tell Me I Can'T |
(M) |
D Podratz |
|
25 |
GCH CH 18k &Sundial Master Mariner |
(M) |
T Kelso/L Tarantino |
|
20 |
CH Sherwood The House That Built Me |
(F) |
M Santos/L Tarantino |
Spaniels (English Cocker) |
|
|
|
|
|
166 |
GCH CH Foxwoods Insignia |
(M) |
K Lyons/J Lyons |
|
160 |
GCH CH Majestic Sweet Apple Friends In Low Places |
(F) |
K Belter/D Belter/N Sweet |
|
152 |
GCHP CH K'Mander Dawnglow Arnage |
(M) |
K Anderson/N Atkins/E Atkins/E Neff |
|
146 |
GCHS CH Mi Jean's Everybody's Favorite |
(F) |
T Escalle/J Holmberg |
|
132 |
GCHB CH Dawnglow For Your Eyes Only |
(M) |
R Vanier/S Laflamme |
|
73 |
GCH CH Bellamy An Unexpected Journey |
(M) |
K Guzman |
|
45 |
CH Cedarglen Reliance Carrier Of The Flame |
(F) |
D Hoffman/S Haller |
|
36 |
GCHS CH Warwick's Standing Ovation |
(F) |
K Florentine |
|
35 |
GCHB CH Manderley's Blue Mountain Ambassador |
(M) |
B Barrett |
|
33 |
GCH CH Winfree Boys Beware |
(F) |
L Ross/A Kelly/L Schinker |
Spaniels (English Springer) |
|
|
|
|
|
457 |
GCHP2 CH Cerise Bonanza |
(M) |
D Cherry/H Huber/K Huber |
|
334 |
GCHG CH Ramblewood Time In A Bottle |
(M) |
P Holt/L Riedel/S Perreira/A Leonetti/J Ryser |
|
226 |
GCHG CH Wil-Orion's If Wishes Came True |
(M) |
J Vanderlip/B Fink/S Hatch/E Pike/J Johnson |
|
56 |
GCHB CH Kismet One Love One Heart |
(M) |
L Naimo |
|
52 |
CH Cerise Rendition Jazz Stands For Freedom |
(F) |
K Pierce-Laster/D Cherry/R Dehmel |
|
33 |
GCHB CH Woburn's Pandemonium |
(F) |
J Kerwin/D Maltby-Evans |
|
29 |
GCHG CH Crownroyal's Dirtea Marteani FDC NA NAJ NF ACT2 ACT2J CGC TKI |
(F) |
M Osbun |
|
26 |
GCH CH Millspring's Freedom Fighter |
(M) |
R Swope |
|
25 |
GCHS CH Birchwood's This Time The Dream's On Me |
(M) |
M Carson/R Satoloe |
|
23 |
GCHS CH Crossroad Jockeyhill My Shot |
(M) |
L Green/J Garcini/R Green/E Jesseman |
Spaniels (Field) |
|
|
|
|
|
55 |
GCHS CH Bruce's Living The Life @ Upland |
(M) |
M Seymour/L Blaser/P Archer/N Seymour |
|
27 |
GCH CH Timbercreek's Everyday I'M Brusselin' |
(M) |
J Green/J Green/T Prather/J Thibault |
|
23 |
GCHS CH Sandscape Infinity Blue Chip Legacy |
(M) |
J Constance/J Constance/N Dooley Bunch |
|
13 |
GCH CH Wyldkatz Night Of The Jaguar RN FDC BCAT SCN RATN DN CGCA CGCU TKA ATT VHMA |
(M) |
D Stover |
|
11 |
GCHG CH Sandscape Who's That Girl |
(F) |
N Dooley Bunch/C Dooley/J Constance/J Constance |
|
4 |
Killara's Whisper Sweet Nothings BN RI FDC SWN SCE SIA SEA SHDA RATM CZ8S CGC TKA |
(F) |
S Petry/K Balinski |
|
3 |
GCH CH Calico's Lights Camera Action DCAT CGC |
(M) |
E Dvorsky/P Dvorsky/B Hirschy/K Hirschy-Seivert |
|
3 |
CH Freedom's Picture This At Paramount |
(F) |
J Thibault |
|
2 |
GCHB CH Nautica's Good Time At Inspiration TKN |
(M) |
P Gault/D Brewer |
|
2 |
Killara's Dilly Dally BCAT SCN SIN CGC |
(F) |
S Petry/K Balinski |
Spaniels (Irish Water) |
|
|
|
|
|
44 |
GCHS CH Poole's Ide Sargeant Sloane CD RN MX MXJ MXF |
(M) |
S O'Reilly/G Siner |
|
13 |
GCHB CH Flintcrest Five Star General CGC TKN |
(M) |
S Duncan/C Shelby |
|
8 |
CH Poole's Ide On My Mind RN CGC |
(F) |
G Siner/H Loonsk/B Urban |
|
8 |
GCH CH Realta Sycomore Spry CGC |
(F) |
M Barker/S Barker/R Sexton |
|
7 |
CH D'Locks Ray Of Light Over Midwood |
(F) |
G Foy/L Musgrave/E Marfella |
|
5 |
Ballyhoo's Talle O'Hogan JH DJ CGC TKN |
(F) |
D Selph |
|
4 |
Saracen Springtime Thunder BCAT CGC TKN |
(F) |
S Sarracino-Deihl/R Deihl |
|
4 |
Saracen Fireworks Over The Marsh BCAT DS |
(M) |
R Deihl/S Sarracino-Deihl |
|
2 |
Saracen Firefly SHUA FDC BCAT DN CGC TKN |
(F) |
S Sarracino-Deihl/R Deihl |
Spaniels (Sussex) |
|
|
|
|
|
27 |
GCHG CH Kamand Arundel Train Wreck @ Tara |
(M) |
K Toner/A Toner |
|
26 |
GCHB CH Remedi's What Can Brown Do For You DJA CGC TKN |
(M) |
B Griffin/R Morton |
|
25 |
GCH CH Clussexx Hot Brown |
(F) |
A Jung/D Johnson/J Hubbard/V Mcnelis |
|
20 |
CH Sundowners Ferrari Racing In The Rain SH |
(M) |
P Davern/J Haverick/K Gonzalez/J Clendenon |
|
15 |
GCHS CH Labry Berry Depech Mode CGCA TKN |
(M) |
K Tuttle/L Graham |
|
14 |
Sundowners Hghtail It To Clussexx |
(F) |
V Mcnelis/D Johnson/J Hubbard |
|
6 |
GCHS CH Maritime Job Is Done Walk Away |
(M) |
B Launder/T Launder |
|
5 |
CH Kamand Jagged Edge @ Perfetto |
(M) |
K Toner/A Toner |
|
4 |
Winmara's Northern Light |
(M) |
P Bebeau/R Bebeau |
|
4 |
Kamand's Perfect Ten |
(F) |
P Rismyhr |
Spaniels (Welsh Springer) |
|
|
|
|
|
90 |
CH Clussexx On Red Alert At Stonecroft |
(F) |
S Blau/E Miller/D Johnson/J Hubbard |
|
51 |
GCHB CH Juniper's Daylight Special TKN |
(M) |
B Sells/A Herman |
|
45 |
GCH CH Clussexx Wreaking Havoc |
(M) |
J Haverick/K Gonzalez |
|
27 |
GCHS CH Mystic Acres At Camden Yards SCN SEN SBN |
(M) |
S Merriken/K Vooris |
|
20 |
CH Clussexx All This Hullabaloo |
(M) |
J Haverick/K Gonzalez |
|
18 |
GCH CH Windywood Rooney Brenin Kirkland |
(M) |
B Kirkland/K Kirkland |
|
18 |
GCHB CH Hartsage Rysan's Diana By Design |
(F) |
E Hartelius/S Rohrbacher |
|
17 |
GCH CH Trystyn's Private Label CD JH |
(M) |
M Johnson |
|
17 |
GCH CH Truepenny Three Times The Fun At Starters Run CGC TKA |
(M) |
I Vonderahe/R Keltos |
|
15 |
GCH CH Klass' You're Off To Great Places |
(M) |
H Rubin Cohen |
Spinoni Italiani |
|
|
|
|
|
40 |
GCHS CH Collina D'Oro Solo Un Bacio |
(F) |
C Wisch Abraham/S Belt |
|
27 |
GCHS CH Quattro Zampe Cosabella |
(F) |
T Turner/K West/P Beaver |
|
21 |
GCHG CH Kalas Fly Me To The Moon JH CGC TKN |
(M) |
A Matias/K Hamaker |
|
16 |
GCHS CH Spinsetters Rose Amongst The Thorns By Snowy Days CA BCAT |
(F) |
P Brusk/J Brusk |
|
15 |
GCH CH Dry Grass Condurre Con Il Mio Cuore |
(M) |
R Van Ess/D Forry |
|
14 |
GCHS CH Affilato Oliver Twist |
(M) |
S Ruth |
|
12 |
CH Spinsetters Dream'N Of A Force Forever Royal |
(M) |
P Brusk/J Brusk |
|
9 |
CH Spinsetter's The Force Amongst Dreams |
(F) |
L Mallini/C Mallini/P Brusk/J Brusk |
|
8 |
CH Ilvolare Miss Fifinella |
(F) |
E Cross |
|
8 |
CH Collina D'Oro Adventures Of Marco Solo JH |
(M) |
C Gellatly/C Wisch Abraham/S Anderson Belt |
Vizslas |
|
|
|
|
|
247 |
GCHS CH Pursuit's Trek To The Triple Crown JH CGC |
(M) |
G Fleming |
|
195 |
GCHG CH Grouse Point Rimfire Benchrest |
(M) |
D Lynn/C Miklos |
|
180 |
GCHG CH Sierra Ridge Born To Love You JH |
(F) |
E Moore/J Humphrey |
|
140 |
GCHB CH Cheswynd's Girl With Far Away Eyes RN JH CGC TKN |
(F) |
N Dussault/D Broussard/L Medley/B Hill |
|
96 |
GCH CH Rhapsody Party Monster |
(F) |
J Orr/D Orr/M Porfido |
|
73 |
GCHB CH Fyrestorms All In The Family JH |
(M) |
J Manser/A Campbell/R Mihir |
|
65 |
GCHS CH Firelight's Swipe Right CAA DCAT CGC TKN |
(M) |
S Swanson/K Beckwith |
|
58 |
GCHS CH Renaissance Ducks On The Pond |
(M) |
L Durham |
|
57 |
GCHB CH Russet Leather Indian Wren |
(F) |
B Faut/B Wanjon |
|
50 |
GCHG CH Zenith's Suspense Is My Game JH |
(M) |
K Carnahan/E Broseus/S Carnahan/G Taber |
Weimaraners |
|
|
|
|
|
189 |
GCHG CH Simpatico Journey Of Thrills |
(M) |
B Rosenberg Md/J Rosenberg |
|
79 |
GCHG CH Silverhoney's Diamonds And Rust JH CA FCAT CGC TKN ATT |
(F) |
S Honeyman/J Silverman/R Silverman/A Lorenti |
|
71 |
GCH CH Starwood's Mother Teresa At Unity |
(F) |
G Mclogan/K Young/A Tourond |
|
60 |
GCHS CH Winweim Breica Harline Purple Rain |
(F) |
S Line/T Palmer |
|
47 |
GCHB CH Weissenberg Champayne On Ice |
(F) |
C Cassidy |
|
43 |
GCHS CH Country Star's Ice Cream Dreams |
(F) |
M Sherick/K Klier/A Sherick |
|
41 |
GCH CH Silhouette I Can'T Take My Eyes Off You |
(M) |
C Cassidy |
|
38 |
GCHS CH Luxe The Grand Illusion JH |
(M) |
J Aune |
|
32 |
GCHG CH Moonstone's Silver Bullet Explorer JH FDC CGC TKP |
(M) |
C Harner/B Cook |
|
26 |
GCHS CH Greyborn's Belle Starr |
(F) |
R Sanborn/P Christopher |
Wirehaired Pointing Griffons |
|
|
|
|
|
55 |
GCHB CH Whiskeytown's Instant Karma JH CGC |
(F) |
R Huff |
|
31 |
GCHG CH Glacier's Star Spangled |
(F) |
C Wood/G Wood/L Durand |
|
28 |
GCH CH Double Barrel's Northern Light Evenstar JH |
(F) |
C West/R West |
|
16 |
GCH CH Shiok Ridge's Infinity Scout CGC |
(M) |
E Tatroe/K Tatroe |
|
16 |
CH Whiskeytown Groot The Great JH |
(M) |
G Ellingson/R Huff |
|
15 |
CH Wrf Mi Corazon We Love Lucy CGC |
(F) |
K Santillanez/A Santillanez/S Santillanez |
|
10 |
GCH CH Chukars Bear Hug Tanks For The Memories BN RN JH CGC TKN |
(M) |
K Spiess/C Spiess |
|
9 |
CH Glacier Gem's Higher, Further, Faster |
(F) |
B Schweibinz |
|
8 |
GCHS CH Independence I'Ll Drink To That JH |
(M) |
M Withrow/J Christiano |
|
8 |
GCHB CH Double Barrel's Turkey Creek Jack Johnson MH CGCA |
(M) |
M Richter/D Davis/M Richter/M Withrow |
Wirehaired Vizslas |
|
|
|
|
|
26 |
GCH CH Blaythorn's Midsummer Nights Dream |
(M) |
K Jordan/S Pusztay/N Edmunds/C Wright |
|
12 |
CH Zoldmali Gj First Lady CGCA CGCU TKP |
(F) |
S Kimmerle/C Smith |
|
8 |
CH Zoldmali Lujza JH |
(F) |
M Goodwein/B Goodwein |
|
5 |
GCH CH Zoldmali Kacer |
(M) |
B Deacon/M Carland |
|
3 |
Zoldmali Ilka JH |
(F) |
G Nelson/L Nelson |
|
2 |
Salish Wild Thyme |
(F) |
T Strachan |
|
1 |
CH Rubicon Zuniga's Vision Jarvis" FDC BCAT RATO DS DN CGC ATT" |
(M) |
T Zuniga |
|
|
|
|
|
Through February, 2022 |
||||
Hound Group |
|
|
|
|
Afghan Hounds |
|
|
|
|
|
186 |
GCHG CH Sunlit's King Of Queens |
(M) |
T Richardson/P Winkelmeier/A Morrison Jones /J Souza-Bartlett/M Hunter |
|
143 |
GCHG CH Sura Fabelhaft Candy Crush |
(F) |
C O'Connor/J Dalton/S Neill |
|
92 |
GCHB CH Exquisite Royal Majesty Of Elation BCAT |
(M) |
M Bass/B Hall/D Hall/S Bass |
|
65 |
GCH CH Tahkira Macchiato |
(M) |
R Gano/I Gano |
|
59 |
GCH CH Ziv Hii's You Blinked First |
(M) |
L Langlois |
|
41 |
GCHB CH Agha Djari's Trifecta |
(F) |
S Marcus/S Boieck |
|
31 |
GCH CH Cayblu Marionette RI NA CGC TKN |
(F) |
C Kirchmeyer/C Chujoy/L Hicks |
|
19 |
GCHG CH Sunward Centurion |
(M) |
M Robertson |
|
19 |
Agha Djari's Via Kjavu |
(M) |
B Phifer |
|
17 |
GCH CH Foxrun Inisfree Dream On |
(M) |
L Mercer/A Tyler/W Pfeffer |
American English Coonhounds |
|
|
|
|
|
6 |
GCH CH CWSG CCH Whiskey River Rounder |
(M) |
K Dameron/N Dameron |
|
5 |
CH Rh River Bottoms Born 2 Boogie CGC TKA |
(M) |
L Bigley/J Bigley/F Williams/T Kaecker |
|
5 |
CH River Bottom By Golly Its Ollie |
(M) |
F Williams/T Kaecker |
|
1 |
Dry Kreeks Ice Cold Temptress |
(F) |
K Hughes |
American Foxhounds |
|
|
|
|
|
19 |
GCH CH Kiarry's Gotta Have Faith |
(F) |
E Charles/L Miller |
|
13 |
CH Whit's Classically Chloe |
(F) |
R Costello/S Whitlow/R Whitlow Jr/C York |
|
10 |
GCH CH Kiarry's The Church Lady |
(F) |
D Planche |
|
9 |
GCH CH Hillwood's Lexington Queen |
(F) |
S Grossman |
|
6 |
GCH CH Kiarry Whit's The Spy Who Fooled Me |
(M) |
C Dupont/V Dupont |
Azawakhs |
|
|
|
|
|
6 |
Starfire's Facunda Esta De Rumba |
(F) |
F Arienti/J Cabrera |
|
5 |
GCH CH Starfire's Kamikaze Of Orisha |
(M) |
E Yates/J Yates |
|
4 |
Naram Sin Du Haras De Crouz RA FDC SC CAA DCAT ACT2 SCN SIN SBN THDN CGCA CGCU TKP VHMA |
(M) |
K Paylor |
|
3 |
Starfire's Fortunata |
(F) |
F Arienti/J Cabrera |
|
3 |
GCH CH Azamour Anbar |
(F) |
P Guilfoyle |
|
3 |
Starfire's Fatima |
(F) |
F Arienti/J Cabrera |
|
2 |
CH Kel Imajaghan Jedediah |
(F) |
A Taylor/C Rose |
|
1 |
CH Eidi N' Amanar |
(F) |
D Koger |
Basenjis |
|
|
|
|
|
116 |
GCHB CH Nirvana Itapuca |
(F) |
C Morales Reyes/S Steele |
|
70 |
GCHS CH Khani's Pride And Prejudice |
(F) |
C Skinner/K Britton Sanchez |
|
60 |
GCHS CH Jasiri-Sukari Cap-Tin Obvious |
(M) |
J Jones/M Chua/K Jones |
|
46 |
CH Amazing Share The Love Galaxia |
(M) |
S Preedasuth/M Davis |
|
39 |
GCHS CH Signet Amelia Bedelia |
(F) |
B Cassell/C Cassell |
|
35 |
GCH CH Zamaradi's Aerial Repeater JC |
(M) |
S Smith-Falkner /J Calabig |
|
29 |
CH Eldorado N Akuaba Solar Power |
(M) |
P Geoffroy/C Rollins Boutchyard |
|
29 |
CH Spring Willow's Made You Look |
(F) |
L Owen/L Teets |
|
25 |
GCH CH Relic's Party Girl With Berimo & Taji JC BCAT |
(F) |
D Sanders/L Sanders |
|
22 |
CH Bantu's Concerto No. 2 |
(M) |
J Ruiz/S Hayter |
Basset Hounds |
|
|
|
|
|
91 |
GCH CH Br Lake Park Ethan |
(M) |
C Conceicao |
|
50 |
GCH CH Cloverhill-Topsfield Lebrera Chardonnay |
(F) |
J Tuck/C Orlandi/G Gonzalez |
|
43 |
GCHS CH Candyland Kaboom |
(M) |
S Riggle |
|
36 |
GCHG DC Buster Slo Paw" Posing CD RA FDC BCAT SCN SIN SBN CGCA TKN" |
(M) |
V Martinez/T Martinez |
|
30 |
GCH CH Blossomhil's Topsfield Sanchu All Shook Up |
(M) |
S Shor |
|
27 |
GCHB CH Renaissance Versailles |
(M) |
N Staviski/C Rigoni |
|
25 |
GCH CH Reveille's Bujo's Riding In Style |
(M) |
D Hagy/A Harris-Chaffin |
|
21 |
GCH CH Legend's All Stitched Up |
(M) |
D Pinckney |
|
21 |
CH Craigwood Beclove Ol'Souths' Glitz And Glamour |
(F) |
S Campbell/J Becerra/K Joiner |
|
19 |
GCHS CH Jolly Time My Way At Topsfield-Lebrera |
(M) |
S Shor/C Orlandi/G Gonzalez/C Gonzalez |
Beagles (13 in. and under) |
|
|
|
|
|
51 |
GCHG CH Maple Ridge K-Run I've Got A Secret |
(F) |
J Friedhofer/M Cornel |
|
41 |
GCH CH Fetch & Smell Olive Oyl |
(F) |
M Pantaleon |
|
32 |
GCHS CH Winston-Del Rey's C.C. Rider |
(M) |
C Long/E Brandt/J Catz |
|
29 |
GCH CH Blueprint Fetch&Smell I Have Only Just A Minute |
(M) |
L Cheesman |
|
27 |
GCH CH White Gloves Veritas And Balderdash |
(F) |
B Ferneyhough |
|
26 |
GCHS CH X'Plorer's Star For Patriot |
(F) |
L Bryson/T Leelaprachakul |
|
17 |
CH Cadnoclun Marianette Rolex |
(M) |
E Hillebrand/M Mcshane |
|
12 |
GCH CH Royal-Tea Lokavi's Ultimate Karen |
(F) |
J Brigante/L Matos/L Norman |
|
11 |
GCHS CH Breica's Partytime Girl@Greatland |
(F) |
J Mccoy/A Strain |
|
10 |
CH Beowulf Miss Maisie Dobbs |
(F) |
S Giannetti/T Swedalla |
|
10 |
GCHB CH Beaconfield Supreme Sultan Of Gwencalon |
(M) |
E Murray/W Friend/R Rodewald Murray |
Beagles (over 13 in.) |
|
|
|
|
|
256 |
GCHG CH Kazuri's All I Want For Christmas CGC TKN |
(M) |
S Sweetman/M Kurtzner/K Kurtzner |
|
121 |
GCH CH Fetch & Smell Chrissy Snow |
(F) |
M Pantaleon |
|
72 |
GCHS CH Epic's Blue Heaven |
(F) |
T Caspary/J Caspary |
|
53 |
GCHB CH Tallie Farms Mysteries And Mayhem |
(M) |
S Kustrup/A Castellano/M Sager |
|
48 |
GCH CH Zahara's Starry Night |
(M) |
A Cummings/K Cummings |
|
45 |
GCH CH Danter's Hit Girl! |
(F) |
T Papagni-Carter/D Carter |
|
45 |
GCH CH Allegro's Lucky Number Slevin |
(M) |
L Bryson/R Ott |
|
35 |
GCHS CH Everwind's Living The Dream |
(M) |
J La Placa/J Wurst |
|
32 |
GCH CH Cabaret Chiron |
(M) |
T Olson/M Kavrell/S Olson |
|
31 |
GCHS CH Lanbur's Simply Riveting |
(F) |
E Sohnle |
Black and Tan Coonhounds |
|
|
|
|
|
33 |
GCHS CH Jazzman Armoured Vehicle |
(M) |
Z Bolin |
|
31 |
GCHB CH Squire: I Got My Mojo Working |
(M) |
J Magenau/A Magenau |
|
20 |
GCHB CH Gabrielle Rockytop Blossoming Meadow BCAT |
(F) |
D Lyons/E Atchley |
|
19 |
GCH CH Windbourne Absolut |
(F) |
S Lindsley/S Campbell |
|
15 |
GCHB CH Windbourne Remy Martin |
(F) |
S Campbell/T Skinner/S Skinner/S Schewrdt |
|
10 |
GCH CH Windbourne Fireball |
(M) |
S Campbell/T Skinner/S Skinner |
|
7 |
Creekside Woodwyn Spice Boy |
(M) |
L Pincheck/C Pincheck/M Jensen/P Gardiner |
|
6 |
CH Old Soul's Pardon Me CA CGC |
(M) |
R Klone |
|
5 |
Southwinds Shooting Star |
(F) |
T Pistilli |
|
5 |
GCH CH Foxfire Rockytop Fired Up |
(M) |
K Hollengreen/R Urban/E Atchley |
Bloodhounds |
|
|
|
|
|
33 |
GCH CH Quiet Creek's Legend Absolut |
(M) |
S Lacroix Hamil/T Schultz |
|
23 |
GCHB CH Flessner's Toot My Own Horn |
(M) |
M Bettis/B Flessner/C Flessner/H Buehner |
|
19 |
GCHB CH Quiet Creek's Fabled Earl Of Seabeck |
(M) |
M Mcdonald/L Mcdonald |
|
17 |
GCHG CH Bayside's As You Wish TKN |
(M) |
J Hallett/L Hallett |
|
15 |
GCH CH Kocar's Sinners Prayer |
(F) |
N Barber/T Kocar |
|
13 |
GCHB CH Quiet Creek's Let It Bee |
(F) |
L Jones/S Lacroix Hamil |
|
12 |
GCH CH M&M's The Land Of Oz |
(F) |
M Nye/M Nye |
|
11 |
GCHB CH Skipton's A Win For Winter CA DS DJ TKA |
(M) |
J Edwards-Chrisopoulos/A Chrisopoulos /H Buehner/C Flessner |
|
6 |
Kocar's Boys Boys Boys |
(F) |
L White/T Kocar |
|
6 |
CH Kocar's Under Pressure |
(M) |
N Barber/T Kocar |
Bluetick Coonhounds |
|
|
|
|
|
15 |
GCHP CH Evenstar-Wesridge's One Hail Of A Man |
(M) |
J Daly/K Davis/S Daly/C Wright |
|
10 |
CH Raintree's Mazy |
(F) |
D Dye |
|
6 |
GCH CH Evenstar-Wesridge Criminal Minds |
(F) |
K Jordan/C Wright/J Daly |
|
3 |
GCH CH Cedar Creek's Pitch Perfect |
(F) |
D Dye |
|
2 |
Raintree's Devious Debutante |
(F) |
D Dye/I Dye |
Borzois |
|
|
|
|
|
161 |
GCHS CH Justart Majenkir Status Symbol |
(M) |
S Mcgraw/A Iwakiri/S Iwakiri/K Staudt-Cartabona |
|
89 |
GCHB CH Morozova Rey's Summerlane Wind Rider |
(M) |
K Novotny/A Quinn/J Adams |
|
85 |
GCHG CH Crown Jewel Valentina Of Majenkir CA |
(F) |
J Durdin |
|
59 |
GCHS CH Coburn Teine Riju Leisel SC SCN SIN SHDN |
(F) |
A Midgarden |
|
56 |
GCH CH Kyrov-Rikov's Written In The Stars At Legends |
(M) |
K Seymour/C Seymour |
|
44 |
GCHS CH Del Sol Oxota Fire And Ice |
(F) |
S Van De Water |
|
35 |
CH Rivervue Coming On Strong |
(F) |
V Jones |
|
29 |
CH Sylvan Face On Mars |
(M) |
P Neale/C Neale |
|
27 |
GCHB CH Rey's Summerlane Night Wind At Regius |
(M) |
D Carlstad |
|
25 |
GCHG CH Soyara's Devilish Delilah |
(F) |
P Hlatky/G Hlatky |
|
25 |
GCHB CH Kinobi Angels Of Fenway At Bel Vento |
(F) |
V Cassano |
Cirnechi dell'Etna |
|
|
|
|
|
30 |
GCH CH Kr'Msun Valentino Donna Born In Roma SC BCAT |
(F) |
C Mcdermott/B Mcdermottt |
|
21 |
GCHB CH Rockin Heart's Trickster At Highgard |
(M) |
J Galford/N Wight/H Galford |
|
15 |
GCHS CH Kr'Msun Nero D'Avola RN ACT2 ACT1J CGCA TKI ATT VHMA |
(M) |
L Bennett/C Bennett/C Mcdermott |
|
15 |
GCH CH Sunstead Acres Graceland Curio |
(F) |
S Goin/K Walker |
|
15 |
GCHB CH Kr'Msun Rocket's Red Glare JC BCAT |
(M) |
C Mcdermott |
|
13 |
GCHG CH Cy'Era Zoe |
(F) |
L Sorenson/M Prieto/L Bernhardt |
|
10 |
Kaen's Driving Force |
(F) |
L Bennett/C Bennett |
|
10 |
Sunstead Acres Ombra Della Luna |
(F) |
A Zatarian/K Walker |
|
9 |
CH Cy'Era Athena |
(F) |
G Lovelace/M Prieto/M Lovelace |
|
9 |
GCH CH Cy'Era Cuoricino D'Oro TKN |
(M) |
D Stanko/M Prieto |
Dachshunds (Longhaired) |
|
|
|
|
|
364 |
GCHG CH Pramada Koradox Impossible Dream Alii Sl |
(M) |
T Childers/M Peat/T Sikora |
|
130 |
GCHS CH Mcrobs Birthday Wish With A Pink Bow |
(F) |
M Boyle |
|
94 |
GCH CH Lockshire V Splendor Farm Messenger Of Strength Sl |
(M) |
K Lockyer/T Lockyer/K Mckinney |
|
71 |
GCH CH Kenmar's Don't Stop Me Now |
(M) |
D Kulesa/M Mccullough |
|
66 |
GCHP2 CH Brownwood Rt's Peace On Earth Sl CGC |
(M) |
L Tyler/M Peterson/R Tyler |
|
52 |
CH Tarabon Ludwig Van Hopper |
(M) |
G Hollmann |
|
51 |
GCHB CH Hundeleben Knock Knock, Who's There, Sl |
(M) |
J Haverick/K Gonzalez/C Puig |
|
43 |
GCHB CH Tarabon Holy Mackerel Andy |
(M) |
K Kwiatkowski/C Mckenney |
|
42 |
GCHG CH Splendor Farm Washington On Your Side Sl |
(M) |
J Ducharme/C Ducharme/S Pepper |
|
37 |
GCHS DC Dorae Spread Your Wings V Corrbelle RN THDX CGCA TKP |
(M) |
K Hagmueller/N Colson/S Myers |
Dachshunds (Smooth) |
|
|
|
|
|
98 |
GCHS CH Tudorglen V Brendackel Schwarzwalder Kischtorte Ms |
(M) |
T Carr-Hall/B Gardner |
|
97 |
GCHB CH Passport I Want To Know What You'Re Thinking Ss |
(F) |
C Arrowood/A Debraganca/J Debraganca |
|
77 |
GCH CH Bessdach's Que Sera Sera V Bren-Dachs Ss |
(F) |
J Lehrmann/B Jeffery/M Lara |
|
66 |
GCHB CH Dachsmith Love's Iris Nt |
(F) |
E Carrington Lyon/A Radice |
|
63 |
GCHS CH Kachina Kochana Coco Crisp V Lucene |
(F) |
M Dekker/D Poranski |
|
57 |
GCH CH Dublin Creek 310 To Yuma Ss |
(F) |
J Nielsen |
|
53 |
GCHB CH TurningPt Simple Acts Of Kindness Return |
(F) |
R Eltringham/P Eltringham |
|
47 |
GCHG CH Fusions Incahoots Platinum Jimi Johns Freaky Fast |
(M) |
A Cotteleer/R Cotteleer |
|
42 |
CH Passport You Should See Me In A Crown Ss |
(F) |
A Debraganca/J Debraganca |
|
32 |
GCHG CH Walden & Windyoak's Bouquet Of Dreams Ms |
(F) |
D Waldo/E Johnston/M Johnston |
Dachshunds (Wirehaired) |
|
|
|
|
|
114 |
GCHG CH Kadell's Bean Boozled W |
(F) |
L Reynolds/C Cahill/J Cahill |
|
104 |
GCHP2 CH Leoralees Lets Boogie With Barstool Mw |
(M) |
M Singleton/R Addison/M Tipple |
|
76 |
GCHS CH Watermark The Secrets In The Sauce V. Legibach Sw |
(F) |
T Mills/J Metheney/B Gorodner |
|
46 |
GCH CH Daybreak's Cover Girl V Raydachs W |
(F) |
S Del Castillo/D Krieg |
|
35 |
GCH CH Leoralees Sons Of Anarchy Mw |
(M) |
M Singleton/C Ramos/W Cunningham |
|
30 |
GCH CH Harewood Swipe Right v Raydachs Sw |
(F) |
A Peterson/M Peterson |
|
29 |
CH Hathor Farm's Wait For It! At Laci Mw |
(M) |
C Todd/J Dieden |
|
28 |
GCHB CH Brazosski-Rivendell's Pocahontess |
(F) |
D Rockwell/K Williams |
|
28 |
GCHS DC Robinwoods Aim To Be Awesome W CGC TKN |
(M) |
C Niles |
|
18 |
GCH CH Stoaway Dollidachs I'Ll Put A Spell On You W |
(F) |
D Kostic/D Stoey/B Stoey |
English Foxhounds |
|
|
|
|
|
3 |
CH Monocacy Bend's Legendary Saga TKN |
(F) |
K Eckard/T Koerber |
|
3 |
CH Monocacy Bend's Farnsworth |
(M) |
T Koerber/K Bernardin |
Grand Basset Griffon Vendeens |
|
|
|
|
|
11 |
GCH CH Sidekick's Secret Weapon |
(M) |
L Green/E Jesseman/J Garcini/B Humphrey |
|
3 |
Straylight - Sidekick Brick By Brick |
(M) |
K Kellum/B Humphrey/C Benedict/A Adair/J Rose |
|
2 |
GCH CH Always Sidekick Grapes Of Wrath BCAT |
(M) |
A Reeves/T Cannon/B Humphrey/M Reeves |
Greyhounds |
|
|
|
|
|
48 |
GCH CH Wildwood New Year's Resolution |
(M) |
S Bartel/K Henderson |
|
31 |
GCH CH Rubicon's Belle Meade At Solstice |
(F) |
N Soyster/P Rubinstein/M Hidinger |
|
16 |
GCH CH Mariki Dayhollow King Of Hearts @ Saranan |
(M) |
N Prideaux/P Schmelkin |
|
15 |
CH Lakilanni Carefree Highway RA TD FDC SC CA DCAT CGCA TKN |
(M) |
M Te Velde/A Devery |
|
13 |
GCH CH Greycott Shylo The Journey Home |
(M) |
B Clark/S Thomson/S Fisher/R Ungar |
|
10 |
CH Grandcru Estandon Legend |
(F) |
M Steele/A Phelan/R Tomlin/R Gaudet |
|
9 |
GCHS CH Trireme The Continental |
(M) |
K Kostic/D Kostic |
|
9 |
GCH CH Lochinvar Looks The Part SC BCAT |
(F) |
V King/P Kennedy/M Lucas |
|
7 |
Halfmoon Tiny Dancer |
(F) |
M Te Velde/A Devery |
|
6 |
CH Cebar Fruit Stripe |
(M) |
J Edgerton/A Miller/E Edgerton |
|
6 |
GCHB CH Southpoint Gaetana Chaparral BCAT |
(F) |
C Curlee/T Marzluf |
Harriers |
|
|
|
|
|
32 |
GCHS CH Blythmoor Sheez-Beez Tell Me No Tales |
(F) |
S Allen |
|
11 |
GCHB CH Blythmoor Into The Woods At Shadowmere |
(M) |
P Miller |
|
6 |
CH Blythmoor Sheez-Beez How High The Moon |
(M) |
B Huntington/S Allen |
|
3 |
Bydesign's Puerto Vallarta Dream |
(F) |
P Gowen/M Gowen/N Milam |
Ibizan Hounds |
|
|
|
|
|
28 |
GCHS CH Harehill's I Insist |
(F) |
B Phifer |
|
26 |
GCH DC Hart's Dora The Explorer SC BCAT |
(F) |
N Scherer/B Butcher |
|
24 |
GCH DC Abbaio Bird Of Paradise SC TKN |
(F) |
S Murphy/D Arbeit/L Puskas |
|
21 |
GCH CH Symphony's Heart For America SC |
(M) |
P Martin/J Tully |
|
17 |
GCH CH Ahram Silverbell's Take My Breath Away At Texano |
(F) |
O Cano/J Cano/M Paulin |
|
17 |
GCH CH Nahala's Winter Dragon TKN |
(M) |
A Mitchell-Lynch |
|
14 |
GCHB CH Dugualla's Glitter Gold & Finesse |
(F) |
J Stover/M Hyatt |
|
11 |
GCH CH Heronandhound Where Red Fernanda Grows Greenisgold |
(F) |
E Bray/C Sullivan/M Pierotti-Tietje |
|
10 |
GCH CH Heron And Hound's Vintage Vitis Vinifera Blanc |
(M) |
S Wade/M Pierotti-Tietje |
|
5 |
GCH DC Hart's Pippi Longstocking MC LCX3 DN |
(F) |
B Butcher |
Irish Wolfhounds |
|
|
|
|
|
49 |
GCH CH Glenn Eyrie Santana's Pearl |
(F) |
L Park/D Park/S Nelson/J Bartlett |
|
35 |
GCHB CH Eagle Ridge Sir Ivan |
(M) |
S Hill/B Hill |
|
28 |
GCH CH Echo Hounds Yogi Of Darom |
(M) |
C Jordan |
|
22 |
CH Carrickaneena Mo Ghile Mear |
(M) |
E Flanagan/E Flanagan |
|
21 |
GCH CH Rysheron Sassenach At Hounds Of Neaden |
(F) |
Y Ghazal/J Miller/C Riggs |
|
20 |
CH O'Kelleeghs Lismore Ogyrvran CGCA |
(M) |
S Tank/S Levan |
|
18 |
CH Dia Duit Slaine Tenor |
(M) |
C Bernstein/P Mcneil |
|
16 |
GCH CH Pitlochry's Oprah |
(F) |
B Hill/S Hill |
|
15 |
GCH CH Mendes Moxie Of Limerick |
(F) |
L Mendiones/J Souza-Bartlett |
|
14 |
Glencairn Navy Seal Chris Kyle |
(M) |
M Traylor |
Norwegian Elkhounds |
|
|
|
|
|
89 |
GCH CH Vin-Melca's The Jaywalker |
(F) |
P Trotter/J Reed |
|
23 |
GCHB CH Vin-Melca's Mikanon Brewmaster |
(M) |
K Bettandorff/P Trotter |
|
16 |
GCH CH Aspen's Turn The Page |
(F) |
J West/R Rhoden/R Rhoden |
|
13 |
GCHS CH Vin-Melca's Vanguard |
(M) |
R Simpson |
|
10 |
GCHB CH Himmelbla's Indy2 |
(M) |
C Cathey/J Vilmo |
|
10 |
GCHB CH Strom Run Rudolph Run Av Bona |
(M) |
K Freudendorf/C Gonsalves |
|
10 |
GCHB CH Solegia Sangrud Heaven's Light Leo |
(M) |
R Denn/J Simon/K Elvin/K Wehking |
|
9 |
GCH CH Sera The Never Ending Story |
(F) |
R Cowan/A Cowan/J Stastny |
|
7 |
Windy City's Dream Keeper |
(F) |
S Kaplan |
|
4 |
GCHB CH Kingdom's June Taylor |
(F) |
K Richard/L Webster |
|
4 |
CH Vin-Melca's Joyride |
(F) |
M Vance/A Vance |
Otterhounds |
|
|
|
|
|
13 |
CH Aberdeen & Crossroads You'Re Killing Me, Smalls! |
(M) |
D Patterson/T Tolman |
|
9 |
GCHB CH Aberdeen's Xlnt Adventure |
(M) |
S Wilkins/A Mcilwaine/J Wilkins |
|
8 |
GCHS CH Dekenchar's Howlaway's Leader Of The Pack |
(M) |
S Macquiddy/R Mellon/D Steffen/K Steffen |
|
7 |
CH Ironquest's Freddy The Frog CGC |
(M) |
J Gregory |
|
6 |
CH Ironquest's Femme Fatale |
(F) |
E Bray/C Sullivan |
|
4 |
GCH CH Kiowa Creeks Little Rascal Miss Crabtree |
(F) |
S Plucheck/W Plucheck |
|
4 |
Kiowa Creeks A Bird In The Hand |
(F) |
P Grant |
|
4 |
Four Pillars' Porsche: There Is No Substitute |
(F) |
A Schafer/D Schafer |
|
2 |
GCH CH Aberdeen & Crossroads You Don'T Own Me |
(F) |
S Wilkins |
Petits Bassets Griffons Vendeens |
|
|
|
|
|
79 |
GCHS CH M & M Stellar Spotify |
(M) |
J Hayes/D Moore/E Ciceron/W Doherty |
|
8 |
GCHS CH Mirepoix's Dubble Bubble RN FDC BCAT CGCA CGCU TKN |
(F) |
P Opperman/C Livingston/K Livingston |
|
7 |
GCHG CH Talus Stonehouse I'M A Travelin' Man |
(M) |
C Wood/G Wood |
|
6 |
CH Mirepoix's Every Vote Counts |
(M) |
S Barclay/M Stiles |
|
6 |
GCHS CH Lacey's Not My Circus |
(M) |
D Bruce/J Lacey Black/J Neuschaefer |
|
5 |
GCHS CH Cj's Oh Happy Day On Five Mile |
(F) |
J Hurty/L Florian/M Florian/C Hurty |
|
5 |
CH Rosewood's Citrus Got Real |
(F) |
D Planche/M Rose |
|
5 |
GCHS CH Always Mind Eraser |
(M) |
T Bryant/B Ayala |
|
4 |
CH Noel's J'Adore |
(F) |
J Noel/L Smalkais |
|
2 |
CH Picasso V. Tum-Tums Vriendjes |
(M) |
B Major/B Tezel |
Pharaoh Hounds |
|
|
|
|
|
29 |
GCH CH Nefer-Temu Anubis Green Lantern SC |
(M) |
G Ihringer/E Kerridge |
|
24 |
GCHG DC Bazinga Copernicus The Stargazer SC BCAT CGC |
(M) |
R Phinney/G Bednar |
|
12 |
GCH CH Ace's Guilty Pleasures |
(F) |
J Olsen/T Sucee |
|
12 |
GCH CH Bazinga Hat 4 You At Rocknpharaohs |
(M) |
D Cooper/B Clooten |
|
9 |
CH Ace's Cerulean Sins BCAT |
(M) |
S Krogness/S Krogness |
|
7 |
GCHB CH Hallam Desert Phoenix Bakhu's Max One In A Million |
(M) |
R Newman/S Tholfail/K Williams |
|
6 |
GCHG CH Ncm's Gold Digger SC BCAT |
(F) |
J Olsen/T Sucee |
|
3 |
CH Osiris A Standing Ovation Xo |
(M) |
K Carella/B Carella |
|
3 |
GCH CH Shalimar's Thousand Stars Of Egypt SC |
(F) |
L Drolet |
|
3 |
Shalimar's Mufasa Khan |
(M) |
L Drolet |
|
3 |
CH Shalimar's Kovu Khan |
(M) |
M Sheridan/L Drolet |
Plott Hounds |
|
|
|
|
|
10 |
CH Mine Creek Amazing Grace |
(F) |
R Ellis/P Turner |
|
1 |
Brandenburger Pioneer Nova |
(F) |
C Brandenburger/M Falkenhain |
|
1 |
Rh Pioneer Poison Ivy CGC |
(F) |
J Bigley/L Bigley |
Portuguese Podengo Pequenos |
|
|
|
|
|
36 |
GCHG CH Ketka's Free Thinker DCAT |
(M) |
M Dullinger/S Carter |
|
36 |
GCH CH Wild Fires I'Ll Have Another |
(F) |
J Moxley |
|
24 |
GCHB CH Paldachs Hanky Panky At Sarmac W |
(M) |
S Mccollum/P Litchfield |
|
15 |
CH Lin Shan's Roses Are Red |
(F) |
M Hobbs-Ohlinger/D Ohlinger-Hobbs/C Pearce |
|
9 |
GCH CH Widow Sweets Family Tradition |
(M) |
D Conyers/C Sowders/S Gillen/K Ragsdale |
|
8 |
GCHS CH Lipton's Hey Diddle Diddle |
(M) |
S Carter |
|
8 |
GCH CH Ketka's Tennessee Whiskey Of Loch Cu |
(M) |
C Sowders/T Worful |
|
8 |
CH Houla's Saturn |
(M) |
D Witzke |
|
7 |
CH A-Line's Looking For A Peppermint Mine |
(M) |
J Brito/H Pirez /A Ferreira |
|
7 |
CH Gold Rush To Travel The Winding Road |
(M) |
M Collingwood/D Collingwood |
|
7 |
CH Legacy's Tango Fandango |
(F) |
J Hewitt/B Hewitt/A Ghione |
Redbone Coonhounds |
|
|
|
|
|
34 |
GCH CH 3colors U Fanci Now V. Hh |
(F) |
J Mcrae/N Backos/L Hedemark/S Gipson |
|
12 |
Smokin' Red Bulleit |
(M) |
L Morrow |
|
6 |
GCH CH Redleaf's It's A Blast To Go Fast |
(F) |
M Russell/A Russell |
|
4 |
Eastwynd Rhythm Of The Reign @ Hh |
(F) |
P Muller/E Brelje |
|
2 |
GCH CH 3 Colors Red Is The New Black FDC BCAT CGC TKI VHMA |
(M) |
S Gipson/R Milam/J Mcrae/A Denoma |
|
1 |
3colors Feeling Good As Heii V Hh |
(F) |
J Mcrae/S Gipson/L Hill/E Erskin |
|
1 |
GCH CH Eastwynd Fast And Furious |
(M) |
P Muller |
Rhodesian Ridgebacks |
|
|
|
|
|
477 |
GCHG CH Whirlaway Diablo's Bare Knuckle Brawler |
(M) |
N Faville/L Fitzgerald/G Campbell |
|
370 |
GCHP CH Lyonnese Blueprint Of A Legend |
(M) |
N Davis/M Tauber/D Holly |
|
175 |
GCH CH Pupukearidge Night Marcher CGCA CGCU TKI |
(M) |
T Peach/B Peach/P Lambie |
|
132 |
GCHP CH Aziza's High Roller By Presidio FDC |
(M) |
M Prendergast/E Prendergast/A Savaglio/J Pasquini |
|
130 |
GCHB CH Adili & IdaB's Reign On Zambezi |
(M) |
T Lynch/K Courtelis/L Graham/M Turpin-Harrell |
|
112 |
GCH CH Firedance Roman Praetor Tiberius Blue SC CGC TKN VHMA |
(M) |
A Kane/M Holand |
|
108 |
CH Trumphill's Set Fire To The Rain At Kaskazini |
(M) |
R Throssell |
|
86 |
GCHS CH Art Deco Bila Obora |
(M) |
L Sack/D Sack |
|
79 |
GCHG CH Kimani Master Of The Game |
(M) |
A Walls/A Hanna |
|
77 |
GCH CH Rainbowhill's There Is A Good Reason At Graceridge |
(M) |
K Pipkin |
Salukis |
|
|
|
|
|
93 |
GCH CH Issibaa's Llicketysplit |
(M) |
S Kinney/J Kinney |
|
92 |
GCHS CH Excelsior Sundara Somewhere In Time |
(F) |
M Haag/H Haag |
|
64 |
GCHS CH Deiconsorti Always In The News |
(M) |
J Gillis/P Gillis |
|
45 |
GCHB DC Karnak's Ajah Rose Of Sundara SC |
(F) |
H Haag/M Haag |
|
40 |
GCHS CH Excelsior Sundara Time Is A River |
(M) |
C Pearce/C Beyerle/M Haag |
|
36 |
GCHB CH Issibaa's Llarkin |
(M) |
L Ackerman/S Kinney |
|
35 |
GCHB CH 7seas D'Ansor Caspian Prince Of The Sea |
(M) |
K Kelly-Burns/G Hayden |
|
31 |
GCHP CH Aurora's Rhythm Of My Heart |
(M) |
J Mueller |
|
29 |
GCHB DC Baha Bahrain Storm MC |
(M) |
C Coile |
|
27 |
GCH CH Aziz Supernatural Impala JC |
(M) |
L Snyder/D Aube |
Scottish Deerhounds |
|
|
|
|
|
29 |
GCHG CH Foxcliffe Claire Randall Fraser |
(F) |
C Dove/R Dove/A Lloyd |
|
16 |
GCH DC Rousay L'Reiver To Eynhallow Of Muma SC |
(M) |
D Habian |
|
14 |
CH Cu Seilge Coirce-Fiadhain |
(M) |
L Goldfarb/S Goldfarb |
|
13 |
GCH CH Iron Gate A New Hope |
(F) |
J Radekopf |
|
12 |
CH Nightwatch Purplicious At Gilnockie |
(F) |
S Armstrong/S Burchell |
|
12 |
Ravenswood's Stella Bellatrix |
(F) |
K Duff/M Reeves |
|
11 |
GCH CH Cu Liath Talyllyn O'Lands End SC |
(F) |
L Kiaer |
|
9 |
CH Balnagown Ferrara Blade Of Iron Gate |
(F) |
K Kieffer |
|
8 |
CH Cu Seilge Caileag An-Athach RN SC |
(F) |
T Crawford/D Crawford |
|
8 |
GCHB CH Barra's Calliope |
(F) |
J Dillberger/K Lagatta/S Mcatee/K Lawless |
Sloughis |
|
|
|
|
|
7 |
CH Almaboubin Aafiq |
(M) |
K Brown/N Lovelady |
|
6 |
CH Almaboubin Aaniq |
(M) |
E Flower/N Lovelady |
|
4 |
Merewind Chepkemboi |
(M) |
R Mccoy |
|
2 |
Almaboubin Aamal |
(F) |
N Lovelady |
|
2 |
Almaboubin Ahmar Asha |
(F) |
G Sutton |
Treeing Walker Coonhounds |
|
|
|
|
|
14 |
GCHB CH Lost Heritage Knight Of Eldorado |
(M) |
C Vanover/K Lawless/S Hickman |
|
6 |
Meramec Valley's Crown Jewel |
(F) |
C Bigley |
|
2 |
CCH Dry River'Z Smoking Gun |
(M) |
N Winton/K Purchiss |
|
2 |
Stackem Up Barnyard Gossip |
(M) |
T Snedegar |
|
1 |
Stackem Up Lay Down The Law @ Lutra |
(F) |
T Snedegar |
|
1 |
CH Stone Nickel Small Town Girl |
(F) |
M Bergbauer |
|
1 |
CH Lost Heritage Polaris When In Rome BCAT |
(M) |
M Mcdonald/C Mcdonald/C Vanover/K Lawless |
Whippets |
|
|
|
|
|
250 |
GCHP CH Starline Windborn Classique |
(F) |
J Truitt/J Zolezzi/L Wilson-Paust |
|
159 |
GCHB CH Karasar's High Roller |
(F) |
K Kuper/L Krokover/K Mlynar/N Barthelette |
|
140 |
GCH CH Shaden's The Golden One |
(M) |
S Denmark/S Lopez |
|
121 |
GCHB CH Wenrick's Nightcap |
(F) |
J Smithey/N Shaw/C Smithey |
|
102 |
GCHS CH Upper Mountain Violet's Are Blue V Devlynn |
(F) |
D Kipp/J Winton/J Modica |
|
81 |
GCH CH Cariad's Timeless By Laurel |
(M) |
K Pritchard/T Bankstahl/M Mccreery/A Lass |
|
79 |
CH Tripletime Shojin Whats Luck Got To Do With It |
(F) |
J Tincher/B Calhoun |
|
78 |
GCH CH Kimera This Side Of Paradise |
(F) |
M Bates/C Grubaugh/E Campbell |
|
67 |
GCH CH Sporting Fields Regal Affair |
(F) |
A Giles/J Brisbois, Dvm/D Butt |
|
66 |
GCH CH Harmony's The Perfect Alibi |
(F) |
J Catanzaro/K Rasmussen/M Unger/C Unger |
|
|
|
|
|
Through February, 2022 |
||||
Working Group |
|
|
|
|
Akitas |
|
|
|
|
|
74 |
GCH CH Grey Flannel |
(M) |
R Hellman/F Rupcic/D Marengo/A Tacca |
|
40 |
GCHB CH Kuroi Kao's Titan Great Gatsby |
(M) |
C Crayton |
|
34 |
CH Kyodai Only For Braves |
(F) |
M Baumann/X Wang/J Arrabal Sanchez |
|
20 |
GCH CH Dream Hi's You Had Me At Hello With Kichona |
(F) |
C Jones/K Rickard/E Jones/L Rickard |
|
19 |
CH Hickory Ridge Okami's Just Throw Strikes |
(M) |
L Wolf |
|
15 |
GCH CH Regalia's Timberline CGCA CGCU TKN |
(M) |
D Carroll-Moors/R Moors |
|
15 |
GCHS CH Kamikaze's Quest For The Crown |
(M) |
B Pollack/D Pollack |
|
14 |
GCHB CH Sundevil's Fresh Squeezed CGCA CGCU TKN |
(F) |
A Huenneke/S Huenneke |
|
13 |
Kuroi Kao Gallant From The Ashes O'Granddad CGC ATT |
(F) |
J Rosas |
|
12 |
GCHB CH Chelsea's Crown Jewel |
(F) |
S Piccone/D Piccone |
Alaskan Malamutes |
|
|
|
|
|
76 |
GCH CH Mlt Ivram The Best Is Yet To Come Brian |
(M) |
M Sage/E Oliveri |
|
34 |
GCHS CH Sno Ridge's Ty On Another Wild Won |
(M) |
C Kinnas Hocking/ Browne/E Kinnas |
|
31 |
GCHB CH Awanuna & Sno Quests Let The Wind Blow CD RA CGC TKN |
(M) |
B Pfeiffer |
|
23 |
GCHB CH Vykon's Saucin' I Do This Often-A'Mahya |
(F) |
M Sage |
|
23 |
GCHB CH Vykon's I Got Chills BN RE FDC BCAT CGCA TKN |
(M) |
V Jones |
|
23 |
GCHB CH Polaron's Don'T Stop Believe N RI CGCA CGCU |
(M) |
R Applegate/P Fusco/L Kellar |
|
22 |
GCHS CH Adair'N'Hug Fair Winds And Following Seas BN RI FDC BCAT CGCA CGCU TKA VHMA |
(M) |
C Hess |
|
21 |
GCHB CH Strong Waters Change My Fate |
(F) |
A Ross/K Schireman/A Butler/E Flores/A Ross |
|
21 |
GCH CH Awanuna & Sno Quest's Against The Wind ATT |
(M) |
B Pfeiffer |
|
18 |
GCH CH Love Spirit Stormyth CGC |
(M) |
A Koehlert/L Ste.Jhourre' |
|
18 |
GCHS CH Peace River's She's Got This CGC |
(F) |
M Coburn/J Despot/A Syar |
Anatolian Shepherd Dogs |
|
|
|
|
|
24 |
GCH CH O'Sato Efendi The Legend Of Kangal FDC |
(M) |
P Pabst |
|
24 |
CH Skyview's Pride And Joy Of Lux |
(F) |
V Richter/C O'Brien |
|
16 |
CH Karaboudjan's Mr. Bali Hai |
(M) |
M Akin/A Childers |
|
11 |
Chevaliers Du Roland's Gummy Bear |
(M) |
D Bitz |
|
9 |
GCHB CH Timaru Bekci Ayisi |
(M) |
J Brabyn/L Brabyn |
|
7 |
Karaboudjan's Shimmery Luster Dust |
(F) |
R Amov |
|
6 |
N Mtn Ranch Aquaman |
(M) |
K Deihl/J Deihl |
|
5 |
GCH CH Amerikan Front Paige |
(F) |
D Lang |
|
5 |
CH Mythos Dirty Little Secret |
(F) |
M Duck/N Harpe |
|
3 |
CH Stonecoat I'M Puckin' Awesome |
(M) |
M Duck/H Krol |
|
3 |
N Mtn Ranch Poison Ivy At Loma |
(F) |
L Johnson |
Bernese Mountain Dogs |
|
|
|
|
|
232 |
GCHS CH Lavender Hills Sin City RN CGC |
(F) |
S Parr/C Gorath |
|
227 |
GCHB CH Trevi's Winter Bliss |
(M) |
B Bych |
|
135 |
GCHS CH GreenwayS Timeless Legend V Oleka CGC TKN" |
(M) |
R Gallizzo/D Laveran |
|
116 |
GCH CH Cor Caroli's Mission to the Stars CD RN |
(M) |
B Bernard/D Bernard |
|
103 |
GCHS CH Bernergardens Look To The Stars BN RI |
(M) |
C Carroll/P Munter |
|
71 |
GCH CH Windfall Timberidge's Play The Game W Adesa |
(M) |
D Waldman/K Hayko |
|
52 |
GCHB CH Summers' Anastasia Treasured Godiva |
(F) |
Y Cui/A Summers |
|
47 |
GCHS CH Alpenspirit I'M A Soul Man FDC |
(M) |
P Eldredge/M Turbide |
|
38 |
GCHB CH Adesa's Better With Butter N Tallpine RN CGC |
(M) |
B Kinley-Blewett/M Olson |
|
36 |
Lavender Hills Tasting Room |
(F) |
S Parr/C Crawford-Gorath |
Black Russian Terriers |
|
|
|
|
|
37 |
CH Beautiful Black Eli The Great |
(M) |
K Johnson |
|
36 |
GCHS CH Felicia Gloria Yablunevi Tsvit |
(F) |
A Mikerin/M Galperina/I Yablona |
|
30 |
CH Zulieka's And Blackbeards Sunny Tambourine |
(F) |
Z Burke |
|
22 |
CH Spartas Have Fun Stormin Da Castle |
(M) |
E Foster/J Tuggle |
|
20 |
GCH CH Delicato Bestia Garmoniya Zhizni |
(F) |
K Lorenzen/D Lorenzen |
|
15 |
GCHB CH Medvezhya Staya Voshodashaya Zvezda FDC CGC |
(F) |
G Wright/S Wright |
|
13 |
Zulieka's William The Lionhearted |
(M) |
F Johnson |
|
9 |
CH Sparta's The Flying Dutchman |
(M) |
E Foster/J Tuggle |
|
8 |
Sibirski Medved Mart |
(M) |
E Escamilla |
|
7 |
Majestic Bella Fantasia For Kgb |
(M) |
K Osadchaya/F Benzinger |
Boerboels |
|
|
|
|
|
2 |
Rocky Acrez Kratos VHMA VHMP |
(M) |
C Coronado |
|
2 |
A Lonestar's Hammer Time |
(M) |
S Kelch/K Banik |
|
1 |
Leontix She's A Bad Mama Jama |
(F) |
N Ridenhour |
|
1 |
GCH CH Silverthorne's Leo Pride Of Clemina TKN |
(M) |
M Mahone/D Mahone |
Boxers |
|
|
|
|
|
625 |
GCHP CH Kp-Burlwood Who's Lookin' Now |
(F) |
R Kenney/K Paulson |
|
444 |
GCHS CH Irondale's The Legend Exists |
(M) |
M Kahlo/A Kahlo |
|
216 |
GCHG CH Pure Pride's Never Love Again |
(F) |
S Stewart/C Julian |
|
146 |
GCH CH Cinnibon's Takin Nuttin For Grant-Ed |
(F) |
B Wagaman/J Acevedo |
|
138 |
GCHS CH Hebe Carmargo Sunland Br |
(F) |
R Bezerra |
|
133 |
GCHB CH Breho Love Story RATO |
(F) |
S Crites/B Stuckey/T Galle |
|
124 |
GCHP2 CH Rummer Run Maximus Command In Chief |
(M) |
S Anderson/A Anderson/L Dissinger |
|
115 |
GCHG CH Streamline's Book'Em Danno |
(M) |
M Young/J Young/J Crane/G Freer |
|
104 |
GCHG CH Timeline's O'Henry Don'T Let Me Down |
(M) |
C Halloran |
|
91 |
GCH CH Cinbar's Bellisima |
(F) |
P Koenig/M Small |
Bullmastiffs |
|
|
|
|
|
121 |
GCHG CH River Regions Remington FDC CGC TKN ATT VHMA |
(M) |
L Daniel |
|
115 |
GCHS CH Ridgetop'N Marconian's Aventador |
(M) |
O Contant/R Whittall/R Contant/G Taylor |
|
67 |
GCHG CH Showgirl's For Those About To Rock |
(M) |
L Stowe |
|
57 |
GCH CH Gridiron Premium Stock CGC TKN |
(F) |
T Blount |
|
50 |
GCHB CH Bo-Beck's Up Up Up And Away Dochas RN FDC DCAT CGCA CGCU TKA ATT |
(M) |
K Feeney/B Martin |
|
49 |
GCHS CH Chato's Mufasa M.R.D. |
(M) |
M Quintero |
|
43 |
GCH CH Saxmark'Nstonehills Power Play |
(M) |
A Malatestinic/S Scharlach |
|
37 |
GCHB CH Solo-K N Escalades Hot Off The Daily Prophet |
(M) |
P Henson/J Palecek/J Palecek |
|
32 |
GCHG CH Spicestar's Zeus's Thunder |
(M) |
C Hoelter/J Baldwin |
|
31 |
GCHS CH Jenkins' Stars And Stripes Forever |
(M) |
J Jenkins |
Cane Corso |
|
|
|
|
|
208 |
GCHG CH Oblivion Earthride CGC |
(M) |
E Shauck/S Imler |
|
125 |
GCHG CH Bravado's Mambo Italiano |
(M) |
D Musto/S Baker/C Baker |
|
98 |
CH Ck's Shamrock" Of Winchester" |
(M) |
J Watson |
|
68 |
GCHB CH Vista Del Volcan Tabasco |
(M) |
C Carroccio/J Elliott |
|
45 |
GCHB CH Diamond Cut Aumakua's Vengeance CGC |
(M) |
R Tugaoen/M Tran |
|
39 |
GCHB CH Dixie's Going Full Monty Monty"" |
(M) |
P Dixon |
|
25 |
CH Onetime's Armored Kevlar |
(M) |
B Hill |
|
25 |
GCH CH Campo's Cosimo CGCA |
(M) |
R Hudgens |
|
21 |
GCH CH High Power's Nicolas Giovanni CGC TKN |
(M) |
P Stanley |
|
21 |
GCHB CH Corso Boss Amadeus FDC TT THDN CGCA CGCU TKN |
(M) |
S Reuber |
Chinooks |
|
|
|
|
|
1 |
Rain Mountain Sapata Song CGC TKI |
(F) |
A Logan/C Taylor/V Skinner |
Doberman Pinschers |
|
|
|
|
|
509 |
GCHB CH Starlaine Standing Ovation |
(M) |
K Kato/K Schoning/E Hopper |
|
457 |
GCHB CH Alcher Tmac Witchcraft V Gentry |
(F) |
C Green/T Mackenzie |
|
260 |
GCHG CH Carosel V Epic Saturday Night Special WAC CGC |
(F) |
E Glofka/L Glofka |
|
258 |
GCHG CH Mariah's Absence Of Malice Mi Casa |
(M) |
M Bigham/B Kimball/T Marshall |
|
195 |
GCHG CH Mirabel Endless Love RN BCAT CGC TKI |
(F) |
M Kramer/J Lauver |
|
134 |
GCH CH Foxfire's WaitN to Rock On" |
(F) |
M Santana/S Tichelaar |
|
133 |
GCH CH Crosswind's You'Re Killin' Me Smalls TKN |
(M) |
N Bosley/C Hanisak/D Wedderman |
|
119 |
GCHB CH Hierarch's I'M The One V Magic CA BCAT DJ |
(M) |
T Lennartz/L Philyaw |
|
109 |
CH Aludra's Fairy Queen V Desta |
(F) |
D Hewitt/R Roter |
|
104 |
GCHB CH Alcher Tmac Prince Of Darkness V Gentry BN CGC |
(M) |
R Castro/C Green/D Castro/T Mackenzie |
Dogo Argentinos |
|
|
|
|
|
23 |
CH Del Caritas Ol Glory You Hit Only What You Aim For |
(F) |
R Lee/A Wasson/A Wasson |
|
18 |
Boyar Iz Beloy Sotni |
(M) |
C Ghilardi/C Ghilardi |
|
12 |
CH Borracho Verdes Pampas |
(M) |
J Peterson |
|
8 |
Ol Glory Winchester Won The West At Del Caritas |
(M) |
E Nemit/R Lee/A Wasson/A Wasson |
|
7 |
Carma De La Paco Cassa |
(F) |
V Krastanov |
|
4 |
CH La Guera Mas Mujer De Corazon Savaje |
(F) |
J Vazquez |
|
4 |
Debonair's La Dolce Vita |
(F) |
C Ghilardi |
|
4 |
CH Pakhra Magnifika Chanel |
(F) |
C Ghilardi |
|
3 |
Karigua Sultan |
(M) |
M Cazarez Beltran |
|
3 |
CH Montesalpha-Argentinaara |
(F) |
A Paredes Souquon |
Dogues de Bordeaux |
|
|
|
|
|
41 |
GCHS CH Von Hof's Goodbye Ruby Tuesday |
(F) |
D Von Hof |
|
38 |
GCH CH Santacera Bordeaux Celestial Datu Saturn By Varela |
(M) |
J Santacera |
|
23 |
CH Nigel Bigelow CGC |
(M) |
H Thompson/S Thompson/L Kennedy |
|
23 |
GCH CH Stolenhearts Alexstrasza Starseeker CGC |
(F) |
T Young/A Heigert |
|
19 |
GCHB CH Monarch's Innocent Until Proven Guilty |
(M) |
S Struzik |
|
14 |
GCHS CH Woodland Park's Odin Beasley |
(M) |
B Roberts/J Shannon |
|
12 |
GCHS CH Heartstrings Low Country Bernadette |
(F) |
V Smith/P Smith/J Chicatelli |
|
7 |
CH Lyonhillsitalianstallion |
(M) |
L Groat |
|
6 |
GCH CH Emberez Argento |
(M) |
A Hsu |
|
6 |
CH Rua Ri's Leading The Charge CGC |
(M) |
C Ewald |
|
6 |
GCHS CH Grandmaster Brazen Alibi |
(F) |
K Lellig/P Da Silva |
German Pinschers |
|
|
|
|
|
64 |
GCH CH Daveren's Radagast Of Greenwood |
(M) |
N Burnett/J Eastman |
|
26 |
GCHS CH Calvaxar Chakachatna |
(M) |
F Schenck/E Schenck |
|
21 |
CH Immer Treu Quiet Riot SWA CGCU TKN |
(M) |
L Shore/H Shore |
|
21 |
GCH CH Diamond Bay Wild Wild West DCAT SCN SIN TKN VHMP |
(M) |
J Oatney/R Dunn/V Vihlen Schluter |
|
6 |
CH Supervictus To Fast To Furious |
(M) |
S Cox/M Denomee |
|
6 |
GCHB CH Larcons Fire Marshall FDC RATO ATT |
(M) |
C Wick |
|
6 |
GCH CH Aritaur Bibi Dahl BN RN FDC NA NAJ CAX FCAT3 ACT1 SWN SEA CGC TKI ATT |
(F) |
J Oatney/R Dunn/V Vihlen Schluter/J Horgan |
|
6 |
Lindee's The Chosen One |
(M) |
J Lewis |
|
6 |
GCH CH Oakwoods Limited Edition The Beat Goes On BCAT |
(M) |
D Wilgus/J Redfern/K Schiff |
|
4 |
CH Unforgettably Genius For Y Not |
(M) |
Y Perry |
Giant Schnauzers |
|
|
|
|
|
223 |
GCHG CH Lagniappe's From The Mountains To The Bayou |
(M) |
H Reed/C Reed/L Mason/M Mason |
|
58 |
GCHS CH Twlight Georgie Girl Of Landmark |
(F) |
M Lande/P Poole |
|
55 |
GCHS CH Longhorn's Ready And Raring To Go |
(F) |
N Manley/C King |
|
45 |
GCH CH Argentine Gigolo De Barba Negra |
(M) |
M Karpinsky/C Karpinsky |
|
35 |
CH Carolina's Here We Go Again |
(F) |
N Meetze/K Berry |
|
22 |
GCHB CH Spicerack's Shotgun Rider CGCA TKN |
(M) |
R Henderson/D Henderson/M Adler |
|
20 |
CH Surefoot's Covert Operations |
(F) |
M Hayes |
|
18 |
GCH CH Histyle's Laguna Seca |
(M) |
D Hutchinson |
|
13 |
CH Kalidor's All Eyes On Me |
(F) |
M Delatorre |
|
12 |
Valours Sorry Not Sorry |
(F) |
A Olefir |
Great Danes |
|
|
|
|
|
426 |
GCHG CH Vztop Hillside Just Another Southern Gentleman |
(M) |
J Hill/S Hill/L Rainwater |
|
380 |
GCHS CH Legado N Danemark's A Captive Spirit |
(F) |
F Camacho/K Kauffman/J Dubman |
|
301 |
GCHP CH Sumner A Pocket Full Of Kisses At Wayne Manor CA FCAT CGC TKN |
(F) |
D Carvajal/B Carvajal/M Carvajal |
|
209 |
GCHG CH Cosmic Nobonz New Kid In Town |
(M) |
A Solnick/L Solnick/T Bradford /K Pacino |
|
170 |
GCH CH Great View's Mighty Tradewinds Maui |
(M) |
D Greene/M Greene/J Olson |
|
131 |
GCH CH Dun Roman's Jackpot I Love You 3000 |
(M) |
R Isom/J Costantinidis/B Pyle |
|
117 |
GCH CH Daneacre Ellenni's Whsky A Go Go |
(F) |
T Halphen/S Mauck/L Cipriotti/K Perkins |
|
110 |
GCHG CH Sasmac N Vztop Louisiana Bayou Boy |
(M) |
C Allen/L Rainwater |
|
99 |
GCH CH Eb The Relentless Pursuit Of Perfection |
(M) |
E Bustillo/P Bustillo/R Pineiro /E Betancourt |
|
75 |
GCH CH Nobledane Let's Raise A Ruckus |
(F) |
S Chant/L Hotchkiss/E Shore |
Great Pyrenees |
|
|
|
|
|
138 |
GCH CH Euzkalzale Resolute At Midnight |
(M) |
J Ruff/T Denney-Combs/C Chapman |
|
42 |
GCH CH Rivergroves Wonder Dog At Pyrcreek CGC TKN |
(M) |
C Palmer-Persen/S Axelrod/J Austin |
|
23 |
CH Branco (Granados) |
(M) |
C Granados |
|
22 |
CH Rivergroves Speak Of The Devil |
(F) |
J Jarnefeld/A Stonehouse/J Boyd |
|
18 |
CH Vi'Skaly's Raise The Stakes |
(M) |
J Boyd/J Hanover/J Hanover |
|
17 |
GCHB CH Impyrial's Guardenia That's Amore |
(M) |
K Justin/V Coffman |
|
16 |
GCHG CH Rivergroves Lady Avaleda Brio |
(F) |
L Connor |
|
13 |
GCH CH Oneida's Wedrowka In The Park |
(M) |
B Doxtator/J Hamilton |
|
12 |
GCHS CH Karolaska Guardian Of The Moonlight |
(M) |
K Kentopp/P Natividad |
|
12 |
GCHS CH Pyrsrus Mister Maverick |
(M) |
C Buckman |
Greater Swiss Mountain Dogs |
|
|
|
|
|
48 |
GCHG CH Swiss Run's At The End Of The Line With Palisades CGC |
(M) |
L Kenney/D Never/J Kenney/R Bongiardino |
|
45 |
GCHG CH Jotunheim Phat Panda BN FDC CGCA |
(F) |
L Price |
|
42 |
GCHS CH Crown's Inar V Folkvangr |
(M) |
W Andrews/M Rusk |
|
42 |
GCHS CH Fireside's Drums Of Autumn BN NAP NJP |
(M) |
M Jarriel |
|
39 |
GCHG CH Blue View's Time To Start The Fire At Casserly FDC CGC TKN |
(M) |
J Baffa/S Baffa/M Westenmeyer |
|
38 |
GCHG CH CedarCoves Geordi RODEO Next Generation CGC |
(M) |
H Webb/T Strom |
|
36 |
GCH CH Northwoods Breaking The Law |
(M) |
R Martin/J Wall |
|
31 |
GCH CH The Grape Gatsby Ofaegis PT CGC TKI VHMA |
(M) |
A Allen/A Hogge Md/K Krumpe |
|
19 |
GCHB CH Simply Dahlgren's Is That Hair Gel? |
(M) |
M Sabo/D Hounsell |
|
19 |
GCHB CH Crown Swiss Run Kidani Escape |
(M) |
L Smith/J Smith/D Never |
Kuvaszok |
|
|
|
|
|
28 |
GCHS CH Peachtree Glacier Joxer The Mighty |
(M) |
M Rowland |
|
12 |
GCHS CH Glacier Ederra Escape To Vegas |
(F) |
D Blank/R Ham/M Arechaederra |
|
10 |
GCHS CH Szumeria's Me Oh Me Oh My CA DCAT |
(F) |
C Townsend/L Brady/S Krickeberg/C Krickeberg |
|
8 |
GCH CH Aegys Hashslinging Slasher RN |
(F) |
L Roberts |
|
7 |
GCHS CH Ederra's Glacier The Power Of Mo'Ne |
(F) |
C Clegg/M Clegg/M Arechaederra |
|
4 |
CH Ederra-Glacier's Little Miss Magic |
(F) |
M Arechaederra/D Blank/R Ham |
|
3 |
Aegys Queso Mistaken Identity RN |
(F) |
L Roberts |
Leonbergers |
|
|
|
|
|
39 |
GCHS CH Otis Zielona Cieszynianka FDC ATT |
(M) |
V Bartholomay/G Butterfield |
|
31 |
GCH CH Ex Animo's Jinxed By Leo Davinci CGC |
(M) |
L Koop/H Geiger-Winings |
|
23 |
GCHG CH Bludrift's Escapades With Ethan CGC |
(M) |
M Monahan/M Monahan/L Moede |
|
20 |
GCHS CH Legendary's A Solitary Lion CGC |
(M) |
S Sinclair-Wood |
|
15 |
GCHB CH Ice Bear Member Of The Leogang CGC TKN |
(M) |
B Yanick |
|
15 |
CH Bludrift's Glitter Crest Of Barchen Von Dunow |
(M) |
K Pence-Dunow |
|
14 |
GCH CH Smokey Mountain Appalachian Morning Mist CD BN RE FDC ACT1 ACT1J DD RATO CGCA CGCU TKI |
(F) |
S Cipolla/C Coppolino |
|
13 |
GCHB CH Leos By The Sea Celebutante |
(F) |
B Gauggel/M Davidson |
|
13 |
GCH CH Prairie Creek's Doc Booker |
(M) |
K Nelson/M Nelson |
|
12 |
GCH CH Lempileijonan Kalifornian Kultaa |
(M) |
A Taylor |
Mastiffs |
|
|
|
|
|
157 |
GCHG CH Southports Ares God Of War |
(M) |
C Sanchez/A Sanchez/D Hall /L Watson |
|
99 |
GCHG CH Fireside Lazyd What Would Gary Do CGC |
(M) |
D Bettenhausen/M Drozdoff/C Furr |
|
56 |
GCHS CH R3 Cabezon One More Ride FDC ATT |
(M) |
T Pearson/N Tomacelli |
|
55 |
GCH CH Britestars Fortune Favors The Bold FDC CGC ATT |
(M) |
M Bostian/B House |
|
29 |
GCH CH Marshalsea The Son Also Rises |
(M) |
J Berning |
|
25 |
CH Tr2c's Hold The Door At Jotunnfell |
(M) |
M Lewis/T Talbott |
|
22 |
GCH CH Britestars This Girls On Fire CGC |
(F) |
B House/M Bostian |
|
17 |
GCH CH Looking Glass Penelope Anne Hooligan Queen FDC CGC |
(F) |
K Loving/A Marcelli/D Marcelli |
|
16 |
GCH CH Rosehills Kiss Me In The Morning Kiska |
(F) |
T Christy/D Olsen |
|
16 |
CH River City's Apollo |
(M) |
R Vaughan |
Neapolitan Mastiffs |
|
|
|
|
|
17 |
CH Corrado's Silvia CGC TKN VHMA |
(F) |
C Defur/R Stine |
|
12 |
GCH CH Ursula Del Vezuvia Mastino |
(F) |
S Johnson/M Kephart/J Seibel/J Eskridge |
|
11 |
GCH CH Centurian Mastini Tennessee Vance |
(M) |
A Goetz/W Goetz/S Schramm |
|
8 |
Shining Hills Hilario |
(M) |
S Drake/B Borts |
|
6 |
Bebo Del Tutore |
(M) |
A Lozano |
|
6 |
GCH CH Quamandine Du Circuit |
(F) |
A Goetz/S Schramm/W Goetz |
|
3 |
GCH CH Bijoux Della Vecchia Roma II |
(F) |
J Deppen |
|
2 |
CH Down Home Healing Power Of Patti |
(F) |
J Eskridge/S Johnson |
Newfoundlands |
|
|
|
|
|
183 |
GCHG CH Pouch Cove's Alright Alright Alright |
(M) |
K Mallinson/P Helming/D Blandina |
|
142 |
GCHS CH Nakiska 'N Pouch Cove Love The Journey |
(M) |
I Lyden/C Lyden |
|
135 |
GCHS CH Top Shelf's They Call Them The Diamond Dogs |
(M) |
C Keech/B Reynnells |
|
57 |
GCH CH Br Micmac Won'T Let You Go To Windhaven |
(M) |
L Vande Ven/M Merolli |
|
53 |
GCHG CH Chateaunewf 'N Nakiska's Legend Of The Stones |
(M) |
R Marquardt/K Marquardt/I Lyden/A Hill |
|
38 |
GCHP CH Gold Cup's First In Flight |
(M) |
E Murphy/J O'Neill |
|
36 |
GCH CH Seabrook's Good Will Ambassador |
(M) |
K Griffin |
|
36 |
GCHS CH Royal Flush's Still Taking Chances |
(F) |
E Koster |
|
35 |
GCH CH King Of Helluland Vertical Limit |
(M) |
K Griffin |
|
22 |
GCHB CH Honey Lanes A Slice Of Life On Heavy Seas CD |
(M) |
K Sidesinger/K Lepore |
Portuguese Water Dogs |
|
|
|
|
|
262 |
GCHP CH Far Away Black Star CGC TKI |
(M) |
L Taft |
|
103 |
GCHG CH Marinella's Run Devil Run |
(M) |
C Duclos/J Duclos/K Marangon |
|
92 |
GCHG CH Seabury's Made To Measure |
(M) |
R Eskind |
|
83 |
GCHS CH High Winds Drain The Swamp CGCA |
(M) |
C Mannor/S Carter/S Bertouille |
|
74 |
GCH CH Overlook Lisiji Everything Will Bee Alright |
(F) |
M Novy/C Favre |
|
55 |
GCHS CH Success' Wild Card Of Good Fortune |
(M) |
N Sedlacek/L Sedlacek |
|
46 |
GCH CH Freestyle Now And Again CGC |
(M) |
R Capuano/J Freeman |
|
39 |
GCHP CH MACH Marshview Great Ballz Of Fire RA MXG MJG OF T2B CA DCAT RATO CGC |
(M) |
J Vanderbush/P Devries |
|
36 |
GCH CH Agua Dulce's Tusind Tak RN SHDA TKN |
(M) |
A Gaskell/T Zorad/J Knorr |
|
32 |
GCHB CH Allegiance Another Brick In The Wall |
(M) |
T Jackson/D Jackson/A Lane |
|
32 |
GCHG CH Chasinwaves Bon Jovi |
(M) |
B Chase/A Phelan |
Rottweilers |
|
|
|
|
|
276 |
GCHG CH Twin Creeks It Had To Be You |
(M) |
C Krown/B Beard |
|
229 |
GCHS CH Cammcastle's Back To The Future |
(M) |
S Roberts/P Marsh/J Roberts/S Guynn |
|
206 |
GCHS CH Chancellors Radioactive" Thanos V Barste" |
(M) |
B Thomas |
|
81 |
GCHG CH Brzustowicz's Gladstone Gentleman CGC |
(M) |
M Buehler |
|
55 |
GCHB CH Big Beach's My Sun And Stars Moon Of My Life |
(M) |
L Holcroft/S Holcroft |
|
49 |
GCHB CH Neu-Rodes Badda Bing Badda Boom RA CGC |
(M) |
L Warner/D Warren |
|
40 |
GCHB CH Eirians Vivian Madame Lubeaux |
(F) |
C Simon |
|
37 |
CH Galaxies Super Nova Vom Stefanhaus |
(F) |
J Van Deren |
|
37 |
CH Big Beach's Cappucino |
(F) |
D Halpin |
|
36 |
GCH CH Medieval's Breaker Of Chains |
(M) |
S Janner/L Couse/M Ryan |
Samoyeds |
|
|
|
|
|
287 |
GCHP CH Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike |
(M) |
J Elford/B Elford/M Ralsky/C Pacht-Ralsky |
|
190 |
GCHG CH Snowbright's Ziggy's My Star Dust CGC TKN |
(M) |
D Thomas/T Sigulinsky/R Sigulinsky |
|
143 |
GCHS CH Azteca's John Denver At Summit |
(M) |
C Rudd |
|
116 |
GCHB CH Ladiha's Bjelkier Army Man CGCA CGCU |
(M) |
D Russell-Stayton/M Ladiha |
|
98 |
GCHG CH Pebbles' Run Prince Louis With Sammantic |
(M) |
A Green/A Kiell Green |
|
81 |
GCH CH Snowbright's Million Dollar Baby |
(F) |
T Sigulinsky/R Sigulinsky |
|
58 |
GCH CH Cabaka's Qonjac Of Summertime |
(M) |
K Horton/L Blue |
|
57 |
GCHB CH Nordic's Hobby Horse Puttin On Airs BCAT |
(M) |
B Brandt/G Mathews/J Skinner/S Brummet |
|
53 |
GCHB CH White Eagle's Whiskey In The Jar |
(M) |
S Lowell |
|
34 |
GCH CH Snowshoe Whistle While You Work RN CA DCAT CGCA TKA |
(M) |
S Thellman/H Galloway |
Siberian Huskies |
|
|
|
|
|
196 |
GCHS CH Topaz Wildfire For Umunhum THDN |
(F) |
R Mcqueen/M Rusher |
|
162 |
GCHS CH Highlander's Snow Pilot |
(M) |
A Palmer/H Shimizu/B Palmer |
|
76 |
GCHP CH Myla's Dancing By The Book |
(F) |
M Falconer/T Davies |
|
70 |
GCH CH Nikaluk's Oh, What A Circus. Che' |
(M) |
E O'Neal/K Wall |
|
65 |
GCH CH Kansa Something To Be Proud Of BCAT |
(M) |
J Lamonska |
|
60 |
CH Tackora's Cut To The Chase |
(M) |
D Studwell/R Studwell |
|
58 |
GCH CH Kristari's Formal Attire |
(M) |
S Osharow |
|
57 |
GCH CH Antara's Don'T Tell No Lie Lie Lie Lie |
(F) |
T Devlin/W Criqui/E Criqui |
|
54 |
GCH CH Myla's No Tan Lines |
(F) |
M Falconer |
|
49 |
GCHG CH Karnovanda's Desperado |
(M) |
D Beckman/J Russell/S Hubbach |
St. Bernards |
|
|
|
|
|
58 |
GCHS CH Lasquite's Ian Of Rolando FDC CGC ATT |
(M) |
J Butler/W Bratcher/T Ebert/M Smith |
|
44 |
GCHP CH Vicdory's Unleash The Dark Knight RN CGCA |
(M) |
V Graves/K Scott/D Jaeger/L Holberg |
|
42 |
GCHB CH Kudos' Crown Royal V Regalbear RN FDC CA DCAT ACT1 RATO DJX DN HDN CGCA CGCU TKE ATT VHMA VSWE |
(M) |
B Horn/B Gulewich |
|
41 |
GCH CH Kris's Kountry Three Card Monte V Northstar |
(M) |
R Carter/S Carter |
|
28 |
GCHB CH Brandauridge Big Easy CGC |
(M) |
P Brandau/S Pagel/I Burg |
|
24 |
CH Bulabos Baby Guinness At Mistihil |
(F) |
F Stephens |
|
22 |
GCHB CH Slaton's Kid Rock |
(M) |
S Wolf/J Wolf/T Roy/L Roy/K Singh/G Kilgore |
|
19 |
CH Revilo's Tank Van Buffett |
(M) |
D Anderson/S Martin |
|
19 |
GCHB CH The Lone Ranger Of Heart Mountain |
(M) |
B Blackburn |
|
14 |
GCH CH Sandy Pits Jaguar Xk Coupe'R CGC |
(M) |
D Ryan/D Ryan |
Standard Schnauzers |
|
|
|
|
|
112 |
GCHG CH Crivitz Humphrey Bogart Von Diable |
(M) |
A Shaffer/J Low/W Matthews/T Skinner |
|
57 |
GCHB CH Straw Hat Love Is My Religion |
(F) |
L Shriner/N Broadhurst |
|
43 |
GCHB CH Blue Line's Blue Devil CGC |
(F) |
M Bell/S Baker/P Minnich |
|
27 |
GCHG CH Justa Go All The Way |
(M) |
C Cuff |
|
18 |
GCHB CH Boundary Waters Midnight Dream |
(M) |
D Fortik/S Arnold |
|
16 |
GCHB CH Sketchbook Special Edition BCAT SEN RATN |
(F) |
C Shaffer/L Hansen |
|
15 |
GCHB CH Irondogs Linzertorte |
(F) |
M Maybeno/D Barber |
|
12 |
CH Am. Made's & Celtic Cross Time To Travel |
(F) |
P Pilz/D Boney-Dudas/R Miller |
|
10 |
GCHB CH Chateau Palos Bordeaux BN RI TD |
(M) |
M Just/D Just/E Mohrenweiser |
|
8 |
CH Postem's Jacees Winifria Stella Rossa |
(F) |
C White/I Campbell |
|
8 |
GCHG CH Steinwald's Queen Of Hearts CGC TKN |
(F) |
E Schrum/J Chacon/N Miller |
|
8 |
GCHG CH Bcb Yamada Proud Patriot |
(M) |
B Yamada/C Cheng/B Yamada/C Davis-Earle |
Tibetan Mastiffs |
|
|
|
|
|
9 |
CH Rocky Mountain's Epic Adventure |
(M) |
J May |
|
8 |
GCH CH Dawa's Pocket Full Of Gold |
(M) |
J Vasquez/R Robles |
|
7 |
GCH CH Northstar's Whiskey Glasses |
(M) |
J Owens |
|
3 |
CH Ritzke Ranch Daughter Of The Demon's Head |
(F) |
M Cantu/C Ritzke/A Cantu |
|
3 |
Noble Legacy's Virtuous One |
(M) |
J Stabenow-Schneider/N Stabenow-Schneider |
|
3 |
GCHS CH Drakyi Dreamland's Big Red Dog |
(M) |
A Murphy Daily/W Daily/M Brantley |
|
1 |
R&R Here For Good Vibes @ Dkk |
(F) |
C Grant/M Cantu |
|
1 |
CH Endless Mtns Guardian Of The Gold |
(M) |
A Parr/Parr |
|
|
|
|
|
Through February, 2022 |
||||
Terrier Group |
|
|
|
|
Airedale Terriers |
|
|
|
|
|
49 |
GCH CH Tierra Diego Y Coyoacan |
(M) |
E Lara |
|
42 |
CH Mar Vista Above The Line |
(F) |
S Greb |
|
40 |
GCH CH Timberwyck The Rock |
(M) |
H Roozee/S Kuhn |
|
31 |
GCHB CH Singing Hills They Call The Win Moriah Owagginaire |
(F) |
B Jones/C Jones/C Wible/E Smith |
|
11 |
GCHG CH Raynaire V Crescent's Fire And Rain |
(M) |
C Johnson/C Labella/K Coffey |
|
10 |
CH Reydaleterrydale The Greatest Showman |
(M) |
G Reyes |
|
10 |
GCH CH Spindletop's On The Road Again At Tartanscottshire |
(M) |
C Scott |
|
9 |
GCH CH Garland Hardknott Dahlia |
(F) |
K Burrus/N Bougher |
|
9 |
CH Topline Hot Topic's Legacy |
(M) |
C Hanna |
|
8 |
CH Fyrebrick's In Your Dreams |
(F) |
R Drijber/C Drijber |
|
8 |
Garland Hardknott Dvorak |
(M) |
C Delaney/K Burrus |
American Hairless Terriers |
|
|
|
|
|
58 |
GCHG CH Floriday's New Tide Risn@ Rip It Up |
(M) |
P Smith/M Martin |
|
42 |
GCHB CH Pentastar's Mr. Playboy |
(M) |
C Spears/R Morris |
|
41 |
GCHG CH Edelweiss Hi-Life Faye Tality |
(F) |
M Young/J Young/K Knoles/S Miller |
|
37 |
GCH CH Edelweiss Harry Azcrac Zfg |
(M) |
R Staples/J Parker |
|
23 |
GCHB CH Poise Step'N Out Play That Funky Music |
(M) |
A Claussen/C Clark/K Jepson |
|
22 |
GCH CH Gaushof Lil Snapdragon Saphira BCAT |
(F) |
R Gaus |
|
21 |
GCH CH Poise Step'N Out Playing With Fire At Elements |
(M) |
K Kimball/A Claussen |
|
19 |
GCHB CH Wmk's At All Costs |
(M) |
K Pingel/R Pingel/A Pingel/C Rice |
|
16 |
CH Poise Step'N Out Magnetic Attraction At Triplewind |
(M) |
E Stutsman /A Claussen |
|
13 |
GCH CH Dreameyce Sundial Rain Catcher |
(M) |
E Rose/L Sternisha/P Smith |
American Staffordshire Terriers |
|
|
|
|
|
310 |
GCHG CH Lbk's Rebel And Proud Party Crasher |
(M) |
L Tulloch Benitez/L Benitez Leva/I Ispas/J Branch |
|
97 |
GCHG CH Lbk's Rebel And Proud Seven Spanish Angels CA |
(F) |
L Tulloch Benitez/D Musto/L Benitez Leva |
|
87 |
GCHG CH Irresistibull's I'M On Fire With Ambition CGC TKN |
(M) |
J Steinle/K Sheppard/L Lavender |
|
55 |
GCHG CH Plk's Going For The Gold BCAT |
(M) |
R Ellis/L Ellis/C Edler/L Mcgonagle |
|
47 |
CH Bay Cities Dynamite |
(M) |
J Murphy/L Cornett |
|
43 |
GCH CH Ambition's Loki God Of Mischief |
(M) |
F Lawrence/S Lawrence/K Sheppard/J Steinle |
|
43 |
GCHB CH Bellastaff I Did It My Way ATT |
(F) |
G Dattilo/A Engel |
|
19 |
GCH CH Old Mountain's You'Re Looking At My Wing Man BCAT ATT |
(M) |
M Lazic/I Miletic |
|
19 |
CH Blue Nile's Loki Lord Of Mischief |
(M) |
U Straughn/K Crider/R Straughn |
|
18 |
GCH CH Diablos Take 'Em To The Train Station |
(M) |
M Kuznik/M Kuznik |
Australian Terriers |
|
|
|
|
|
38 |
GCH CH Acebreeders Queen B |
(F) |
T Schreeder/S Bachman |
|
37 |
GCHB CH Samabel Hot Fudge Sundae |
(F) |
A Samarotto/C Coleman |
|
36 |
CH Redhawk Excellent Adventure |
(M) |
E Campbell |
|
28 |
GCH CH Temora Sir Can-A-Lot |
(M) |
J Seaton/J Johnson/V Mckee/J Sousa |
|
26 |
GCHS CH Blue Moon Pop A Razzi |
(M) |
A Moulton/J Popovits |
|
10 |
CH Benayr Heat Check |
(M) |
S Bentley/T Nelson |
|
8 |
CH Christhill Be My Valentino |
(M) |
W Christensen/K Hill |
|
8 |
GCHB CH Toga On Tap |
(M) |
S Gersin/J Gersin |
|
7 |
Tattercoats Brass Monkey |
(M) |
J Johnson |
|
6 |
GCH CH Ryba's Skyfall |
(F) |
S Stoller |
Bedlington Terriers |
|
|
|
|
|
57 |
GCHB CH First Class Victoria Berland Empress Of Magic |
(F) |
J Fogel |
|
56 |
GCHG CH Lamz Really Really Ridiculously Good Looking FDC CAA FCAT CGCA TKN ATT |
(M) |
L Zembrzuski/G Gilbeau |
|
45 |
GCHB CH First Class Harrah's Graybeard Player |
(M) |
J Fogel |
|
26 |
GCH CH Prismic Fashionista Ignites The Revolution CAA DCAT |
(M) |
P Boland |
|
20 |
GCHS CH L'End Show Moviestar |
(F) |
C Foti/V Foti/H Foti |
|
13 |
CH Wildwynd Ain'T No Mountain High Enough |
(F) |
P Romeo/T Colbert/J Fogel |
|
9 |
CH Lamz Golden Ticket |
(M) |
L Zembrzuski/G Gilbeau/M Zembrzuski |
|
9 |
CH Lamz Oceanview All That And Dim Sum |
(M) |
L Zembrzuski/G Gilbeau/K Murphy-Little |
|
8 |
GCH CH First Class 'Cause Momma Said So |
(M) |
T Ambroiggio |
|
7 |
CH First Class Libbie Lou Of Hazeldell Farms |
(F) |
J Fogel/D Compton |
Border Terriers |
|
|
|
|
|
236 |
GCHG CH Meadowlake High Times |
(F) |
D Fitzpatrick/D Tack/K Richardson/S Simaan |
|
78 |
GCHB CH Rosedale Teagan |
(M) |
H Hunter |
|
57 |
GCH CH Brierden We Need Each Otter |
(F) |
D Hendee |
|
42 |
GCH CH Coldstream Fire Lake |
(F) |
C Simpson/R Cobussen/G Cobussen |
|
40 |
GCH CH Steinbacher Stradbrook Keystone |
(M) |
B Dalane/A Steinbacher/J Dickson/A Dickson |
|
38 |
GCHB CH Meadowlake Whistle Blower |
(M) |
K Fitzpatrick/K Richardson/D Fitzpatrick |
|
37 |
GCH CH Shadowhills Forest Cavalier |
(M) |
T Carey/K Karnosh |
|
31 |
GCHP CH Lndi's Heavenly Scottish Delight |
(M) |
C Muller/K Vonk/P Lara |
|
24 |
GCH CH Sunkist Seemed Like A Good Idea FDC DCAT CGCA TKN ATT |
(F) |
H Haydon |
|
24 |
GCH CH Faireview Sunshine In A Glass At Fireside |
(F) |
M Henning/K Henning |
Bull Terriers (Colored) |
|
|
|
|
|
47 |
GCHS CH Grabo Testarossa Formula For Drama |
(M) |
G Thomas/R Thomas |
|
21 |
GCHB CH Sierra View Bestuvall Cross Into Cool |
(F) |
M Antle/R Antle/J Dykema |
|
20 |
GCH CH Old England's First Gentleman |
(M) |
W Bavol/M Mcconnell |
|
18 |
CH Hawthorn Dragons Heart |
(M) |
C Whitmer/P O'Driscoll |
|
15 |
GCHB CH Sierra View Bestuvall Cross The Rubicon |
(M) |
R Gnam/M Antle |
|
8 |
CH Redrock's Expression Of Color |
(M) |
R Overby |
|
8 |
GCHB CH Secondtonone Crown Jewel |
(F) |
B Shaw |
|
6 |
Tuffnutz Cutie Patootie |
(F) |
B Ugoretz/L Lemke |
|
5 |
Tuffnutz Shiny Pteranodon |
(F) |
B Ugoretz/L Lemke |
|
5 |
CH Bestuvall Broadside Barrister. |
(M) |
J Mccall/J Dykema |
Bull Terriers (White) |
|
|
|
|
|
43 |
GCH CH Grabo Masterpiece By Formula |
(M) |
R Thomas/G Graham Thomas |
|
26 |
GCHB CH Kingsfarm's Dutch Royal |
(M) |
M Antle/R Antle/J Dykema |
|
25 |
GCHB CH Grabo Acie Holiday Moon |
(M) |
D Croucher/C Croucher |
|
13 |
CH Envoy Looks Like An Angel At Quietwood |
(F) |
B Blink/D Davis |
|
8 |
GCH CH Kidnappingofpersephone (Ayala) |
(F) |
J Ayala Angeles/D Marquez |
|
7 |
GCH CH Bobuddy Neptune |
(F) |
J Baxter/J Jones/H Jones |
|
7 |
GCH CH Jocko's The Muzzleloader At Durham |
(M) |
E Betancourt |
|
6 |
GCH CH Sunny Sky's Sweet Creature |
(M) |
K Bebb/G Wright |
|
5 |
CH Ante Litteram Inemonef |
(M) |
C Greco |
|
4 |
CH Grabo Chasing Starlight At Stonewall |
(F) |
G Thomas/E Ebey/N Quigg/R Thomas |
Cairn Terriers |
|
|
|
|
|
114 |
GCHG CH Cairndale Argyle Swedish Fusion |
(M) |
J Mortenson/P Gregg/W Gilpin/M Gilpin |
|
104 |
GCHS CH Hjohoo's Hjo Want It All |
(F) |
V Malzoni |
|
96 |
GCHS CH Joywood's Hearts On Fire |
(M) |
B Mcnamee/L Mcnamee/T Akimoto |
|
89 |
GCHS CH Scotch Broom Riley Macneill Of The Isles DCAT |
(M) |
J Mchugh/S Mchugh |
|
81 |
GCH CH Stonehavens Blue Ribbons Matter |
(M) |
C Burleson |
|
54 |
GCH CH Hjohoo's Hjo Are Simply The Best |
(M) |
D Reynolds/E Teodorsson |
|
40 |
GCHB CH Nicairn Tulipa Hjo Got The Spirit |
(F) |
N Higgins |
|
36 |
GCHB CH Kyleakin Return Of The Roar |
(M) |
L Wubbel/C Wubbel |
|
34 |
GCHB CH K-Dee's Diamond And Pearls |
(F) |
K Ditty |
|
28 |
CH Mystic Isles Autumn Ridge At Joywood |
(F) |
V Havlik/B Mcnanee/S Harper |
Cesky Terriers |
|
|
|
|
|
28 |
GCH CH Bluefire Drive By |
(M) |
M Cuda/S Cuda/H Million/T Smith |
|
13 |
CH Bluefire Hey, Soul Sister |
(F) |
K Johnson/H Million/T Smith/M Kipp |
|
10 |
GCH CH Julerr Akvavit Avante FDC AX AXJ OF CA FCAT RATN CGC TKN ATT |
(M) |
G Robertson |
|
4 |
GCH CH Julerr Dream A Little Dream |
(F) |
J Gritten/C Gritten/R Cotter |
|
3 |
CH Julerr's First Class All The Way FDC OA AXJ OF BCAT RATO CGC ATT |
(F) |
G Robertson |
Dandie Dinmont Terriers |
|
|
|
|
|
26 |
CH King's Mtn. Dream A Little Dream Of Me |
(F) |
R Smith-Lewis/S Hickson |
|
12 |
Skyedreamer Dew On The Heather |
(F) |
M Jethanandani |
|
10 |
GCH CH Day O Joy's Pecan Cluster |
(F) |
J Bernander/D Bernander/R Bernander |
|
10 |
CH Faodail Meet Me In St Louis |
(F) |
P Blackmon |
|
9 |
CH Day O Joy's Romeo |
(M) |
J Bernander/D Bernander/R Bernander |
|
7 |
Derrydown Sarah Lee CGC |
(F) |
A Harutunian/K Dorn |
|
6 |
GCH CH Derrydown Zoltan Kodaly |
(M) |
K Coxwell/K Dorn |
|
4 |
Faodail Breakfast At Tiffany'S |
(F) |
C Blair/C Blair |
|
4 |
Faodail Fiddle-Dee-Dee |
(F) |
C Blair/M Knight/V Knight/P Dziubarczyk |
|
3 |
CH Dariant Ilka |
(F) |
S Katzenstein/T Katzenstein/L Darman/C Herbel-Spears/C Blair |
Fox Terriers (Smooth) |
|
|
|
|
|
156 |
GCHB CH Aimhi Head Dover Heels |
(F) |
A Rutherford/P Holson/B Miller |
|
59 |
GCHS CH High Mtn Red Red Wine! |
(M) |
C Snavely/R Snavely |
|
47 |
GCHB CH Pinnacle Broxden Lickety Split |
(M) |
A Fitzpatrick/S Fitzpatrick/B Hainline/M Hainline/A Booth/P Booth |
|
23 |
CH Lil'Itch Uncontrollable Urge |
(F) |
L Steel/L Smith |
|
9 |
GCHB CH Flawlessly I Mustache You A Question |
(M) |
K Moates/K Belcher/T Blankenship |
|
9 |
Torquay S Cuddly Like A Panda |
(M) |
M Botelho/V Malzoni/A Botelho |
|
9 |
Freedom's Echo Of Ramadi |
(F) |
B Jane/B Corson |
|
8 |
GCH CH Tregoad's Once Upon A Time |
(F) |
J Orvos/E Boyes |
|
8 |
CH Safari Sunset In The Spotlight |
(M) |
H Burton/H Ledesma |
|
6 |
CH Misty Hollow's Desiree |
(F) |
T Voss/T Schwartz |
|
6 |
GCH CH Gothic Phantom Of The Opera |
(M) |
Y Sovereign |
|
6 |
Tocoa Confetti Sir Francis Drake |
(M) |
K Cummings/T Matthews |
|
6 |
Misty Hollow's Reign On |
(F) |
T Schwartz/T Voss |
Fox Terriers (Wire) |
|
|
|
|
|
53 |
GCHB CH Foxhollow Mr Tambourine Man At Foxhaus |
(M) |
D Igou/R Igou |
|
29 |
GCH CH Foxhaus Game On At Foxhollow |
(M) |
W Voss/K Voss |
|
25 |
GCH CH Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment |
(M) |
L Goddard/L Kegel |
|
24 |
GCH CH Steele Mr President With Gordon |
(M) |
T Steele |
|
17 |
GCH CH Ascot Shes A Pistol V. Aljamar |
(F) |
D Harper/M Laschinski |
|
8 |
GCH CH Foxheart Gun Powder N Lead At Tsarshadow |
(F) |
D Belter/B Ashburn/J Ashburn |
|
8 |
Truwyre Treasure Hunter |
(M) |
S Nolen |
|
7 |
GCHB CH Fleet St Striking Beauty |
(F) |
J Wavra/J Hallbeck |
|
7 |
CH Random Requiem |
(M) |
B Mcfadden/K Murray |
|
6 |
GCHB CH Tes Notorious Highlander |
(M) |
E Singer |
Glen of Imaal Terriers |
|
|
|
|
|
53 |
GCHS CH Abberann Sweet Home Chicago TKN |
(M) |
O Reinisch/T Nesbitt |
|
27 |
GCH CH Finnabair Life In The Fast Lane |
(F) |
M Mcdaniel/B Wright-Osment |
|
19 |
GCHS CH Keadeen's Beyond The Pale |
(M) |
A Tighe/J Kindall |
|
14 |
CH Daulton's Royal Crown Koira |
(F) |
J Daulton/P Estes/A Pember |
|
8 |
CH Tipperary Good And Plenty De Burgh At Clanbrassil |
(M) |
J Lang/B Lang/J Lynn |
|
6 |
CH Abberann Lonesome Dove Man Of Vision |
(M) |
O Stoeckel/T Nesbitt |
|
5 |
CH Abberann Something To Talk About |
(F) |
E Stoeckel/T Nesbitt |
|
5 |
CH Abberann Shake A Tail Feather |
(M) |
E Horowitz/T Nesbitt |
|
5 |
CH Daulton's Breithla Feirin Irish Mac CGC TKN |
(M) |
B Waters/S Waters/A Pember/J Daulton |
|
4 |
Caradoc's Into The Fire By Abberann CGCU TKN |
(M) |
E Miller/B Williams/T Nesbitt |
|
4 |
GCH CH Abberann Rider On The Storm By Galore |
(M) |
C Neely/T Nesbitt |
Irish Terriers |
|
|
|
|
|
32 |
GCHB CH Rockledge Mctavish Of Meath |
(M) |
L Honey/J Smolley |
|
25 |
GCH CH Red Branch Arco Iris |
(F) |
E Metz/J Metz |
|
10 |
GCH CH Cosgrove A Total Eclipse Of The Sun |
(M) |
B Boldt/D Salcido |
|
9 |
GCH CH Red Branch Serrano BCAT SWN TKN |
(M) |
E Metz/S Ballinger/J Metz |
|
8 |
CH Granuaile's Captain O'Malley |
(M) |
S Bednar |
|
7 |
CH Red Branch Land Of Oz |
(F) |
K Watson/R Watson/E Metz/J Metz |
|
5 |
GCHB CH Merrymac Hard As A Rock |
(M) |
J Lovett/G Hagstrom |
|
4 |
Stirling's Vanity Fair |
(F) |
S Reimund/S Cartwright |
|
3 |
Granuaile's Mosey On Down The Line CGC |
(F) |
T Laws/S Bednar |
|
3 |
GCHS CH Blaesing's Catching Fire To The Wind |
(F) |
T Vandezande/K Blaesing |
|
3 |
GCH CH Granuaile's Gael Force BCAT |
(F) |
D Bednar/S Bednar |
Kerry Blue Terriers |
|
|
|
|
|
164 |
GCHG CH Bluecrush Freedom And Whiskey! |
(M) |
E Hart Hansen |
|
41 |
GCHG CH Kallehan Super Power |
(M) |
H Siu |
|
35 |
CH Silverthorn Connemara Marble Solitaire |
(F) |
A Smith/M Smith |
|
28 |
GCHB CH Cheron's Smoke On The Water |
(F) |
C Purcell/R Purcell/K Sullivan |
|
21 |
GCH CH Lighthouse I Put A Spell On You |
(F) |
S Clark/A Jimenez |
|
18 |
GCH CH Kilgawny Working Class Boy |
(M) |
J Garahan/K Garahan |
|
13 |
GCHB CH Kallehan's Cash Deposit For Los Carneros |
(M) |
J Saemann/S Schuette/N Han |
|
10 |
GCHG CH Lughnasa's Karma Police |
(F) |
E Ansell |
|
7 |
CH Brenril Beltane Things Are A Changin' @ Kerifield |
(F) |
V Harding/J Ramos/J Manders |
|
7 |
Blueve's First Edition |
(F) |
C Kabarchuk |
|
7 |
CH Krisma's Obession Confession |
(M) |
L Grier/R Boyd/T Grier |
Lakeland Terriers |
|
|
|
|
|
37 |
GCHS CH Hi-Kel Terrydale Nanhall Mizzconceived |
(F) |
M Wooldridge/A Cukier |
|
30 |
GCHB CH Tolyn's Han Solo |
(M) |
S Munson/L Mccain |
|
25 |
GCH CH Kynterra Special Edition |
(M) |
C Fayram/T Fayram |
|
10 |
GCH CH Paisley Notwithstanding |
(M) |
K Mcindoe |
|
6 |
GCH CH Aspen Hill Patriot At Teraz |
(M) |
J Crowe |
|
6 |
Wakefield Moonrise |
(F) |
J Brandsema/M Brandsema |
|
5 |
CH O'Brady's Zip-A-Dee-Doo-Dah JE |
(F) |
S Tolleson/J Braddy/C Purcell |
|
4 |
CH Hollybriar Never Say Never Again SE BCAT TKN ATT |
(F) |
F Roberts/P Rock |
|
2 |
Chelines Believe In Me at Sheffield |
(F) |
J Mccarthy/R Mccarthy |
|
1 |
Hollybriar Southern Cross SE |
(M) |
N Tiller/P Rock |
|
1 |
Hollybriar No Good Deed |
(F) |
N Tiller/P Rock |
Manchester Terriers (Standard) |
|
|
|
|
|
34 |
GCHG CH Cashlane's Incantation |
(F) |
S Cafferty/O Hodgkinson |
|
33 |
GCHP CH Noble's Random Reaction At Toria BCAT CGC TKI |
(M) |
T Taylor/V Herbert-Thorsland |
|
22 |
GCH CH Medley's You Can't Always Get What You Want BCAT CGC |
(M) |
M Kavrell/T Myers/L Judson |
|
11 |
GCHS CH Medley's Set Fire To The Rain V Levendi |
(F) |
T Myers/C Caridis |
|
10 |
GCHS CH Jazzman Beyond The Reef |
(F) |
Z Bolin/K Dumont |
|
10 |
GCH CH Dragonflyz No Mas Pantalones AX AXJ BCAT |
(F) |
E Sperry |
|
9 |
GCH CH Passports Sea Captain CGC TKI |
(M) |
W Schober |
|
8 |
GCH CH Tribute Magnum Opus |
(M) |
D Cheney/V Thorsland |
|
7 |
CH Everest N Mosaic's The Perfectionist |
(F) |
O Uyeno/G Uyeno D.V.M. |
|
5 |
GCHB CH Jetcity Atomic Blonde |
(F) |
L Nonog/T Myers |
Miniature Bull Terriers |
|
|
|
|
|
146 |
GCHS CH Lotus' Mic Drop |
(M) |
R Briganti/S Johannesson/L Baggenstos/R Baggenstos |
|
65 |
GCH CH Kingsmere This Girls On Fire At Karisma |
(F) |
N Devore/L Lethin |
|
59 |
GCH CH Kingsmere Sharp Dressed Man BCAT TKN |
(M) |
N Devore |
|
54 |
GCH CH Albions Last Night Gus |
(M) |
A Short/K Short |
|
48 |
CH Zetroc's Paint It Black |
(M) |
J Cortez/K Cortez |
|
38 |
GCHB CH Lotus' The Sky's The Limit At Doc'S CGC TKN |
(M) |
D Izmirlian/L Baggenstos/R Baggenstos |
|
38 |
CH Kingsmere Brilliant Obsession |
(F) |
L Lethin/C Whitmer |
|
36 |
GCHS CH Aberdeen Spitfire Calling Norman Picklestripes @Bs |
(M) |
J Mcilwaine/K Toland/C Brown-Stone |
|
23 |
CH Anchor Up Victory Girl |
(F) |
E Spain |
|
14 |
GCH CH Bullikountry's Rocket Boots |
(F) |
R Kennedy |
Miniature Schnauzers |
|
|
|
|
|
180 |
GCHG CH Hardinhaus Simply Stunning |
(F) |
M Harding/D Hills |
|
122 |
GCHP2 CH Carmel Sky High Wish Upon A Star |
(F) |
M Jacobs/M Lande/S Soos-Kazel/C Ewer/Y Phelps |
|
119 |
GCHP CH Mystique's Knock Out |
(M) |
B Bonds/C Dugan |
|
93 |
GCHG CH Bachi's Play Without Mercy BCAT |
(M) |
C Hafner/A Montila |
|
84 |
GCHB CH Top Gun Wingman |
(M) |
M Smith |
|
38 |
GCH CH Blue Moon Yang's Light Of Randus |
(M) |
K Yang |
|
31 |
GCH CH Legacy's Z |
(F) |
P Ledgerwood |
|
30 |
GCH CH Max Postscript Sky's The Limit |
(F) |
P Steele/E Mackle |
|
25 |
GCH CH Joker Land's Storm Rider |
(M) |
R Martinez Rahme |
|
23 |
GCHB CH Montage Shall We Dance |
(F) |
E Barrone/B Barrone |
Norfolk Terriers |
|
|
|
|
|
164 |
GCHG CH Juslyn Choptank Dream On Tenterra |
(M) |
R Sutton/D Eryes/K Graham/C Sutton/M Phillips |
|
28 |
GCH CH Watercroft Gold Blend |
(M) |
W Jones |
|
16 |
CH Yarrow Venerie Ben Franklin |
(M) |
P Beale/B Sweigart |
|
13 |
GCH CH Freedom's Venus Of Max-Well |
(F) |
A Takizawa/M Fukuda |
|
13 |
GCH CH Max-Well's Bee Jeweled |
(F) |
A Rutherford/B Miller |
|
9 |
GCHG CH Avalon's Rocket Man @ Rexroth |
(M) |
L Walter/S Walter/L Pelletier |
|
5 |
CH Huntwood's Pizza Pie |
(F) |
S Depew |
|
2 |
GCH CH Juslyn Relish In The Moment |
(F) |
J Childers/T Childers/M Childers |
|
2 |
Glendale Miss Magpie |
(F) |
L Haring |
|
2 |
CH Glendale Just So |
(F) |
L Haring |
Norwich Terriers |
|
|
|
|
|
90 |
GCHS CH Roserock's The Gambler FDC |
(M) |
E Lucas |
|
68 |
GCHS CH Michan's The Spy Who Loved Me |
(M) |
L Marshall/H Marshall |
|
49 |
GCHS CH Barnstable Ripple Effect |
(M) |
S Stemmler/M Kelley |
|
40 |
GCHS CH Foxbriar's National Treasure From Itsy Bitsy |
(M) |
M Jacobs |
|
20 |
CH Maystar's Three Dog Night BN |
(M) |
B Gheno |
|
18 |
GCH CH Haystack C'Mon Man @ Pebbles' Run |
(M) |
D Moore-Tzouris/M Davis/A Kiell Green |
|
18 |
GCH CH Camio's Walking On Air For Half A Bob |
(M) |
C Rogers |
|
16 |
CH Country Boy Bud Wizer |
(M) |
J Demason/J Demason/L Mccutcheon |
|
15 |
GCHB CH Rabbit Ridge Teddy Brown Dog |
(M) |
L Stump-Kurnick |
|
15 |
GCH CH Jaeva Tom Foolery |
(M) |
T Vravis/B Vravis |
Parson Russell Terriers |
|
|
|
|
|
67 |
GCHB CH Blossom Valley High Hopes Henry Of Stillwater |
(M) |
M Neal/A Gilliam |
|
46 |
GCHB CH Shasta N Captain Morgan |
(M) |
N Herman/G Herman |
|
42 |
GCHS CH Highland Downs What A Man Gotta Do @ Sfr |
(M) |
S Rives |
|
36 |
GCHS CH Ravenclaw Under The Sea |
(M) |
L Paulson/K Rickard |
|
12 |
GCHB CH Windswept Fast Times At Ardsley Run |
(F) |
J Smith/C Lyons/K Fitzpatrick |
|
10 |
GCH CH Posey Canyon Classic Gidget Wears Shalimar BCAT RATN |
(F) |
R Stanczyk/J Johnston/J Pavlic |
|
7 |
GCHB CH Highland Downs Art Of The Deal |
(M) |
R Ford/J Miller |
|
7 |
Bridge Bay's All Shook Up |
(F) |
J Lyon |
|
7 |
GCHB CH Shalimar Orejac's Moonlight Dancer BCAT |
(F) |
J Caulk/C Burgasser/S Sahin/R Neuhaeuser |
|
4 |
CH Windswept From The Olive Tree |
(F) |
J Felten |
Rat Terriers |
|
|
|
|
|
117 |
GCHG CH Indigo Igo Legacys Next Phase Shake Ur Money Maker |
(M) |
J Wilburn/T Carter/A Mclaughlin |
|
39 |
GCH CH Felixvilles Ginger Snap |
(F) |
R Chaffin/T Little/T Galle |
|
17 |
GCHB CH Rip It Up Wicked Game At Rainbow's End |
(M) |
D Lasseter/P Smith |
|
9 |
Cal Val The Huntsman At D'Artagian |
(M) |
K Schatzel/M Perry/G Holloway |
|
9 |
GCHB CH Seegmillers Ways 2b Wicked |
(M) |
K Seegmiller/B Pettry |
|
8 |
Call Me Blaze Of Glory |
(F) |
K Langevin |
|
8 |
GCHP CH River Ridge's Level Of Intrigue FDC MX MXJ MJS NJP XF T2B2 CGC TKN |
(M) |
S Zimmerman/L Hedemark/S Mcwilliams |
|
8 |
GCHG CH Hdk K2's Shockwave@Bellridge |
(M) |
T Kallas |
|
5 |
CH Spring Hill Brewed Dragonsflys Tease |
(F) |
L Carder/J Olsen |
|
4 |
Seegmiller's I On The Pie |
(M) |
K Seegmiller |
|
4 |
Spring Hill's Lights Camera Action! |
(M) |
J Olsen |
|
4 |
Mysthavens Look At Me Shine The Spotlights On Me |
(F) |
S Myers |
|
4 |
CH Felixville's All Night Long TKN |
(M) |
M Richards |
Russell Terriers |
|
|
|
|
|
78 |
GCHG CH Monamour Apple Of My Eyes |
(M) |
J Malvar/K Miichi |
|
49 |
GCH CH Let's Rock Xtremely Fast |
(M) |
P Howard/J Ferrera/A Hargrave/V Swarowski/T Cassidy |
|
30 |
GCH CH Hunter's Moon Laugh With The Sinners |
(M) |
R Cardinale/C Brooks |
|
19 |
GCH CH Don Vito Corleone |
(M) |
D West/A Famiglietti |
|
18 |
GCH CH Tarquin Terrydale Tater Tot |
(F) |
C Manelopoulos/M Sandell Bark/R Corbin/M Wooldridge/J Stevens |
|
15 |
GCH CH All Jacks Hacker |
(M) |
M Fonzo/E Zhang/E Sandford/D Homan |
|
15 |
GCH CH D.B.F. Oh For Heaven's Sake At Bobcat |
(M) |
C Lundin/C Denman |
|
14 |
GCH CH Fox Hollow At Pebbles'Run Gus Honeybun |
(M) |
E Reisman/A Kiell Green/A Green |
|
11 |
GCH CH Monamour As We May Think |
(M) |
R Marquardt/C Hill/K Miichi/A Hill |
|
11 |
GCH CH Rolling Hill Pismo Pete CGC |
(M) |
P Narz |
Scottish Terriers |
|
|
|
|
|
260 |
GCHG CH Peabar P.S. I Love You |
(F) |
K Lynn/M Siroka/P Browne/D Brower |
|
70 |
GCHG CH Mcvan's Stardust |
(F) |
V Huber/M Krolewski |
|
69 |
GCHS CH Whiskybae Haslemere Burning Bright |
(F) |
J Barton/C Lacoe/F Melville |
|
37 |
GCH CH Round Town Samson Of Maryscot |
(M) |
A Musser |
|
34 |
GCHB CH Anstamm Auld Tartan Tradition |
(M) |
D Beck |
|
33 |
GCHG CH Kelwyn's High Society |
(F) |
K Edell |
|
28 |
CH Barrister Res Ipsa Loquitur |
(M) |
F Garb/D Pohl/D Pohl |
|
27 |
GCH CH Mcvan's Day Tripper |
(M) |
M Villasmil |
|
26 |
GCHB CH Brookstones Vanilla Bean |
(F) |
L Tresvant |
|
20 |
GCH CH Mcvan's Devil's In The Detail |
(M) |
V Huber/M Krolewski |
Sealyham Terriers |
|
|
|
|
|
33 |
GCHB CH Goodspice Efbe Money Stache |
(M) |
M Good/F Bergeron/S Middlebrooks/E Bennett/L Spiegel |
|
25 |
CH Slyfox Party In The Usa |
(F) |
J Taggart/M Taggart |
|
20 |
GCH CH Arterra's Don'T Rain On My Parade |
(F) |
I David |
|
10 |
GCHS CH Ellusion's Ramesses The Great |
(M) |
M Erickson/K Erickson/D Erickson/E Dunlavey |
|
4 |
GCH CH Fable Farms Second Star To The Right |
(F) |
V O'Donnell |
|
4 |
CH Arterra's Hello Gorgeous |
(F) |
I David |
|
3 |
CH Pegfield Tintern Trademark |
(M) |
B Snyder/P Browne/C Jennings |
|
2 |
Blackmore's Mata Hari Garbo |
(F) |
J Vanscoik/P Kennedy |
Skye Terriers |
|
|
|
|
|
24 |
GCHS CH Solana Feed Our Fame |
(F) |
M Shiue |
|
7 |
CH Call Me Badou Jack Moravia Campanella |
(M) |
L Lobue/L Lucchetti |
|
7 |
Skyeluck Grand Adventure |
(M) |
K Rosilez/K Rosilez |
|
7 |
CH Royalist Fairy Mischief At Dunvegan CGC |
(F) |
A Macleod/M Taylor/L Johnson/K Turnbull |
|
2 |
Starry Night's Here Comes My Girl |
(F) |
M Taylor/K Jennings Turnbull |
|
2 |
CH High Road Hunter's Moon At Falkor |
(M) |
H Hanson/T Hanson/L Carlson |
|
2 |
GCH CH Gleanntan Graceful Dancer |
(F) |
Gleanntan Knl |
|
1 |
Starry Night's Changes Naiad |
(M) |
S Sturtz/M Taylor/K Turnbull |
Soft Coated Wheaten Terriers |
|
|
|
|
|
171 |
GCHG CH Adako Mickey Mouse Clubhouse |
(M) |
R Pickett/M Pickett/S Urquhart |
|
109 |
GCHG CH Doubloon's Extreme Gamer BCAT |
(M) |
E Landa |
|
46 |
GCH CH Keepsake Boreal Victorious |
(M) |
S Robinson/S Robinson |
|
43 |
GCHB CH Adako Villanova Deja Vu |
(F) |
L Robison |
|
29 |
GCH CH Cela Checkmate Game Over |
(M) |
M Lomax |
|
25 |
GCHG CH Moxxy Shandalee Hello Gorgeous |
(F) |
D Sealy/N Bailey |
|
24 |
GCH CH Saltnsea Just An Illusion |
(M) |
S Larsen/S Jacobsen |
|
22 |
GCHB CH Moxxy Shandalee Firecracker |
(F) |
C Perrotta/D Sealy/N Bailey |
|
20 |
GCH CH Rosheen Walking After Midnight |
(F) |
M Lopez |
|
17 |
CH Cadenza Op. 6 When You Got It, Flaunt It |
(M) |
E Taylor/D Taylor |
Staffordshire Bull Terriers |
|
|
|
|
|
212 |
GCHS CH Spitfire 81 Staffs Athena The Red |
(F) |
R Maes/A Maes/E Thomason/S Martinez |
|
54 |
GCHS CH Shasta's Easy River |
(M) |
C Minnard |
|
41 |
GCH CH Adorabull Hammerhead Enters The Water |
(M) |
L Wilson |
|
40 |
GCH CH Damarhoff's Close But No Guitar |
(M) |
M Darwish/A Darwish |
|
37 |
GCH CH Bullseye Better Believe It At Courstaff |
(M) |
Z Smith/T Cournoyer |
|
35 |
GCH CH Pinnacle's Twice As Nice |
(F) |
M Mcgrew/J Mcgrew |
|
30 |
GCH CH Wavemaker Nonesuch CGC TKN VHMA |
(M) |
L Caswell/J Caswell |
|
29 |
GCHS CH Takedowns Not Happenin Imar CA DCAT |
(M) |
A Johnson/T Johnson |
|
26 |
GCHS CH Juggernaut's Chart A Course Sulu |
(M) |
R Lebedeff/L Petersen/G Butler |
|
25 |
GCH CH Brewlin's Today's Tom Sawyer CA DCAT |
(M) |
J Lasher/L Ringle/F Sobus |
Welsh Terriers |
|
|
|
|
|
38 |
GCHB CH Brightluck's Image At Bayleigh |
(M) |
K Bailey/M Riddoch |
|
35 |
GCH CH Rangel's Celtic Prince |
(M) |
P See/J See/G Rangel/I Rangel |
|
26 |
GCH CH Carroway's Forged In Fire |
(M) |
D Knipper/E Carroll |
|
23 |
GCH CH Bruhil's Thorny Rose |
(F) |
B Schwartz |
|
19 |
Abbeyrose Black Chrome |
(M) |
M Duafala/J Anspach/P Allen |
|
11 |
GCH CH Teritails & Shiloh Morning's Honor & Glory |
(F) |
C Francis/T Lohmuller |
|
6 |
Rangel's Blue Sapphire |
(F) |
I Rangel/G Rangel |
|
6 |
CH Arapaho Covail I Rest My Case |
(M) |
M Gruber/R Coe/D Coe |
|
5 |
Darwyn's Notorious |
(F) |
L Hotchin |
|
5 |
CH Brynmawr Night Music |
(F) |
K Rost/J Callens/D Miller |
West Highland White Terriers |
|
|
|
|
|
213 |
GCHB CH Vision Of Vertragus |
(M) |
J Skrobiszewska/F Askin/P Skrobiszewska |
|
55 |
GCHG CH Wyndbrae's Trailblazing Tobias |
(M) |
N Rasor |
|
53 |
GCHG CH Berkshire Chances Are 'N Life |
(M) |
D Carlton/S Rives/C Ladutko |
|
51 |
GCHB CH Brimars Irish Blessing DE Cane Creek |
(M) |
B Ocallaghan |
|
35 |
GCH CH Arbroath's Sagacity |
(M) |
J Low/W Matthews |
|
28 |
GCH CH Birch Bark Against All Odds |
(M) |
J Mcgarr |
|
27 |
GCH CH Colonial Break The Bank |
(M) |
J Giancola |
|
25 |
GCH CH Ashscot's I'M Bad Too |
(M) |
K Mcguire/B Pinter/L Wible |
|
19 |
CH Alborada Senor Suave |
(M) |
N Lucas |
|
14 |
CH Camcrest-Rime Ice Dancer TD |
(F) |
W Sanders/A Sanders/S Campbell |
|
|
|
|
|
Through February, 2022 |
||||
Toy Group |
|
|
|
|
Affenpinschers |
|
|
|
|
|
142 |
GCHG CH Tamarin Tattoo |
(M) |
L Mcingvale Brown/D Girouard |
|
23 |
GCHB CH Baker's Acres Wooly Bully Monkey |
(M) |
L Baker |
|
23 |
GCH CH Jack Of Hearts V. Tani Kazari |
(M) |
G Manas |
|
22 |
GCH CH Coachlight Aff-Ter Blowin' In The Wind |
(M) |
S Wymore/M Wymore |
|
21 |
GCHB CH Donnybrook's Sunday |
(F) |
S Biszantz/J Lindberg |
|
13 |
GCH CH Empee's Black Panther |
(M) |
M Panlilio/M Ingco |
|
12 |
GCH CH Pramada's Naughty Good Humor Man |
(M) |
M Peat |
|
11 |
CH Yb's Stayin' Alive |
(M) |
J Debruin/K Debruin |
|
9 |
CH Pramada's Naughty Mari Gold |
(F) |
Pramada Knl/D Peat |
|
7 |
CH Tamarin Tail End |
(M) |
M Mullin/A Tavares |
Biewer Terriers |
|
|
|
|
|
55 |
GCH CH Irish Jazzm Monplezir |
(M) |
M Lyons/T Tafoya/D Yona/N Noble- Inglett |
|
51 |
GCHS CH Windsong's Somethin' To Talk About |
(F) |
D Billings |
|
46 |
GCHB CH Success Heady Snow Avalanche |
(M) |
K Scott |
|
28 |
GCHB CH Windsong's Lightning Strykes Twice |
(M) |
R Popkey |
|
24 |
Elvis Von Weisse Orchidee |
(M) |
A Anderson |
|
22 |
GCH CH Haus Black Bist Wulf |
(M) |
D Graber/S Mason |
|
18 |
GCHB CH Kostbar Schatz Kleopatra |
(F) |
K Mohning |
|
15 |
CH Chantilly Cream Golden Dream Girl Von Fritz |
(F) |
B Wehrfritz/R Wehrfritz |
|
13 |
GCH CH Haus Black Bist Olla La |
(F) |
D Graber/S Mason |
|
12 |
GCHB CH Windsong's Heaven Sent To The Heartland CM |
(M) |
R Kitta/K Totten |
Brussels Griffons |
|
|
|
|
|
98 |
GCHG CH Bobcat A Nickel For A Kiss |
(M) |
A Mcdonald/P Catterson |
|
88 |
GCHS CH Seagryphs Oh Shucks |
(M) |
M Rogers/A Bernardin/E Hackett/V Rickard/M Kornfeld/E Kornfeld |
|
60 |
GCHB CH Wishing Well Bobcat's Peace, Love & Pixie Dust |
(M) |
P Keenan/P Catterson/M Taylor/J Rich |
|
46 |
GCHS CH Sleepyhollow Meet Ibi CGC |
(F) |
J Schultz/M Tichenor |
|
21 |
GCHS CH Belleterre Walkin After Midnight |
(F) |
St Johns Knl/Belleterre Knl/E Hole/M Bazell/J Bazell/S Depew |
|
13 |
CH Dashwood N' Seagryphs Perfect Alibi |
(M) |
F Andrews/M Rogers/A Bernardin |
|
6 |
CH Pamelot's No Deposit - No Return |
(F) |
P Dehetre/P Macdonald |
|
4 |
GCHB CH Symphony-N-Alvin Farms Neon Bolt |
(M) |
M Prior/C Muir |
|
3 |
GCH CH Symphonys N Seagryphs Let The Magic Begin! |
(M) |
C Muir |
|
3 |
CH Harpersband Mind The Gap |
(F) |
S Cronyn |
Cavalier King Charles Spaniels |
|
|
|
|
|
311 |
GCHG CH Castle Peak Field Of Dreams CGC |
(M) |
R Lofholm/J Talmy/P Johnson |
|
277 |
GCHP CH Roi L Man In The Moon |
(M) |
R Beinhauer |
|
272 |
GCH CH Pammar I Love The Way You Love Me |
(M) |
P Charen |
|
216 |
GCHB CH Ellemich Secreteriat |
(M) |
P Kanan/C Huggins |
|
108 |
GCHS CH Shirmont Remembers Sigma Chi |
(M) |
B Henry/S Bruce/E Whitney/R Whitney |
|
103 |
GCH CH Masterpiece St Jon I Just Can'T Wait To Be King |
(M) |
B Michael/J Wehking/A Thibodeaux/C Heckert |
|
88 |
GCH CH Kbpride Moon River |
(F) |
G Reardon |
|
80 |
CH Nighthawk's Great Expectations |
(M) |
E Dirks/D Mitchell |
|
80 |
GCHG CH Piccadil's The Greatest Showman Come Alive |
(M) |
J York |
|
79 |
GCH CH Chadwick Scuttlebut |
(M) |
C Carter |
Chihuahuas (Long Coat) |
|
|
|
|
|
208 |
GCHG CH Bramver's Orohime |
(F) |
L Block/B Block |
|
185 |
GCHP CH Timeless Stella By Starlight At Aero |
(F) |
K Potts/A Bunten |
|
49 |
GCHG CH Joli Reignon Just Kidding-L |
(M) |
L Magette/P Magette |
|
38 |
GCHP CH H&H Hotrod |
(M) |
M Herod/T Harris |
|
38 |
GCHG CH Vista Lafleur's Lotus T'Seas Mi |
(F) |
S Schultes/D Long/B Lafleur |
|
36 |
GCH CH Timeless Bella |
(F) |
K Potts/D Tatro/T Potts |
|
35 |
GCHB CH Bright Lights Rich Cousin |
(M) |
K Gordon/J Fisher/E Lima |
|
32 |
GCH CH Torre Del Pilar Queen Of South |
(F) |
S O'Connell/H Maxwell |
|
28 |
CH Timeless You'Re My Huckleberry |
(M) |
K Potts |
|
27 |
CH Sheppard's King Of Versailles |
(M) |
M Uchiyama |
|
27 |
GCH CH Joelles Never Give Up |
(F) |
L Nave |
|
27 |
GCH CH Lyon's Toys All In The Game |
(M) |
P Smith/M Martin/P Lyon |
Chihuahuas (Smooth Coat) |
|
|
|
|
|
117 |
GCHB CH Krispin Ever Body Nose Yur Name |
(F) |
P Martinez/S O'Connell/H Maxwell |
|
61 |
GCHS CH Kingsa's Taking A Wild Chance |
(F) |
P Gaskin |
|
45 |
GCH CH Bk's Conemara El Cid |
(M) |
B Smith/C Robinson |
|
41 |
GCHB CH Weestar I'Ll Remember You |
(F) |
C Foulk |
|
35 |
GCHS CH Starry Night Dr. Drake Ramoray |
(M) |
S Weisman Walker/C Randall |
|
34 |
GCHS CH Guichon's Having A Riot |
(M) |
J Guichon |
|
32 |
GCHG CH Knockout Pretty Little Liar |
(F) |
R Green |
|
27 |
GCHS CH Randenn's One Punch Knockout |
(M) |
B Stockdale/A Thomas |
|
27 |
GCHB CH Dazzles T'Seas Mi Vista Hey Gigi |
(F) |
S Schultes/D Long |
|
23 |
Team Airborn's Zesty Knockout |
(F) |
R Green |
Chinese Crested |
|
|
|
|
|
163 |
GCHS CH Kaylen's He's A Panda Bare |
(M) |
H Rezowalli/K Rezowalli |
|
142 |
GCH CH Piedmont Kaylen's Magic Trick |
(F) |
B Drewitt-Barlow |
|
82 |
GCHB CH Bingo Planet Of Dream |
(M) |
S Barnes/K Fischer-Smith/E Danforth/Z Cummard |
|
79 |
GCHG CH Kaylen Let Ur Imagination Run Wild Cristal-Myangel |
(M) |
K Peiser/V Dorris |
|
63 |
GCH CH The Lion Lady's Washington Hawthorne |
(M) |
K Lorenzen/D Lorenzen |
|
59 |
CH Altacrest Palmetto Pinky Tuscadero |
(F) |
T Smalley/A Rutherford/C Landsberger |
|
42 |
CH Bohemian Rhapsody By Jove |
(M) |
L Bourne/J Davis/S Voje |
|
39 |
GCHS CH Sunlit's Headline News |
(M) |
N Feldman/L Keimon/A Bray |
|
36 |
GCHB CH Regal Redwood's Just A Little Pixie Dust |
(F) |
N Feldman/A Nocero |
|
35 |
GCHG CH Orenda Viva Jumpin' Little Juke Joint CAA FCAT2 ATT |
(F) |
D Golden/V Wittler |
English Toy Spaniels (Blenheim & Prince Charles) |
|
|
|
|
|
16 |
GCHB CH Ringo Star Ot Nevskogo Hobbita |
(M) |
P Caldwell/R Caldwell |
|
12 |
CH Luvn Chr-Lys Cast A Spell |
(F) |
M Lawson/A Devault |
|
7 |
CH Coelura's Peridot And Pearls |
(F) |
J Whaley |
|
4 |
GCHB CH Southdown Fox Hollow Carry On TKN |
(M) |
B Van Deman |
|
2 |
Clussexx Come Reign Or Come Shine TKN |
(F) |
J Davidson/A Cummard/S Davidson |
|
2 |
Lipton Terje Headstrong |
(M) |
S Carter |
English Toy Spaniels (King Charles & Ruby) |
|
|
|
|
|
6 |
Danaho's Zigeuner |
(M) |
B Watts |
|
5 |
GCHB CH Coelura's Rockefeller |
(M) |
J Whaley |
|
4 |
Salutaire Tarantella |
(F) |
B Watts/P Watts |
|
3 |
GCH CH Sirius' Darkest Hour |
(M) |
B Van Deman/P Cox/B Maurer |
|
3 |
GCH CH Magic Montana's More, More, More |
(M) |
C Dahle/R Dahle |
|
2 |
Clussexx Ebony Fashion Flair |
(F) |
C Dooley/N Bunch |
|
2 |
Good Fortune Coming In Hot |
(M) |
G Fritz |
|
1 |
GCHB CH Clussexx Paddington Of Flivverway |
(M) |
D Johnson/J Hubbard/J Peterson/C Jacobs |
Havanese |
|
|
|
|
|
386 |
GCHG CH Kolmar's & Los Feliz The Man Of Steel |
(M) |
A Stevenson/N Brown/L Soars/G Brown |
|
196 |
GCHS CH Wynmark's Les Bijoux's Rock'N Rolz At Reverie |
(M) |
F Holt/M Coombs/B Hewlett/C Hewlett/B White |
|
139 |
GCHG CH Salsa's & Redwine's Super Rocket 88 |
(M) |
S Miller/J Miller/J Redwine |
|
90 |
GCH CH Sunsation Raised On Country Sunshine |
(F) |
S Fagan |
|
41 |
GCHB CH Salsa's Zephyr All Eyes Lone Star Of Phoenix Bay |
(M) |
S Miller/D Haley/J Sonier, Jr./C Johnson-Sonier |
|
39 |
CH Ivy Hills Dream On |
(M) |
J Clevenger |
|
36 |
GCHP CH Heartland's Rip In Time |
(M) |
P Tschohl/S Mccabe/D Mchugh/W Koistinen |
|
34 |
GCHB CH Askin Backstage Romance |
(M) |
A King |
|
33 |
GCHS CH Fuzzy Farm You Can'T Handle The Truth |
(F) |
S Lawrence/A Lawrence |
|
33 |
GCH CH Beseme's When Only The Best Will Do |
(M) |
D Hart/C Stoutsenberger |
Italian Greyhounds |
|
|
|
|
|
123 |
GCH CH Jaros Ferazi Miso Pho King Hot At Divine TKN |
(F) |
S Evans/J Kulic/J Steele/A Eastlick |
|
72 |
GCHS CH Sunjata's Once Bitten |
(F) |
J White/E White/D Della Flora |
|
62 |
GCH CH Wynson's Grizzly Bear At Marchwind |
(M) |
L March |
|
43 |
GCH CH Regallust Dreams Of Which Witch |
(F) |
R Conrad/E Hanley |
|
42 |
GCHB CH Alura Boccalupo Good Vibes CA BCAT |
(F) |
L Partridge |
|
36 |
GCH CH Micci's Misty May |
(F) |
L Seawright/D Seawright |
|
32 |
GCHB CH Voici Amarula Coccolare |
(M) |
L Griffioen |
|
25 |
GCHB CH Jaros Ferazi Rainmaker @ Deerfield BCAT |
(M) |
D Wallace/J Steele |
|
21 |
GCHB CH Kashmir's Flash Of Brillance |
(M) |
C Weatherhead/R Arch/J Arch |
|
20 |
GCHB CH Regallust Dreams Of The Great Oz |
(M) |
R Conrad/E Hanley |
Japanese Chin |
|
|
|
|
|
89 |
GCHB CH Touches Judgement Call |
(M) |
J Martenson/L Johnstone |
|
51 |
GCH CH Touche & Infinitistar's The Puppet Master |
(M) |
D Young/A Wolfson/A Bell/J Martenson |
|
45 |
GCHB CH Touche's Truth Be Told |
(M) |
D Martenson/P Hill |
|
31 |
GCH CH Two Oaks Southern Comfort At Sonsets |
(M) |
J Welch/R Welch/R Aldridge |
|
28 |
GCHB CH We-Syng Chrischin Lucky Liam |
(M) |
J Huff/N Wright |
|
27 |
CH Kimiko King De Corazones |
(M) |
E Lomeli |
|
15 |
GCHB CH Simpatico Star Spangled Banner |
(M) |
P Holzkopf/M Holzkopf |
|
12 |
CH Touche Hi N Mai-T At Chic |
(M) |
J Martenson/V Dovellos |
|
9 |
GCH CH Tacori Cin-Don Anamaechin |
(F) |
D Gutierrez/B Merritt/W Schieler |
|
7 |
CH Charsi's Odd Man Out |
(M) |
B Hall/B Hall |
|
7 |
CH Charsi's You Blu My Mind |
(M) |
B Hall/B Hall |
Maltese |
|
|
|
|
|
60 |
GCH CH Nota Bene Star Entertaining Chaca |
(M) |
L Albritton/L Dwojewski |
|
55 |
GCH CH Kesanna's Sugar Pop At Donryn |
(F) |
K La Rosa/D Egnor |
|
54 |
GCH CH Ilove Rhapsody Always Full Of Wisdom |
(M) |
J Januskauskaite Plunge/C Chan Lee |
|
23 |
GCHB CH Luvlee Miranda - Keeper Of The Dream |
(F) |
L Dwojewski |
|
16 |
GCHG CH Seabreeze That One Particular Harbor |
(M) |
S Bingham-Porter |
|
15 |
Seren-I-T's I'M A Dancin' Fool |
(M) |
G Wall |
|
12 |
CH Luvlee Ellie Mae - Paying It Forward |
(F) |
L Albritton |
|
10 |
Sarcenet So Splendiferous |
(M) |
S Newton |
|
9 |
CH Hollywood's Goddess Of Wisdom N War |
(F) |
V Harris |
|
8 |
CH Villi Angela Rose |
(M) |
Hickory Valley Pets |
Manchester Terriers (Toy) |
|
|
|
|
|
47 |
GCHG CH Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut |
(M) |
D Young/D Horowitz |
|
31 |
GCHS CH Passport Sunkissed It's A Yes From Me Bonchien |
(M) |
K Henry/D Denney/K Miller |
|
22 |
GCH CH Doubletree Touchstone Hot Toddy |
(F) |
I Gonzalez/B Jenkins/B Almojera |
|
17 |
CH Bayside's Maverick |
(M) |
T Guess/J Guess |
|
17 |
Blossom's Jack And The Beanstalk |
(M) |
A Gray/B Scott-Heim |
|
14 |
GCH CH Sunnydale's Larger Than Life BN RN |
(M) |
R Nelson |
|
13 |
GCH CH Texangals Killing Time |
(F) |
K Patrick/J Leese |
|
12 |
GCH CH Spirits Dugualla Let Freedom Ring |
(M) |
B Paul/A Mclaughlin/J Stover |
|
11 |
GCHG CH Nantam Voyager |
(M) |
M Alsager/J Hobbs/J Fleischaker |
|
10 |
GCH CH Sunkissed Wild & Free CGC |
(M) |
T Blankenship |
Miniature Pinschers |
|
|
|
|
|
64 |
GCHS CH Kimro's Adele Astaire |
(F) |
R Greenslade/L Glynn/K Calvacca/J Cabailo/H Schwell |
|
48 |
GCH CH Toykeeper's Samurai-X |
(M) |
A Aldeguer/R Aldeguer |
|
39 |
GCHS CH Winters-Eagle Ring Of Fire |
(M) |
K Winters/S Griswold/J Waters |
|
38 |
GCHS CH Toykeeper's Captain America |
(M) |
A Aldeguer/R Aldeguer |
|
35 |
GCH CH Marlex Queen Of Salsa |
(F) |
A Angelbello |
|
29 |
GCH CH Flashfires Thunder Rolls |
(M) |
K Swilling |
|
21 |
GCH CH Sidels Cherry On Top |
(F) |
J Siotto/J Stout-Reynolds/J Leigh/D Brock |
|
19 |
GCHB CH Davilg Risingstar Exotic N Dangerous |
(M) |
V Ilg/C Dry |
|
15 |
GCH CH San Spur's Little-N-Loaded |
(M) |
K Glass/A Fields |
|
13 |
Illusion's Redbreast 27 |
(M) |
J Elliot/L Knapp |
Papillons |
|
|
|
|
|
263 |
GCHB CH Bloom An Glow In The Dark TKN |
(F) |
M Mosing/A Blomquist |
|
249 |
GCHG CH Wingssong This Could Be Love |
(M) |
P Jones/C Jones |
|
196 |
GCHG CH Brevette Blackjack |
(M) |
S Vernon/J Ybaben |
|
114 |
GCH CH Playtyme's Burnin Rubber |
(M) |
C Vander Voord/S Edwards/T Dewitt |
|
102 |
GCH CH Baypalms Sun King |
(M) |
L Landis |
|
97 |
GCHG CH Fenice Boo-Dah In The Starz |
(M) |
E Akers-Perry/K Mims/M Perry |
|
79 |
GCHS CH Kirin Fun And Games |
(F) |
M Mcnamara |
|
76 |
GCHB CH Milbu Best Valentines Day |
(M) |
G Colucci/L Neff |
|
59 |
GCH CH Guardian Soul Almaz |
(M) |
M Clark/T Altom |
|
57 |
GCH CH Kiki Of Princess Fantasy Jp |
(F) |
A Okui |
Pekingese |
|
|
|
|
|
43 |
GCHS CH Avalon & Snopekes Happy Days |
(M) |
L Putzback/D Putzback |
|
39 |
GCH CH Aslan Vindicated Victory |
(M) |
L Stephen/M Stephen |
|
36 |
GCHB CH Dunkirk Just One More Time |
(M) |
L Macedo Delgado/J Deluna/T Reese/R Winters |
|
27 |
GCH CH Dreamville King's Ransom |
(M) |
L Stephen/K Canaan |
|
23 |
GCH CH Hyacinth's Criminal Intent |
(M) |
S Collands/L Putzback |
|
20 |
GCHB CH Sunrise Dragon Forse Of Nature |
(M) |
M Forsell |
|
17 |
CH Lionking Blaze Of Glory |
(M) |
N Lachance/G Chaloux/M Chaloux/R Denis/T Curley |
|
14 |
CH Passion Donald Paul |
(M) |
C Skinner/R Skinner |
|
12 |
GCH CH Sunquest Dragonlord BCAT |
(M) |
K Canaan |
|
11 |
GCHB CH Greyport Endeavour |
(M) |
S Hill/A Romero/S Jones |
Pomeranians |
|
|
|
|
|
103 |
GCHS CH Ballofur's Maybe I'M Amazed |
(M) |
B Walder |
|
102 |
GCH CH Kimmilove Look At Me Now |
(M) |
S Hau/T Lueng |
|
101 |
GCHG CH Kali N Summerwind Power Of One |
(M) |
J Hargis/C Smith |
|
94 |
GCHB CH Tova's Faster Than Lightning |
(M) |
L Tova |
|
93 |
GCHB CH Mountain Crest My Boy Watson |
(M) |
D Gilstrap/C Gilstrap |
|
77 |
GCHS CH Pomsadmirer's Premium Jaguar Edition |
(M) |
T Bangyeekhan |
|
68 |
CH Nordic Vision's Turn Back Time |
(M) |
W Stacey/K Stacey |
|
53 |
GCH CH Allstar Poms Boy's Dream Comes True |
(M) |
K Leeraphante |
|
51 |
GCHS CH Tokie Trend Factor |
(M) |
S Colcord |
|
39 |
CH Starfire's Secret Weapon |
(M) |
F Arienti/J Cabrera |
Poodles (Toy) |
|
|
|
|
|
122 |
GCHG CH Dulcinea's Great Illusionist |
(M) |
L Talkington/E Brown |
|
95 |
GCHS CH Saratoga's Savvy Shopper |
(F) |
P Redding/J Wasilak |
|
77 |
GCH CH Mikasa Magicstar Tommy |
(M) |
B Drewitt-Barlow/A Marchal |
|
57 |
GCHS CH Custom Made For Grandeur |
(F) |
P Blair/R Urquhart |
|
53 |
GCH CH Pop Trick Jp Green Apple |
(M) |
S Kitatani |
|
41 |
GCHG CH Bay Flower Jp Brings Me Serenity CGCU |
(M) |
V Da Sylva |
|
25 |
CH Lolaland Cappuccino Crash |
(M) |
P Kuklina |
|
23 |
CH Parfait D'Anais Peach Fuzz |
(M) |
K Herrmann/P Lorenz/O Hodgkinson/E Caye |
|
22 |
CH Poodledance Raising The Bar Higher |
(M) |
M Miller |
|
16 |
GCH CH Mari Small Town Son |
(M) |
J Justice/S Bertouille |
|
16 |
GCH CH Abbalea Cordelia At Segraves |
(F) |
M Walker |
Pugs |
|
|
|
|
|
149 |
GCH CH Casa Blanca's Super Bowl Sunday |
(M) |
D Rubel/P Bennington /B Clothier/B Clothier |
|
129 |
GCHG CH Pennwood Kinetta Coachie's Pride And Joy |
(F) |
K Pappas/H Rosier |
|
119 |
GCH CH Riversong's Rockin' At The Ritz |
(M) |
C Koch |
|
113 |
GCHG CH Andi Abracadabra |
(F) |
R Hoskins/S Hoskins |
|
103 |
GCHB CH Rose's Sorry, Not Sorry |
(F) |
C Rose |
|
87 |
GCHP2 CH Nirvana's Skittles |
(M) |
E Veltman/V Cox-Flatley |
|
83 |
GCH CH Winsome-Nirvana's Achy Breaky Heart |
(M) |
V Flatley/E Veltman |
|
57 |
GCHB CH Boxwood's Margarita Monday |
(F) |
S Buehler/M Buehler/S Gilreath/C Giles |
|
49 |
GCHG CH Bre-Z Manor Poco Kngz Babalu |
(M) |
L Tran/K Grueninger/L Kellerman/B Murray |
|
46 |
GCHB CH Sublime-Hill Country Here I Come |
(M) |
S Pryor Benson/S Kessler/B Pryor/K Ratliff/K Ratliff |
Russian Toys |
|
|
|
|
|
34 |
Solnechy Krug Harry Potter CM3 BCAT CGC |
(M) |
J Terrell |
|
28 |
CH Wizbang's Good Golly Ms Molly Prairie Fire CM2 CGC |
(F) |
A Harsch |
|
20 |
CH Milyi Angel Shokladniy Zayats CM |
(M) |
P Krueger |
|
18 |
CH Torilan Eye Candy At Fede |
(F) |
M Reeves/D Reeves |
|
18 |
Luxurious Man Iz Marialgrada CM2 |
(M) |
C Strunge/K Cooper |
|
16 |
Florida Sunshine Alfa Romeo |
(F) |
P Nelson |
|
16 |
Snou Mirekl Din Din |
(F) |
J Terrell |
|
14 |
Nesting Doll's Rag Doll |
(F) |
D Buckner/A Vazquez |
|
12 |
Dimonde's Squirrel At Russianique |
(M) |
J Podell/R Koester/K Jesseph |
|
10 |
CH Orlovski Zaponka Givenchy |
(F) |
C Strunge/K Cooper |
|
10 |
CH Show Vista Black Jack At Veevee CM2 |
(M) |
V Venditello |
Shih Tzu |
|
|
|
|
|
108 |
GCH CH Hallmark Jolei Out Of This World |
(M) |
L Ehricht/D Ehricht |
|
42 |
CH Xeralane's Go Out With A Bang |
(M) |
Xeralane Knl |
|
41 |
GCH CH Jocar's Add A Little Garnish |
(F) |
C Johnson |
|
39 |
GCH CH Hearty's Wonder Boy |
(M) |
L Lefave/L Lawrence |
|
33 |
CH Blue Hills' Eternally Yours At Ohmy |
(F) |
C Paul/D Boone |
|
33 |
GCH CH Sarjan's I Said What I Said |
(F) |
S Bebee |
|
29 |
GCHB CH Marja-Tu Chu Singular Sensation |
(M) |
M Stempel/J Stempel/K Kwait |
|
26 |
CH N-Finiti Color My World |
(M) |
P Krueger/P Fletcher |
|
22 |
GCH CH Rmb World Outrageously Vain |
(F) |
N Yamada |
|
20 |
CH Zephyr Maybe Marquez |
(M) |
D Haley |
Silky Terriers |
|
|
|
|
|
38 |
GCHB CH Altmark A Slice Of Heaven |
(F) |
S Hsieh/P Laperruque |
|
27 |
GCHB CH Rydn Hi's Templeton It's Time NAJ CGC TKN |
(M) |
P Gates/H Lindsay |
|
26 |
GCH CH Tessier Wyntuk Rhinestone Cowboy |
(M) |
N Bishop/S Mesmer/K Huey |
|
18 |
CH Lhagalore How Time Flies |
(M) |
J Halonen |
|
12 |
CH Lamplighter Bendill One Tail At A Time |
(F) |
S Delicata/M Benson |
|
10 |
GCHB CH Dorien Blue Norther |
(M) |
D Weintraub |
|
9 |
GCHB CH Bar-B's Silverstar Sweetluck Dasher |
(M) |
G Swanson/B Leavell/D Baggenstos |
|
8 |
CH Elfinsilk's Millenium Falcon |
(M) |
K Fogerson/D Martin-Wojtek/G Wojtek |
|
4 |
CH Joie De Vivre I'Ll Be A Big Man In Town |
(M) |
J Seleme/S Sollars |
|
3 |
CH Quest Y-Knot Rose' All Day |
(F) |
P Richardson/J Seleme |
Toy Fox Terriers |
|
|
|
|
|
34 |
GCHS CH Kallmee The Aerialist |
(M) |
S Thibodeaux |
|
33 |
GCHS CH Valcopy Bulletproof BCAT |
(M) |
L Johnson/D Plonkey |
|
22 |
GCHS CH Tnts Mind Your Own Biscuits |
(M) |
T Dvorak/A Wagner/K Sunnenberg/T Dvorak |
|
21 |
GCH CH Valdon's Triple Bravo |
(M) |
J Krumm |
|
16 |
GCH CH La Islas Bohemian Rhapsody |
(M) |
J Mccloud/R Sanchez |
|
14 |
GCHS CH Fritzfox Que Sera, Sera |
(F) |
L Boles |
|
14 |
CH Foxshire Summer Vacation @ Lilly'S TKN |
(F) |
R Lilly/M Lilly/S Kittner/J Kittner |
|
14 |
Valcopy Tayfield Trigger Happy |
(M) |
D Plonkey/M Newell |
|
12 |
CH Twinstars Candy Is A Dandy! |
(F) |
S Watson |
|
12 |
GCH CH M L Stairway To Heaven |
(F) |
S Peter/I Burg |
|
12 |
GCH CH Westgate Great Expectations FDC |
(M) |
J Baerresen |
Yorkshire Terriers |
|
|
|
|
|
103 |
GCHS CH Palmridge's Signature In Blue |
(M) |
P Gregson |
|
97 |
GCHS CH Midyear Flying On A Sugar High |
(M) |
M Varnadoe |
|
85 |
GCHG CH Noel Sharm De Lux |
(M) |
B King/D King |
|
55 |
GCHS CH Yoshi-Hoshi My Sensation |
(M) |
T Neisius |
|
40 |
GCH CH Topknot's Lady Of My Dreams |
(F) |
A Fowler |
|
34 |
GCHB CH Spark's Blaze Of Glory |
(F) |
S Park/E Cruz Guevara |
|
21 |
CH Dumont's Secret Desire For Hihopes |
(F) |
C Kroll/F Demers |
|
19 |
GCH CH Sagebrooke A Hawk Eye At Kesar |
(M) |
B Bedsted |
|
18 |
GCH CH Sagebrooke Exquisite |
(F) |
M Chaney |
|
16 |
GCH CH Rivendale's Dream On At Kerasilk |
(M) |
R Buterbaugh/R Buterbaugh/V Kirby |
|
|
|
|
|
Through February, 2022 |
||||
Non-Sporting Group |
|
|
|
|
American Eskimo Dogs |
|
|
|
|
|
86 |
GCHP CH Anana's Frozen Tundra CGC |
(M) |
K Seymour/C Seymour/D Krautkramer |
|
33 |
GCHS CH Emerald Citys Midnight Hour |
(M) |
K Oliversen |
|
32 |
GCHP CH Anana's Rhinestone Cowboy FDC CA BCAT CGCA CGCU TKN |
(M) |
S Caltrider/S Paulsen/L Caltrider |
|
27 |
GCHG CH Ducat's Smokin' Hot OA AXJ NJP OF NFP SCA SEA SIN |
(M) |
H Bushey/K Bushey |
|
20 |
GCHB CH Fuji Nathaniel Ha Shalom OA OAJ |
(M) |
S De La Paz |
|
14 |
GCHB CH Sierra's Icing On The Cake CGC |
(M) |
M Mitchell/D Allen |
|
10 |
CH Anana's Irish Stout |
(M) |
S Paulsen/K Strunk |
|
10 |
GCH CH Klondyke's White Diamond BN CGC TKI |
(F) |
S Dankberg-Yontz/A Dankberg |
|
5 |
CH RACH Crystal Tyme A Warp In Space @ Norlits CDX PCDX BN GN GO RM3 RAE2 FDC CGCA CGCU TKA ATT VHMA |
(M) |
D Blews-Pappas |
|
5 |
GCH CH Anana's Shape Of My Heart DCAT |
(M) |
T Spicher/J Spicher |
Bichons Frises |
|
|
|
|
|
138 |
GCHP CH Encores Once Upon A Dream |
(M) |
N Pellegrini/S Toom |
|
133 |
GCH CH Craigdale Cumulus El Mundo |
(M) |
D Hunter/C Blair |
|
85 |
GCHB CH Belle Creek's Born To Love Again |
(M) |
N Brown/G Brown/E Charles/S Malzoni/L Carlton/L Letsche |
|
79 |
GCH CH White Lover China Sacca |
(M) |
A Bellinger |
|
59 |
GCH CH Tauro Claudijus |
(M) |
J Plunge |
|
49 |
GCH CH Holdsway Lion King |
(M) |
J Rubin/S Lee/S Nam |
|
49 |
GCHB CH Shira Yuri Amythest Iris |
(F) |
J Hartmann |
|
44 |
GCHS CH Cher Ami's Hillwood Sugar And Spice |
(F) |
D Mathog/R Wolfe/N Ryan |
|
22 |
GCHG CH High Ridge He's So Full Of Himself |
(M) |
C Fellbaum/M Greif/J Rubin/S Sommer |
|
15 |
CH Ame Jumelle Wendy |
(F) |
A Marin Zuniga/L Herrarte |
Boston Terriers |
|
|
|
|
|
167 |
GCHP CH Sabe's The Sky's The Limit |
(M) |
C Sanchez/M Sanborn/N Rasor/S Saberton |
|
159 |
GCHB CH Oui Didnt Start The Fire @Maximum |
(M) |
M Maxwell/S Uzoff |
|
143 |
GCHB CH Noble's Brave Epic Odyssey |
(M) |
T Noble/M Noble |
|
116 |
GCHB CH Jessper's Wild Horses |
(M) |
N Shaw/J Pearson |
|
106 |
GCHG CH Bosarts And Giljas Royal Commander |
(M) |
M Estell/J Cole |
|
105 |
GCH CH ASureBet's Cheers To ONYX |
(M) |
R Fernandez/K Vixayo |
|
85 |
GCHS CH Djb's Hooray For Hollywood |
(M) |
J Bertsch/D Bertsch/T Janzen |
|
60 |
GCHB CH E 'N J's Crown Jewel Koh-E-Noor |
(F) |
E Flinn/G Flinn |
|
53 |
GCHB CH Qb Hickory Hill's My Kinda Tradition |
(M) |
D Koon/J Koon |
|
48 |
GCHB CH Jingle's A Site For Soar Ayes At Onirama |
(F) |
J Moore/G Moore/C Andreou |
Bulldogs |
|
|
|
|
|
330 |
GCHB CH Bright Lights Rocyn's 24k Magic |
(F) |
K Gordon/A Hier/M Fisher/E Lima |
|
255 |
GCHG CH Irresistibull Winter Is Coming Of Danditops |
(M) |
A Nobles/L Newcomb |
|
204 |
GCHB CH Cherokee Legend Encore |
(F) |
K Mason/N Mason |
|
182 |
GCHS CH Agape's Winds Of Change Spears |
(F) |
A Wagner/C Spears |
|
175 |
GCH CH B-Loved Shot Heard Round The World |
(M) |
B Love |
|
95 |
GCH CH Agape's Dead Ringer (For Love) Spears |
(M) |
A Wagner/J Ferrero |
|
89 |
GCH CH Dennilane's Chanel No. 5 |
(F) |
D Balanag/L Policar |
|
88 |
GCHG CH Jwilson's B-Loved Polar Express |
(M) |
B Love |
|
80 |
GCHB CH Dinel's Morning Pick Me Up |
(M) |
D Nelson |
|
65 |
GCHB CH Cherokee Legend Paddington |
(M) |
C Sickle |
Chinese Shar-Pei |
|
|
|
|
|
83 |
GCHS CH Gumby's Hey Now You'Re An Allstar Nwr |
(M) |
R Bryant/J Bryant/S Demirjian/A Robins |
|
59 |
GCHP CH Brekkukots Allies with Underdog CGC |
(F) |
J Mauk/S Demirjian/S Bjornsson |
|
48 |
GCHS CH Yu Kou N Willo I'M Henry Viii I M I M |
(M) |
G Schaefer/J Kolnik |
|
39 |
GCHP CH Majesty Legaxy Asia's Crown Jewel |
(F) |
J Durdin |
|
27 |
GCHS CH Good Fortune Good And Ready II |
(M) |
J Mauk/V Mauk |
|
19 |
GCH CH Lucky Wun Wrecking Ball |
(M) |
R Steinke/R Laing |
|
12 |
GCH CH Firestorm's Whole Lotta Rosie |
(F) |
D Parker/O Velez |
|
12 |
GCH CH Firestorm Grayland Nuttin' But A Thang! Windswept |
(F) |
D Jourdan |
|
12 |
CH Prunehill's Hai Fa Lootn' Song And Dance Man |
(M) |
D Hodson/M Snyder-Davis |
|
12 |
GCH CH Blackwitch Asias Win It With Tequila N Bling |
(F) |
L Myers |
Chow Chows |
|
|
|
|
|
97 |
GCHG CH Liontamer-Pazzazz Rothrock Tradition By Buddakan |
(M) |
D Rothrock/P Rothrock/K Tracy |
|
56 |
GCHB CH Asans N Padow,S Twilight Quil From A New Moon |
(M) |
L Ellison/A Sanders |
|
53 |
GCH CH Barbary's Reigning Knock Out Starboy |
(M) |
M Regnier |
|
39 |
CH Rio's Where Hugo I Go |
(M) |
E Mcelroy |
|
37 |
GCH CH Wink's Heavens Hellfire |
(F) |
H Winfield/S Winker/R Winker |
|
29 |
GCHG CH Barbary's Reigning Royalty CGCA TKN |
(M) |
R Silva |
|
21 |
GCH CH Kelin's Smooth Moves |
(F) |
K Hayes/O Hayes |
|
18 |
GCHB CH Desertmoon's Runs With Scissors |
(M) |
J Reed/L Loveless |
|
12 |
GCHB CH Padow Prince Leo Brave As A Lion |
(M) |
C Ratzloff |
|
10 |
Mara's Sweet & Sassy Tinker Bell |
(F) |
R Davis |
|
10 |
CH Dreamland's Nothin' But Trouble |
(M) |
L Brantley/M Brantley/L Loveless |
Coton de Tulear |
|
|
|
|
|
41 |
GCHB CH Wayfarer's You Are My Sunshine |
(M) |
M Scheer/K Way |
|
26 |
GCHB CH Merci Coton's J'Adore Louis |
(M) |
M Mercer |
|
19 |
GCH CH Just Incredible Tom Ford Fabulous |
(M) |
J Romano |
|
17 |
CH Morninglow's My Best Friend At Seistan |
(M) |
M Thompson/D Thompson/L Machado/E Machado |
|
16 |
CH Whispering Lanes Newsboy |
(M) |
M Amsden/M Amsden |
|
15 |
GCHB CH Mi-Toi's Sally Ride By Kanto Cotons |
(F) |
I Young |
|
15 |
GCHS CH Just Incredible Burberry London |
(M) |
J Romano |
|
10 |
GCH CH Jespersen's Silverton Karsten |
(M) |
M Mercer |
|
8 |
GCH CH Sugar Bay's Dotted Swiss |
(F) |
B Kohler |
|
6 |
Sterling The Sweetest Coton |
(M) |
S Harris |
Dalmatians |
|
|
|
|
|
235 |
GCHP CH Bret D N Adventureland Star Coach |
(M) |
J Bachey/M Zink/K Tomchek/J Shupp |
|
153 |
GCHG CH Spotlite & Dblshot's Premier Edition CGC TKN |
(M) |
J Meisch/C Jackson |
|
120 |
GCH CH Prestige Westview's Storm's A-Brewin' |
(M) |
D Bennett/A Henderson/B Johnson |
|
115 |
GCHG CH Tramac Absolutely Positively |
(F) |
M Callea/J Meisch/C Beam |
|
114 |
GCHG CH Spotlight Tequila Sunrise Bret D |
(F) |
S Wagner/J Bachey |
|
109 |
GCHB CH Planett's Pop Star |
(F) |
B Kaplan-Barrett/E Barrett |
|
74 |
GCHS CH Planett's Sun Valley BCAT |
(M) |
J Zeleski/B Kaplan-Barrett/E Barrett/M Zeleski |
|
72 |
GCH CH Treasure & Tramac Absolutely In The Spotlite RN |
(M) |
C Beam/J Meisch |
|
51 |
GCH CH Saint Florian's Here Comes The Sun TKI |
(M) |
S Limbach/D Mauel |
|
43 |
GCHB CH Batik's Wind In The Willows TD2 BCAT CGC |
(M) |
K Flannigan/L Olsen |
Finnish Spitz |
|
|
|
|
|
40 |
GCHB CH Badgerden's Big Bark Theory |
(M) |
M Badger/H Leftwich |
|
13 |
GCHG CH Dv9k9's Talvi Lahja |
(M) |
W Whiteley |
|
10 |
GCH CH Suomi 'N Ajuaq's Heir To The Firenation TKN |
(M) |
E David/J David |
French Bulldogs |
|
|
|
|
|
1244 |
GCHP CH Fox Canyon's I Won The War At Goldshield CGCA CGCU TKN |
(M) |
S Fox/M Fox/P Payson/A Vorbeck |
|
448 |
GCHB CH Fabelhaft Robobull Ferragamo |
(M) |
M Mulchahey/J Dalton |
|
257 |
GCH CH Diva's Tickle My Francie |
(F) |
P Shaw |
|
199 |
GCHS CH Dwayne Johnson Signe Du Ciel |
(M) |
S Pelis |
|
151 |
GCHB CH 2stars Cold As Ice At Damari |
(M) |
K Patton |
|
138 |
GCH CH Heritage Southern Gothic |
(M) |
S Terry/M Terry/J Hopper/C Vasquez |
|
104 |
GCHG CH Robobull Fabelhaft Catara |
(F) |
C Fletcher/K Hodolitz/S St John |
|
93 |
GCH CH Fox Canyon's Cozzette Camelot Of Goldshield |
(F) |
A Quesada/M Quesada/S Fox/F Fox |
|
79 |
GCH CH 2stars Locked N Loaded At Damari |
(M) |
N Shaw/K Patton/M Lewis |
|
75 |
CH Foo Dog's Here Comes Cruz A La Croissant |
(M) |
J Swanson/N Jeremiah |
Keeshonden |
|
|
|
|
|
214 |
GCH CH Skyline's Continuum |
(M) |
K Cullen/S Cullen/J Gauchat-Hargis/J Hargis |
|
33 |
GCHS CH Indykees Blessings Rain Down |
(M) |
J Miller/J Miller |
|
33 |
GCHS CH Ashbrook's Maverick From Shainakees |
(M) |
L Hewitt |
|
32 |
GCH CH Cedarhills-Shamrock Heard It Through The Grapevine |
(M) |
T Cook/B Cook/S Kelly |
|
28 |
GCHB CH Cornerstone's Firmly Grounded |
(M) |
N Cameron/J Leiker |
|
25 |
GCHP CH Sprookje N Sherwood Special Blendz |
(M) |
M Sorice/S Sorice |
|
23 |
GCH CH Sprookje Armand De Brignac Brut Gold |
(M) |
M Sorice/S Sorice |
|
21 |
GCHS CH Windrift's The Force Awakens |
(M) |
A Boehringer/J Reed |
|
16 |
GCHS CH Kj's Like A Boss CGC TKN ATT |
(M) |
K Dowd |
|
15 |
GCHG CH Ikon's To The Moon And Back CGC TKN |
(M) |
J Cicale |
Lhasa Apsos |
|
|
|
|
|
83 |
GCHS CH Xeralane's Shut Up And Kiss Me |
(M) |
Xeralane Knl/B Prato/E Takamoto |
|
50 |
GCHB CH Sir Adams My Kryptonite At Rosewood FDC CGC |
(M) |
J Adams-Powers/K Miller/J Powers/S Adams |
|
37 |
GCH CH Ta Sen Westgate Stealin Th Spotlight Over Siimline |
(M) |
S Giles/C Sehnert |
|
17 |
GCHB CH Suntory Senge |
(M) |
C De La Rosa/R De La Rosa |
|
12 |
GCH CH Kunza Fft Two For The Show |
(M) |
J Timbers/V Kuhlmann |
|
10 |
GCHB CH Kai-La-Sha Hellfire |
(M) |
C Marley/C Varney |
|
7 |
GCH CH Hi Tide Happy Daze At Ho Chi |
(F) |
R Alexander/K Sherburne |
|
7 |
GCH CH Chic Choix Creeksong Santa Anna |
(F) |
J Kares/C Kenon/E King/A Swayze |
|
7 |
GCHB CH Diva Gigi Manhattan Jersey's It Girl |
(F) |
J Tedesco |
|
5 |
CH Mokiema Hylan Sho Tru Riverview Destination Truth |
(M) |
S Kodis/M Powers |
Lowchen |
|
|
|
|
|
30 |
GCH CH Bon Idee's Living In The Limelight With Musicbox |
(M) |
C Chapman/A Motta/B Watson/D Moore Jones |
|
28 |
GCHS CH Musicbox Got Your Six At Roman Reign |
(M) |
J Chen/J Knox/B Towell |
|
14 |
GCH CH Potrero & Roman Reign's Honey Bunny |
(F) |
A Rodriguez |
|
14 |
CH Sylvan Myst Crash Landing CGC |
(M) |
L Jack/C Willhite/K Roll/R Croxton |
|
13 |
Cordin's Masked Bandit |
(M) |
S Strickland/S Forbes |
|
4 |
GCH CH Suma's Amazing Koalafications |
(F) |
M Usery/J Kalupa/J Chen |
|
2 |
GCHS CH Alharin The Shadow Knows Ashford CD RN CGCA |
(M) |
M Lerini/G Denninger |
|
2 |
GCH CH Sylvan Myst Toast Of The Town |
(M) |
K Roll/R Shailer/P Lasswell/R Croxton |
|
1 |
GCH CH Bon Idee's Lookin' For A Sugar Daddy |
(F) |
V Swarowski/A Motta |
|
1 |
Aimantcharmant Ami Gross |
(M) |
K Schmitt/D Schmitt/K Roll/R Croxton |
Poodles (Miniature) |
|
|
|
|
|
102 |
GCHS CH Encor Lauris Fashionista |
(F) |
D Lessard-Rocha/G Barrett Caramagno/A Rocha |
|
60 |
GCH CH Hill Wood Dassin Tulip Gardens Lilly Marlane |
(F) |
E Charles/J Vergnetti/B Datema |
|
58 |
GCHS CH Sandstorm Say Yes To The Dress |
(F) |
J Neal |
|
45 |
GCH CH My Resume' @ Byrequest |
(F) |
W Penn |
|
43 |
GCH CH Blueline Jaroz Top Shelf At Clarion |
(F) |
R Maner/K Kennedy Vigil/A Kennedy/J Cohen |
|
27 |
CH Ren's Mighty Quinn's Dream CGCA |
(M) |
L Cornell/C Cornell/L Harrison |
|
24 |
GCHB CH Logos White Knight At Ebony |
(M) |
D Schroeder |
|
23 |
CH Clarion Perfect For Me At Elkridge |
(F) |
J Berry/K Kennedy Vigil |
|
21 |
GCHS CH Lomar On Parade |
(F) |
L Logli/K Kinowski |
|
21 |
CH Blueline Breakaway |
(M) |
J Cohen |
|
21 |
GCH CH Karadale Encor Kiss The Night Away |
(F) |
T Uchiumi/K Giles |
Poodles (Standard) |
|
|
|
|
|
238 |
GCHG CH Brighton Benchmark |
(M) |
A Carter/M Lamb |
|
204 |
GCHG CH Dawin Heart's Desire |
(F) |
L Campbell |
|
184 |
GCH CH Bright'on Hightide Valkyrie |
(F) |
A Carter/K Lefrak/M Galloway |
|
165 |
GCHB CH Bar-None Kalan Lawyers Guns And Money |
(M) |
N Wilson/S Clute |
|
164 |
GCHG CH Lakeridge My Daddy's A Big Spender |
(F) |
D Ferguson-Jones |
|
134 |
GCHS CH Lakeridge Obsession |
(F) |
D Ferguson-Jones/C Petrie |
|
106 |
GCHB CH Lakeridge Challenger |
(M) |
C Petrie |
|
94 |
GCHG CH Stone Run Written In The Skye |
(F) |
C Unger |
|
75 |
GCH CH Stone Run Jorja On My Mind |
(F) |
C Unger/M Rucker |
|
44 |
CH Penndragon Dark Storm |
(F) |
D Chian/K Bates |
Schipperkes |
|
|
|
|
|
55 |
GCHG CH Bonchien Trafalgar Square |
(M) |
S Altmeyer |
|
41 |
GCHB CH Rivendel's Belle Of The Ball |
(F) |
G King/S Middlebrooks/A Halterman |
|
39 |
CH Barbil Eye Of The Tiger BCAT |
(M) |
L Ray/B Ray |
|
23 |
GCHS CH Delamer Suzi Sells Sushi On The Boardwalk |
(F) |
K Nuovo-Roe |
|
22 |
CH Ebonysands Nkarmas Music Ofthe Night |
(M) |
K Navarrete/L Haines |
|
19 |
GCH CH Sunlight Of The Great Ones By Ahmed Boziev |
(F) |
R Macfarlane/J Plourde |
|
18 |
GCH CH Delamer And Sailor All Hands On Deck |
(M) |
A Meininger/K Nuovo-Roe |
|
16 |
GCHB CH Deloran's Wizard Of Oz |
(M) |
L Hall |
|
15 |
GCH CH Aria's Malibu Moon |
(M) |
L Bates |
|
12 |
GCH CH Embrace's Chasing A Pot Of Gold |
(F) |
J Stanchina/E Stanchina |
Shiba Inu |
|
|
|
|
|
205 |
GCHG CH Jogoso's Wild West At Pendragon |
(M) |
L Pendergast/S Ozasa/L Sakashita/S Kasner |
|
90 |
GCHG CH Jogoso's Walk On The Wildside CA RATN |
(M) |
C Hubbard/D Hubbard |
|
47 |
GCH CH Lee-Fen's Korean Princess |
(F) |
C Giffin/K Soafer/D Howington |
|
39 |
GCHB CH Kirey Kazoku Yuday |
(M) |
R Ruch/W Ruch |
|
21 |
CH Jogoso's Day Trader |
(M) |
S Ozasa/L Sakashita/L Huang |
|
20 |
GCH CH Kuro Oka Rainy Night In Tokyo |
(F) |
J Crosby/E Crosby |
|
18 |
CH Lee-Fen's Through The Woods |
(F) |
C Giffin |
|
17 |
GCHS CH San Jo Rock Steady At Kokuryuu CA DCAT |
(M) |
P Crowley/L Crowley |
|
17 |
GCH CH San Jo Back In Black |
(M) |
K Stanford/L Engen |
|
14 |
CH Kobushi One In A Million |
(M) |
B Rarick |
|
14 |
GCH CH San Jo Girlz Night Out |
(F) |
L Engen |
Tibetan Spaniels |
|
|
|
|
|
103 |
GCHS CH Arabelle's The Colonel |
(M) |
M Becker/J Pence |
|
54 |
GCHS CH Lantana's Time To Talk At Bradmar CGC |
(M) |
B Eymard/S Hewitt/M Marler/G Krall |
|
35 |
GCHG CH Shenanwood Strawberry Fields Forever RN CGC TKA |
(F) |
H Siegrist-Gross/C Bias Chaffee |
|
32 |
GCHS CH Dragonsong Forever CGC |
(M) |
B Parker/H Calvelage |
|
31 |
GCHS CH R And B's Show Stopper |
(M) |
C Walker/A Walker/B Miller |
|
28 |
GCH CH Kan Sing's Norbu V. Altnaharra |
(M) |
M Feltenstein |
|
22 |
GCH CH Ambrier White Acres The Secret Is In The Sauce |
(F) |
White Acres Knl/D Dills |
|
18 |
GCHS CH Kofuku Gembox Dream Date |
(M) |
M Miller/S Crabtree |
|
18 |
GCH CH Oak's Phoenix Rising For Lantana |
(F) |
P Gilliard/G Krall |
|
18 |
CH Dragonsong Dancing In The Dark Forever B |
(M) |
P Bradbury |
Tibetan Terriers |
|
|
|
|
|
100 |
GCH CH Barnstorm One Chance Fancy By Dzine |
(F) |
D Planche/P Bernardo/L Cook/M Demers |
|
46 |
GCHS CH Alilah Happy Hour |
(M) |
B Walsh/V Walsh/S Carr |
|
30 |
CH Players Rise And Shine |
(F) |
S Getman/J Krynzel/D Getman/D Murray |
|
26 |
GCHB CH Salishan's To Be Or Not To Be |
(M) |
R Irwin/S Irwin |
|
16 |
GCHB CH Gemms Aretha Is Silk And Soul |
(F) |
E Miller/K Ostrander-Bowers/G Gregerson/T Schwartz |
|
15 |
GCHS CH Serbu's Tattle Tale |
(M) |
J Smith/M Schwartzmann |
|
13 |
GCHS CH Gemms Voodoo Queen Of The Dark TKN |
(F) |
K Kantos Anderson/E Miller |
|
9 |
Angel's Fire Will Reign From Heaven |
(M) |
K Skinner/S Dorr |
|
9 |
GCH CH Salishan's Barney Of New York CGC |
(M) |
E Lafortune/J Lafortune |
|
9 |
CH Tripitaka More Jekyll Than Hyde |
(M) |
S Lydon/C Lydon |
Xoloitzcuintli |
|
|
|
|
|
128 |
GCHS CH Sonadora Del Rey |
(F) |
R Yenchesky/R Lauck/E Lanasa |
|
47 |
GCH CH Kountrytyme American Gangster |
(M) |
C Loutzenhiser-Vincent |
|
24 |
GCHB CH Roberto's Amazing Always On My Mind |
(M) |
J Acton/R Peeters/E Peeters |
|
15 |
GCH CH Huichol (Hernandez) |
(M) |
G Escoffie |
|
10 |
GCHS CH Qurra Tul Ain Omectecutli |
(M) |
C Loutzenhiser-Vincent/K Sward |
|
10 |
GCH CH Amayla's Hopeful Wanderer Ferdinand"" |
(M) |
C Villate/J Villate/K Wise |
|
8 |
CH Tecoli Ollacatl Del Rey CGC |
(M) |
B Griffin/D Webb |
|
7 |
CH Amayla's Hard Candy Christmas RATN |
(F) |
J Ashley/K Wise |
|
7 |
CH Susan'T All Eyez On Me Del Rey |
(M) |
D Thames/C Thames/S Digiorno/R Yenchesky |
|
7 |
GCH CH Palmetto Blanch-o's The Exercist |
(M) |
C Landsberger |
|
7 |
GCH CH Blanch-O's Catching Fire With Palmetto |
(F) |
C Landsberger/D Caponetto/J Caponetto |
|
|
|
|
|
Through February, 2022 |
||||
Herding Group |
|
|
|
|
Australian Cattle Dogs |
|
|
|
|
|
114 |
GCHB CH Eli, The One To Relyt Willowbrook |
(M) |
T Crady/E Crady/S Perry-Hinkle |
|
88 |
GCHP CH Stock Options Bet Ya Didn'T See Me Comin' RE PT CGC |
(M) |
J Lewis/L Tackett |
|
73 |
GCHS CH JDI Taylryder Ewe Bet I'M Serious TKN |
(M) |
S Fontenot |
|
64 |
GCH CH Dawn Heir's Walk' N On By |
(M) |
M Youmans-Griffith/L Youmans/K Defrese |
|
62 |
GCH CH Three Oaks The Big Chill |
(M) |
D Heywood/J Heywood |
|
52 |
GCHS CH Heels 2 Ewe Here's Lookin @ Ewe Kid CGC TKN ATT |
(M) |
K Deblasio/L Pontius |
|
43 |
GCH CH Vocalist Di Monte Tonico Di Monte Tonico |
(F) |
H Ritchie/N Ritchie |
|
42 |
GCHB CH Royal's N Sage Creek Whiskey Bizness |
(M) |
M Doty/J Doty |
|
27 |
GCHB CH Dinkidi's Wild Card |
(M) |
J Willis |
|
25 |
GCHB CH Plumview's Rodeo Romeo BCAT |
(M) |
J Washburn/D Cagney |
Australian Shepherds |
|
|
|
|
|
414 |
GCHP CH Lk Michigan I'M Your'S |
(M) |
M Boomsliter/R Boomsliter |
|
392 |
GCH CH Bayshore Stonehaven Dust Bunny |
(F) |
R Johnson/K Mallory/J Baylis/J Margeson/J Dale-Margeson |
|
327 |
GCHS CH Northbay Xsell That's A Wrap |
(F) |
B Evans |
|
267 |
GCHS CH Copperridge's Dazzling Indigo Blue |
(F) |
K Taylor/M Taylor/J Miller |
|
177 |
GCHG CH Gaitway's All - Ways In Style |
(F) |
B Hong/M Ames |
|
168 |
GCHG CH Limelite's Cha Cha Cha |
(F) |
A Tavares/S Ashley-George/M Mullin |
|
112 |
GCH CH Limelite's Morning Mist Can You Hear Me Now? |
(F) |
A Mcclure/B Falconer |
|
111 |
GCH CH Apachesky Cedarhill Panache CGC |
(M) |
S Gordon/T Warlow/K Keel/S Denman |
|
86 |
GCHS CH Lookouttrail's Man In The Mirror |
(M) |
S Gilliam |
|
73 |
CH Vintage Wild Hearts Fuel |
(F) |
R Paboojian |
Bearded Collies |
|
|
|
|
|
65 |
GCHG CH Now And Then Watermark Cruisin At Kelkary |
(M) |
A Berry/J Osterbauer |
|
54 |
GCHS CH Dunhill Scott's Sophie's World |
(F) |
R Harrington/C Wathen |
|
42 |
GCHB CH Mccrystal Forever Timeless |
(M) |
K Webb |
|
18 |
GCH CH Starlight Midnight Express RN PT NF ACT2 SWA RATO CGCA CGCU TKI |
(M) |
P Harris/M Harris/P Rusko |
|
18 |
CH Chantilly's Easter Celebration |
(M) |
K Haas/K Pavlich |
|
17 |
GCH CH Sweetwater's A Ribbon At A Time CGC TKN ATT |
(M) |
D Furlow/L Furlow |
|
15 |
CH Dreamchaser's You Had Me At Hello |
(F) |
D Robitaille/D Quadland/D Furlow |
|
14 |
GCH CH Aellen-Dunhill Til There Was You HT FDC |
(F) |
R Colavecchio/R Harrington/S Remell/C Celona |
|
7 |
GCHS CH Highlander Bending The Rules At Risa PT |
(M) |
K Gutheil/B Tilson/J Dozet/P Harris |
|
5 |
CH Dreamchaser's Blue Avenger FDC CA DCAT DNX AN HDN CGC TKN ATT |
(M) |
R Lord |
Beaucerons |
|
|
|
|
|
38 |
GCHP CH Maitrise Du Chateau Rocher RN CA RATN CGCA CGCU TKA |
(F) |
K Muller |
|
25 |
CH Remington Blue Du Chateau Rocher |
(M) |
K Davis |
|
23 |
GCHB CH Birdwing Nietzsche RI PT FDC CA BCAT CGCA CGCU TKN ATT VSWB |
(F) |
S Griffin/J Carney |
|
19 |
GCH CH Praetoria Noire De Roi Givre CGC |
(F) |
S Godwin/P Frost |
|
12 |
GCHB CH Kafziel Von Der Funkhalde RN CA BCAT DS DJ CGCA CGCU TKE VHMA |
(M) |
A De Noma |
|
11 |
CH Swagger Du Joie De Vie Adventure |
(M) |
M Dicino/A Robertson |
|
9 |
GCH CH Birdwing Reine Du Rodeo RN FDC CGCA CGCU |
(F) |
S Vannarsdall/S Griffin |
|
9 |
GCH CH La Belle Fleur Sauvage Des Siskiyous FDC BCAT CGCA |
(F) |
J Watson |
|
9 |
GCH CH Osez Moi S'Il Vous Plait Du La Cour Des Reves RI FDC CGCA CGCU TKP |
(F) |
K Davis/K Phillips/J Williams |
|
8 |
CH Rvca Du Joie De Vie Adventure FDC CGCA CGCU TKA VHMA |
(F) |
J Smiley/A Robertson |
|
8 |
CH R'Mour Du Seize Thermidor VHMA |
(F) |
A Robertson/S Robertson |
Belgian Laekenois |
|
|
|
|
|
4 |
GCH CH Naughty & Nice Da Casa Mont'Alves CM FDC DN CGCA TKI |
(F) |
S Wright |
|
3 |
Coswald's Epic Key Of Heart RI CGC TKN |
(M) |
C Mckamey |
Belgian Malinois |
|
|
|
|
|
51 |
GCHP CH Broadcreek's Hurricane RN CGC |
(M) |
T Matteson/E Hooker |
|
42 |
CH Darkhorse Warning Shot |
(M) |
V Albright |
|
29 |
GCH CH Broadcreek's Samson Of Greenbriar CGC TKN |
(M) |
D Benedict/C Santoro |
|
21 |
GCHS CH Broadcreek's Walk The Line CGC TKN |
(M) |
D Benedict/R Modeszto |
|
14 |
GCHB CH Burr Oak The Hurricane CD BN RAE CA BCAT CGC |
(M) |
J Karnap/P Karnap |
|
13 |
GCHS CH Concho's Gin Smoke Lies CD BN RAE FDC CA CGCA CGCU |
(F) |
P Johnson/S Williamson |
|
10 |
GCHG CH Broadcreek's Darth Vader Of Darste |
(M) |
P Conklin/D Conklin/L Legg/S Legg/M Kornfeld/E Kornfeld |
|
9 |
CH Broadcreek's Calico Jack |
(M) |
S Mullinix |
|
9 |
CH Element's Abba Zabba RN CA CGCA |
(M) |
S Goldstein/T Mesina |
|
9 |
Belcol Jbels Sloane Ranger |
(F) |
C Klockenbrink/J Hansbrough/M Grizzard |
|
9 |
GCHB CH Alouette's Roger Rabbit |
(M) |
J Longville/K Greenwood |
Belgian Sheepdogs |
|
|
|
|
|
27 |
GCH CH MACH2 Image's Calling Dibs On Starburst RN FDC MXG MJS MXF TQX T2B2 ACT1 SWN SCA SIA CGCA CGCU TKI |
(M) |
L Brady |
|
25 |
GCHG CH Dojo's You Shook Me All Night Long |
(M) |
D Hayes |
|
21 |
CH Creekwind Farm Eclipse Dusoleil BN RI HT CGC TKN |
(M) |
M Stephens/Z Stephens |
|
19 |
GCH CH Witch Hollow Tczar Gk Uptown Funk |
(M) |
P Barrett/K Krueger |
|
14 |
GCH CH Hobbiton's Defying Gravity At Wildmour RN CA DCAT CGC |
(F) |
K Matson |
|
14 |
GCH CH Eternity's Night |
(M) |
G Irving/B Insana |
|
12 |
GCH CH Takishan Rockin' The Night At Monvieux |
(M) |
C Rossman/I Rossman |
|
12 |
GCHS CH Adagio N Belbrook's Esprit De Fantasia |
(F) |
A Mcartor/K Sutton |
|
12 |
CH Verseau's Sirius Black V.Eh |
(M) |
P King/R Kraft |
|
9 |
GCHS CH Images Catch Me If U Can At Delancey |
(F) |
R Croft/C Frederick |
|
9 |
GCHS CH Sans Brancos Karate Kid RN PT |
(M) |
M Jones/T Votava/A Jones/K Kikuyama |
Belgian Tervuren |
|
|
|
|
|
80 |
GCHS CH Sky Acres Restricted Airspace |
(M) |
M Edling |
|
40 |
GCH CH Monarch's Dreamcatcher At Aquila BN RN PT ACT1J CGCA CGCU |
(M) |
E Oxborrow |
|
36 |
GCH CH Cibola's When You Wish Upon A Star At Star Bayou |
(F) |
M Andric/S Niemeck/W Allen |
|
24 |
GCH CH Hawkeye's Home Port DCAT SWN SCNE RATO CGC TKN |
(M) |
A Perrymon/T Perrymon |
|
21 |
GCH CH Side Quest Of Anduin PT DCAT SWA SCE SEE |
(M) |
T Pruss/L Friedow |
|
15 |
Icon's My Lucky Star |
(M) |
J Powers |
|
13 |
GCHB CH Blackfyre Never Ending Wyld Ryde CGCA ATT |
(M) |
K Cowdrey |
|
13 |
GCHP CH Timberwind's Magical Mystery Tour CD PCD BN RA PT FDC NA NAJ OAP OJP NF OFP CAX BCAT CGCA CGCU TKN ATT |
(M) |
P Murphy/K Murphy |
|
12 |
CH Ludicrous Send Me to Mars |
(M) |
L Smith |
|
11 |
GCHB CH Sandcastle Verdict Is In At Chercar |
(M) |
S Shaw/C Carlson/L Webster/G Wessel |
Bergamasco Sheepdogs |
|
|
|
|
|
24 |
CH Ancient Eyes Vrai Amour Ji Sapphire Ice |
(F) |
J Ibelli/V Ibelli/A Lieberman-Ibelli |
|
10 |
GCHB CH Shabby Chic Adrastos Albera |
(M) |
I Senedak/F Gonzalez-Bass |
|
5 |
GCH CH Shabby Chic Bria Albera |
(F) |
I Senedak/F Gonzalez-Bass |
|
2 |
GCHS CH Alp Angels Faggia Dell'Albera FDC CGC |
(F) |
J Dell'Orfano |
Berger Picards |
|
|
|
|
|
38 |
GCHG CH Double D's Magical Mystery Tour |
(M) |
M Hainline/B Green/B Hainline/D Donohue |
|
33 |
CH Eclipse Ace In The Hole |
(M) |
C Ruppenthal |
|
33 |
GCHS CH Olivier De La Vie En Rose CGC |
(M) |
B Rosin/G Douglas |
|
24 |
CH Deerpark Ruru Belle Beau NJP NFP |
(F) |
L Allen |
|
15 |
GCHB CH Crossroads Phantom Lover |
(M) |
S Galbraith |
|
15 |
CH Igor Du Domaine De Bredenarde |
(M) |
D Beadle/H Gervais |
|
15 |
GCHG CH Eclipse Boom Boom Pow |
(F) |
D Beadle/M Beadle |
|
14 |
GCHS CH Eclipse Hive Talkin' |
(M) |
D Beadle/K Garrett/M Beadle |
|
14 |
GCHG CH Eclipse Turnin' Sexy Up To 10 FDC |
(F) |
D Beadle/N Sedlacek/J West/M Beadle |
|
13 |
CH Crossroads Seasons In The Sun At Mordha Glenn CGC |
(F) |
M Evans |
Border Collies |
|
|
|
|
|
113 |
GCHG CH Rising Star's Happy One CGC TKI |
(M) |
M Tobias/J Aniskoff |
|
87 |
GCHP CH Allymoon Curtain Call To Gladwyn |
(M) |
L Lee/L Davidson/D Kropf |
|
84 |
GCHG CH Bon-Clyde Script's Grand Finale |
(M) |
B Buchanan |
|
68 |
GCHG CH Sporting Fields Aeirs Above PT FDC THDN CGC TKN ATT |
(M) |
V Scofield/A Giles/D Butt/J Scofield/D Samuleson |
|
50 |
GCHG CH Mvr Diamonds In The Rough CGC TKN |
(M) |
B Ficca/J Despot/K Marquardt |
|
49 |
GCHB CH Kensington's Sun Also Rises |
(M) |
L Waldo |
|
40 |
GCHB CH Bold North Sporting Fields Aff'Air To Remember BN RN HT CGCA TKI |
(F) |
R Koeger/Z Koeger/D Butt-Einck |
|
36 |
GCH CH Nahrof Nuance |
(M) |
S Beeler/S Beeler |
|
35 |
GCH CH Avatar Bayshore Turn The Paige |
(F) |
R Wright |
|
32 |
CH Hot Shot Cinch Up For The Ride |
(M) |
H Laskowski |
Bouviers des Flandres |
|
|
|
|
|
203 |
GCHS DC Ace's Chain Reaction HXAds HXBd |
(M) |
J Reifschneider |
|
36 |
GCHB CH I'm Special Sequel's Guided Missile CGC TKN |
(F) |
P Murray/J Litogot |
|
35 |
GCHB CH Margaux's Saturday Night Special At Terra |
(M) |
P Martin/S Lyon |
|
25 |
GCHG CH Calm Dushar On A Silver Platter Dajeen FDC |
(F) |
C Calm |
|
22 |
GCHS CH La Chanson's Quarter After One |
(F) |
R Hagen/P Kuhn/R Ott |
|
20 |
GCHB CH Donlee Aston Martin |
(M) |
R Donnelly/S Olivera/L Watson |
|
16 |
GCH CH Bb's Patriot's Pride Of The Sea |
(M) |
R Nesbitt |
|
15 |
GCH CH Margaux's Take The Money And Run |
(F) |
S Lyon/L Calhoun |
|
14 |
GCH CH Raylind Ruger De La Salsa At Hillhaven BN RN FDC CGCA CGCU ATT |
(M) |
D Hill |
|
10 |
CH Margaux's Confetti |
(F) |
S Lyon |
Briards |
|
|
|
|
|
44 |
GCHS CH Celebra's Never Bambam At Bear Manor BCAT |
(M) |
J Feldman/C Leigh |
|
31 |
GCHS CH Popsakadoo Deja Vu London Fog CGC |
(M) |
P Price/A Price/T Miller/D Dube |
|
20 |
GCHS CH Celebra's Never Eat Soggy Waffles At Bear Manor |
(M) |
J Feldman/C Leigh |
|
20 |
GCHS CH Tambrie's Potion Number Nine |
(F) |
M Warcholik/J Deaver/T Scott |
|
19 |
GCH CH Fairytale's Rhea Our Queen B |
(F) |
B Jenkins |
|
11 |
Deja Vu Popsakadoo Say Yes To The Dress |
(F) |
P Price/D Dube/T Miller |
|
7 |
CH Mon Amies Playing For Keeps |
(M) |
G Abert/T Abert/G Klang/K Klang |
|
6 |
GCHB CH Ne Orageux's Nudge Nudge Wink Wink |
(M) |
T Millner/M Millner/B Weber/B Weber |
|
6 |
CH Oh The Places You'Ll Go De Mirage |
(F) |
A Olson/K Olson |
|
4 |
CH Marsanne De L'Hermitage A Lebec PT |
(M) |
C Cooper/J Lorang/S Cooper |
Canaan Dogs |
|
|
|
|
|
8 |
GCH CH Revelation Adiva Aviva Of Samara |
(F) |
P Rosman/P Vulliet |
|
7 |
CH Velikayas Sh Yayin Shen Ari CA FCAT4 |
(M) |
C Dodson/D Golden |
|
6 |
CH Odyssey's Kuma Of Farsight RN BCAT TKN |
(M) |
J La Prade |
|
6 |
CH Relic's Moonless Night RI FDC CGC |
(M) |
M Haney/M Haney/K Haney |
|
5 |
CH Jaykay Fearless Defender At Bandersnatch Rosendogs TKN |
(F) |
A Pough/J Rosenthal |
|
2 |
CH Pleasant Hill Mirage Of Eastland |
(F) |
M Haney/M Haney |
|
1 |
CH Anacan Beautiful Song |
(F) |
B Comsky/J Hillman |
|
1 |
D&J Ha'Aretz Mighty Swarm DCAT TKN |
(F) |
D Davison/J Davison |
Cardigan Welsh Corgis |
|
|
|
|
|
171 |
GCHG CH Geran's Big Money Of Glasshouse BCAT |
(M) |
G Roach/M Stahr |
|
145 |
GCHP CH Cadnoclun's Trippy Little Hippie |
(F) |
E Hillebrand/M Mcshane |
|
120 |
GCHB CH Redbud Across The Universe |
(M) |
C Kennels Llc/J Crenshaw |
|
80 |
GCHG CH Xiv Karat A Date To Remember FDC CGC TKN |
(M) |
A Miller/S Hurst |
|
76 |
GCHP CH Xiv Karat Come Hel Or High Water |
(M) |
P Mccoy/S Hurst |
|
72 |
GCH CH Penfro Call To Arms TKN |
(M) |
V Allison |
|
55 |
GCH CH Glasshouse Can'T Fight This Feeling At Nsr CGC |
(F) |
J Cornish/M Cornish/V Cornish/L Frost |
|
51 |
GCHB CH PACH Nicholar's Unforgettable CD BN RA FDC MX MXJ MXP3 MXPB MJPB PAX CA BCAT THD CGC |
(F) |
S Young |
|
48 |
CH Oakcreek N Tanalyn Dixieland Delight |
(F) |
A Roberson/K Shira/S Roberson |
|
42 |
GCH CH Allegro No Sleep Til Brooklyn BCAT |
(M) |
J Bon/J Viera |
Collies (Rough) |
|
|
|
|
|
279 |
GCHG CH Aryggeth's Shake Down PT |
(M) |
N Kato |
|
273 |
GCHS CH Camloch Persuasion |
(F) |
K Hansen/D Hansen |
|
231 |
GCHG CH Pleasant Acre Blue Moon |
(M) |
H Hector/M Hector/M Shingle/A Lude/R Reed |
|
200 |
GCHG CH Southland Aurealis Island Nights |
(M) |
D Falk/J Falk/M Conahan/S Cheatham/L Falk |
|
133 |
GCH CH Gambit's Wind In My Sails |
(M) |
L Hash-Davis/B Hash-Okeefe/E Degner/E Nix |
|
94 |
GCHB CH Entais Grand Jete |
(F) |
D Hiiesalu |
|
74 |
CH Val Hi's Solo Journey |
(F) |
M Power |
|
71 |
GCHB CH Moxie's Rocknrolla |
(M) |
M Barber |
|
66 |
GCH CH Tapestry Reminiscing |
(F) |
L Finken/S Finken |
|
65 |
GCH CH Castlebar's Glam Factor |
(F) |
C Ferguson/A Ferguson/L Weiss |
Collies (Smooth) |
|
|
|
|
|
192 |
GCHS CH Headline's Flair For The Dramatic ACT1 |
(F) |
T Sutter/C Sutter |
|
183 |
GCHS CH Ceilidh's If I Can Dream |
(M) |
M Elliott/P Brown/D Sherier/L Chaplain/K Obrien |
|
93 |
GCHB CH Clearvu's Mid Summer's Night Dream |
(F) |
M Boice |
|
82 |
GCHS CH Demuir Heiress At First Light |
(F) |
J Wittman/J Tenneson/L Group |
|
78 |
GCHS CH Travler's Book Of Shadows PT |
(F) |
R Tehon/K Reppert |
|
57 |
GCHG CH Creekwood Lochlomun I'Ll Be D'amned FDC |
(M) |
R Reed/A Lude/V Mehr/J Thomas |
|
46 |
GCHB CH Moonwind Finding Neverland |
(M) |
A Dees/L Chaplain/K Obrien/J Surkand/S Niemeck/M Elliott |
|
43 |
GCH CH Sugarnspice I Think We'Re Alone Now |
(F) |
M Flood/R Flood |
|
37 |
GCHS CH Special Eye On The Mark |
(M) |
L Labounty/K Markey/R Markey |
|
34 |
GCHB CH Moxie's Light Up The Sky RN SCN SIN TKA VSWB |
(M) |
P Grosart/M Barber |
Entlebucher Mountain Dogs |
|
|
|
|
|
9 |
Darn Good Trouble Szwajcar |
(M) |
P Lacker/A Lacker |
|
2 |
GCHG CH Neo Of Brunswick RN CGCA TKP |
(M) |
R Hahn/T Lilliedoll/J Schuff |
|
2 |
GCHG CH Harmony's Cadence |
(M) |
M Renger/B House |
Finnish Lapphunds |
|
|
|
|
|
51 |
GCHB CH Lapinkaunis I Want It All |
(M) |
J Barbour/D Nash |
|
45 |
GCHB CH Wyntre The King's Mirror CGC TKN |
(M) |
A Taylor/J Loy |
|
9 |
GCHB CH MACH Sugarok Magic Mike UDX MXS MJS OF T2B |
(M) |
L Paglini/B Barnett |
|
6 |
CH Nordicsol Sugarok Legolas Puffskein CGC TKI |
(M) |
K Wensel |
|
6 |
GCH CH Lighthouse Storm'S-A-Bruin CD FDC CGC |
(F) |
A Silva/M Davidson |
|
5 |
GCH CH Wyntre Midnight Mischief |
(F) |
J Loy/J Crawford |
|
4 |
CH Sugarok Beyond The North Wind |
(F) |
A Johnson/S Johnson |
|
4 |
Sugarok Midnight Charm Lani TKA |
(F) |
L Parra |
|
4 |
Sugarok Now You See Me |
(M) |
N Devereaux |
|
4 |
GCH CH Starfyre Sugarok As You Wish RATS CGC TKE |
(M) |
M Swarts |
German Shepherd Dogs |
|
|
|
|
|
288 |
GCHG CH Gem-N-I River Of Urloved CGC |
(M) |
R Waits |
|
97 |
GCHS CH Karizma's Jose Carreras Von Loar CGC |
(M) |
N Wootti |
|
67 |
GCHS CH Hollow Hills' Steele River |
(F) |
B Dillenbeck/C Smith/O Calabrese |
|
63 |
GCH CH Kenlyn's Tell Me Lies Lockenhaus |
(F) |
K Boyles/P Dukeman/B Benson |
|
57 |
GCH CH Hello Goodbye Of Kennelwood Edan |
(F) |
A Schultz/J Tittl |
|
53 |
CH Kenlyn Marquis' Sultan Of Swing Seven Hills |
(M) |
L Oster/H Bryan/J Bryan |
|
52 |
GCHB CH Shadow Acres & Chopae's Interstellar HT FDC RATN CGC |
(F) |
S Brockett/L Cunningham/C Fielding |
|
45 |
GCHB CH Ark's Nowelle V Tripphill |
(M) |
T Coble/M Tripp/R Coble |
|
38 |
GCH CH Woodside's Shelby |
(F) |
S Anderson |
|
36 |
GCH CH Mardan's My Heart Will Go On At Bedroc RN DJ DN CGC TKN |
(M) |
R Mathews |
Icelandic Sheepdogs |
|
|
|
|
|
45 |
GCH CH Vali's Study In Scarlet |
(F) |
L Dauro |
|
18 |
GCHB CH Aurvandil's To Boldly Go Kola Iskristal FDC BCAT ACT1 CGC |
(F) |
S Fisher/J Whitton-Smith/S Terrant |
|
18 |
GCH CH Runamuck Brosi Auli RI CGC TKN |
(M) |
M Mcauliffe/A Mcauliffe |
|
12 |
CH Kessel Run Alspori King In The North RN CGC TKI |
(M) |
T Schomer/K Hynes |
|
12 |
CH Pikatti's Hjarta Hildur |
(F) |
K Mcgriff/J Brimmer |
|
10 |
GCH CH Hrafna Andi PCD RI FDC |
(M) |
P O'Donnell/S Hussey/K Riggin/R Phillips |
|
10 |
GCH CH Stonecrop Glima RN PT RATO |
(F) |
H Haynes |
|
8 |
GCH CH Liberty Run's Kerid Of Crystal Creek RATO |
(M) |
D Letry |
|
3 |
Vittetoes Kolur Keplersson |
(M) |
J Hill |
|
2 |
Fox Meadow Snjoflygsa By Runestone |
(F) |
J Secondino/E Mozur/D Porrino |
Miniature American Shepherds |
|
|
|
|
|
282 |
GCHS CH Energies Schachmatt |
(M) |
R Johnson/K Patzold/R Delay/V Patzold |
|
113 |
GCHB CH Blue Elks Missing Piece TKN |
(F) |
A Senek/G Senek |
|
111 |
GCHP CH Applewood's I Will Survive |
(M) |
E Friedman-Smith/M Crepeau/C Smith |
|
106 |
GCHP CH Abingtons Way Out West |
(M) |
P Cutler/V Verville |
|
86 |
GCHB CH Alta Oceans Symphony Of The Seas |
(F) |
V Nilsson |
|
84 |
GCH CH Wiggle Rump What's Not To Love |
(F) |
M Rinehart |
|
79 |
GCHP CH Legacy's Freestyle |
(M) |
S Ritter |
|
66 |
GCHS CH Blue Elk Beginning Of An Icon |
(M) |
B Huntington |
|
55 |
GCHB CH Brassy Acres The Kings Bishop FDC CGC TKN ATT |
(M) |
T Weight-Carter/C Weight-Carter |
|
52 |
GCH CH Energies Fridays For Future |
(F) |
V Patzold |
Mudik |
|
|
|
|
|
152 |
GCH CH Twisted Acres Ride My Seesaw CM8 |
(M) |
R Ingersoll/L Paulson |
|
26 |
CH Regerastance Amazon CM BN RI |
(M) |
M Moore |
|
25 |
CH Nyirsegfia Rumli |
(M) |
R Ingersoll |
|
22 |
CH Luminary Alchemist CM BCAT DDBE TKN |
(F) |
S Van Buren |
|
17 |
Twisted Acres Tuesday Afternoon Bliss CM2 RN BCAT SIN SEN RATN CGCA TKN |
(M) |
E Vincent |
|
10 |
Kiralytanyai Echo |
(M) |
L Kinne |
|
9 |
Mcpotter's Creek's Sweet Dream CM |
(F) |
D Graves/B Allen |
|
9 |
CH Datolya Of The Sporty Heroes CM DCAT |
(F) |
T Stilger/K Stilger |
|
9 |
Mcpotter's Creek's Aphroditae |
(F) |
D Graves |
|
9 |
GCH CH Flyaway Strike It Rich At Twisted Acres |
(F) |
R Ingersoll |
Norwegian Buhunds |
|
|
|
|
|
26 |
GCHB CH Cloudpointe Ringside Gossip |
(M) |
A Mclaughlin/G Sharp/O Stensen |
|
15 |
CH Valhasar Kyon Sigrunn Perle |
(F) |
R Valentini |
|
9 |
GCHG CH Tsarshadows Ragnar Lodbrok |
(M) |
D Deeley |
|
7 |
GCHB CH Cloudpointe Grand Theft Auto At Eviggronne RN TKN VSWB |
(M) |
M Mathews/J Dearth/S Bates/A Mclaughlin |
|
4 |
CH Tisla-Syndattir Av Fjeldvidda |
(F) |
T Kenyon/C Kenyon/M Kenyon |
|
4 |
CH Valhasar So To Honor Him At Fullfield |
(F) |
K Fuller/D Fuller/R Valentini |
|
3 |
CH Fabraj's Aksel |
(M) |
J Cocoros |
|
1 |
CH Norskedalen's Ruby Isabella |
(F) |
J Cocoros |
Old English Sheepdogs |
|
|
|
|
|
71 |
GCHB CH Wynsilot Ain'T Misbehavin' |
(F) |
D Meyer/D Meyer |
|
66 |
GCHG CH Squarecote Royalty On The Move |
(M) |
M Coplen-Abrahamson/F Abrahamson |
|
24 |
CH Ken-Bear's We'Ve Only Just Begun |
(M) |
K Kashmer/M Vogt/C Drummonds |
|
20 |
GCH CH Loehr's You Are My Masterpiece CGC |
(F) |
M Parker |
|
18 |
GCH CH Love'N Stuff One For The Road |
(M) |
M Marshall/K Marshall |
|
16 |
GCH CH Whimzy Cant Stop Me Now At Bear Dance |
(F) |
L Collins/J Sherrier |
|
16 |
Tumbleweed Valubal Gamechanger RN TKA |
(M) |
V Bandas |
|
14 |
GCH CH Masquerade Making Sparks Fly FDC |
(M) |
S Debelak/W Debelak |
|
13 |
Dandalions All Kinds Of Chaos |
(M) |
R Mcclary/J Mcclary |
|
12 |
GCHG CH Dandalions Blue Thunder |
(M) |
C Pesche |
Pembroke Welsh Corgis |
|
|
|
|
|
291 |
GCHG CH Trifecta Fantasia CGC TKA |
(F) |
J Will/D Scott/S Hedgepath |
|
128 |
GCH CH Lionhart's La Vie Est Belle |
(F) |
D Hartman/D Royster |
|
126 |
GCH CH Aubrey's Waiting For A Girl Like You |
(F) |
C Savioli/V Savioli |
|
104 |
GCH CH The Queen's Tale Legend Beginning |
(F) |
S Baek |
|
104 |
GCHB CH Triple Play Big League Dream CGC TKI |
(M) |
P Hosmer |
|
76 |
GCHG CH Overo Summer Love |
(F) |
J Delmer/J Bragg |
|
75 |
GCHS CH Aubrey's Mama Can'T Buy You Love |
(F) |
T Sommerson-Wilcox/V Savioli/C Savioli |
|
61 |
GCHB CH Nchanted I Hope You Dance |
(M) |
C Braunstein |
|
53 |
CH Sua Mah Torch Song |
(F) |
L Stockman/J Hart/J Scott |
|
50 |
GCHB CH Cariadh Tea Party At Coventry |
(M) |
A Jordan/B Shelton/P Smith/S Leyerly |
Polish Lowland Sheepdogs |
|
|
|
|
|
20 |
GCH CH Snowhill's Dulin Southern Jasmine |
(F) |
K Kim/M Dulin/J Dulin |
|
19 |
GCHB CH Ignacy Dobrana Para |
(M) |
M Hirata/M Korzeniowska |
|
15 |
GCHG CH Stonebrook Never Say Never To Tramperus |
(F) |
M Hirata/M Korzeniowska |
|
5 |
GCH CH Snowhill's Show Stopper CD RN CGCA CGCU TKA |
(M) |
N Jadczak/S Jadczak |
|
5 |
CH Swancrest Sign Of Zorro |
(M) |
M Hirata |
|
2 |
GCHG CH Swan Crest The Power Of Love Eternal |
(M) |
M Hirata |
|
1 |
Darbozy Rocket Man |
(M) |
S Stekoll |
|
1 |
Sunshine's Take It To The Limit |
(F) |
J Devlin |
Pulik |
|
|
|
|
|
6 |
GCHS CH Cordmaker Boys Will Be Boys RI PT NAP NJP |
(M) |
J Moen/C Pronzini/P Kelly/S Huebner |
|
5 |
GCH CH Fuzzy Farm All Things Considered |
(M) |
S Lawrence/A Lawrence |
|
3 |
GCH CH Vadrozsa Stonybeck Meet Joe Black FDC CGCU TKI |
(M) |
J Hepper |
|
2 |
CH Roundabout's The Jabberwocky |
(M) |
M Sweeney |
|
1 |
Kalacsos Elsie RN CGC |
(F) |
A Hajdu |
|
1 |
Ermelleki Pastortuz Patko |
(M) |
M Sweeney/D Brock |
Pumik |
|
|
|
|
|
52 |
GCHS CH Aprodombi Meresz Maszat Marci |
(M) |
C Cassidy |
|
26 |
GCH CH Ederra's Checkmate At Caprock |
(M) |
D Harper/M Arechaederra/J Harper |
|
21 |
GCHB CH Bojtosfulu Pajkos Aria Of Perfect Images |
(F) |
C Harmon-Klein |
|
17 |
GCHS CH Calypso Davy Jones |
(M) |
P Pitcock/J Pitcock |
|
11 |
GCH CH Riptide's Han Solo BN RN BCAT CGC |
(M) |
J Piros |
|
7 |
GCH CH Nixie Phantasia |
(M) |
M Lundquist/B Clegg/M Clegg/C Clegg |
|
6 |
GCHB CH Bojtosfulu Pajkos Almos Of Perfect Images |
(M) |
C Harmon-Klein |
|
6 |
CH Trisong's Colorin' Outside Of The Lines |
(M) |
A Dwyer/C Ross/S Schultz/G Dwyer |
|
5 |
CH Copper's Flamme Du Coeur Ignacio De Villiers BCAT |
(M) |
H Stimson/E Devilliers |
|
4 |
CH Abiqua Villam |
(M) |
T Levy/C Levy |
|
4 |
GCH CH Karizma's Felicity Shagwell |
(F) |
M Funke |
Pyrenean Shepherds |
|
|
|
|
|
27 |
GCHS CH La Brise Man O War |
(M) |
B Coleman/A Eisenstadt /P Princehouse |
|
26 |
GCHB CH La Brise Aria Royale ATT |
(F) |
P Princehouse |
|
10 |
GCH CH Melusine De Terra-Blue RI OA AXJ XF FCAT2 ACT1 CGCA TKA |
(F) |
S Ray |
|
2 |
CH Gusty |
(M) |
F Shepherd |
|
1 |
GCHG CH Rpk3 La Brise Chanson D'Amour FDC CGC ATT |
(F) |
N Taylor/S Taylor |
Shetland Sheepdogs |
|
|
|
|
|
369 |
GCHG CH Kismet Legendary |
(M) |
J French/G Mauldin/M Miller/T Hegarty |
|
248 |
GCH CH Jesstar Milan |
(F) |
J Starbuck-Russell |
|
197 |
GCH CH Beckon Small Talk |
(F) |
E Janes/B Johnson |
|
181 |
GCH CH Lynphil Persona |
(M) |
D Mcculloch/K Wendling/P Wendling |
|
166 |
GCHB CH Syringa-Relyt Daggers N Trinkets |
(M) |
T Crady/S Mackney/K Rickard |
|
150 |
GCH CH Atwater Chosen Family Ties |
(M) |
B Wright/D Hemenway/A Hemenway |
|
107 |
GCHB CH Laureate Diamond Is Forever |
(F) |
K Shigi |
|
105 |
GCHP2 CH Syringa - Akadia The Corsair |
(M) |
T Crady/K Rickard/D Sirdofsky |
|
98 |
CH Kismet New Beginning At Donlyn |
(M) |
W Munsey/I Munsey/S Nawlin |
|
86 |
GCH CH Twoj's Persuasion Of Acclaim |
(F) |
T Taylor |
Spanish Water Dogs |
|
|
|
|
|
20 |
CH Zorrazo Joke's On The Jester |
(M) |
H Stimson/M Wood |
|
18 |
GCHG CH Emanuell Wavelet DN |
(M) |
J Rahn/K Lancaster |
|
9 |
CH Angel's Miss American Pied RI FDC FCAT CGCA |
(F) |
D Milstein/R Millstein |
|
4 |
Zorrazo Takes Two To Tango |
(M) |
D Milstein/R Milstein |
|
4 |
Praderia's Scandal And Concern |
(M) |
L Perkins |
|
3 |
CH Dgs Copy This Heifers |
(M) |
J Rahn/F Ott |
|
3 |
Dgs Taco Cat Goat Cheese Pizza CGC |
(M) |
S Clear/J Rahn |
|
2 |
Copper's O'Yeah Der Hey |
(M) |
H Stimson/C Simon |
|
1 |
Dgs Certified Angus CGC |
(M) |
D Schafer/J Rahn |
Swedish Vallhunds |
|
|
|
|
|
22 |
GCHS CH Kingscrest Star Of The New Year FDC CGC |
(M) |
R James/R James |
|
18 |
CH Alkemi Cosmic Curiosity Lt RN |
(M) |
A Lowery/R Carini |
|
13 |
GCHB CH Kingscrest Love Bunny FDC BCAT SWN SCA SEA SBA CGC TKI |
(F) |
C Rolfe/R James |
|
7 |
CH Au Reult Sd Joey In Ur Pocket At Triple Tac |
(M) |
D Hawkins/D Campeau |
|
7 |
CH Valkyrie's Ziggy Stardust CGCA |
(M) |
T Garwacki/M Nakashima |
|
6 |
GCHB CH Loven Solborg Pi Defined At Luna Sea HSAsM CGC |
(F) |
D Quick/M Quick |
|
6 |
CH Akutchi's Eye Of The Tiger |
(F) |
C Sayles |
|
4 |
CH Valkyrie's Rebel Heart |
(M) |
S Degenhardt/T Garwacki |